Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,16%
Spokojený50,00%
Zklamaný23,26%
Zdrcený12,79%
Šokovaný12,79%

Celkový počet hlasů: 86

Politici pod lupou

Zvolením do nejužšího vedení ČSSD má hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec našlápnuto do vysoké politiky. Vnese tam čerstvý vítr? | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Květen 2018
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Hlasování zastupitelů o fúzi teplárenských společnostíZastupitelé Plzně rozhodli o fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Městská společnost Plzeňská teplárenská se spojí s další energetickou společností Plzeňská energetika, patřící do koncernu EPH miliardáře Daniela Křetínského a vytvoří tak jeden silný společný subjekt, ve kterém bude mít město podíl 65 procent, zatímco EPH zbývajících 35 procent. Rozhodli o tom hlasováním zastupitelé města. V představenstvu nové firmy bude mít Křetínského skupina čtyři ze sedmi křesel. Až do roku 2021 garantuje občanům Plzně současné ceny tepla, které jsou druhé nejnižší v rámci celé republiky. Pro fúzi se vyslovilo 30 zastupitelů, proti bylo 12 představitelů města, nikdo se nezdržel a pět zbývajících mělo omluvenku. I tentokrát samotnému hlasování předcházela bouřlivá diskuse a Daniel Křetínský trpělivě a srozumitelně odpovídal na všechny otázky ze strany zastupitelů.

Více

Plzeň | 24.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (16)

Plzeňská teplárenskáZastupitelstvo čeká hlasování o fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Klíčové hlasování čeká ve čtvrtek plzeňské zastupitele. Budou rozhodovat o tom, zda se spojí městská společnost Plzeňská teplárenská s firmou Plzeňská energetika. Loni v prosinci zastupitelé města rozhodli o přípravě fúze obou společností. Teď budou zástupci města hlasovat o přijetí akcionářské dohody, kterou vlastník Plzeňské energetiky - Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského s městem připravuje. Očekává se bouřlivá diskuse napříč celým zastupitelstvem. A není vůbec jasné, zda se tentokrát definitivně o fúzi obou společností rozhodne. Nelze vyloučit, že bude celá věc odsunuta na další termín, aby se stačily vypořádat některé nové připomínky, které na jednání zastupitelstva zcela jistě zazní.

Více

Plzeň | 23.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Sociální demokraté v Plzeňském kraji vstupu do vládní koalice s ANO příliš nefandí

Těsně před vypuknutím stranického referenda o vstupu ČSSD do menšinové koaliční vlády s ANO dorazili v neděli do Plzně předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola. Cílem jejich mise bylo přesvědčit zástupce místních organizací v kraji o vstupu sociální demokracie do vlády s ANO. Debata trvala asi dvě hodiny a vše nasvědčuje tomu, že sociální demokraté z Plzeňského kraje jsou spíše proti vstupu ČSSD do menšinové vlády. Straníci ve finále nepřijali žádné usnesení. Na setkání chyběl předseda krajské ČSSD a bývalý úřadující předseda strany Milan Chovanec, nepřišel ani šéf plzeňské městské organizace a primátor Martin Zrzavecký a nedorazil ani hejtman Josef Bernard. Hejtman s primátorem se už dříve vyslovili pro to, aby ČSSD zůstala v opozici.

Více

Plzeň | 21.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (21)

Památník Díky, Ameriko! si tato žena spletla s veřejnými záchodkyŽena si spletla památník Díky, Ameriko! s veřejnými záchodky, strážníci razantně zakročili

Zvýšený dohled strážníků městské policie u památníku Díky, Ameriko! po kterém minulý týden volali někteří radní, se ukazuje jako naprosto nezbytný. Potvrdil to aktuální případ, kdy u paty památníku močila za bílého dne podnapilá žena. Podobný případ, kdy stejným způsobem znečistil a zhanobil památník jeden mladý muž jen 90 minut po slavnostním odhalení obnoveného památníku, řešila policie v minulých dnech. V blízkosti památníku by se měla nepřetržitě pohybovat hlídka městské policie, která by takovému jednání měla okamžitě zabránit.

