Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,45%
Spokojený45,96%
Zklamaný19,88%
Zdrcený11,80%
Šokovaný14,91%

Celkový počet hlasů: 161

Politici pod lupou

Než se rozletíš modrý ptáku, tak si uvědom, že v TOP 09 je Kalousek a v ANO 2011 zase Babiš. | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

říjen 2019
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Nakládání pylonůEXKLUZIVNĚ: 44 tun žuly se valí na Plzeň !

Dvě těžké nákladní soupravy se v úterý úderem jedenácté hodiny vydaly maximálně devadesátikilometrovou rychlostí na dalekou cestu z francouzského lomu Carrier Plo až do Plzně. Každý automobil veze jeden 22 tun vážící žulový pylon pro obnovu plzeňského památníku Díky, Ameriko! Do Plzně by měl cenný náklad dorazit ve čtvrtek dopoledne. Radnice následně vypíše zakázku, která zahrnuje vyleštění kamene, zhotovení písma, usazení obou pylonů i opravu dlažby, osvětlení a další. Památník by měl být kompletně obnoven do konce dubna 2018.

Více

Francie, Plzeň | 05.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Výstavu zahájil europoslanec Pavel Svoboda společně s poslancem Martinem BaxouNové divadlo hostí prestižní výstavu laureátů Sacharovovy ceny

Unikátní výstava představující všechny laureáty prestižní Sacharovovy ceny je od neděle k vidění ve foyer plzeňského Nového divadla. Důležitost Sacharovovy ceny pro zachování demokracie ve světě vyzdvihl europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), který výstavu zahajoval společně s poslancem a náměstkem plzeňského primátora i hejtmana Martinem Baxou (ODS). Letošním držitelem ocenění se stalo poprvé v její historii širší uskupení. Sacharovovu cenu totiž získala Demokratická opozice ve Venezuele. O udělení ceny rozhoduje Evropský parlament na slavnostním zasedání ve Štrasburku vždy koncem roku.

Více

Plzeň | 04.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

V průzkumu Místo pro život si letos Plzeňský kraj pohoršil o jednu příčku a skončil čtvrtý

Na čtvrtém místě se letos umístil Plzeňský kraj v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život a oproti loňsku si pohoršil o jednu příčku. Od roku 2012 se jedná o zatím nejhorší umístění Plzeňského kraje v tomto žebříčku. Třikrát skončil region na třetím místě, jednou na druhém a v roce 2014 žebříčku kraloval. Letos vyhrála Praha a obhájila tak loňské prvenství. Za ní pak skončil Jihočeský a Královéhradecký kraj.

Více

Plzeň | 02.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Novým předsedou Mladých konzervativců se stal Plzeňák Milan Vyskočil

V čele Mladých konzervativců bude další dva roky současný místopředseda Milan Vyskočil z Plzně. Do funkce předsedy ho zvolili v sobotu delegáti kongresu, který se konal v Praze. Ve vedení Mladých konzervativců střídá Milan Vyskočil rovněž Plzeňana Jiřího Fremra, který byl předsedou devět let a letos již nekandidoval. Vyskočil získal v tajné volbě 109 ze 120 platných hlasů. „Chci pracovat, chci jezdit po republice, navštěvovat vaše kluby,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení po zvolení. Zároveň uvedl, že by se chtěl více věnovat propagaci Mladých konzervativců.

Více

Praha, Plzeň | 02.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Státní zástupce podal obžalobu na bývalého radního Michala Dvořáka

Obžalobu pro podezření ze zločinu poškození zájmů Evropské unie a dotačního podvodu podal krajský státní zástupce na dva muže. Jedním z nich je podle informací deníku Právo bývalý profesionální hokejista a rovněž bývalý plzeňský radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT). V případě prokázání viny hrozí Dvořákovi až osmiletý trest vězení. Případ se týkat více než čtyřmilionové dotace z regionálního operačního programu ROP Jihozápad z roku 2014, na kompletní rekonstrukci tělocvičny v relaxačně-sportovním areálu v Plzni-Božkově.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Dočká se přehrada České Údolí čisté vody?Expert představil zastupitelům MO Plzeň 3 staronový projekt na vyčištění vody v borské přehradě

Vyčistit borskou přehradu zamořenou nebezpečnými sinicemi, vytvořit z Českého Údolí relaxační zónu a umožnit lidem bezpečné koupání jako před léty. Takový projekt představil zastupitelům centrálního plzeňského obvodu na jejich posledním jednání Jindřich Duras, expert na čistou vodu z Povodí Vltavy. Zastupitelé se shodli na tom, že se jim projekt líbí. Zatím si však nedovedou představit, kde by měli sehnat asi půl miliardy korun na realizaci tohoto projektu.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeňská teplárenská: Zachová se město jako řádný hospodář?

