Martin Zrzavecký: Spokojenost není úplně taková, jaká by měla být

Martin Zrzavecký: Spokojenost není úplně taková, jaká by měla být | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený5,71%
Spokojený48,57%
Zklamaný19,29%
Zdrcený12,14%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 140

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav HeřmanVáclav Heřman

zastupitel MO Plzeň 1

Více

Rudolf StáhlichRudolf Stáhlich

Starosta

Více

Petr SmutnýPetr Smutný

Více

Martin Zrzavecký: Spokojenost není úplně taková, jaká by měla být

Plzeň, 12.10.2014, aktualizováno 14:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nepříliš radostná nálada panovala během sledování výsledku voleb v plzeňském sídle ČSSD v Houškově ulici, kam ovšem dorazilo značné množství členů a kde nebyla nouze o výtečné občerstvení. Sociální demokraté byli favoritem voleb v bitvě o magistrát, hodně si věřili, ale nakonec skončili těsně třetí, za ODS a vítězným hnutím ANO. Všechny tři strany ovšem budou mít v zastupitelstvu po deseti mandátech a vítěz voleb zdaleka nemusí být tím, kdo nakonec získá křeslo primátora.

Kandidát na senátora Václav Šimánek (vpravo) se radoval z postupu do finálového duelu o senátní post | Autor: Richard BenešKandidát na senátora Václav Šimánek (vpravo) se radoval z postupu do finálového duelu o senátní post | Autor: Richard Beneš

„Asi nikdo nečekal, že bude takto úspěšná ODS, kluci v kampani zapracovali a vytáhli to nad 17 procent. My jsme třetí a ta spokojenost není úplně taková, jaká by měla být. V tento okamžik, kdy je ODS takto silná, můžeme spekulovat i o jednání o pokračování naší koalice z minulého volebního období. Ctíme samozřejmě pravidlo, že ten, kdo vyhrál volby, začíná vyjednávat a vyzve ostatní strany. Tak uvidíme, jestli nás ANO osloví,“ konstatoval plzeňský lídr ČSSD Martin Zrzavecký.

Radost z volebních výsledků měl rozhodně starosta městské části Doubravka Michal Chalupný, kde ČSSD zvítězila s náskokem před hnutí ANO. Zatímco ČSSD získala 20,36 procenta hlasů, ANO mělo jen 14,49 procenta. Důvod k oslavě měl i starosta Lochotína Miroslav Brabec, kde ČSSD rovněž zvítězila nad ANO rozdílem necelých dvou procent. Zklamání naopak neskrýval místostarosta centrálního obvodu Radislav Neubauer, který nakonec jen těsně prohrál v bitvě se starostou Jiřím Strobachem a jeho hnutím Jiří Strobach – náš starosta.

ČSSD sledovala volby ve svém sídle v Houškově ulici | Autor: Richard Beneš

V táboře ČSSD měl ještě důvod k radosti kandidát na senátora, ředitel Fakultní nemocnice Plzeň Václav Šimánek, který postoupil do finálového duelu o senátní křeslo. V něm se utká s kandidátem ODS a Koruny České, starostou Slovan Lumírem Aschenbrennerem.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Kandidát na senátora Václav Šimánek (vpravo) se radoval z postupu do finálového duelu o senátní post | Autor: Richard Beneš
  • ČSSD sledovala volby ve svém sídle v Houškově ulici | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (5 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Jan Ondruš 13.10.2014 16:17, Reagovat

3792 KDU-ČSL
3773 ČSSD
2510 KSČM
2214 ODS
1749 Sdruže...
1600 ANO 2011
Výsledek je pro ČSSD dobrý,na smetišti dějin bude Bureš za 2 roky.

KAB-2 13.10.2014 11:01, Reagovat

No jo, ale tím naznačeným řešením, že se spojíte zase s ODS, si sice zajistíte koryta na další 4 roky a nějaké ty milióny na soukromá konta (i když dnes se kradou už miliardy, viz depo, takže vám rozumím), ale po vás už přijde potopa definitivně.

Proč asi lidi nevolili ČSSD? Protože volit ČSSD je v zásadě jako volit ODS rovnou, tak na co oklikou - a proto má Babiš tolik, protože ČSSD a ODS je jedno a totéž a lidi nechtěli to samé co tu bylo.

Aspoň podle toho co slyším od lidí kolem sebe. Já ČSSD nevolil proto, že máte ve vládě psychopata a amerického agenta Zaorálka, který stojí proti vlastnímu národu a bojuje za USA, absurdní. A proto nejdu ke 2. kolu senátních voleb - tak jako tak vyhraje zástupce USA, mě jako občana ČR se tato volba už ani netýká, zástupce mě jakožto Čecha už tam následujících 6 let tak jako tak nebude.

Jan Ondruš 13.10.2014 15:35, Reagovat

Ale spojení s Burešovci by byla sebevražda !!! Toto obskurní hnutí je něco hrozného. Výsledky celorepublikově dopadli pro ČSSD skvěle. Za poslední 4 roky se toho v Plzni hodně vybudovalo a mnoho změnilo k lepšímu.

Jasně 13.10.2014 16:12, Reagovat

- tunel v Depu
- tunel na Světovaru
- nedodělky v divadle
- díra na Americký

KAB-2 13.10.2014 16:12, Reagovat

Tak pokud se ČSSD zase spojí s jakoby opačnou stranou (i když ODS a ČSSD se v ničem v Plzni neliší), Babiš si může 4 roky počkat a pokud něco nezvorá na celostátní úrovni, příští volby v Plzni může vyhrát tak, že ani nebude potřebovat koaličního partnera :)

Mě je to jedno, nevolil jsem nikoho z nich a v Plzni vlastně dosud nikdy nevládl ten, koho jsem volil - ale zradit voliče je krátkozraké, pár let bude moct Zrzavecký krást s Baxou jako dosud, ale pak skončí a třeba nastoupí i spravedlnost a skončí oba v kriminále.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.