Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,91%
Spokojený44,07%
Zklamaný21,47%
Zdrcený12,43%
Šokovaný14,12%

Celkový počet hlasů: 177

Politici pod lupou

Na listopadovém jednání zastupitelstva se opět ostře diskutovalo na téma, co bude v Plzni nést jméno Václava Havla. A nápady jsou různé. | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

únor 2020
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Plzeň chystá stavbu dalších cyklostezek, využije peníze od kraje i od EU

Do vybudování několika nových úseků cyklostezek ve městě i v nejbližším okolí hodlá v letošním roce investovat město Plzeň kolem 70 milionů korun. Připraveno má kolem 15 projektů. Financovat je pomohou evropské dotace i finance, které poskytne Plzeňský kraj. Ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD) informoval, že v rozpočtu města je významná suma v desítkách milionů korun. Vzniknout by měly nejen oblíbené trasy greenways podél řek, ale i část cyklostezky mířící z Plzně směrem do Brd.

Více

Plzeň | 02.01.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Porota vybrala šest týmů, které mají šanci vyslat do vesmíru svůj projekt s družicí Pilsen Cube II

Do další fáze vstoupil projekt studentského satelitu Pilsen Cube II, který nechá v příštím roce Plzeň vyslat do vesmíru. Středoškoláci pracovali necelé dva měsíce na návrhu soutěžních experimentů, jež by chtěli v rámci unikátního počinu města a Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) dostat na oběžnou dráhu. Po prezentaci jednotlivých pokusů odborná porota poslala do dalšího kola šest soutěžních týmů. Unikátní projekt Pilsen Cube je součástí konceptu Smart City Plzeň. Satelit bude dokončen v roce 2018, ve druhé polovině roku odborníci plánují jeho předání zprostředkovatelům k vypuštění do vesmíru.

Více

Plzeň | 30.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeňský kraj investuje 64 milionů korun do rozvoje cyklotras a cyklostezek

Rekordních 64 milionů korun investuje příští rok Plzeňský kraj na stavby, projekty a studie cyklostezek a cyklotras. Letos na ně dal 17 milionů korun, obce totiž neměly připravené potřebné projekty. To by se mělo v roce 2018 změnit. Vedení kraje totiž jednalo s obcemi, aby pracovaly na projektech a podávaly je, takže stavby budou příští rok lépe a ve větším množství připravené. Rozvoj cyklodopravy je jednou z priorit nového vedení kraje.

Více

Plzeň | 30.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Konto krajského sdružení hasičů Plzeňského kraje někdo vyluxoval, zmizelo 800 tisíc korun

Kolem 800 tisíc korun zmizelo z konta Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Plzeňského kraje, které sdružuje dobrovolné hasiče v obcích. Na kontě byly mimo jiné i peníze, které sdružení hasičů získalo darem od Plzeňského kraje i dalších dárců na pořádání krajských soutěží a reprezentaci v hasičském sportu. O případu informoval hejtmanův náměstek pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD). Ze zpronevěry je podezřelá pracovnice krajského sdružení dobrovolných hasičů. Případem se zabývá policie.

Více

Plzeň | 29.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

O provoz semaforů v ulicích Plzně se bude nově starat PMDP

Zajišťování provozu a údržby světelně řízených křižovatek a samostatných světelně řízených přechodů pro chodce převezmou od 1. ledna 2018 Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Až dosud systém provozovala soukromá firma. PMDP se tak budou starat o všech 93 světelných signalizačních zařízení, z nichž je 91 řízeno dynamicky, tedy na základě skutečné poptávky, a 65 zařízení má možnost zajišťovat preferenci veřejné dopravy. Změna navazuje na postupné převádění správy městského majetku do rukou společností vlastněných městem.

Více

Plzeň | 22.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Parkování před Bazénem Slovany budou mít zdarma jen plavci, ostatní si zaplatí

Problém s parkováním, který dlouhodobě trápí návštěvníky Bazénu Slovany, chce vyřešit město Plzeň. Plavci, kteří přijíždějí k bazénu autem, často nenachází volné místo na přilehlém parkovišti. To totiž využívají k odstavení svých vozů místní obyvatelé. Rada města Plzně proto schválila zpoplatnění parkovacích stání, pro návštěvníky bazénu však zůstane parkoviště zdarma. Zpoplatnění začne platit, jakmile si parkoviště do svého provozu převezmou Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Vjezd na parkoviště zajistí závorový systém. Informoval o tom technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Více

Plzeň | 21.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Takovými letáky upozorňují na zákaz používání pyrotechniky šumavské obceSilvestr v NP Šumava bude od letoška bez petard a ohňostrojů, použití se trestá pokutou

Bez ohňostrojů a především bez petard by se měly obejít letošní silvestrovské oslavy na území Národního parku Šumava. V platnosti je totiž od léta novela zákona o ochraně přírody a krajiny, jejíž součástí je zákaz používání zábavní pyrotechniky v chráněných oblastech. Důvod je prostý, zákaz má chránit cenná území a živočichy před stresem z hluku i před světelným znečištěním a možnými požáry. Správa Národního parku Šumava toto opatření vítá. V minulých létech se totiž v některých chatách a hotelech Silvestr doslova zvrhl v pyrotechnickou přehlídku, kdy se osazenstva jednotlivých podniků doslova předháněla v tom, kdo udělá větší ohňostroj a větší hluk.

