Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politici pod lupou

Ministerstvo obrany doporučilo, aby se část území Brd vrátilo do katastrů Plzeňského a Středočeského kraje, kam historicky patřilo. Jenže hejtman Václav Řihák se nechce s hejtmanem Milanem Chovancem dělit. Chovanec: „Chceme, co nám patři.“ Řihák: „Nic vám nedáme, chceme Brdy celé.“ | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Prosinec 2017
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Plzeňané mají šanci, že se konečně dočkají prodloužení tramvajové trati až na Borská pole

O dotaci na prodloužení tramvajové tratě na Borská pole požádá město Plzeň. Podání žádosti schválili zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek. Celkové náklady na projekt činí 597 milionů korun, podpora z Operačního programu Doprava by měla dosáhnout částky 375,5 milionu korun, tedy necelých 63 procent celé investice.

Více

Plzeň | 15.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelé Plzně se vyslovili pro fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Čtyři hodiny trvala na jednání plzeňského městského zastupitelstva diskuse o dalším směřování společnosti Plzeňská teplárenská. Konkrétně se jednalo tom, zda se městská teplárenská společnost spojí s Plzeňskou energetikou Daniela Křetínského a vytvoří jeden silný společný podnik, nebo zda zůstane i nadále ve stoprocentním vlastnictví města. Ovšem za cenu téměř dvoumiliardové investice do nutné modernizace zařízení. Třicet zastupitelů napříč politickým spektrem se nakonec vyslovilo pro fúzi, tedy variantu A, zatímco proti bylo 14 zastupitelů. Aktuální rozhodnutí zastupitelstva otevírá cestu k samotné fúzi, na základě tohoto hlasování se začnou připravovat konkrétní kroky a podklady pro fúzi. Finální rozhodnutí zastupitelstva o fúzi se definitivně očekává v květnu nebo v červnu.

Více

Plzeň | 14.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeňský kraj se chystá rozdělit rekordních 115 milionů korun pro malé obce

Rekordně vysokou částku ve výši 115 milionů korun rozdělí příští rok Plzeňský kraj ze svého rozpočtu malým obcím v rámci nejúspěšnějšího krajského dotačního Programu stabilizace a obnovy venkova. To je o pět milionů korun více než kolik vyčlenil kraj pro stejný dotační titul letos. Pro malé obce je to často jediná možnost, jak získat dotaci na opravu, rekonstrukci nebo pořízení svého nemovitého majetku. Novinkou je, že tři miliony investuje hejtmanství na podporu kamenných prodejen v obcích.

Více

Plzeň | 13.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelé Plzně budou schvalovat rozpočet na rok 2018

Vedle případné fúze Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou bude dalším důležitým bodem na programu jednání plzeňského zastupitelstva schvalování rozpočtu na rok 2018. Návrh již schválili radní. Město pro příští rok počítá s objemem příjmů ve výši 5,7 miliardy korun a s výdaji 6,8 miliardy korun. Na stavební investice má město připraveno 1,9 miliardy korun. Letos to bylo 1,3 miliardy korun, jde tak o nárůst 42,4 procenta. Podle opozice se ale jedná o standardní rozpočet před komunálními volbami, který mnohé slibuje podle hesla, že slibem nelze zarmoutit.

Více

Plzeň | 13.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Nový výtah na magistrátu ocení nejen imobilní návštěvníciPlzeňský magistrát je konečně bezbariérový, veřejnosti začal sloužit i výtah

To, co bylo celá dlouhá léta nemožné, se konečně stalo skutečností. Historická budova plzeňské radnice na náměstí Republiky se stala bezbariérovou. Veřejnosti už začal sloužit nově vybudovaný výtah. Jeho neexistenci zkritizoval v minulosti při své návštěvě radnice i prezident Miloš Zeman. A nebyl zdaleka jediný, komu chybějící výtah znemožnil návštěvu reprezentativních prostor magistrátu.

Více

Plzeň | 07.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Ministerstvo životního prostředí dává naději obyvatelům Litic, kteří odmítají stavbu výrobních hal

Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání společnosti Accolade a potvrdilo své původní rozhodnutí, kterým zrušilo závěr zjišťovacího řízení EIA o vlivu na životní prostředí pro Průmyslový Park Litice ze srpna 2016. Záležitost se tím vrací zpět na Krajský úřad Plzeňského kraje, který má za úkol zpracovat nové rozhodnutí.

Více

Plzeň | 07.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Elektrárna Opatovice musela do modernizace investovat téměř tři miliardy korun, aby splnila nové emisní limityBudoucnost Plzeňské teplárenské mají v rukou zastupitelé města

Zastupitelé Plzně budou na svém jednání 14. prosince rozhodovat o budoucnosti městské společnosti Plzeňská teplárenská. Od roku 2022 totiž nebudou její staré kotle splňovat přísné emisní normy Evropské unie. Vedení teplárny by tak muselo investovat do rekonstrukce kotlů 1,5 miliardy korun, nebo se spojit s Plzeňskou energetikou (EPH) a podělit se s ní jako s menšinovým vlastníkem o budoucí investice a zisky. Zda zůstane teplárenská společnost samostatná, nebo zda se spojí s dalším velkým hráčem, budou hlasovat zastupitelé města. Podobné problémy už řešily i jiné české energetické společnosti.