Více

Plzeň | 16.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Plzeň plánuje nákup speciálního stroje, ekologicky zlikviduje plevel horkou párou

Parní stroj na ekologickou likvidaci plevele plánuje zakoupit město Plzeň. Mimo vegetační období město zařízení využije na čištění mobiliáře, graffiti ze stěn městských budov i například plakátů ze sloupů veřejného osvětlení. Na nákup multifunkčního samohybného stroje, tedy dobře vybaveného nosiče s nosným zařízením na přední části, vypíše v nejbližších dnech výběrové řízení. Jde o další z projektů města, které realizuje v rámci svého konceptu Smart City Plzeň, tedy chytrých řešení pro ekologičtější a příjemnější život občanů.

Více

Plzeň | 16.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

ODS: Ve školství chceme více stability a kompetencí pro ředitele

U kulatého stolu se v Klatovech diskutovalo na téma „Pestrý život ve městech a obcích“ s předsedou ODS Petrem Fialou, místopředsedou ODS Martinem Baxou a starostou Klatov Rudolfem Salvetrem (ODS). Cílem diskuse odborníků z oblastí školství, kultury, sportu a společenského života bylo hledat problémy, se kterými se tyto oblasti potýkají, a podněty pro změny, které chce ODS prosazovat prostřednictvím konkrétních legislativních návrhů. Debata se uskutečnila v rámci přípravy předvolebního programu ODS před komunálními volbami. Ten by měl obsahovat právě také konkrétní změny, jež chce ODS prosazovat rovněž na celostátní úrovni a které by pomohly rozvoji obcí a měst i vyšší kvalitě života jejich občanů.

Více

Klatovy | 16.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Město Plzeň by mělo poskytnout 300 tisíc korun na restaurátorskou opravu secesní rostlinné štukové výzdoby exteriéru vily Kestřánkovy vily na Karlovarské tříděPlzeň chce přispět částkou 1,34 milionu na opravu sedmi památkově chráněných objektů

Na opravu sedmi památkově chráněných objektů na území města by mohla Plzeň přispět celkovou částkou 1,34 milionu korun. Jde o opravy fasád, obnovu dveří či výměnu oken ve venkovských usedlostech i městských domech. V některých případech je dotace určena na restaurování sgrafitové či štukové výzdoby. Návrh rady města musí ještě schválit zastupitelé.

Více

Plzeň | 14.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Poslankyně Barbora Kořanová se členy Svazu zdravotně postižených Stodska navštívila Čapí hnízdoBarbora Kořanová: Se členy Svazu zdravotně postižených Stodska jsme navštívili Čapí hnízdo

Na pozvání od kolegů z hnutí ANO jsem navštívila rekreační areál Čapí hnízdo společně s předsedou Svazu zdravotně postižených Stodska Václavem Metlickým a s šedesátkou dalších členů svazu jsme prožili milé dopoledne. Tento svaz se zabývá především činnostmi spojenými s ošetřovatelskou péčí, vzděláváním nebo sociální rehabilitací občanů se zdravotním handicapem, které se snaží opět zapojit do společnosti.

Více

Čapí hnízdo | 14.05.2018 | Trvalý odkaz

Novým krajským šéfem hnutí ANO a lídrem plzeňské kandidátky se stal Roman ZarzyckýNovým krajským šéfem hnutí ANO a lídrem plzeňské kandidátky se stal Roman Zarzycký

Lídrem plzeňské kandidátky hnutí ANO pro podzimní komunální volby se stal Roman Zarzycký. Jednomyslnou prošel nejprve primárními volbami, když získal podporu na všech úrovních organizace. V období od ledna až do dubna posbíral nominace na jednotlivých místních sdruženích, ve čtvrtek ho jako svou jedničku doporučil oblastní sněm a v sobotu ho jako lídra potvrdili také účastníci krajského sněmu hnutí ANO. Zarzycký se tímto také stává nejžhavějším kandidátem na budoucího primátora Plzně.