Více

Modrava | 21.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Kraj odkoupí od Plzně památkově chráněný Gerlachovský dům

Slavný Gerlachovský dům v Dřevěné ulici chce koupit Plzeňský kraj od města Plzně. V památkově chráněné budově se nachází polovina Národopisného muzea Plzeňska zřizovaného krajem. Ten také usiluje o získání dotaci na rekonstrukci domu a novou expozici ve stomilionové hodnotě. Podmínkou pro udělení dotaci je, že kraj musí objekt vlastnit. O koupi domu už kraj předběžně jednal s vedením města a transakci už také vyslovili zelenou zastupitelé kraje. Cena domu by se měla pohybovat kolem devíti milionů korun, informovala o tom ekonomická náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová (ODS).

Více

Plzeň | 20.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Hlasování o krajském rozpočtu na rok 2018 mělo nečekaně hladký průběh

Nečekaně hladce a téměř bleskově schválili zastupitelé Plzeňského kraje schodkový rozpočet na rok 2018, který počítá s příjmy kolem 5,3 miliardy korun a s výdaji 5,64 miliardy korun. Schodek ve výši 338 milionů vznikne z důvodu předfinancování projektů dotovaných EU. I nadále zůstává Plzeňský kraj jako jediný z krajů zcela bez dluhů, schodek pokryje z úspor které získal v předchozích létech. Na účtech je kraje zůstává asi půl miliardy korun. Nejvíce peněz, přes 2,4 miliardy korun investuje kraj do dopravy. Částka představuje 43 procent všech výdajů krajského rozpočtu. Oproti letošnímu roku vydá kraj na zajištění dopravy o devět procent výše.

Více

Plzeň | 19.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelé kraje zachrání nevratnou dotací tělovýchovné jednoty v Přešticích a v Domažlicích

Bouřlivou debatu vyvolalo na pondělním jednání zastupitelstva Plzeňského kraje projednávání bodu, který se zabýval poskytnutím nevratné dotace v celkové výši 13 milionů korun pro tělovýchovné jednoty v Přešticích a v Domažlicích. Organizacím s dlouholetou tradicí totiž hrozil konkurz nebo zánik v souvislosti s konáním evropského fotbalového šampionátu hráček do 17 let. Nakonec zastupitelé hlasovali nejen pro vyplacení dotace pro obě jednoty, ale i pro půjčku, to vše ve výši 27 milionů korun pro Fotbalovou asociaci ČR (FAČR). Finance jsou určeny na pokrytí ztráty za pořádání zmíněného šampionátu. Půjčku asociace splatí do konce března 2020. Hlasování se zdrželi jen čtyři opoziční zastupitelé, ostatní se vyslovili pro návrh.

Více

Plzeň | 18.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Klienti Plzeňské teplárenské mohou sledovat informace o vyúčtování na novém zákaznickém portálu

Nový portál Zákaznická zóna poskytne Plzeňanům a všem klientům napojeným na systém centrálního zásobování teplem (CZT) transparentní informace o dodávkách tepla a jeho vyúčtování. Provozuje ho městská firma Plzeňská teplárenská, která vytápí 50 tisíc bytů v Plzni, která má 170 tisíc obyvatel. Neregistrovaným uživatelům nabízí novinky o firmě, přehled plánovaných i neplánovaných odstávek a zajímavé informace z oblasti teplárenství, například o změnách vyhlášek a další.

Více

Plzeň | 18.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeň už ví, o kolik vzrostla za 10 let hustota dopravy ve městě

S vyhodnocením rozsáhlého průzkumu tranzitní dopravy na území Plzně, který umožnil porovnat data z roku 2007 s daty z roku 2017 se seznámili zastupitelé města. Do Plzně podle průzkumu denně vjíždí 93 tisíc vozidel, z toho je 3600 nákladních vozidel a tři tisíce kamiónů. Stejný počet vozidel z města vyjíždí. Podíl tranzitní dopravy na vjezdech do města je v průměru dvacet procent z celkového počtu. Data o rozsahu tranzitní dopravy přinesl průzkum z května letošního roku.

Více

Plzeň | 18.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeňané mají šanci, že se konečně dočkají prodloužení tramvajové trati až na Borská pole

O dotaci na prodloužení tramvajové tratě na Borská pole požádá město Plzeň. Podání žádosti schválili zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek. Celkové náklady na projekt činí 597 milionů korun, podpora z Operačního programu Doprava by měla dosáhnout částky 375,5 milionu korun, tedy necelých 63 procent celé investice.

