ODS vstupuje do ostré volební kampaně vyladěná do modra a se sloganem "Plzeň je jiná"

ODS vstupuje do ostré volební kampaně vyladěná do modra a se sloganem "Plzeň je jiná" | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený6,29%
Spokojený47,55%
Zklamaný19,58%
Zdrcený11,89%
Šokovaný14,69%

Celkový počet hlasů: 143

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin FojtíčekMartin Fojtíček

ředitel neziskové organizace Ledovec

Více

Miloš VolfMiloš Volf

zámečník, letecký mechanik

Více

Jan KönigsmarkJan Königsmark

Místostarosta Přeštic

Více

ODS vstupuje do ostré volební kampaně vyladěná do modra a se sloganem "Plzeň je jiná"

Plzeň, 18.09.2014, aktualizováno 15:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Ostrou předvolební kampaň pro komunální volby v Plzni zahájila ODS, která během uplynulého volebního období vedla město v koalici s ČSSD. Před voliči se ODS prezentuje sloganem „Plzeň je jiná“ s podtitulem „U nás jsme divadlo nehráli, ale postavili,“ volební program se stejně jako při minulých volbách tradičně jmenuje „Malá Plzeňská dvanáctka“ a obsahuje 12 klíčových bodů. Na rozdíl od většiny politických stran kandidujících v Plzni, které mají billboardy laděné do bíla a splývají tak dohromady, vsadila ODS na modrou barvu billboardů i plakátů, čímž se výrazně od ostatních odlišuje.

Primátor Plzně a lídr kandidátky ODS prezentuje před novináři předvolební kampaň ODS | Autor: Richard BenešPrimátor Plzně a lídr kandidátky ODS prezentuje před novináři předvolební kampaň ODS | Autor: Richard Beneš

„Před minulými volbami jsme slíbili, že Plzeň společně změníme a náš slib jsme splnili. Máme první nové divadlo v naší zemi od revoluce, druhou nejnižší cenu tepla v zemi a odpady v našem městě se nezdraží, ale zlevní na polovinu. Stavíme nové parky a hřiště, naši sportovci sbírají tituly na opravených stadionech. Jsme také garantem toho, že projekt Evropského hlavního města kultury 2015 proběhne pro město i všechny Plzeňany úspěšně,“ shrnul úspěchy končícího volebního období primátor Plzně a lídr kandidátky ODS Martin Baxa.

Stěžejním bodem nového volebního programu ODS je udržet městský rozpočet i nadále jako stabilizovaný a v dobré kondici. Strategické městské společnosti jako Plzeňská teplárenská, by měly i nadále zůstat ve stoprocentním vlastnictví města, dokončen má být převod společnosti Vodárna Plzeň do stoprocentního vlastnictví města. Naopak hodlá ODS minimalizovat vlastnictví nepotřebného majetku, kde náklady na údržbu jsou vyšší než výnosy.

„Město rozhodně není ve špatné kondici, jak mnozí tvrdí. Naopak jeho bilance je z těch lepších, které byly v minulosti. Hodnota majetku města se během posledních šesti let zvýšila o jednu třetinu, což je téměř nejvyšší v rámci celé ČR. Všechny úvěry, které město má, jsou kryté majetkem. Město má 2,2 miliardy dluhu u Evropské investiční banky, ale na svých účtech má volné dvě miliardy korun,“ konstatoval bývalý primátor Plzně a dvojka ODS na kandidátce do městského zastupitelstva Jiří Šneberger.

Velmi zajímavým bodem, se kterým přichází ODS zřejmě jako jediná je prodloužení každodenní provozní doby mateřských školek do 18.00 hodin. „Pro rodiče to bývají velmi často velké nervy, aby stačili své děti včas vyzvednout ze školek, vzhledem k tomu, že lidé dnes v práci končí později,“ uvedla radní pro školství a dvojka na kandidátce pro městskou část Slovany Irena Rottová.

Dále hodlá ODS posilovat bezpečnost v ulicích města a pokračovat v regulaci hazardu poté, co se podařilo vyškrtnout 60 procent všech heren ve městě. V centru města chce ODS pokračovat ve zklidnění dopravy a v jeho oživování. Současný technický náměstek primátora Pavel Šindelář, který je čtyřkou na kandidátce do městského zastupitelstva například plánuje oživit břeh řeky Radbuzy v centru města vybudováním náplavky po vzoru pražské Vltavy, která by měla sloužit nejen k procházkám, ale i k pořádání různých kulturních akcí.

„Naše kampaň bude kontaktní, chybět nebude tradiční stánek U Branky. Kontaktní kampaň bude probíhat i na obvodech. Novinkou bude akce nazvaná „Grilování primátora“ která se uskuteční ve čtyřech termínech. Lidé tam mohou grilovat maso a svými otázkami i mě jako primátora. Plzeňané budou mít také možnost zajít na pivo s primátorem. Budu chodit do hospůdek a restaurací diskutovat s občany,“ dodal Martin Baxa.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (10 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

a co dluh ODS? 21.09.2014 19:27, Reagovat

Zatím jsem (kromě Ruibara) nenašel další jména odéesáků, kteří by přispěli na dluhy své strany.
Ať již těch současných nebo bývalých - nyní občané-potrati.

Jana 20.09.2014 11:54, Reagovat

Která ODS je v Plzni pravá ? Fialova-baxova ? Občané patrioti ? ANO ? JSNS ?

kámoš 19.09.2014 20:33, Reagovat

Plzeň není jiná, je stejná jako celá ČR - rozkradená, zadlužená, zlobbovaná a to pozlátko, kterým se chlubí je uvnitř velmi prohnilé

XYZ 18.09.2014 19:49, Reagovat

Pan Šneberger by měl splnit co tenkrát slíbil a to je chybějící kanalizace ve Lhotě.

Volič 18.09.2014 19:37, Reagovat

Až na to, že se Baxa chlubí cizím peřím. Pro vlastní funkci by bratra zavrhnul. Vzhůru do věčných lovišť. Šťastnou cestu.

Volič 19.09.2014 09:55, Reagovat

Kradeš mi dlouhodobý nick!!!

Volič 23.09.2014 12:01, Reagovat

A co má být?

Volič 23.09.2014 18:33, Reagovat

Že to není fér :-)

Volič 24.09.2014 13:56, Reagovat

Život není fér :-)

Jo 18.09.2014 17:51, Reagovat

ODS končí ...

novinky.cz/domaci/348029-ods-na-dne-cleny-prosi-o-pomoc.html

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.