Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Politici pod lupou

Na listopadovém jednání zastupitelstva se opět ostře diskutovalo na téma, co bude v Plzni nést jméno Václava Havla. A nápady jsou různé. | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Září 2019
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Plzeňský kraj získá od státu třetí nejvyšší sumu na opravu silnic II. a III. třídy

Plzeňský kraj, ještě společně s Jihočeským a Středočeským krajem si ukrojí největší část z mimořádné státní dotace čtyř miliard korun určených na krajské silnice. Vyplývá to z propočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), který opět navrhuje rozdělit peníze podle délky silnic II. a III. tříd v jednotlivých krajích. Nově bude přidělení peněz podmíněno mimo jiné odstraňováním nelegálních billboardů z pozemků krajů. Návrh bude ještě schvalovat vláda a Výbor SFDI.

Více

Plzeň | 05.04.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Oba pylony pro pomník Díky, Ameriko! jsou těsně před dokončením, kameníci pracují na nápisechOba pylony pomníku Díky, Ameriko! jsou těsně před dokončením, pracuje se na nápisech

Těsně před dokončením jsou oba pylony pro obnovený památník Díky, Ameriko! V Plzni na Americké třídě. Novináři se v úterý při kontrolním dni v objektu společnosti ve Vápenici u Sedlčan na vlastní oči přesvědčili o tom, že se už dokončují nápisy a finální povrchová úprava obou pylonů. Všechno jde přesně podle plánu a oba pylony se v celé své kráse objeví v objektu památníku na Americké třídě koncem dubna, tedy těsně před zahájením květnových Slavností svobody. Slavnostní odhalení je naplánováno na 3. května.

Více

Plzeň | 05.04.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (9)

Vedení města i obou teplárenských společností diskutovalo s veřejností o fúziVedení Plzně i obou tepláren diskutovalo s veřejností o připravované fúzi společností

O spojení dvou dodavatelů tepla na území města Plzně se ve středu debatovalo v Měšťanské besedě. Na pódiu vysvětlovali výhody fúze primátor Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD), technický náměstek Pavel Šindelář (ODS) a vedení obou společností, tedy Tomáš Drápela za Plzeňskou Teplárenskou a Václav Pašek za Plzeňskou energetiku, což je sedmý největší hráč evropského energetického trhu. První společnost je v majetku města, druhá patří do holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského. V hledišti sedělo i několik odpůrců fúze, někteří z nich se hlásili ke stranické příslušnosti ČSSD. Ti také vyslovili přání, aby teplárna zůstala dál výhradně v rukou města.

Více

Plzeň | 29.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Na Lochotíne posilují vedle ODS i Občané patrioti, spojili se s Občany pro Lochotín

Před nadcházejícími komunálními volbami se zvyšuje aktivita politických stran i dalších politických subjektů, které by se v budoucnu chtěly podílet na vedení místních samospráv. Asi nejvíce to v tomto ohledu žije v Plzni na Lochotíně. Poté, co tento měsíc na Lochotíně posílila ODS vznikem dvou nových místních sdružení Košutka a Bolevec, začleněných pod již existující místní sdružení Lochotín, posilují i Občané patrioti. Ti se totiž na Lochotíně spojili s dnes již bývalým sdružením Občané pro Lochotín.

Více

Plzeň | 29.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (15)

Na plzeňské náměstí Republiky přijede opět historická vojenská technikaÚčast na květnových Slavnostech svobody potvrdilo šest amerických a belgických veteránů

Šest potvrzených jmen amerických a belgických veteránů, kteří v roce 1945 přinesli do Plzně svobodu, mají organizátoři letošních Slavností svobody. Ty se uskuteční ve dnech od 3. do 6. května. Program oslav vyvrcholí 6. května od 16.00 hodin vzpomínkovým setkáním u památníku Díky, Ameriko!, kterému se po dvou letech vrací jeho původní podoba. Lidé se mohou těšit už tradičně také na Convoy of Liberty, přehlídku vojenských historických vozidel. Letos pojede konvoj mimořádně v sobotu 5. května od 11. 00 hodin. Chybět nebudou ani dobové vojenské kempy. Slavnosti doprovázejí vzpomínkové akty u jednotlivých památníků.

Více

Plzeň | 27.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS

Čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku poskytne město Plzeň byt do nájmu. Otec rodiny byl členem kurdské armády a bojoval proti Islámskému státu (ISIS). Manželé se dvěma dětmi získali mezinárodní ochranu v České republice, mají zde přiznán trvalý pobyt a jsou zařazeni ve Státním integračním programu Ministerstva vnitra České republiky. Média o tom informoval na tiskové konferenci plzeňský radní David Šlouf (ODS).

