Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,48%
Spokojený46,94%
Zklamaný19,05%
Zdrcený12,24%
Šokovaný14,29%

Celkový počet hlasů: 147

Politici pod lupou

Ministerstvo obrany doporučilo, aby se část území Brd vrátilo do katastrů Plzeňského a Středočeského kraje, kam historicky patřilo. Jenže hejtman Václav Řihák se nechce s hejtmanem Milanem Chovancem dělit. Chovanec: „Chceme, co nám patři.“ Řihák: „Nic vám nedáme, chceme Brdy celé.“ | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

červen 2019
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Hejtman Plzeňského kraje se brání nařčení, že chce z jiných regionů odvádět obyvatele

Vedení Plzeňského kraje se ohradilo proti kritice, která zazněla na adresu Welcome centera, prostřednictvím kterého chce hejtmanství pozvat do regionu nezaměstnané kvalifikované obyvatele ostatních krajů i s celými rodinami a dát jim šanci na uplatnění a důstojný život. Cílem projektu je také dostat pracující cizince z ubytoven a přesunout je i s jejich rodinami do bytů na území Plzeňského kraje. To se ovšem nelíbí politikům v některých jiných českých regionech, kteří tvrdí, že se jim Plzeňský kraj snaží odvádět obyvatele.

Více

Plzeň | 11.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (7)

Voda zaplavila KauflandPlzeň zažila před 15 lety ničivou potopu, voda zaplavila 11 procent rozlohy města

Před 15 lety zasáhla Plzeň v polovině srpna ničivá povodeň, která napáchala ve městě škody vyčíslené na 562 miliony korun. Aby se podobná katastrofa nemohla znovu opakovat, vynaložilo město Plzeň a Povodí Vltavy na protipovodňovou ochranu v průběhu minulých let částku v řádech stovek milionů korun.

Více

Plzeň | 10.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Starosta vítězné obce Břasy Miroslav Kroc převzal žezlo pro Vesnici roku 2017 Plzeňského krajeObec Břasy se stala oficiálně Vesnicí roku Plzeňského kraje 2017

Vítězem krajského kola 23. ročníku soutěže Vesnice roku se oficiálně stala v sobotu obec Břasy na Rokycansku. O letošním vítězství této obce se vzhledem k organizaci tradičního slavnostního ceremoniálu ví už několik měsíců. S napětím se proto v Břasích očekávaly výsledky v dalších kategoriích soutěže, které zůstávaly tajné až do poslední chvíle.

Více

Břasy | 05.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

O slavnostní stříhání pásky na nové lávce přes Mži se postarali náměstci primátoraNová stezka pro cyklisty, bruslaře i chodce propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic

Novou komunikaci pro cyklisty, pěší a in-line bruslaře, která propojuje oblast Předních Skvrňan a Radčic má město Plzeň. Součástí 400 metrů dlouhého úseku sportovně-rekreační trasy je i lávka přes řeku Mži, jež umožní cyklistům vyhnout se už hodně frekventované komunikaci vedoucí od Kalikovského mlýna do Radčic. V budoucnosti by po lávce měla vést i mezinárodní cyklotrasa. Stavba stála zhruba 6,84 milionu korun.

Více

Plzeň | 03.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

V čele ROP Jihozápad se vystřídali politici za Jihočeský kraj

V čele Regionálního operačního programu ROP Jihozápad jsou noví politici. Na základě nového složení jihočeské krajské koalice je v červenci zvolili zastupitelé Jihočeského kraje. Výměna se týká čtyř členů Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad. Beze změn je zastoupení Plzeňského kraje.

Více

Plzeň, České Budějovice | 01.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Ilustrační fotoNovela zákona o zaměstnanosti by se mohla stát bičem na pracovní agentury

Bičem na pracovní agentury by se mohla stát novela zákona o zaměstnanosti, která právě nabyla účinnosti. Zpřísňuje pravidla agenturního zaměstnávání, umožní mimo jiné postih skrytého zaměstnávání a agenturám ukládá mimo jiné povinnost zaplatit půlmilionovou kauci, pokud budou chtít nabízet své služby.

Více

Plzeň, Praha | 01.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Zdravotním sestrám v nemocnicích Plzeňského kraje se zvýší plat o 2000 korun

O 2000 korun si od červencové výplaty přilepší každý měsíc zdravotní sestry a další nelékařský zdravotnický personál pracující v nemocnicích Plzeňského kraje ve směnném provozu. Okamžité navýšení mezd od poloviny roku schválilo vedení nemocnic i přesto, že peníze ze speciálního dotačního programu zatím ministerstvo zdravotnictví neposkytlo. Než se tak stane, budou krajské nemocnice vyplácet prostředky z vlastních zdrojů. Úprava mezd se v nich týká víc než pěti stovek zaměstnanců. Letošní náklady se blíží částce 7,7 milionu korun.