Více

Plzeň | 12.05.2018 | Trvalý odkaz

Mladý muž ze severního Plzeňska pomník skandálně pomočil jen hodinu a půl po jeho slavnostním odhaleníMladý muž skandálně pomočil památník Díky, Ameriko! jen 90 minut po slavnostním odhalení

Jen hodinu a půl po slavnostním odhalení památníku Díky, Ameriko! pomočil toto místo před týdnem mladý muž s baťůžkem na zádech. Své počínání na místě po dopadení vysvětlil tím, že se jedná o jeho politický postoj. S vypůjčeným kýblem a hadrem pak musel pomník vyčistit a nemine ho tučná pokuta. Vedení města proto ve snaze zabránit podobnému zneuctění a degradaci pietního místa plánuje zavést u pomníku a jeho nejbližšího okolí zvýšený dohled ze strany strážníků městské policie. Rozhodla o tom aktuálně Rada města Plzně. U památníku, který se nachází na rušném místě u křižovatky Americké a Klatovské třídy, často posedávají podnapilí lidé, místo znečišťují, dělají hluk a nepořádek. Už loni vyfasoval za pomočení pomníku pětitisícovou pokutu slovenský občan.

Více

Plzeň | 10.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (9)

Plzeňská energetika - ilustrační fotoBlackout Plzni nehrozí, teplárenské společnosti mají unikátní řešení

Jako jedno z mála měst v Česku je Plzeň připravena na krizovou situaci výpadku energií, tedy blackout, který může nastat v případě rozpadu elektrizační soustavy. Plzeňská teplárenská a Plzeňská energetika ve spolupráci s městem vytvořily unikátní ostrovní systém, který Plzeňanům zaručí dodávky tepla, teplé vody, ale i elektřiny v případech, kdy zbytek by země byl ve tmě.

Více

Plzeň | 10.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Jan Ruml nedávno vystoupil v Plzni na demonstraci proti Andreji BabišoviComeback se nekoná, bývalý ministr vnitra Jan Ruml nakonec za Piráty do Senátu kandidovat nebude

Piráti rozhodli v celostátním hlasování o tom, že bývalý ministr vnitra a exsenátor Jan Ruml nebude za Piráty kandidovat do Senátu na Rokycansku. Pro stažení Rumlovy nominace bylo 66 procent hlasujících Pirátů. Ruml v reakci na výsledky hlasování uvedl, že rozhodnutí respektuje. Domnívá se, že by Piráti mohli vnímat jako politického představitele 90. let. O křeslo v Senátu se teď Ruml nebude ucházet za jinou stranu nebo politické uskupení. Ještě předtím Ruml jednal o možné kandidatuře do Senátu s představiteli Starostů a nezávislých (STAN) a ani tyto námluvy nedopadly dobře. Piráti zatím nerozhodli o tom, zda namísto Rumla postaví do podzimních senátních voleb náhradního kandidáta.

Více

Plzeň, Rokycany | 09.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

V Liticích se mohou radovat, ministerstvo životního prostředí zatrhlo stavbu obřích montoven

Občané Litic mají důvod k radosti a velkou naději, že jim společnost Accolade nepostaví v těsném sousedství jejich obytných domů obří tovární haly na ploše 13 hektarů. Ministerstvo životního prostředí teď vydalo závazné stanovisko, kterým zamítá žádost investora stavby na vynětí ze zemědělského půdního fondu za účelem výstavby Průmyslového Parku Litice. Příčinou zamítnutí je, že požadovaný zábor zemědělské půdy jde nad rámec umožněný územní studií.

Více

Litice, Plzeň | 07.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (8)

Třídenní Slavnosti svobody vyvrcholily v neděli vzpomínkovým aktem u památníku Díky, Ameriko!Třídenní Slavnosti svobody vyvrcholily v neděli vzpomínkovým aktem u památníku Díky, Ameriko!

Třídenní slavnosti Svobody, které v neděli 6. května odpoledne vyvrcholily vzpomínkovým aktem u obnoveného památníku Díky, Ameriko!, si nenechalo ujít kolem 90 tisíc lidí. Do organizace jedné z největších připomínek konce druhé světové války v Evropě se zapojily desítky lidí, dohled zajišťovalo několik stovek státních i městských policistů, pořadatelům pomáhala i stovka dobrovolných hasičů. Město Plzeň oslavy vyšly na zhruba pět milionů korun.

Více

Plzeň | 06.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Setkání vedení města s velvyslanci USA a BelgieVedení města Plzně se sešlo na magistrátu s velvyslanci USA, Belgie i s veterány obou zemí

Připomínat si myšlenky Václava Havla, udržovat jeho odkaz a mít na paměti zdůrazňování svobody a demokracie, to je důležité pro současnou českou společnost. Shodli se na tom v neděli dopoledne na společném setkání na plzeňském radnici velvyslanec Spojených států amerických v České republice Stephen B. King, velvyslanec Belgického království v České republice Grégoire Vardakis, primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD) a jeho první náměstek Martin Baxa (ODS). Setkání se uskutečnilo v rámci končících Slavností svobody.

