Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,45%
Spokojený45,96%
Zklamaný19,88%
Zdrcený11,80%
Šokovaný14,91%

Celkový počet hlasů: 161

Politici pod lupou

Jak řekl, tak udělal. Jmenoval Jiřího Rusnoka předsedou vlády a přivedl zemi k předčasným volbám. Výsosti a co bude dál? | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

říjen 2019
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Plzeň letos plánuje investovat desítky miliónů korun do oprav sportovišť

Až desítky milionů korun hodlá letos investovat město Plzeň do rekonstrukce různých sportovišť. Bude mezi nimi například přestavba areálu Prokopávka nebo brány borců. Mezi velké investiční akce bude patřit i rekonstrukce bazénu na Slovanech. Ta začne na jaře, určeno je na ni 52 milionů korun. Peníze poslouží na přesun kotelny a výměníkové stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi se vybudují šatny a přebuduje vchod. Město počítá i s rekonstrukcí ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu na Slovanech. Na to jsou k dispozici zhruba tři miliony korun.

Více

Plzeň | 28.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Kraj si letos připravil pro obce 20 milionů v dotačním programu na naléhavé potřeby

I letos mohou požádat Plzeňský kraj o dotaci obce, které budou mít nečekané výdaje na opravy různých havárií na obecním majetku. V dotačním programu na odstraňování havarií a na naléhavé potřeby obcí, který kraj několik let pravidelně vypisuje je letos 20 milionů korun. Z toho 17 milionů korun jde na havárie, zbývající tři miliony korun pak hejtmanství nabídne obcím na zřízení městské policie či na objednání této služby u jiného města. To se týká zejména menších obcí podél dálnice D5. Ty v souvislosti s průmyslovými zónami často čelí problémům s agenturními zahraničními zaměstnanci.

Více

Plzeň | 27.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Původní zastávka Internáty se loni přejmenovala na Sportovní gymnázium, letos se zastávka přejmenuje na Školy VejprnickáZastávka MHD ve Skvrňanech dostane po loňské kritice už třetí jméno, bude to "Školy Vejprnická"

Školy Vejprnická, takový název bude mít od 1. července 2018 zastávka městské hromadné dopravy ve Skvrňanech, kterou Plzeňané do srpna 2017 znali jako zastávku Internáty. Od září loňského roku se zastávka jmenovala Sportovní gymnázium. Tehdejší změnu názvu iniciovala samospráva Plzeňského kraje. Tato změna se ovšem nesetkala s kladným ohlasem, protože ve stejném areálu sídlí i další školy, které to braly nespravedlnost a protěžování jednoho gymnázia. Proti změně názvu zastávky tehdy protestovalo například vedení Středního odborného učiliště elektrotechnického (SOUE).

Více

Plzeň | 26.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Primátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s dronyZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

Součástí výuky na Západočeské univerzitě v Plzni je nově také výukový program zaměřený na drony. Spolu s letním semestrem odstartoval v únoru odborný blok, který zajišťují zaměstnanci Správy informačních technologií města Plzně. Projekt, na kterém spolupracuje město s univerzitou, je svým zaměřením jediný svého druhu v České republice. Studenti se seznámí s technologiemi používanými při návrhu, konstrukci, stavbě, provozu, řízení a využívání bezpilotních letadel, nezbytnou legislativou a v neposlední řadě i letovou praxí.

Více

Plzeň | 26.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Popelnice a kontejnery zmizí v širším centru Plzně z ulic do domů nebo na dvorky

Širší centrum Plzně bude od léta opět o něco čistější. Alespoň si to slibuje vedení města, radní totiž schválili novelizovanou odpadovou vyhlášku. Od 1. června zmizí popelnice a kontejnery ze 75 ulic, majitelé objektů je musí přesunout buď na chodby domů nebo na dvorky. Nádoby na odpad už nebudou ve veřejném prostoru, jako je to v centru města. Důvodem k tomuto opatření byla podle slov technického náměstka Pavla Šindeláře skutečnost, že u kontejnerů a popelnic se na zemi neustále hromadilo obrovské množství dalšího odpadu. Novelu zatím schválili radní, na program městského zastupitelstva půjde v březnu.