Zastupitelé Plzně budou 14. prosince rozhodovat o tom, zda půjde společnost Plzeňská teplárenská samostatnou cestou a investuje do roku 2021 do modernizace kotlů z důvodu nových emisních norem EU až 1,5 miliardy korun, nebo se o budoucí investice a zisky podělí s menšinovým spoluvlastníkem EPH. Do tématu o budoucnosti městské teplárenské společnosti se vložila opozice, která požaduje, aby společnost i nadále zůstala ve stoprocentním vlastnictví města.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Beseda s kandidáty na prezidentaDebata kandidátů na prezidenta přilákala stovky lidí, další stovky se do sálu nevešly

Neuvěřitelná tlačenice, univerzitní aula nabitá do posledního místečka včetně míst na stání, zcela zaplněné chodby a stovky zklamaných odcházejících lidí, kteří už neměli šanci se dostat dovnitř. Tak to vypadalo v úterý večer v Jungmannově ulici 1, kde se uskutečnila velká debata osmi kandidátů na prezidenta. Zájem veřejnosti o předvolební debatu byl obrovský a lidé by dokázali naplnit tři takové auly. V hledišti převažovali studenti. Představit se přijeli všichni pozvaní kandidáti, tedy Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Chyběl jen současný prezident Miloš Zeman. A jeho úřadování všichni kandidáti, snad jedině kromě Petra Hanninga, podrobili během debaty zdrcující kritice.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Slavnostní odhalení pomníkuŠkodováci odhalili památník svým kolegům, kteří padli během druhé světové války

Památník zaměstnancům Škodových závodů, kteří padli během druhé světové války v souvislosti s jejich odbojovou činností, nebo kteří zahynuli při bombardování Škodovky odhalil v úterý předseda představenstva Škody Transportation Tomáš Krsek. Pomník kompletně vyrobili současní zaměstnanci této společnosti a je umístěn v bezprostřední blízkosti V. brány naproti budově 3D planetária. Památník financovala Nadace Krsek Foundation.

Více

Plzeň | 28.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Nejbohatší Čech uzavřel obchod roku, koupil 100 procent akcií plzeňské Škody Transportation

Společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se rozrostla o další významnou společnost. Podařilo se jí uzavřít obchod roku. Odkoupila totiž 100 procent akcií plzeňské strojírenské společnosti Škoda Transportation. O ceně, kterou Kellnerova společnost za úspěšnou škodováckou firmu zaplatila lze jen spekulovat. Mohlo by se jednat o částku ve výši 10 miliard korun.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Město zpřístupní pro pasažéry zájezdových autobusů toalety v parkovacím domu

Zpřístupnění toalet v objektu parkovacího domu Rychtářka pro cestující ze zájezdů zajistí do konce roku Správa veřejného statku města Plzně. Lidé, kteří přijedou zájezdovými autobusy, parkujícími v Pallově ulici, budou na toalety do parkovací domu vstupovat speciálním vchodem. Přístup vyřeší osazení elektronického zařízení u bočního vstupu do parkovacího domu na jeho východní straně. Sazba za vstup na toaletu bude 10 korun nebo 50 eurocentů. Kritika na absenci důstojných toalet na parkovišti pro zájezdové autobusy zaznívala směrem k magistrátu už několik let.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeň zažije super debatu osmi kandidátů na prezidenta České republiky

Velkou debatu osmi kandidátů na úřad prezidenta zažije v úterý 28. listopadu město Plzeň. Účast přislíbili Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Chybět bude jen současný prezident Miloš Zeman, který se žádných společných debat s ostatními kandidáty nezúčastňuje. Akci pořádá Akademický spolek studentů politických věd v Plzni ve spolupráci s Mladými konzervativci Plzeň a uskuteční se od 17.00 hodin v prostorách univerzitní auly JJ 221, Jungmannova 1. Zúčastnit se jí mohou jak studenti ZČU, tak i širší veřejnost.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Jiří Pospíšil ve své kanceláři ve ŠtrasburkuJiří Pospíšil se stal novým předsedou TOP 09, střídá Miroslava Kalouska

Plzeňský politik, europoslanec a krajský zastupitel Jiří Pospíšil se stal v neděli novým předsedou TOP 09. Nahradil tak v čele strany, která doslova jen s odřenými zády dostala do Sněmovny se ziskem 5,31 procenta hlasů dosavadního šéfa Miroslava Kalouska. Pro Pospíšila hlasovalo 147 ze 177 delegátů celorepublikového sněmu TOP 09. Odstupující předseda Kalousek ve volbách už nekandidoval, Pospíšil byl až do poslední chvíle jediným kandidátem na předsednický post. Nakonec se ještě o předsednické křeslo ucházel jediný protikandidát, kterým byl podnikatel Pavel Němec z Plumlova na Prostějovsku. Ve volbě však neuspěl a získal jen 13 hlasů. Nový předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se chce v čele strany zaměřit především na komunální volby, které se uskuteční příští rok. Straníky vybídl, aby kandidátky otevřeli i nestraníkům. Vyjádřil připravenost pomoci všem kandidátům v obecních volbách.

