Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,45%
Spokojený45,96%
Zklamaný19,88%
Zdrcený11,80%
Šokovaný14,91%

Celkový počet hlasů: 161

Politici pod lupou

Plzeňský primátor Martin Baxa (ODS) patří mezi propagátory referenda o OC Corso Americká. Jen mu to nikdo moc nevěří. | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Iveta KrynesováIveta Krynesová

učitelka, sociální pracovnice

Více

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

říjen 2019
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Klíče od nového bytu předal první nájemnici primátor Plzně Martin ZrzaveckýPlzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně postižené

Jedenáct nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné vybudovalo město Plzeň. Byty vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci. Součástí je také společenská místnost pro volnočasové aktivity nájemců. Byty o velikosti 1+1 a výměře 36 metrů čtverečních jsou bezbariérové a kdykoliv je lze upravit podle požadavku obyvatel. Náklady ve výši 21 milionů korun zaplatilo město. Jedna z prvních klientek si klíče od svého nového domova převzala ve středu z rukou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD) a radního pro správu městských nemovitostí Davida Šloufa (ODS).

Více

Plzeň | 20.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Přesně v 09.09 hodin zahájila v Plzni TOP 09 ostrou část předvolební kampaněPřesně v 09.09 hodin zahájila v Plzni TOP 09 ostrou část předvolební kampaně

Ostrou část předvolební kampaně odstartovala TOP 09 v pondělí v Plzni na náměstí T. G. Masaryka přesně v 09.09 hodin otevřením meeting pointu. Do kraje také vyráží pojízdná mobilní kavárna, která navštíví obce a města v regionu. Meeting point se 2. října přestěhuje do sadového okruhu v prostoru U Branky, kde bude otevřený až do 19. října. Mobilní kavárna TOP 09 zahájí svou cestu po kraji v neděli 24. září v Nebílovech, kde se ten den konají Slavnosti Jablek. Svou pouť po městech a obcích Plzeňského kraje zakončí v pondělí 16. října v Rokycanech.

Více

Plzeň | 18.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (9)

Město Plzeň chce nahradit trolejbusy s dieselagregátem novými vozy s trakční baterií

Nahradit časem všechny trolejbusy s pomocným dieselagregátem novými trolejbusy s trakční baterií jako nezávislým pohonem chce město Plzeň. Bateriové trolejbusy testovaly Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) v ulicích od února letošního roku, a to u sedmi vozidel. Ty v ostrém provozu prokázaly skvělé jízdní vlastnosti, zátěžové zkoušky přinesly výborné výsledky. Nový typ trolejbusů je ještě šetrnější k životnímu prostředí a nabízí vyšší komfort pro cestující i řidiče.

Více

Plzeň | 14.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Jiří Pospíšil: Evropský parlament přijímá usnesení, které se dotýká i Andreje Babiše

Evropský parlament bude hlasovat o zprávě o odpovědnosti, transparentnosti a integritě v orgánech EU. Zpráva vyzývá ke změně pravidel lobbování, definice střetu zájmů v rámci Evropského parlamentu, zvýšení transparentnosti v rámci evropských institucí, orgánů, úřadů a agentur.

Více

Brusel | 14.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

V Plzeňském kraji vyrostou nové cyklostezky, zastupitelé schválili několikamilionové dotace

Dotaci ve výši tři a půl milionu korun na novou mezinárodní cyklotrasu schválili v pondělí zastupitelé Plzeňského kraje. Cyklotrasa CT3 z Prahy přes Plzeň až do Řezna se tak dočká nových úseků. A to ve Stodě na Plzeňsku a na stejné trase v Luženičkách na Domažlicku.

Více

Plzeň | 11.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Za peníze z přebytku začne Plzeň další opravu bazénu na Slovanech a dokončí tropický pavilon v zoo

Přebytek ze svého rozpočtu ve výši 250 milionů korun rozdělí město Plzeň na řadu projektů, rozhodli o tom zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek. Největší investicí bude první etapa velké modernizace bazénu na Slovanech. Za ušetřené peníze město také rozšíří své Centrum robotiky, posílí službu tísňové linky, vyřeší problém chybějících toalet pro turisty u parkoviště na Rychtářce, nechá dobudovat tropický pavilon pro vzácné vymírající druhy plazů, motýly i krokodýly.

