Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Politici pod lupou

Zvolením do nejužšího vedení ČSSD má hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec našlápnuto do vysoké politiky. Vnese tam čerstvý vítr? | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel PrincPavel Princ

Starosta Kolince

Více

Pavel VicariPavel Vicari

Učitel

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Duben 2020
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Starosta a senátor Lumír Aschenbrenner zvaný Lem, představuje svoji básnickou sbírkuUnikátní sbírku veselých mikrobásniček vydal starosta Slovan a senátor Lumír Aschenbrenner

Unikátní sbírku veselých básniček s názvem „Za bezesných schůzí hlasuji jako ti druzí“ vydal vlastním nákladem starosta Slovan a zároveň také senátor Lumír Aschenbrenner (ODS). Miniaturní sbírka obsahuje celkem 77 kraťoučkých básniček, které politik shromažďoval několik posledních let.

Více

Plzeň | 21.06.2018 | Trvalý odkaz

Rozsáhlou modernizaci svého plaveckého bazénu na Slovanech zahájilo město Plzeň. U poklepu na základní kámen nemohl chybět primátor Plzně Martin Zrzavecký se svými náměstky Pavlem Šindelářem a Pavlem Kotasem, a také starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.V bazénu na Slovanech začala první etapa přestavby za 46 milionů, práce provoz neomezí

Rozsáhlou modernizaci svého plaveckého bazénu na Slovanech zahájilo město Plzeň. Přestavba oblíbeného areálu, který vloni navštívilo 550 tisíc lidí, nyní odstartovala první etapou za téměř 46 milionů korun. Vznikne tak nový dětský bazén se samostatným vstupem i kompletní zázemí dětského bazénu. Současně se vybuduje i nová výměníková stanice. Tato část přestavby bude hotová v dubnu 2019, poté odstartuje druhá etapa za zhruba 75 milionů korun. Při ní získá bazén centrální vstup, recepci hotelového typu, nové šatny, nebo turniketový odbavovací systém. Práce samozřejmě neomezí provoz bazénu. Tyto práce skončí v závěru roku 2020.

Více

Plzeň | 20.06.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Top 09 představila osobnosti v čele svých kandidátek pro podzimní komunální volby v PlzniTOP 09 oficiálně představila své hlavní kandidáty pro podzimní krajské volby v Plzni

Plzeňská TOP 09 oficiálně představila své hlavní kandidáty pro podzimní krajské volby na plzeňskou radnici i do vedení městských obvodů. Zároveň také odtajnila některé stěžejní body svého volebního programu. Do voleb jde TOP 09 pod svým názvem, nevytvořila žádnou koalici, ale má podporu několika dalších politických subjektů, jejichž členové se také objeví na kandidátkách. Volebním lídrem a kandidátem na primátora Plzně je předseda plzeňské TOP 09 a zastupitel města Michal Vozobule.

Více

Plzeň | 20.06.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (7)

Veřejný prostor u lávkyObří díru po DK Inwest a Prioru by mohla do pěti let nahradit moderní a živá čtvrť

Novou moderní čtvrť, kde to bude žít 24 hodin denně, plánuje vybudovat developerská společnost Ameside do pěti let na ploše tří hektarů v místech po DK Inwest a obchodním domu Prior. Investoři mají k dispozici plochu o rozloze tří hektarů, utratit chtějí až tři miliardy korun a celé území slibují zastavět za dva roky. Na místě by měly vzniknout byty, kanceláře, obchody, kavárny, restaurace, ale také dva pěší bulváry plné zeleně nebo velkolepé schodiště sloužící i k odpočinku. Se svými návrhy už společnost Ameside seznámila vedení města, vše konzultuje s útvarem koncepce a rozvoje města tak, aby to bylo v souladu s územní studií lokality vymezené ulicemi Americká, Sirkova a Denisovým nábřežím. Po prázdninách chce Ameside návrhy představit i veřejnosti.

