Blovické gymnázium oslavilo 50. výročí.

Blovické gymnázium oslavilo 50. výročí. | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Blovické gymnázium oslavilo 50. výročí.

Blovice, 24.09.2012, aktualizováno 15:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

V sobotu 22. září se v areálu Gymnázia Blovice konala oslava padesátiletého trvání této střední školy v Blovicích. Paní ředitelka Marcela Šustrová a celé gymnázium připravily velkolepý program.

Za 50let prošlo úspěšným studiem na 2 400 absolventů. V sobotu mnozí přijeli,včetně mnoha pedagogů, kteří na gymnáziu učili. Bohatý program a výstava celé historie každého zaujaly. Když před padesáti lety gymnázium začínalo, chodil jsem do osmé třídy ZDŠ ve stejné budově. Kdykoliv jako starosta představuji své město, mezi jinými větami nikdy nechybí věta: „V Blovicích máme také gymnázium, jediné v okrese Plzeň-jih!“ Hrdě se tak  hlásíme k širokému školství, které ve městě máme. Základní škola, mateřská škola, základní umělecká škola , dům dětí a mládeže, základní škola internátní, střední odborné učiliště a gymnázium. Vše na velmi dobré úrovni.

Před dvěma lety zřizovatel Gymnázia Blovice  - Plzeňský kraj- z finančních důvodů chtěl provést sloučení s plzeňským gymnáziem. Jako člen Zastupitelstva Plzeňského kraje a současně starosta města Blovice jsem s vedením gymnázia vedl řadu jednání pro udržení našeho gymnázia. Podařilo se. Zastupitelstvo města Blovice poskytlo dotaci 500 tisíc Kč na úhradu potřebných nákladů a Gymnázium Blovice bylo zachováno!

Je velmi smutné, že Plzeňský kraj , jako zřizovatel tyto peníze neměl, za situace, kdy koalice Plzeňského kraje ČSSD a KSČM financovala výlety Rady PK letecky do Číny, Vietnamu , Bruselu a jinam. Stejná koalice neměla na opravy krajských silnic, ale měla desítky milionů na výstavbu reprezentačního domu v Bruselu.

Jsme  hrdi, že jsme  vedení Plzeňského kraje v Blovicích dali flek. Dar města blovickému gymnáziu před dvěma lety přispěl k tomu, že i v dalších padesáti letech budeme moci říkat: „Gymnázium Blovice, jediné v okrese Plzeň-jih!“

 

Jan Poduška, Blovice

Autor: Jan Poduška

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.