Sobotka převálcoval na západě Čech Tošenovského a vede sérii prezidentských primárek ODS

Sobotka převálcoval na západě Čech Tošenovského a vede sérii prezidentských primárek ODS | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří ČermákJiří Čermák

živnostník – pokrývač a klempíř

Více

Radek MrázRadek Mráz

Jednatel společnosti

Více

Eva GažákováEva Gažáková

Vysokoškolská učitelka a divadelnice

Více

Sobotka převálcoval na západě Čech Tošenovského a vede sérii prezidentských primárek ODS

Plzeň, 28.05.2012, aktualizováno 09:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rovněž i na Západě Čech převálcoval v prezidentských ODS senátor Přemysl Sobotka svého protikandidáta Evžena Tošenovského. Zvítězil nejen v Plzeňském, ale i v Karlovarském kraji. Víkendové hlasování rozhodlo o tom, že Sobotka získal od volících členů ODS 416 hlasů, zatímco europoslanec Tošenovský přesvědčil k odevzdání hlasů 143 voličů. Pro Regionpodlupou.cz to uvedl mluvčí ODS Tomáš Bartovský.

Přemysl Sobotka (vpravo), porazil v prezidentských primárkách ODS v regionu Západ svého protikandidáta Evžena Tošenovského | Autor: Televize ZAKPřemysl Sobotka (vpravo), porazil v prezidentských primárkách ODS v regionu Západ svého protikandidáta Evžena Tošenovského | Autor: Televize ZAK

Stav série po čtvrtém týdnu hlasování v regionu „Západ“ je nyní 1523 hlasů pro Přemysla Sobotku, což představuje zisk 66 procent a 794 hlasů pro Evžena Tošenovského, který má 34 procent.  „Během posledního hlasováníé na západě Čech získal v obou krajích více hlasů Sobotka. V Karlovarském kraji 133 hlasů proti 42 pro Evžena Tošenovského, v Plzeňském kraji to pak bylo 283 oproti 101. Volební účast v regionu „Západ“ dosáhla 19,3 procenta, odevzdáno bylo celkem 559 platných hlasů,“ dodal Bartovský.

Sobotka si získal své příznivce na západě Čech například výroky, že politik v ústavní funkci by měl mít na sobě nejprve dres republiky, pod ním dres instituce a až úplně vespod dres politické strany, ze které vzešel. „Nikdy se nebudu tvářit, že jsem nebyl členem ODS a za své členství jsem se nikdy nestyděl a stydět nebudu. Chci podporovat snahy o vyrovnaný rozpočet, bez dalšího zadlužování republiky,“ uvedl Sobotka. „Kandidáty na prezidenta nelze vybírat podle hesla „nic nedělal, nic nezkazil.“ Nerad bych, aby přímá volba prezidenta sklouzla do pozice soutěže o nejlepšího zpěváka. Odmítám také mediální nálepku, že kandidáti ODS jsou ve volbě prezidenta v pozici outsiderů,“ uvedl Sobotka.  

V týdnu od 28. května budou prezidentské primárky ODS pokračovat v Libereckém a Ústeckém kraji, kde proběhnou 31. 5. volební shromáždění v Jablonci nad Nisou a 2. 6. v Ústí nad Labem. 

Autor: Ben, redakce

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.