Více

Plzeň | 22.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeňské farmářské trhy budou nově každou sobotu, kapacitu mají až 80 stánků

Větší podporu od města mají získat farmářské trhy na plzeňském náměstí Republiky. Roste jejich kvalita, oblíbenost mezi zákazníky i spokojenost s lokalitou mezi prodejci. Letošní již devátá sezona nabídne řadu novinek. Největší změnou je, že se trhy začnou konat v týdenním, nikoliv dvoutýdenním intervalu. Zákazníci, kterých přichází na každý trh kolem 3500, se také mohou těšit na osvědčené i nové prodejce. Trhy začínají v sobotu 24. března.

Více

Plzeň | 22.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Pavel Bosák je lídrem kandidátky plzeňských Pirátů pro nadcházející komunální volbyLídrem kandidátky plzeňských Pirátů pro nadcházející komunální volby se stal Pavel Bosák

Lídrem kandidátky plzeňských Pirátů pro nadcházející komunální volby se stal na základě vnitrostranického hlasování současný zastupitel MO Plzeň Litice Pavel Bosák. Jeho cílem je transparentní Plzeň s morálně bezúhonným vedením a udržitelnou vizí pro budoucnost. Proto ho Pirátská strana oslovila a chce, aby ji reprezentoval na plzeňském magistrátu.

Více

Plzeň | 21.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (9)

Plzeň má před zahájením zápisů dostatečnou kapacitu v mateřinkách i na základních školách

Zápisy pro tisíce plzeňských dětí do mateřských a základních škol v Plzni startují už za několik týdnů. V případě mateřinek se uskuteční od 2. do 16. května, u prvních tříd od 1. do 30. dubna. Kapacity mateřských i základních škol v krajské metropoli jsou dostatečné, školky uvolní z celkových 5162 míst zhruba 1500 míst pro nové děti. U základních škol předpokládá radnice, že do prvních tříd v 26 základních školách zřizovaných městem Plzeň nastoupí kolem 1600 žáků. Pro prvňáčky je připraveno 72 tříd.

Více

Plzeň | 19.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Dříve zanedbaný hřbitov na Roudné s mnoha významnými hroby se opět zpřístupní pro veřejnostDříve zanedbaný hřbitov na Roudné s mnoha významnými hroby se zpřístupní veřejnosti

Kdysi zanedbaný hřbitov u kostela Všech svatých v Plzni na Roudné, kde se nacházejí cenné hrobky významných Plzeňanů se od dubna nově otevře veřejnosti. Místo posledního odpočinku plzeňských osobností, jehož historie sahá až do 13. století, bude po opravách přístupné zdarma do října každou první středu v měsíci od 9 do 18 hodin. Hřbitov bude možné navštívit i v jiné dny, ale po předchozí telefonické domluvě se správcem.

Více

Plzeň | 19.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Hejtmanství hledá nového šéfa krajské správy a údržby silnic, ten dosavadní rezignoval

Výběrové řízení na post generálního ředitele Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚS) vyhlásí v nejbližší době Plzeňský kraj. Z vlastního rozhodnutí totiž před nedávnem rezignoval na svoji funkci současný šéf správy Pavel Panuška. I nadále ovšem zůstává zaměstnancem organizace a kraj mu v ní nabídne nové uplatnění. Hejtman Josef Bernard (ČSSD) v pondělí po jednání rady Plzeňského kraje informoval média, že výběr nového ředitele může trvat jeden až tři měsíce.

Více

Plzeň | 19.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Kraje chtějí od vlády garanci, že ročně dostanou čtyři miliardy na opravy silnic II. a III. tříd

Hejtmani žádají příslib, že obdrží od státu peníze na opravy silnic II. a III. tříd. S vládou chtějí proto uzavřít memorandum, ve kterém budou požadovat garanci víceletého financování obnovy krajských silnic nižších tříd objemu čtyř miliard korun ročně. Uvedla to na setkání hejtmanů předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO).

Více

Plzeň | 16.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Na Lochotíně vznikla dvě nová místní sdružení ODS Bolevec a Košutka

O dvě nová místní sdružení se rozrostlo Oblastní sdružení ODS Plzeň město. Nově vznikla na území Městského obvodu 1 místní sdružení Košutka a Bolevec. Až doposud existovalo na území obvodu s největším počtem obyvatel jen místní sdružení Lochotín.

Více

Plzeň | 12.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (13)

Tibetskou vlajku už v pátek odpoledne vyvěsil na budově centrálního plzeňského městského obvodu místostarosta Radoslav Škarda. Asistoval mu zastupitel Ondřej Ženíšek.Tibetskou vlajku už v pátek vyvěsily dvě plzeňské radnice, k akci se připojí v regionu 50 dalších

Už v pátek odpoledne zavlála tibetská vlajka na budově radnice centrálního plzeňského městského obvodu a samozřejmě i na radnici na Slovanech. Vyvěšování tibetské vlajky 10. března je symbolická akce na podporu ochrany lidských práv a děje se tak v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Obvykle ji vyvěšují úřady, instituce, školy, ale i jednotlivci. V Plzeňském kraji se letos k akci připojí asi 50 radnic.

