Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený1,79%
Spokojený58,93%
Zklamaný23,21%
Zdrcený7,14%
Šokovaný8,93%

Celkový počet hlasů: 56

Politici pod lupou

Zvolením do nejužšího vedení ČSSD má hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec našlápnuto do vysoké politiky. Vnese tam čerstvý vítr? | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Březen 2018
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Události - Archiv článků

Kraje chtějí od vlády garanci, že ročně dostanou čtyři miliardy na opravy silnic II. a III. tříd

Hejtmani žádají příslib, že obdrží od státu peníze na opravy silnic II. a III. tříd. S vládou chtějí proto uzavřít memorandum, ve kterém budou požadovat garanci víceletého financování obnovy krajských silnic nižších tříd objemu čtyř miliard korun ročně. Uvedla to na setkání hejtmanů předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO).

Více

Plzeň | 16.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Na Lochotíně vznikla dvě nová místní sdružení ODS Bolevec a Košutka

O dvě nová místní sdružení se rozrostlo Oblastní sdružení ODS Plzeň město. Nově vznikla na území Městského obvodu 1 místní sdružení Košutka a Bolevec. Až doposud existovalo na území obvodu s největším počtem obyvatel jen místní sdružení Lochotín.

Více

Plzeň | 12.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (13)

Tibetskou vlajku už v pátek odpoledne vyvěsil na budově centrálního plzeňského městského obvodu místostarosta Radoslav Škarda. Asistoval mu zastupitel Ondřej Ženíšek.Tibetskou vlajku už v pátek vyvěsily dvě plzeňské radnice, k akci se připojí v regionu 50 dalších

Už v pátek odpoledne zavlála tibetská vlajka na budově radnice centrálního plzeňského městského obvodu a samozřejmě i na radnici na Slovanech. Vyvěšování tibetské vlajky 10. března je symbolická akce na podporu ochrany lidských práv a děje se tak v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Obvykle ji vyvěšují úřady, instituce, školy, ale i jednotlivci. V Plzeňském kraji se letos k akci připojí asi 50 radnic.

Více

Plzeň | 09.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Zatím stále zůstává ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká aquacentraZatím je ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká svého aquacentra

Za zbytečné plýtvání městskými penězi označila opoziční TOP 09 vynaložení téměř 1,5 milionu korun za vypracování nové studie, která má prověřit lokality a možnosti pro výstavbu aquaparku v Plzni. Taková studie totiž existuje už od roku 2012, kdy ji pro město vypracoval útvar koncepce a rozvoje. Zastupitelé z TOP 09 navrhli, aby stávající studii pouze aktualizovalo a doplnilo, což by mělo přijít jen na 100 tisíc korun. Tento návrh po dlouhé a vášnivé debatě zastupitelstvo neodsouhlasilo. Pro hlasovalo 19 zastupitelů, proti byli tři a 13 se jich zdrželo. Samotné město Plzeň by mělo za vypracování nové studie zaplatit jen 700 tisíc korun, zbytek by měl hradit kraj, který chce na projektu s Plzní spolupracovat.

Více

Plzeň | 08.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (15)

Dočká se přehrada České Údolí čisté vody?Plzeňskou ODS zaujal projekt na vyčištění přehrady České údolí

Oblastní rada ODS se na svém jednání v pondělí zabývala možností výstavby akvaparku v Plzni s účastí města a Plzeňského kraje, nebo prostřednictvím investice od soukromého investora. Vedení ODS diskutovalo ale také o využití přírodních koupacích vod v Plzni. Je totiž přesvědčeno o tom, že na území města Plzně se nacházejí zajímavé a nevyužívané přírodní vodní plochy, které by mohly sloužit občanům města Plzně k jejich každodennímu využití.

Více

Plzeň | 06.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (5)

Na demonstraci přišli i ti mladší, kterým také není lhostejný osud demokracieNa náměstí Republiky se po létech opět manifestovalo za demokracii v naší zemi

Plzeň zažila v pondělí večer velkou demonstraci při níž lidé vyjádřili svůj nesouhlas se jmenováním komunistické mlátičky Zdeňka Ondráčka do čela parlamentní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Manifestace byla také zaměřena proti politice premiéra v demisi Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. O akci jsme podrobně informovali už včera. Dnes přinášíme postřehy od některých známých osobností, které na akci vystoupily a promluvily.