Více

Plzeň | 06.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeňský kraj chystá od ledna 2018 výrazné snížení jízdného v autobusech a ve vlacích

Výrazné zlevnění jízdného chystá od ledna příštího roku Plzeňský kraj v autobusech a ve vlacích, které objednává a platí. Cílem je přilákat cestující do veřejných dopravních prostředků a ukázat obyvatelům kraje, že jezdit veřejnou dopravou je moderní, rychlé a výhodné. Na druhou stranu by chtěl kraj omezit individuální dopravu. Vedle levnějšího jízdného se také rozšíří systém Integrované dopravy Plzeňska (IDP) na oblast severního Plzeňska. Pokud se nezvýší počet cestujících, bude kraj tento krok stát každoročně 40 milionů korun navíc k jedné miliardě, kterou ročně dotuje základní dopravní obslužnost v regionu. Od vzniku kraje v roce 2000 jde o největší slevy.

Více

Plzeň | 06.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Nakládání pylonůEXKLUZIVNĚ: 44 tun žuly se valí na Plzeň !

Dvě těžké nákladní soupravy se v úterý úderem jedenácté hodiny vydaly maximálně devadesátikilometrovou rychlostí na dalekou cestu z francouzského lomu Carrier Plo až do Plzně. Každý automobil veze jeden 22 tun vážící žulový pylon pro obnovu plzeňského památníku Díky, Ameriko! Do Plzně by měl cenný náklad dorazit ve čtvrtek dopoledne. Radnice následně vypíše zakázku, která zahrnuje vyleštění kamene, zhotovení písma, usazení obou pylonů i opravu dlažby, osvětlení a další. Památník by měl být kompletně obnoven do konce dubna 2018.

Více

Francie, Plzeň | 05.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Výstavu zahájil europoslanec Pavel Svoboda společně s poslancem Martinem BaxouNové divadlo hostí prestižní výstavu laureátů Sacharovovy ceny

Unikátní výstava představující všechny laureáty prestižní Sacharovovy ceny je od neděle k vidění ve foyer plzeňského Nového divadla. Důležitost Sacharovovy ceny pro zachování demokracie ve světě vyzdvihl europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), který výstavu zahajoval společně s poslancem a náměstkem plzeňského primátora i hejtmana Martinem Baxou (ODS). Letošním držitelem ocenění se stalo poprvé v její historii širší uskupení. Sacharovovu cenu totiž získala Demokratická opozice ve Venezuele. O udělení ceny rozhoduje Evropský parlament na slavnostním zasedání ve Štrasburku vždy koncem roku.

Více

Plzeň | 04.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

V průzkumu Místo pro život si letos Plzeňský kraj pohoršil o jednu příčku a skončil čtvrtý

Na čtvrtém místě se letos umístil Plzeňský kraj v celostátním srovnávacím výzkumu Místo pro život a oproti loňsku si pohoršil o jednu příčku. Od roku 2012 se jedná o zatím nejhorší umístění Plzeňského kraje v tomto žebříčku. Třikrát skončil region na třetím místě, jednou na druhém a v roce 2014 žebříčku kraloval. Letos vyhrála Praha a obhájila tak loňské prvenství. Za ní pak skončil Jihočeský a Královéhradecký kraj.

Více

Plzeň | 02.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Novým předsedou Mladých konzervativců se stal Plzeňák Milan Vyskočil

V čele Mladých konzervativců bude další dva roky současný místopředseda Milan Vyskočil z Plzně. Do funkce předsedy ho zvolili v sobotu delegáti kongresu, který se konal v Praze. Ve vedení Mladých konzervativců střídá Milan Vyskočil rovněž Plzeňana Jiřího Fremra, který byl předsedou devět let a letos již nekandidoval. Vyskočil získal v tajné volbě 109 ze 120 platných hlasů. „Chci pracovat, chci jezdit po republice, navštěvovat vaše kluby,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení po zvolení. Zároveň uvedl, že by se chtěl více věnovat propagaci Mladých konzervativců.