Více

Plzeň | 15.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelé Plzně se vyslovili pro fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Čtyři hodiny trvala na jednání plzeňského městského zastupitelstva diskuse o dalším směřování společnosti Plzeňská teplárenská. Konkrétně se jednalo tom, zda se městská teplárenská společnost spojí s Plzeňskou energetikou Daniela Křetínského a vytvoří jeden silný společný podnik, nebo zda zůstane i nadále ve stoprocentním vlastnictví města. Ovšem za cenu téměř dvoumiliardové investice do nutné modernizace zařízení. Třicet zastupitelů napříč politickým spektrem se nakonec vyslovilo pro fúzi, tedy variantu A, zatímco proti bylo 14 zastupitelů. Aktuální rozhodnutí zastupitelstva otevírá cestu k samotné fúzi, na základě tohoto hlasování se začnou připravovat konkrétní kroky a podklady pro fúzi. Finální rozhodnutí zastupitelstva o fúzi se definitivně očekává v květnu nebo v červnu.

Více

Plzeň | 14.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Plzeňský kraj se chystá rozdělit rekordních 115 milionů korun pro malé obce

Rekordně vysokou částku ve výši 115 milionů korun rozdělí příští rok Plzeňský kraj ze svého rozpočtu malým obcím v rámci nejúspěšnějšího krajského dotačního Programu stabilizace a obnovy venkova. To je o pět milionů korun více než kolik vyčlenil kraj pro stejný dotační titul letos. Pro malé obce je to často jediná možnost, jak získat dotaci na opravu, rekonstrukci nebo pořízení svého nemovitého majetku. Novinkou je, že tři miliony investuje hejtmanství na podporu kamenných prodejen v obcích.

Více

Plzeň | 13.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelé Plzně budou schvalovat rozpočet na rok 2018

Vedle případné fúze Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou bude dalším důležitým bodem na programu jednání plzeňského zastupitelstva schvalování rozpočtu na rok 2018. Návrh již schválili radní. Město pro příští rok počítá s objemem příjmů ve výši 5,7 miliardy korun a s výdaji 6,8 miliardy korun. Na stavební investice má město připraveno 1,9 miliardy korun. Letos to bylo 1,3 miliardy korun, jde tak o nárůst 42,4 procenta. Podle opozice se ale jedná o standardní rozpočet před komunálními volbami, který mnohé slibuje podle hesla, že slibem nelze zarmoutit.

Více

Plzeň | 13.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Nový výtah na magistrátu ocení nejen imobilní návštěvníciPlzeňský magistrát je konečně bezbariérový, veřejnosti začal sloužit i výtah

To, co bylo celá dlouhá léta nemožné, se konečně stalo skutečností. Historická budova plzeňské radnice na náměstí Republiky se stala bezbariérovou. Veřejnosti už začal sloužit nově vybudovaný výtah. Jeho neexistenci zkritizoval v minulosti při své návštěvě radnice i prezident Miloš Zeman. A nebyl zdaleka jediný, komu chybějící výtah znemožnil návštěvu reprezentativních prostor magistrátu.

Více

Plzeň | 07.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Ministerstvo životního prostředí dává naději obyvatelům Litic, kteří odmítají stavbu výrobních hal

Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání společnosti Accolade a potvrdilo své původní rozhodnutí, kterým zrušilo závěr zjišťovacího řízení EIA o vlivu na životní prostředí pro Průmyslový Park Litice ze srpna 2016. Záležitost se tím vrací zpět na Krajský úřad Plzeňského kraje, který má za úkol zpracovat nové rozhodnutí.

Více

Plzeň | 07.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Elektrárna Opatovice musela do modernizace investovat téměř tři miliardy korun, aby splnila nové emisní limityBudoucnost Plzeňské teplárenské mají v rukou zastupitelé města

Zastupitelé Plzně budou na svém jednání 14. prosince rozhodovat o budoucnosti městské společnosti Plzeňská teplárenská. Od roku 2022 totiž nebudou její staré kotle splňovat přísné emisní normy Evropské unie. Vedení teplárny by tak muselo investovat do rekonstrukce kotlů 1,5 miliardy korun, nebo se spojit s Plzeňskou energetikou (EPH) a podělit se s ní jako s menšinovým vlastníkem o budoucí investice a zisky. Zda zůstane teplárenská společnost samostatná, nebo zda se spojí s dalším velkým hráčem, budou hlasovat zastupitelé města. Podobné problémy už řešily i jiné české energetické společnosti.

Více

Plzeň | 06.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeňský kraj chystá od ledna 2018 výrazné snížení jízdného v autobusech a ve vlacích

Výrazné zlevnění jízdného chystá od ledna příštího roku Plzeňský kraj v autobusech a ve vlacích, které objednává a platí. Cílem je přilákat cestující do veřejných dopravních prostředků a ukázat obyvatelům kraje, že jezdit veřejnou dopravou je moderní, rychlé a výhodné. Na druhou stranu by chtěl kraj omezit individuální dopravu. Vedle levnějšího jízdného se také rozšíří systém Integrované dopravy Plzeňska (IDP) na oblast severního Plzeňska. Pokud se nezvýší počet cestujících, bude kraj tento krok stát každoročně 40 milionů korun navíc k jedné miliardě, kterou ročně dotuje základní dopravní obslužnost v regionu. Od vzniku kraje v roce 2000 jde o největší slevy.

Více

Plzeň | 06.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Novější 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.