Rodiče Filípka se neobejdou bez pomoci

Rodiče Filípka se neobejdou bez pomoci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Rodiče Filípka se neobejdou bez pomoci

18.07.2017, aktualizováno 13:00 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Plzeňský deník | 18.7.2017 | Rubrika: Region/Zpravodajství | Strana: 3 | Autor: MARTINA SIHELSKÁ

Podle poslance je nejlepším řešením nový vůz.

Ostrovce – Rodiče postiženého Filípka (na snímku) z osady Ostrovce u Černošína nutně potřebují finanční prostředky na úpravu vozidla, případně na jiný vůz, aby mohli svého syna převážet. Filip, ačkoliv se narodil jako zdravé miminko, po zdánlivě jednoduchém zákroku v nemocnici začal trpět těžkou mentální a fyzickou retardací. A čím je starší, tím je pro rodinu komplikovanější jeho převážení, například na nutná vyšetření. „Filípek se umí pouze přetáčet vleže na bříško. Musíme ho krmit měkkou nebo rozmixovanou stravou, protože neumí kousat, nesedí, nechodí, nekomunikuje. Je na plenách,“ vysvětlila jeho maminka Eva Směšná.
Podle lékařské zprávy má chlapec hydrocefalus, epilepsii, skoliózu a mnoho dalšího. „Potřebovali bychom užitkové vozidlo s úpravami, abychom nemuseli Filípka vyndávat ze speciálního vozíku. Auto s těmito úpravami stojí zhruba 900 tisíc korun.“ Rodina žádala o pomoc různé nadace a organizace. Někde uspěli, určitou částkou přispěje stát, ale pořád je to málo. Na konto pomalu přicházejí peníze, v Černošíně ve Stříbře chystají charitativní akce. Rodinu navštívil i poslanec Václav Votava.
„Podle mě investovat do drahé úpravy starého auta není řešení, řešením je nový vůz. Chtěl bych oslovit další sponzory a dárce. Samozřejmě jsem sám jistou částkou přispěl. Věřím, že se přidají i další lidé,“ vyzval Votava.
Do pomoci se zapojily také různé zájmové skupiny. V Černošíně chystají i prodej kalendářů tamního tanečního kroužku 11Stars. „Snažíme se také nějakým způsobem pomoci, Filip to moc potřebuje,“ říkají malé tanečnice. Eva a Miroslav Směšných jsou dojati pomocí druhých. „Tímto bychom rádi poděkovali nejen panu poslancovi, ale všem ostatním,“ vyjádřili se rodiče Filípka.
Pomoci může každý, přispět je možné na transparentní účet, jehož číslo je 223212123/0600.

Autor: Václav Votava

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Daniela 19.10.2017 13:40, Reagovat

Spletla jsem ten Ostrovec - a napsala dopis mamince Filípka do Ostrovce u Velečína ... Snad se k ní přece jen dostane ...

Vosí Hnízdo 24.09.2017 06:53, Reagovat

A zas bych zvracel. Támhle se rozhazuje horem pádem, staví se pomníky americkým destruktérům za desítky milionů, co se rozkradlo peněz, bezplatně se posílají vládní speciály na Ukrajinu pro zraněné banderovce a tady se bezplatně léčí, co peněz se vyhodí na žoldácké mise za cizí zájmy... Ale naše nemocné děti musí žebrat o almužničky. Vážně hnus!!

MrDacz 07.09.2017 21:14, Reagovat

Rodiče Vašíka se za syna stydí!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.