Více

Praha, Plzeň | 26.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Cena za vodné a stočné se pro Plzeňany v příštím roce nezmění

Ceny vodného a stočného v Plzni platné od roku 2018 se oproti letošnímu roku nezmění. Rada města Plzně na svém jednání ve čtvrtek schválila, že celková cena za obě položky, kterou Plzeňané v příštím roce zaplatí, zůstane stejná a měnit se nebude. U jednotlivých položek dojde jen k mírné úpravě, stočné zlevní, vodné se nepatrně zvýší. Cena vodného pro rok 2018 činí 45,72 korun za metr krychlový. Cena stočného je 29,18 korun za metr krychlový. Celkem tedy odběratelé zaplatí 74,90 korun za krychlový metr vody. Ceny jsou jednotné pro všechny odběratele.

Více

Plzeň | 23.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Technický náměstek primátora Pavel Šindelář zapózoval společně s majitelem lomu u jednoho z pylonů pro památník Díky, Ameriko!Náměstek primátora Šindelář dohlížel ve francouzském lomu na vylomení pylonů pro památník Díky, Ameriko!

Ve francouzském lomu Carrier Plo se už podařilo vylomit dva žulové bloky pro obnovu plzeňského památníku Díky, Ameriko! Jeden z budoucích pylonů je už ořezán, druhý pracovníci lomu opracovávají v těchto dnech. Na začátku prosince budou převezeny bloky do České republiky. Přímo v lomu na práci kameníků dohlížel technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Radnice následně vypíše zakázku, která zahrnuje vyleštění kamene, zhotovení písma, usazení obou pylonů i opravu i oprava dlažby, osvětlení a další. Památník by měl být kompletně obnoven do konce dubna 2018.

Více

Plzeň | 23.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Bývalá klientka odkázala po své smrti domovu pro seniory v Žinkovech milion korun

Naprosto neobvyklou situaci, která zatím neměla obdoby, řeší vedení Plzeňského kraje. Jedná se o dědictví přesahující částku jeden milion korun, které odkázala ve prospěch Domova klidného stáří v Žinkovech pětaosmdesátiletá Marie Krejzová. Ta totiž posledních deset svého života prožila v domově, jehož zřizovatelem je Plzeňský kraj. A právě kraj se teď zabývá tím, na co využije milionové dědictví. Za peníze chce vybudovat v objektu domova něco potřebného, co bude navždy připomínat bývalou štědrou obyvatelku.

Více

Žinkovy | 23.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Budějovický krajský soud zrušil stomilionovou pokutu pro Plzeňský kraj za stavbu Klatovské nemocnice

Vítězstvím skončil alespoň zatím pro Plzeňský kraj soudní spor, který hejtmanství vedlo u českobudějovického krajského soudu s ministerstvem financí kvůli vyměřenému penále za čerpání dotací při stavbě Klatovské nemocnice. Ministerstvo požadovalo, aby Plzeňský kraj zaplatil pokutu ve výši necelých 98 milionů korun, plus stoprocentní penále k tomu. Kraj se loni v květnu bránil podáním správní žaloby a od počátku tvrdil, že se žádného pochybení nedopustil. Potvrdily to i audity, které si nechal zpracovat. Krajský soud teď svým rozhodnutím požadavky ministerstva zamítl.

Více

České Budějovice, Plzeň | 17.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Hejtman předal čestné plakety pětici osobností za odvážné občanské postojeHejtman předal čestné plakety pětici osobností za odvážné občanské postoje

V předvečer oslav 17. listopadu poprvé hejtman Josef Bernard předal Čestné plakety hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje pětici osobností. Ocenění převzali Jiřina Fuchsová, Vladimír Líbal, Jiří Světlík, Miroslav Svoboda a Stanislav Šmic v plzeňské Měšťanské besedě. Při předání hejtmanovi asistovali také normalizační disident a signatář Charty 77 Petr Uhl a novinářka Petra Procházková.

Více

Plzeň | 17.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Martin Baxa povede i příští dva roky ODS v Plzeňském kraji

Regionální sněm Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje zvolil hlasy všech delegátů staronovým předsedou regionálního sdružení Martina Baxu. Ten bezprostředně po volbě uvedl, že hlavním cílem občanských demokratů pro nadcházející období bude především uspět v komunálních a senátních volbách v roce 2018. Do pozic místopředsedů sněm zvolil zástupce jednotlivých oblastních sdružení, a to Romana Jurečka, Vladislava Vilímce, Pavla Karpíška, Michala Šnebergra, Jana Podušku, Jana Šaška a Miroslava Dusila.

Více

Plzeň | 16.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Hlavní akce Slavností svobody budou mít příští rok pozměněné pořadíHlavní akce Slavností svobody budou mít příští rok pozměněné pořadí

V poněkud odlišném pořadí než tomu obvykle bývá se uskuteční příští rok hlavní akce Slavností svobody. Těm bude patřit víkend od 4. do 6. května 2018. Hlavní program nabídne v pátek 4. května koncert amerického Count Basie Orchestra, v sobotu 5. května Convoy of Liberty a v neděli 6. května tradiční pietní akty. Předcházet tomu bude 1. května velká Australian Pink Floyd show v plzeňském amfiteátru, 3. května 2018 Plzeňské rozhovory v režii Západočeské univerzity a také vernisáž výstavy ke 100. výročí 16. obrněné divize americké armády, která jako první vstoupila v roce 1945 do Plzně.

Více

Plzeň | 16.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Novější 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.