Více

Plzeň | 23.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Tato limuzína vozila prezidenta Klementa Gottwalda, teď ji uvidí i plzeňská veřejnostKonferenci o únorovém komunistickém puči vyšperkuje obrněná limuzína prezidenta Gottwalda

Kuriózní překvapení si připravil pro plzeňskou veřejnost regionální klub Mladých konzervativců, který ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje pořádá ve středu 22. února konferenci „Únor 1948 aneb jak se Gottwald vrátil z Hradu.“ Ta se koná u příležitosti 70. výročí převzetí moci KSČ v tehdejším Československu. Půjde skutečně o stylovou záležitost. Organizátoři konference totiž zajistili prezidentskou limuzínu, automobil Škoda VOS, kterou skutečně jezdil dělnický prezident Klement Gottwald. Tento jeho obrněný speciál bude vystaven před budovou vědecké knihovny po celou dobu konání konference, která začíná v 9.00 hodin.

Více

Plzeň | 21.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Antonín Schubert: Je péče o českou a zejména o šumavskou přírodu ve správných rukou?

Svaz šumavských obcí se obrátil na odborné instituce s jednoduchou, ale pro šumavské obce s důležitou otázkou. Rozdílnost odpovědí, kterou od každé z institucí obdržel vyvolává zásadní otázku, zda je péče o českou a zejména o šumavskou přírodu ve správných rukou.

Více

Šumava | 20.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Marcela Krejsová byla hostem Richarda Beneše v pořadu Politici našeho kraje, který vysílá naše Televize ZAKMarcela Krejsová: Na svých účtech má aktuálně Plzeňský kraj 1,4 miliardy korun

Marcele Krejsové je 59 let, je rozvedená a bydlí v Plzni. Vystudovaná právnička má dvě dospělé dcery, dvojčata. V současné době je náměstkyní hejtmana Plzeňského kraje pro oblast ekonomiky, investic a majetku. Je členkou ODS. Mezi její záliby patří kultura, především pak divadlo, hudba a literatura, aktivně se zabývá folklórním tancem, velmi ráda lyžuje, plave a jezdí na kole. Z titulu své dřívější funkce první náměstkyně primátora Plzně se výrazně zasloužila o zisk titulu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Právě Marcela Krejsová byla hostem Richarda Beneše v pořadu Politici našeho kraje, který vysílá naše Televize ZAK.

Více

Plzeň | 15.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Vedení Plzeňského kraje zažilo akci Kulový blesk, měnily se uvolněné i neuvolněné funkce

Velké přesuny ve vedení kraje připomínající akci Kulový blesk se děly v pondělí na jednání krajského zastupitelstva. Novým a uvolněným náměstkem hejtmana pro oblast kultury a památkové péče se stal Vladislav Vilímec (ODS). Ten ve funkci vystřídal poslance Martina Baxu (ODS), který už loni po zvolení do Sněmovny avizoval odchod z kraje kvůli tomu, že zastává i další funkce, včetně náměstka plzeňského primátora. Na členství v zastupitelstvu rezignoval na vlastní žádost europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), kterého nahradil další ostřílený politik, bývalý dlouholetý poslanec Jaroslav Lobkowicz (TOP 09). Ten už byl v minulosti také jak krajským, tak i plzeňským zastupitelem.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Plzeňský kraj vyhrál boj s ČSAD, díky hloubkové kontrole smluv tak uspoří 270 milionů