Více

Plzeň | 08.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Pomník Díky, Ameriko! by se měl dočkat obnovy u do dubna příštího rokuPro nové pylony na památník Díky, Ameriko! se pojede do lomu ve Francii

Plzeň si sama obstará kámen pro výrobu nových pylonů památníku Díky, Ameriko! Zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek schválili udělení výjimky ze zásad pro zadávání veřejných zakázek, jenž tento postup umožní, schválili zastupitelé. Lom pro dodávku kamene se nachází ve Francii. Tak velké kusy neporušené žuly totiž v Česku nejsou. Jejich cena by neměla přesáhnout částku 1,4 milionu korun. Mají hmotnost asi 35 tun a po úpravě na potřebný kvádr budou vážit zhruba 20 tun. Na zpracování žuly a instalaci nových pylonů město následně vypíše veřejnou zakázku, kdy předpokládá náklady maximálně do částky 7,5 milionu korun. Památník by mělo podařit obnovit do dubna 2018.

Více

Plzeň | 08.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (7)

Opoziční zastupitelé kritizovali zrušení výběrového řízení na provozovatele útulku pro psy

Bouřlivou diskusi na čtvrtečním jednání plzeňského zastupitelstva rozpoutala opoziční TOP 09, když zkritizovala rozhodnutí rady města, která zrušila výběrové řízení na provozovatele útulku pro psy. Na druhou stranu rozhodli radní Plzně o tom, že útulek bude od 1. ledna 2018 provozovat městská policie. Topkaři chtěli znát důvod zrušení výběrového řízení a chtěli vědět, jakou výhodu bude mít provoz útulku pod městskou policií.

Více

Plzeň | 07.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (15)

Primátor Martin Zrzavecký navštívil prvňáčky na 33. ZŠPrimátor zahájil nový školní rok na 33. ZŠ, kde přivítal 43 prvňáčků

Prvňáčky nastupující do dvou tříd na 33. Základní škole v Plzni přišel u příležitosti zahájení školního roku pozdravit osobně i plzeňský primátor Martin Zrzavecký. A nebylo to jen náhodou, sám totiž školu se zaměřením na sport v minulosti také navštěvoval. Škola se může pochlubit také celou řadou úspěšných sportovců, kteří zde nabírali nejen první školní vědomosti, ale rozvíjel se i jejich sportovní talent. Školu teď navštěvují i jejich děti.

Více

Plzeň | 04.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Loňský lídr ANO a krajský zastupitel Miloslav Zeman končí s politikou

S politikou se rozhodl seknout na vlastní žádost lídr hnutí ANO z loňských krajských voleb, plzeňský podnikatel Miloslav Zeman. Složí mandát krajského zastupitele a nebude tak vykonávat ani funkci šéfa zdravotnického výboru. Do voleb šel Zeman jako nestraník a o členství v hnutí ANO si zažádal až později. I když podstoupil půlroční čekací lhůtu, oblastní ani krajská organizace ANO nakonec jeho přijetí nedoporučila. Podnikatel Zeman se netají tím, že jeho rozhodnutí položit mandát v krajském zastupitelstvu urychlil fakt, že nezískal členství v ANO i když jako lídr vyhrál krajské volby. V krajském zastupitelstvu nahradí Zemana náhradník z kandidátky Karel Filipčík. Post šéfa zdravotnického výboru převezme zastupitel Petr Vanka. Ten by měl do budoucna vykonávat tuto funkci jako uvolněný, na plný úvazek.

Více

Plzeň | 04.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Potvrzeno! V Plzeňském kraji jde do voleb 25 stran a hnutí

Žádná z 25 kandidátních listin, které si podaly v Plzeňském kraji strany a hnutí pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny nebyla vyřazena. Vyškrtnut nebyl ani nikdo z přihlášených kandidátů. Informovala o tom v pátek mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová. Ve sněmovních volbách v roce 2013 se o přízeň voličů ucházelo 18 subjektů. Volby se uskuteční 20. a 21. října.

Více

Plzeň | 01.09.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Plzeň usiluje o dotace pro tramvajovou trať na Borská pole, jde o projekt za víc než půl miliardy

O dotaci na prodloužení tramvajové tratě na Borská pole požádá město Plzeň. Projektem za více než půl miliardy korun se radnice snaží vyřešit nevyhovující situaci, kdy výrazně expandující lokalitu Borská Pole obsluhují pouze autobusy a jedna linka trolejbusu. Po vybudování tratě nebudou muset lidé přestupovat při cestách z centra k Západočeské univerzitě, odpadne nárazové přetížení autobusů a vytvoří se podmínky pro vybudování chybějícího záchytného parkoviště. Postup už odsouhlasili radní města.

Více

Plzeň | 25.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (11)

Plánovaná cyklostezka u Stodu usnadní místním lidem cestování za prací

Radní Plzeňského kraje odsouhlasili poskytnutí dotace v celkové výši 1,3 milionu korun pro město Stod na stavbu úseku D4 cyklostezky na cyklotrase CT3 Praha–Plzeň–Regensburg. Poskytnutí dotace bude schvalovat na svém jednání ještě krajské zastupitelstvo. Stejně tak budou zastupitelé schvalovat také poskytnutí dotace 2,4 milionu korun pro obec Luženičky na Domažlicku, která plánuje na stejné cyklotrase vybudovat úsek dlouhý 695 metrů.