Více

Plzeň | 19.06.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Slavnostní stříhání pásky na novém hřišti za účasti vedení města i hokejového klubuMěsto vybudovalo nové víceúčelové hřiště pro mladé hokejisty

Víceúčelové hřiště pro mladé hokejisty nechalo vybudovat město Plzeň. Nové sportoviště o rozměrech 20 x 67 metrů za zhruba 11 milionů korun stojí mezi zimním stadionem a malou tréninkovou halou v lokalitě Doudlevce. Moderní zázemí budou využívat malí hokejisté, ale i mladí talenti, kteří navštěvují plzeňskou hokejovou akademii. Primárně tak bude hřiště sloužit 250 až 300 dětem a mladým lidem. Součástí komplexu pro hokejisty se v budoucnu stane ještě i ubytovna akademie s tělocvičnou.

Více

Plzeň | 18.06.2018 | Trvalý odkaz

Roman Zarzycký: Bezpečnost ve městě znamená pro jeho obyvatele jedno z hlavních témat

Dnes pokračujeme v seriálu rozhovorů s politiky z našeho regionu, tentokrát odpovídal na naše otázky krajský šéf hnutí ANO a současně i uvolněný předseda kontrolního výboru Zastupitelstva města Plzně Roman Zarzycký. Je mu 40 let, je svobodný, ale zadaný a má tři děti. Vedle své rodiny se rád věnuje sportu. V nadcházejících komunálních volbách stojí v čele kandidátky hnutí ANO do plzeňského městského zastupitelstva.

Více

Plzeň | 14.06.2018 | Trvalý odkaz

Zastupitelé kraje schválili vyvlastnění čtyř pozemků chybějících pro vybudování napojení severního Rokycanska na D5

Vyvlastnění posledních čtyř pozemků chybějících k zahájení stavebních prací na silničním napojení severního Rokycanska na dálnici D5 schválil Plzeňský kraj. Úřad už během roku vykoupil 90 procent potřebných pozemků pro stavbu asi pětikilometrové silnice. S majiteli posledních pozemků se ale hejtmanství nedohodlo, i když se na projekt spěchá. Kraj totiž počítá s tím, že na silnici získá evropské dotace z programu IROP. Ten je však časově omezený a stavba musí být hotová do roku 2023.

Více

Plzeň | 13.06.2018 | Trvalý odkaz

Žijeme Plzencem – představujeme společnou kandidátku pro Plzenec

TOP 09, nezávislé sdružení Volba pro Starý Plzenec a Sedlec a Strana soukromníků sestaví společnou kandidátku do komunálních voleb ve Starém Plzenci. Ta ponese název „Žijeme Plzencem.“ Lídrem a kandidátem na starostu bude předseda místní TOP 09 Miroslav Hlaváč, dvojkou kandidátky pak advokát a zastupitel za Volbu pro Starý Plzenec a Sedlec Dušan Kopřiva. Na kandidátce se také objeví trenér staroplzeneckých házenkářů Miroslav Hejzek nebo dlouholetý zastupitel a bývalý radní Pavel Císař.

Více

Starý Plzenec | 12.06.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Plzeňský kraj loni hospodařil s přebytkem ve výši téměř 295 milionů korun

S přebytkem ve výši téměř 295 milionu korun hospodařil v loňském roce Plzeňský kraj. Jedná se o 100 milionů korun nižší přebytek v porovnání s výsledky na konci roku 2016. Původně schválený rozpočet na rok 2017 byl schodkový. Počítal s mnoha individuálními projekty s podporou EU, které je třeba nejdříve předfinancovat. Přebytku kraj dosáhl především díky lepším daňovým výběrům, důvodem je ale také fakt, že se nestihla realizovat velká část individuálních projektů. Závěrečný účet za loňský rok schválilo v pondělí krajské zastupitelstvo.

Více

Plzeň | 12.06.2018 | Trvalý odkaz

Volební kandidátky plzeňských stran vedou ostřílené osobnosti, najdou se ale i nováčci

Většina stran kandidujících v podzimních komunálních volbách v Plzni už má jasno o lídrech svých kandidátek. Většinou se na prvních místech objevují prověřená jména úspěšných a známých politiků, nováčků příliš nebude, ale přesto se někteří najdou. Post primátora by chtěl obhájit v čele kandidátky ČSSD Martin Zrzavecký. O jeho postavení na kandidátce bude rozhodovat městská konference ČSSD 14. června. Schválenými a potvrzenými lídry jsou už jeho dva náměstci, zatímco Martin Baxa vede kandidátku ODS, Petr Náhlík je jedničkou na kandidátce KDU-ČSL.