Více

Plzeň | 06.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Slavnosti svobody 2018Zlatý hřeb Slavností svobody, Plzní opět projel Convoy of Liberty s veterány na džípech

Dvacet tisíc diváků všech věkových kategorií sledovalo v sobotu dopoledne podél Klatovské třídy a později i na náměstí Republiky tradiční a oblíbenou přehlídku historických i současných vojenských vozidel Convoy of Liberty. Bez této jízdy, které se na džípech zúčastní také američtí i belgičtí veteráni, pamětníci osvobození Plzně, si asi Slavnosti svobody nedokáže nikdo představit. Nad konvojem přeletěly také dvě stíhačky Gripen Armády České republiky a legenda druhé světové války britská stíhačka Spitfire i cvičný letoun Harvard.

Více

Plzeň | 06.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Primátor Martin Zrzavecký při slavnostním odhalení obnoveného památníku Díky, Ameriko!Památník Díky, Ameriko! je zpět v celé své kráse, veteráni neskrývali dojetí

V celé své kráse, tak jako dříve, už opět stojí v horní části Americké třídy památník Díky, Ameriko! Za přítomnosti amerických i belgických válečných veteránů, celé řady politiků i dalších hostů byl obnovený pomník znovu slavnostně odhalen v den zahájení Slavností svobody. Dva původní žulové pylony nechalo město před dvěma lety odstranit kvůli prasklinám, které se v obou monoblocích objevily. Hrozilo totiž nebezpečí, že se kamenné bloky zřítí. Minulý týden se na stejné místo v památníku vrátily dva nové šestimetrové žulové pylony vážící 22 tun. Žulu, která se co nejvíce podobala té původní z českého lomu, objevili experti po složitém pátrání až ve Francii.

Více

Plzeň | 03.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (8)

Plzeňané se těší na americké a belgické veteránySlavnosti svobody startují, Plzeň opět přivítá veterány a odhalí obnovený památník Díky, Ameriko!

Návštěvnost několika desítek lidí se očekává v západočeské metropoli, kde dnes začínají čtyřdenní Slavnosti svobody. Ve městě vznikají unikátní dobové vojenské kempy, chystají se pietní akty i setkání s nejvzácnějšími hosty, kterými jsou jako tradičně američtí a belgičtí veteráni. Nejočekávanější událostí prvního dne oslav je dnes odhalení opravených pylonů památníku Díky, Ameriko! V 17.00 hodin. Mezi nejatraktivnější akce slavností pak bude patřit sobotní průjezd historických vojenských vozidel centrem města s názvem Convoy of Liberty.

Více

Plzeň | 03.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeň se zapojila projektem Dronet do prestižní soutěže, může vyhrát milion eur

Do prestižní mezinárodní soutěže Evropské hlavní město inovací, European Capital of Innovation se aktuálně zapojila Plzeň. Prezentuje se s aktivitami spojenými s projektem Dronet, jež jsou součástí konceptu Smart City Plzeň. Jde o pokroková řešení v oblasti podpory technického vzdělávání, rozvoje a vzniku start-ups a vytváření podmínek pro nově příchozí společnosti podnikající v oblasti inovací. Hlavní výhrou je jeden milion eur, další oceněná města si mohou odnést odměnu ve výši sto tisíc eur.

Více

Plzeň | 03.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Město poskytne další služební byty PMDP, mají pomoci udržet řidiče MHD v Plzni

Další tři své byty poskytne město Plzeň do nájmu Plzeňským městským dopravním podnikům (PMDP). Ty bytové jednotky využijí jako služební pro své zaměstnance. Radnice tak naplňuje záměr podporovat pomocí služebních bytů stabilizaci či nábor nových pracovníků u vybraných složek města, jeho příspěvkových organizací a několika dalších subjektů. Kromě PMDP a Městské policie Plzeň město vychází vstříc například také Fakultní nemocnici Plzeň.

Více

Plzeň | 03.05.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.