Více

Plzeň | 31.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Osecký žaltářPocta pro Plzeň, vzácné archiválie města se staly kulturní památkou

Vzácné dokumenty z Archivu města Plzně nově prohlásilo ministerstvo vnitra za archivní kulturní památky. Jde o nejstarší plzeňské pečetidlo, soubor čtyř zlatých bul, dále o první soudní knihu, Osecký žaltář a dvě erbovní privilegia. Veřejnost bude mít možnost prohlédnout si všechny tyto dokumenty na výstavě v mázhauzu plzeňské radnice od 16. listopadu do 7. prosince 2017. Plzeň měla dosud jedinou archivní kulturní památku, kterou je rukopis hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka.

Více

Plzeň | 27.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Slavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na KošutkuRekonstrukce třetí etapy trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku je u konce

Slavnostním přestřižením pásky ukončili plzeňští politici společně se zástupci zhotovitele třetí etapu rekonstrukce trati tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku. Poslední část rekonstrukce trati měřila 935 metrů. S rekonstrukcí tratě začala stavební firma v místě vzdáleném 116 metrů od zastávky Severka ve směru do centra a pokračovala přes křižovatky Gerské se Studentskou, Kralovickou a Manětínskou ulicí až po točnu na Košutce. Projekt města Plzně vyšel na 85 milionů korun. Většinu nákladů hradilo město Plzeň ze svého rozpočtu, na opravě silnice se podílela částkou zhruba 7,5 milionu korun také Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Rekonstrukci zahájili stavbaři v září 2016.

Více

Plzeň | 27.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeňský kraj chystá v září další výzvu na kotlíkovou dotaci, ve hře je 232 milionů

Díky kotlíkové dotaci z EU mají obyvatele Plzeňského kraje další šanci na výměnu až 2400 starých kotlů na tuhá paliva za nová a především ekologičtější zařízení. V září vyhlásí Plzeňský kraj další vlnu kotlíkových dotací, zájemci o příspěvek z řad majitelů rodinných domů se mohou hlásit do 30. října. Ve hře je téměř 232 milionů, které mohou žadatelé vyčerpat. Přijetí dotace z operačního programu Životní prostředí už schválila krajská rada.

Více

Plzeň | 24.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Město Plzeň spustilo unikátní mapu intenzity dopravy, nic podobného nemají nikde v EvropěMěsto Plzeň spustilo unikátní mapu intenzity dopravy, nic podobného nemají nikde v Evropě

Unikátní mapu intenzity dopravy, která je unikátní nejen v České republice, ale i v Evropě zveřejnilo město Plzeň. V přehledné aplikaci mohou lidé zjistit v hodinových intervalech zatížení jednotlivých plzeňských komunikací. Promítají se do ní data zohledňující aktuální uzavírky a omezení i další faktory. Mapa je přístupná na webu https://intenzitadopravy.plzen.eu/. Novinka je dalším projektem, který spadá pod projekt Smart City Plzeň. Koncept přináší chytrá řešení, jež si kladou za cíl zpříjemňovat život občanům západočeské metropole.

Více

Plzeň | 24.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Kraj dostane od státu peníze na platy v sociálních službách, částka však nepokryje požadavky

Prostředky do sociálních zařízení na zvýšení platů a mezd zaměstnanců v sociálních službách pošle Plzeňský kraj během září. Poskytovatelé sociálních služeb budou muset do té doby zajistit finance na zvýšení platů ze svých zdrojů. Částka, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí kraji poskytlo, ale zdaleka nebude postačovat na pokrytí navýšení odměňování zaměstnanců v sociálních službách o 23 procent, které odsouhlasila vláda v červnu a platí od 1. července 2017.

Více

Plzeň | 18.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Město Plzeň nebude platit půlmilionovou pokutu za tendr na stavbu stadionu

Půlmilionovou pokutu pro město Plzeň definitivně zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Jednalo se o zakázku na rekonstrukci fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Podle aktuálního rozhodnutí úřadu byla zakázka v pořádku. Až doposud však ÚOHS tvrdil, že Plzeň postupovala diskriminačně při nastavení kvalifikace firem. V důsledku stanovení požadavku na prokázání ekonomických a finančních kvalifikačních předpokladů prý mohli být někteří dodavatelé předem vyloučeni z možnosti účastnit se zadávacího řízení.