Více

Plzeň | 10.06.2018 | Trvalý odkaz

O svých kandidátech do senátu zatím ještě nemají všechny strany v regionu úplně jasno

Zase o něco přesnější rozměry dostává bitva o senátní křesla ve volebním obvodu číslo 11 zahrnujícím Domažlicko a Klatovsko a v obvodu 8 pro Rokycansko, severní Plzeňsko a západní část Berounska. Některé strany a politická uskupení už své kandidáty vybrali, někde se stále ještě na jejich schválení stranickými orgány.

Více

Plzeň | 09.06.2018 | Trvalý odkaz

V Plzeňském kraji byla v období května rekordně nízká míra nezaměstnanosti

Podíl nezaměstnaných osob v Plzeňském kraji na konci května klesl oproti údajům z předchozího měsíce o 0,2 procentního bodu na rekordně nízkou hodnotu 1,9 procenta. Zvýšil se počet volných pracovních míst o 11,7 procenta na 28 536. V porovnání s ostatními kraji se tentokrát plzeňský region dělí shodně s Pardubickým krajem o první příčku žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 31. květnu 2018 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 8 158 uchazečů o zaměstnání, což je o 597 méně, než na konci dubna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 7175 dosažitelných uchazečů o práci. Server Regionpodlupou.cz o tom informoval Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

Více

Plzeň | 08.06.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Oproti předchozímu průzkumu z letošního února si Josef Bernard pohoršil o jednu příčkuHejtman Plzeňského kraje Josef Bernard je podle průzkumu SANEP nejhůře hodnoceným hejtmanem

Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD) je podle květnového průzkumu společnosti SANEP nejhůře hodnoceným hejtmanem v rámci České republiky. Oproti předchozímu průzkumu z letošního února si pohoršil o jednu příčku, je na posledním 14. místě a má 17,5 procenta kladných hlasů. Naopak nejlépe hodnoceným hejtmanem je i tentokrát šéf Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). Ten má 46,3 procenta kladných hlasů. Následuje ho hejtman Libereckého kraje Martinem Půtou (Starostové). Třetí příčku obsadila středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná (ANO). Hejtmance Karlovarského kraje Janě Vildumetzové (ANO) patří šesté místo.

Více

Plzeň, Praha | 07.06.2018 | Trvalý odkaz

Vítězné KINONEKINO v Plané soutěžilo v kategorii rekonstrukce budovKINONEKINO v Plané a komplex domů Na Dražkách v Plzni jsou nejlepšími stavbami roku 2017

Stavbami roku Plzeňského kraje 2017 se staly bývalé kino v Plané na Tachovsku, přestavěné na multifunkční kulturní zařízení KINONEKINO, a komplex bytových a řadových domů Na Dražkách v Plzni-Újezdě. V 15. ročníku soutěžilo 19 staveb v šesti kategoriích. Cenu sedmičlenné odborné poroty si odnesla nová smuteční síň v Plané, veřejnost pak rozhodla svých hlasováním o stavbě století, kterou se stal Zimní stadion v Plzni.

Více

Plzeň | 05.06.2018 | Trvalý odkaz

Soud zamítl žalobu Dětí Země na vydání stavebního povolení pro spalovnu

Po šesti letech sporů zamítl plzeňský krajský soud žalobu ekologických aktivistů Děti Země na vydání stavebního povolení pro spalovnu komunálního odpadu v Chotíkově u Plzně. Až do poloviny června teď mají Děti Země možnost podat v této záležitosti kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně. Stavební povolení z léta 2012 je tedy pravomocné. Plzeňská teplárenská stojí už jen krůček od kolaudace celé spalovny za 2,2 miliardy korun. Ta jede už téměř dva roky ve zkušebním provozu. Kolaudační souhlas by mohla získat ještě do konce tohoto roku.