Tak to tady ještě nebylo! Rozsáhlá a velmi hluboká kontrola smluv, které má Plzeňský kraj uzavřené s ČSAD autobusy Plzeň, odhalila nedostatky vyčíslené na 122 milionů korun. Dohodu o uznání dluhu a jeho úhradě v pondělí schválilo zastupitelstvo. S dopravcem kraj zároveň uzavřel i dohodu o horní hranici plateb pro roky 2017 až 2019, která přinese úsporu 150 milionů korun. Ve finále pak kraj uspoří díky zaplacenému penále celkem 270 milionů korun. A to už stojí za milion korun, který zaplatil kraj za takovou kontrolu.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Krajský úřad tibetskou vlajku 10. března oficiálně nevyvěsí, rozhodli o tom zastupitelé

Hodně bouřlivou diskusi vyvolal na pondělním jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje návrh zastupitele Martina Baxy (ODS), který se týkal oficiálního vyvěšování tibetské vlajky na budově Krajského úřadu Plzeňského kraje. Na kraji je to velmi citlivá záležitost už delší domu a každý rok vyvolává velké vášně. Vlajka se vyvěšuje 10. března na výročí Tibetského národního povstání, cílem této akce je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu. Návrh nakonec neprošel, pro vyvěšení tibetské vlajky hlasovalo 18 zastupitelů, sedm bylo proti a 15 se zdrželo.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeňský útulek pro zvířata bude nakonec provozovat spolek Naděje pro kočky

Na začátek se vrací bitva o provozovatele plzeňského útulku pro zvířata, který od ledna spadá pod městskou policii. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž rozhodl, že plzeňská radnice loni pochybila, když zrušila už rozhodnutou soutěž na provoz útulku a svěřila jej městské policii. Podle ÚOHS radnice neměla k takovému kroku dostatečné důvody. Do hry se tak vrací vítěz výběrového řízení, kterým je spolek Naděje pro kočky, která by měla do poloviny března převzít vedení útulku od městské policie.

Více

Plzeň | 09.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (9)

Magistrát hodlá posílit svoji pozici v provozu Měšťanské besedy

Plzeňští radní rozhodli, jakým způsobem bude město provozovat Měšťanskou besedu. Celou budovu získá opět do pronájmu jeden provozovatel, který zajistí veškerý chod objektu, včetně provozu kavárny a cateringových služeb v Besedě. Město však hodlá posílit svoji pozici vlastníka objektu a mít možnost určovat i základní parametry provozu kavárny a cateringových služeb. Až doposud tomu tak nebylo.

Více

Plzeň | 09.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Europoslanci se vyslovili pro zrušení střídání zimního a letního času, na tahu je Evropská komise

Zase o něco blíže je zrušení střídání letního a zimního času. Europoslanci na čtvrtečním jednání Evropského parlamentu vyzvali Evropskou komisi, aby předložila návrh na ukončení střídání času. Po změně už delší dobu volají aktivisté, kteří argumentují tím, že střídání letního a zimního času nemá žádné pozitivní účinky na ekonomiku. Naopak, posouvání hodinových ručiček škodí lidskému zdraví, zemědělství a způsobuje více dopravních nehod. Evropská komise teď musí rozhodnout o tom, zda se bude případnou změnou směrnice o střídání času zabývat. Ještě předtím musí vyhodnotit přínosy a rizika střídání letního a zimního času.

Více

Plzeň | 09.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji v lednu mírně vzrostla, volných pracovních míst je 22 319

Podíl nezaměstnaných osob v Plzeňském kraji na konci ledna vzrostl oproti údajům z předchozího měsíce o 0,1 procentního bodu na hodnotu 2,7 procenta. Vzrostl i počet volných pracovních míst o 9,4 procenta na 22 319. V porovnání s ostatními kraji zůstal tentokrát plzeňský region na druhé příčce žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností hned za Prahou. K 31. lednu 2018 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 11 108 uchazečů o zaměstnání, což je o 591 více, než na konci prosince. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 10 173 dosažitelných uchazečů o práci. Server Regionpodlupou.cz o tom informoval Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Více

Plzeň | 08.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Europslanci budou opět jednat o zrušení střídání letního a zimního času

O zrušení střídání letního a zimního času budou ve čtvrtek dopoledne opět diskutovat poslanci Evropského parlamentu se zástupci Evropské komise. Připraveno je hlasování o rezoluci, která vyzývá Evropskou komisi, aby navrhla změnu směrnice vedoucí ke zrušení střídání času. V návrhu rezoluce se mimo jiné píše, že podle nejnovějších vědeckých studií nemá střídání času, které se provádí dvakrát ročně, žádné pozitivní účinky na ekonomiku. Naopak, posouvání hodinových ručiček škodí lidskému zdraví, zemědělství a způsobuje více dopravních nehod.