Více

Plzeň | 23.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Budou zachraňovat lidské životy, Plzeň nakoupila deset moderních defibrilátorů

Lidské životy bude zachraňovat deset nových moderních defibrilátorů, které zakoupilo město Plzeň v rámci konceptu Smart City Plzeň v sekci Bezpečnost. Pět z těchto přístrojů dostala k dispozici Městská policie Plzeň, zbytek je rozmístěn v budovách s větší koncentrací lidí. Použít defibrilátor zvládne každý, kdo se před příjezdem záchranářů pokusí zachránit život. Dosud byly tyto přístroje na území Plzně dostupné ve velmi omezené míře. Náklady na pořízení nových defibrilátorů představují zhruba 450 tisíc korun.

Více

Plzeň | 22.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Kraj hodlá investovat 139 milionů na zajištění lékařské pohotovosti po dobu tří let

Radní Plzeňského kraje rozhodli v pondělí na svém jednání o vyhlášení veřejné zakázky na zajištění lékařské pohotovostní služby a pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Plzeňského kraje pro rok 2018 až 2020. Zároveň také schválili vyhlášení veřejné zakázky na zajištění prohlídek těl zemřelých na území Plzeňského kraje pro rok 2018 až 2020. Celková výše předpokládané hodnoty veřejné první zakázky je 139 milionů korun, zatímco u té druhé se jedná o 6,6 milionu korun.

Více

Plzeň | 21.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Trojice plzeňských politicků si vyzkoušela slaňování z výškové budovyTrojice plzeňských politiků slanila při genereálce na Sportmanii ze střechy nákupního centra

Slanění na zkoušku před pátečním slavnostním zahájením Letní Sportmanie Plzeň 2017 si dnes ze střechy OC Plzeň Plaza vyzkoušeli primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD), radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka (OPAT) a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Pod dohledem cestovatele, horolezce a pokořitele slavné K2 Jana Trávníčka, který má v rámci Sportmanie na starost lezecké sporty, zdolali politici na laně výšku zhruba třiceti metrů.

Více

Plzeň | 17.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Radní Plzně schválili pronájem dalších bytů v projektu sociálního bydlení

Pronájem dalších dvou bytů rodinám splňujícím podmínky projektu Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni schválili radní Plzně. Byty 2+1 a 3+1 město pronajme rodinám na jeden rok a zároveň novým nájemníkům zajistí i služby sociálního pracovníka. Cílové skupiny projektu tvoří zejména rodiny s dětmi, samoživitelé, osoby s handicapem, ale i oběti domácího násilí nebo osoby opouštějící různé instituce.

Více

Plzeň | 17.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeň kraluje žebříčku 13 krajských měst v ČR, hodnotící kvalitu života

Na prvním místě celorepublikového žebříčku kvality života v roce 2016 se umístilo město Plzeň. Ukazují to data získaná ze Systému hodnocení kvality života ve městě. Výsledné údaje zohledňují řadu faktorů, porovnání se týkalo 13 krajských měst. Kvalita života se porovnává na základě sedmi hlavních kategorií, územní rozvoj, zdravotnictví, finance, životní prostředí, obyvatelstvo, podnikatelské a sociální prostředí.

Více

Plzeň | 16.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Do voleb se v Plzeňském kraji registrovalo 25 politických stran a hnutí

Pětadvacet stran a hnutí v Plzeňském kraji podalo do 15. srpna své kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční 20. a 21. října. V našem regionu se jedná o rekord v počtu registrovaných stran a hnutí ve všech novodobých sněmovních i krajských volbách. V parlamentních volbách v roce 2013 se o přízeň voličů ucházelo 19 subjektů. Lhůta na registraci do voleb vypršela v úterý v 16.00 hodin. Informovala o tomu mluvčí Plzeňského kraje Alena Marešová.

Více

Plzeň | 15.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Tlučná požádala Plzeň o zajištění služby odchytu toulavých a opuštěných zvířat

Odchyt toulavých a opuštěných zvířat v Tlučné by mohlo zajišťovat město Plzeň. Stejnou službu již poskytuje v Chotíkově, Třemošné a bude od poloviny srpna i ve Starém Plzenci. Nově o ni požádalo také vedení obce Tlučná. S uzavřením veřejnoprávní smlouvy mezi obcí a Plzní souhlasila rada města, schválit ji ještě musí zastupitelé.

Více

Plzeň | 15.08.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Novější 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.