Více

Plzeň | 04.06.2018 | Trvalý odkaz

Radní Plzně odsouhlasili první aktualizaci svého územního plánu, zapojit se může i veřejnost

První aktualizaci svého územního plánu sloužícího k rozhodování o využití území ve městě a navrhuje vyvážený rozvoj západočeské metropole připravuje město Plzeň. Náměty mohou lidé podávat do 30. září 2018. Město využije takzvaný zkrácený postup pořizování změny územního plánu, umožňuje mu to novela stavebního zákona. Celý proces se tak zkrátí o zhruba šest až 12 měsíců v závislosti na rozsahu a složitosti změny. Zahájení procesu aktualizace odsouhlasila Rada města Plzně.

Více

Plzeň | 03.06.2018 | Trvalý odkaz

Prestižní Cenu 1. června převzal v Plzni filozof a signatář Charty 77 Daniel KroupaPrestižní Cenu 1. června převzal v Plzni filozof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa

Politik, vysokoškolský učitel, autor odborných publikací, filozof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa si převzal z rukou plzeňského primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) prestižní ocenění města – Cenu 1. června. Získal jej za trvalou obhajobu a prosazování principů demokracie, lidských práv a svobod. Předání bylo součástí slavnostního zasedání Zastupitelstva města Plzně, jež se koná na počest událostí 1. června 1953, kdy masové vystoupení Plzeňanů poprvé otřáslo zdánlivě nezničitelnými základy komunismu. Návrh na udělení ceny Danielu Kroupovi podali náměstci Martin Baxa (ODS) a Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Více

Plzeň | 03.06.2018 | Trvalý odkaz

Radní Plzně vyloučili dva zájemce ze zadávacího řízení na provozovatele útulku pro psy

Dalším postupem v kauze související s provozováním městského útulku pro zvířata v nouzi se zabývala rada města Plzně. Nakonec radní schválili, že ze zadávacího řízení budou vyloučeny Spolek Naděje pro kočky a svazek obcí Mikroregion Radnicko. Magistrát k tomu přistoupil poté, co nechal prověřit nabídky obou zájemců o provoz útulku. Podle komise, jež nabídky hodnotila, oba účastníci nabídli mimořádně nízkou cenu. Útulek aktuálně provozuje Městská policie Plzeň.

Více

Plzeň | 31.05.2018 | Trvalý odkaz

Smlouvy podepsala za město radní Helena Matoušová a za kraj náměstkyně hejtmana Marcela KrejsováMěsto Plzeň daruje kraji pět objektů, dalších pět budov si hejtmanství odkoupí

Pět svých objektů daruje město Plzeň do majetku Plzeňského kraje, dalších pět objektů kraji prodá. Jedná se o budovy, v nichž dlouhodobě sídlí organizace zřizované hejtmanstvím, tedy školy a také Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje. Díky převodu bude mít kraj možnost začít do svého nového majetku výrazněji investovat, instituce budou mít šanci se rozvíjet i žádat o dotace z evropských fondů. Převodní smlouvy mezi městem Plzeň a Plzeňským kraje ve středu na radnici podepsaly radní města pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová (ODS) a náměstkyně hejtmana pro oblast ekonomiky, investic a majetku Marcela Krejsová (ODS).

Více

Plzeň | 30.05.2018 | Trvalý odkaz

Starosta Vejprnic Pavel Karpíšek je kandidátem ODS do Senátu za obvod číslo 8.Starosta Vejprnic Pavel Karpíšek je kandidátem ODS do Senátu za obvod číslo 8.

Senátním kandidátem ODS pro volební obvod číslo osm, který tvoří okresy Rokycany, Plzeň-sever a také část Berounska se stal starosta Vejprnic Pavel Karpíšek. Rozhodli o tom svým hlasováním členové ODS. Komunální politik, který profesní kariéru začínal jako učitel na venkovské škole, zasedá ve vedení Vejprnic jako starosta či místostarosta od roku 1993. Vystudoval elektrotechniku na Vysoké škole strojní a elektrotechnické a později rovněž Právnickou fakultu. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci člena rady Plzeňského kraje pro oblasti sociálních věcí a zdravotnictví. Následně se vrátil do funkce starosty Vejprnic. Mezi jeho záliby patří sport, myslivost a turistika.

Více

Plzeň | 29.05.2018 | Trvalý odkaz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.