Více

Brusel, Plzeň | 08.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (7)

Jiří Pospíšil ve své poslanecké kanceláři ve ŠtrasburkuJiří Pospíšil: Nařízení EU ukončí zeměpisné blokování při online přeshraničních nákupech

Nařízení zakazující zeměpisné blokování a jiné formy diskriminace na vnitřním trhu kvůli státní příslušnosti, místu bydliště či místu usazení zákazníků schválil v úterý Evropský parlament. Podle nových pravidel nebudou moci obchodníci dělat mezi zákazníky rozdíl podle jejich státní příslušnosti, bydliště nebo dočasného pobytu, a nabízet jim rozdílné všeobecné podmínky, včetně cen. Českým zákazníkům se tak otevírá cesta k levnějšímu zboží. Web TV ZAK o tom informoval plzeňský europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), člen výboru pro vnitřní trh a ochrnu spotřebitele, který tuto legislativu projednával.

Více

Plzeň, Brusel | 06.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Plzeň zjednodušila podání žádosti o vydání povolení pro restaurační předzahrádky

Město Plzeň připravilo další technickou vychytávku, díky které chce firmám a podnikatelům zjednodušit úřední jednání. Tentokrát se jedná o možnost elektronického podání žádosti pro vydání povolení pro restaurační předzahrádky. Elektronické vyřízení žádosti o restaurační předzahrádku je další z projektů konceptu Smart City Plzeň, jehož podstatou je ulehčovat a zpříjemňovat život obyvatelům západočeské metropole.

Více

Plzeň | 06.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Plzeňský kraj letos podpoří včelaře částkou 2,5 milionu korun

Starší i začínající včelaře podpoří i letos Plzeňský kraj, ze svého rozpočtu vyčlenil 2,5 milionu korun. Stejnou částku hejtmanství rozdělilo pro mezi včelaře i v loňském roce. Včelaře podporuje kraj už od roku 2008 a od té doby jim už vyplatil 18 milionů korun. Informovala o tom krajská radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Radka Trylčová (ODS). I díky podpoře z kraje počty včelařů v regionu rostou. V roce 2015 jich bylo v evidenci 4370, nyní je jich už 4881.

Více

Plzeň | 06.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zcela nové prostory Plzeňského Pirátského centra a poslaneckou kancelář pirátského poslance za Plzeňský kraj Lukáše Bartoně v Plzni U Zvonu otevřel slavnostně předseda strany Ivan Bartoš s místopředsedkyní Magdalénou Daňkovou. Chybět samozřejmě nemohl ani místní poslanec Lukáš Bartoň a předseda místního sdružení Plzeň Pavel ŠrámekPiráti otevřeli v Plzni poslaneckou kancelář a pirátské centrum, kde je možné zahrát si i hry

Zcela nové prostory Plzeňského Pirátského centra a poslaneckou kancelář pirátského poslance za Plzeňský kraj Lukáše Bartoně v Plzni U Zvonu otevřel slavnostně předseda strany Ivan Bartoš s místopředsedkyní Magdalénou Daňkovou. Chybět samozřejmě nemohl ani místní poslanec Lukáš Bartoň, předseda místního sdružení Plzeň Pavel Šrámek a celá řada členů a sympatizantů. Po přestřižení pásky došlo i na rozkrajování slavnostního dortu a zaznělo i několik skladeb hraných na akordeon v podání předsedy strany Ivana Bartoše.

Více

Plzeň | 05.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (8)

Novější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.