Více

Plzeň | 09.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Zatím stále zůstává ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká aquacentraZatím je ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká svého aquacentra

Za zbytečné plýtvání městskými penězi označila opoziční TOP 09 vynaložení téměř 1,5 milionu korun za vypracování nové studie, která má prověřit lokality a možnosti pro výstavbu aquaparku v Plzni. Taková studie totiž existuje už od roku 2012, kdy ji pro město vypracoval útvar koncepce a rozvoje. Zastupitelé z TOP 09 navrhli, aby stávající studii pouze aktualizovalo a doplnilo, což by mělo přijít jen na 100 tisíc korun. Tento návrh po dlouhé a vášnivé debatě zastupitelstvo neodsouhlasilo. Pro hlasovalo 19 zastupitelů, proti byli tři a 13 se jich zdrželo. Samotné město Plzeň by mělo za vypracování nové studie zaplatit jen 700 tisíc korun, zbytek by měl hradit kraj, který chce na projektu s Plzní spolupracovat.

Více

Plzeň | 08.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (18)

Dočká se přehrada České Údolí čisté vody?Plzeňskou ODS zaujal projekt na vyčištění přehrady České údolí

Oblastní rada ODS se na svém jednání v pondělí zabývala možností výstavby akvaparku v Plzni s účastí města a Plzeňského kraje, nebo prostřednictvím investice od soukromého investora. Vedení ODS diskutovalo ale také o využití přírodních koupacích vod v Plzni. Je totiž přesvědčeno o tom, že na území města Plzně se nacházejí zajímavé a nevyužívané přírodní vodní plochy, které by mohly sloužit občanům města Plzně k jejich každodennímu využití.

Více

Plzeň | 06.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Na demonstraci přišli i ti mladší, kterým také není lhostejný osud demokracieNa náměstí Republiky se po létech opět manifestovalo za demokracii v naší zemi

Plzeň zažila v pondělí večer velkou demonstraci při níž lidé vyjádřili svůj nesouhlas se jmenováním komunistické mlátičky Zdeňka Ondráčka do čela parlamentní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Manifestace byla také zaměřena proti politice premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. O akci jsme podrobně informovali už včera. Dnes přinášíme postřehy od některých známých osobností, které na akci vystoupily a promluvily.

Více

Plzeň | 06.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (17)

Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBSPlzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS

Nejen proti jmenování „komunistické mlátičky“ Zdeňka Ondráčka do čela parlamentní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) demonstrovaly v pondělí večer na plzeňském náměstí Republiky odhadem asi dvě tisícovky nespokojených občanů. Lidé také provolávali hesla proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Vedle transparentů s nápisy jako „Se sametem bolševika nevymetem,“ "Ondráček do vězení, ne do vedení" nebo „Obušek je z pytle venku“ které měli lidé v rukou se neslo náměstím také mohutné skandování hesla „Babiše do koše.“ Plzeňané se připojili k dalším 11 městům, kde se v pondělí večer uskutečnilo takové protestní shromáždění. Organizátoři akce na místě sbírali podpisy na petici za volbu nového předsedy komise (GIBS).

Více

Plzeň | 05.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (23)

Řidiči PMDP se mohou těšit na vyšší platy, přidávat se bude postupně

Po roce složitých jednání, dospělo představenstvo Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), za podpory vrcholných představitelů města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým (ČSSD), že zvýší platy řidičům v prostředcích hromadné dopravy. Po dohodě s odborovými organizacemi se prodlouží kolektivní smlouva o pět let do roku 2025. V roce 2019 se mzda navýší o 10 procent a v roce následujícím o dalších 10 procent. Ve zbývajících letech, až do roku 2025 se mzda navýší vždy o zaokrouhlenou inflaci plus jedno procento.

Více

Plzeň | 02.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Poslankyně Jana Levová se stranickým předsedou Tomio OkamurouPlzeňská poslankyně Levová (SPD) hodlá žalovat ministra spravedlnosti Pelikána (ANO), argumentuje židovskými předky

Trestní oznámení na ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána (ANO) hodlá podat plzeňská poslankyně hnutí SPD Jana Levová, která je místopředsedkyní Ústavně právního výboru. Důvodem je fakt, že ministr označil SPD za fašistickou stranu. Poslankyně Levová takové nařčení odmítá a argumentuje tím, že ona sama má ve své rodině židovské předky.

Více

Plzeň, Praha | 28.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Novější 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.