Více

Praha, Plzeň | 02.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Státní zástupce podal obžalobu na bývalého radního Michala Dvořáka

Obžalobu pro podezření ze zločinu poškození zájmů Evropské unie a dotačního podvodu podal krajský státní zástupce na dva muže. Jedním z nich je podle informací deníku Právo bývalý profesionální hokejista a rovněž bývalý plzeňský radní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT). V případě prokázání viny hrozí Dvořákovi až osmiletý trest vězení. Případ se týkat více než čtyřmilionové dotace z regionálního operačního programu ROP Jihozápad z roku 2014, na kompletní rekonstrukci tělocvičny v relaxačně-sportovním areálu v Plzni-Božkově.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Dočká se přehrada České Údolí čisté vody?Expert představil zastupitelům MO Plzeň 3 staronový projekt na vyčištění vody v borské přehradě

Vyčistit borskou přehradu zamořenou nebezpečnými sinicemi, vytvořit z Českého Údolí relaxační zónu a umožnit lidem bezpečné koupání jako před léty. Takový projekt představil zastupitelům centrálního plzeňského obvodu na jejich posledním jednání Jindřich Duras, expert na čistou vodu z Povodí Vltavy. Zastupitelé se shodli na tom, že se jim projekt líbí. Zatím si však nedovedou představit, kde by měli sehnat asi půl miliardy korun na realizaci tohoto projektu.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeňská teplárenská: Zachová se město jako řádný hospodář?

Zastupitelé Plzně budou 14. prosince rozhodovat o tom, zda půjde společnost Plzeňská teplárenská samostatnou cestou a investuje do roku 2021 do modernizace kotlů z důvodu nových emisních norem EU až 1,5 miliardy korun, nebo se o budoucí investice a zisky podělí s menšinovým spoluvlastníkem EPH. Do tématu o budoucnosti městské teplárenské společnosti se vložila opozice, která požaduje, aby společnost i nadále zůstala ve stoprocentním vlastnictví města.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Beseda s kandidáty na prezidentaDebata kandidátů na prezidenta přilákala stovky lidí, další stovky se do sálu nevešly

Neuvěřitelná tlačenice, univerzitní aula nabitá do posledního místečka včetně míst na stání, zcela zaplněné chodby a stovky zklamaných odcházejících lidí, kteří už neměli šanci se dostat dovnitř. Tak to vypadalo v úterý večer v Jungmannově ulici 1, kde se uskutečnila velká debata osmi kandidátů na prezidenta. Zájem veřejnosti o předvolební debatu byl obrovský a lidé by dokázali naplnit tři takové auly. V hledišti převažovali studenti. Představit se přijeli všichni pozvaní kandidáti, tedy Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Chyběl jen současný prezident Miloš Zeman. A jeho úřadování všichni kandidáti, snad jedině kromě Petra Hanninga, podrobili během debaty zdrcující kritice.

Více

Plzeň | 01.12.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Slavnostní odhalení pomníkuŠkodováci odhalili památník svým kolegům, kteří padli během druhé světové války

Památník zaměstnancům Škodových závodů, kteří padli během druhé světové války v souvislosti s jejich odbojovou činností, nebo kteří zahynuli při bombardování Škodovky odhalil v úterý předseda představenstva Škody Transportation Tomáš Krsek. Pomník kompletně vyrobili současní zaměstnanci této společnosti a je umístěn v bezprostřední blízkosti V. brány naproti budově 3D planetária. Památník financovala Nadace Krsek Foundation.

Více

Plzeň | 28.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Nejbohatší Čech uzavřel obchod roku, koupil 100 procent akcií plzeňské Škody Transportation

Společnost PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se rozrostla o další významnou společnost. Podařilo se jí uzavřít obchod roku. Odkoupila totiž 100 procent akcií plzeňské strojírenské společnosti Škoda Transportation. O ceně, kterou Kellnerova společnost za úspěšnou škodováckou firmu zaplatila lze jen spekulovat. Mohlo by se jednat o částku ve výši 10 miliard korun.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Město zpřístupní pro pasažéry zájezdových autobusů toalety v parkovacím domu

Zpřístupnění toalet v objektu parkovacího domu Rychtářka pro cestující ze zájezdů zajistí do konce roku Správa veřejného statku města Plzně. Lidé, kteří přijedou zájezdovými autobusy, parkujícími v Pallově ulici, budou na toalety do parkovací domu vstupovat speciálním vchodem. Přístup vyřeší osazení elektronického zařízení u bočního vstupu do parkovacího domu na jeho východní straně. Sazba za vstup na toaletu bude 10 korun nebo 50 eurocentů. Kritika na absenci důstojných toalet na parkovišti pro zájezdové autobusy zaznívala směrem k magistrátu už několik let.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Plzeň zažije super debatu osmi kandidátů na prezidenta České republiky

Velkou debatu osmi kandidátů na úřad prezidenta zažije v úterý 28. listopadu město Plzeň. Účast přislíbili Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Chybět bude jen současný prezident Miloš Zeman, který se žádných společných debat s ostatními kandidáty nezúčastňuje. Akci pořádá Akademický spolek studentů politických věd v Plzni ve spolupráci s Mladými konzervativci Plzeň a uskuteční se od 17.00 hodin v prostorách univerzitní auly JJ 221, Jungmannova 1. Zúčastnit se jí mohou jak studenti ZČU, tak i širší veřejnost.

Více

Plzeň | 27.11.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.