Více

Plzeň | 18.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeňský registr vozidel a řidičů zvládá nápor klientů i díky reorganizaci systému

Až o 45 procent vzrostl v červnu zájem ze strany motoristů o služby plzeňského registru vozidel a řidičů. Úřad z tohoto důvodu provedl částečnou reorganizaci systému zpracování žádostí, stavební úpravy v budově a plánuje rovněž personální posílení. Nápor souvisí s novelou zákona, která kromě jiného nově umožňuje od 1. června 2017 využít služby registru vozidel bez ohledu na místní příslušnost. To znamená, že vlastník může přihlásit, odhlásit vozidlo, požádat o výměnu značky, změnu majitele či provést řadu dalších úkonů v kterémkoliv registru v libovolném místě a není vázán na místo trvalého bydliště.

Více

Plzeň | 14.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Míra nezaměstnanosti klesla v červnu v Plzeňském kraji na rekordní hodnotu 2,5 procenta

Míra nezaměstnanosti v Plzeňském kraji v červnu klesla oproti předchozímu měsíci tentokrát o jednu desetinu procenta na rekordně nízkou hodnotu 2,5 procenta. V porovnání s ostatními kraji je plzeňský region na čele žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 30. červnu 2017 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 10 687 uchazečů o zaměstnání, což je o 293 méně, než na konci května. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 9553 dosažitelných uchazečů o práci, server Regionpodlupou.cz o tom informoval Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Více

Plzeň | 12.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Ještě tento týden začne stavba třetího pruhu na Karlovarské třídě

Na Karlovarské třídě odstartují tento týden stavební práce, které rozšíří komunikaci o jeden jízdní pruh. Ten vznikne v úseku od křižovatky Karlovarská – Lidická před vjezd na kruhový objezd Rondel. Projekt města Plzně přijde na 13,7 milionu korun. Po novém pruhu se motoristé poprvé projedou už v první polovině listopadu. Stavbu město zahájí v souvislosti s opravami mostu Generála Pattona, který bude mít po rekonstrukci směrem do centra tři jízdní pruhy.

Více

Plzeň | 12.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Zastupitelé Plzně schválili revizi seznamů budov a bytů v majetku města

Zastupitelstvo města Plzně schválilo úpravu seznamů budov v rámci bytové politiky města. Seznamy určují jakým způsobem se bude nakládat s jednotlivými budovami, jedná se zejména o bytové i nebytové domy. Nově město vyčlenilo v domech k prodeji či směně 213 bytů a 48 nebytových prostorů. Zhruba 93 bytů zbývá doprodat z předchozích jednotlivých vln prodejů. V případě, že by se podařilo prodat všechny byty a domy podle návrhu, zůstalo by ve vlastnictví města Plzně zhruba 2602 bytů a 444 nebytových prostorů. Do tohoto počtu nejsou byty v lokalitě Sylván.

Více

pLZEŇ | 11.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Cestující v plzeňské MHD budou v každém voze pod dohledem bezpečnostních kamer

Speciální kamery sledující dění uvnitř vozů nainstalují postupně do svých autobusů, trolejbusů a tramvají Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Cílem je zvýšit bezpečnost cestujících i zaměstnanců PMDP a působit tak zejména preventivně. Jde o jeden z desítek projektů konceptu Smart City Plzeň, na nichž už více než půl roku pracuje sedm expertních skupin. Projekty mají zjednodušovat a zpříjemňovat život obyvatelům Plzně, která je mezi českými městy průkopníkem konceptu Smart City. První kamery už mají za sebou zkušební provoz v některých vozech.

Více

Plzeň | 11.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeňský kraj věnuje biskupství tři miliony korun na opravu trojice významných památek v regionu

Slavnostním podpisem stvrdili náměstek hejtmana Martin Baxa (ODS) a biskup plzeňský Tomáš Holub darovací smlouvu mezi Plzeňským krajem a Biskupstvím plzeňským. Jedná se o předání finančního daru ve výši tří milionů korun na rekonstrukci trojice významných kulturních památek v Plzeňském kraji.

Více

Plzeň | 06.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Plzeňští radní vyčlenili čtyři miliony korun na jednoletý dotační program v oblasti kultury

Radní města Plzně schválili vyhlášení jednoletého dotačního programu v oblasti kultury na rok 2018. Zaměřen je na oblasti podpory rozvoje a prezentace celoroční umělecké a kulturní činnosti a podpory uměleckých a kulturních projektů. Na vyhlášený dotační program město vyčlenilo čtyři miliony korun.

Více

Plzeň | 06.07.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Novější 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.