Více

Plzeň | 06.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (17)

Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBSPlzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS

Nejen proti jmenování „komunistické mlátičky“ Zdeňka Ondráčka do čela parlamentní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) demonstrovaly v pondělí večer na plzeňském náměstí Republiky odhadem asi dvě tisícovky nespokojených občanů. Lidé také provolávali hesla proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Vedle transparentů s nápisy jako „Se sametem bolševika nevymetem,“ "Ondráček do vězení, ne do vedení" nebo „Obušek je z pytle venku“ které měli lidé v rukou se neslo náměstím také mohutné skandování hesla „Babiše do koše.“ Plzeňané se připojili k dalším 11 městům, kde se v pondělí večer uskutečnilo takové protestní shromáždění. Organizátoři akce na místě sbírali podpisy na petici za volbu nového předsedy komise (GIBS).

Více

Plzeň | 05.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (22)

Řidiči PMDP se mohou těšit na vyšší platy, přidávat se bude postupně

Po roce složitých jednání, dospělo představenstvo Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP), za podpory vrcholných představitelů města Plzně v čele s primátorem Martinem Zrzaveckým (ČSSD), že zvýší platy řidičům v prostředcích hromadné dopravy. Po dohodě s odborovými organizacemi se prodlouží kolektivní smlouva o pět let do roku 2025. V roce 2019 se mzda navýší o 10 procent a v roce následujícím o dalších 10 procent. Ve zbývajících letech, až do roku 2025 se mzda navýší vždy o zaokrouhlenou inflaci plus jedno procento.

Více

Plzeň | 02.03.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Poslankyně Jana Levová se stranickým předsedou Tomio OkamurouPlzeňská poslankyně Levová (SPD) hodlá žalovat ministra spravedlnosti Pelikána (ANO), argumentuje židovskými předky

Trestní oznámení na ministra spravedlnosti v demisi Roberta Pelikána (ANO) hodlá podat plzeňská poslankyně hnutí SPD Jana Levová, která je místopředsedkyní Ústavně právního výboru. Důvodem je fakt, že ministr označil SPD za fašistickou stranu. Poslankyně Levová takové nařčení odmítá a argumentuje tím, že ona sama má ve své rodině židovské předky.

Více

Plzeň, Praha | 28.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Plzeň letos plánuje investovat desítky miliónů korun do oprav sportovišť

Až desítky milionů korun hodlá letos investovat město Plzeň do rekonstrukce různých sportovišť. Bude mezi nimi například přestavba areálu Prokopávka nebo brány borců. Mezi velké investiční akce bude patřit i rekonstrukce bazénu na Slovanech. Ta začne na jaře, určeno je na ni 52 milionů korun. Peníze poslouží na přesun kotelny a výměníkové stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi se vybudují šatny a přebuduje vchod. Město počítá i s rekonstrukcí ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu na Slovanech. Na to jsou k dispozici zhruba tři miliony korun.

Více

Plzeň | 28.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Kraj si letos připravil pro obce 20 milionů v dotačním programu na naléhavé potřeby

I letos mohou požádat Plzeňský kraj o dotaci obce, které budou mít nečekané výdaje na opravy různých havárií na obecním majetku. V dotačním programu na odstraňování havarií a na naléhavé potřeby obcí, který kraj několik let pravidelně vypisuje je letos 20 milionů korun. Z toho 17 milionů korun jde na havárie, zbývající tři miliony korun pak hejtmanství nabídne obcím na zřízení městské policie či na objednání této služby u jiného města. To se týká zejména menších obcí podél dálnice D5. Ty v souvislosti s průmyslovými zónami často čelí problémům s agenturními zahraničními zaměstnanci.

Více

Plzeň | 27.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Původní zastávka Internáty se loni přejmenovala na Sportovní gymnázium, letos se zastávka přejmenuje na Školy VejprnickáZastávka MHD ve Skvrňanech dostane po loňské kritice už třetí jméno, bude to "Školy Vejprnická"

Školy Vejprnická, takový název bude mít od 1. července 2018 zastávka městské hromadné dopravy ve Skvrňanech, kterou Plzeňané do srpna 2017 znali jako zastávku Internáty. Od září loňského roku se zastávka jmenovala Sportovní gymnázium. Tehdejší změnu názvu iniciovala samospráva Plzeňského kraje. Tato změna se ovšem nesetkala s kladným ohlasem, protože ve stejném areálu sídlí i další školy, které to braly nespravedlnost a protěžování jednoho gymnázia. Proti změně názvu zastávky tehdy protestovalo například vedení Středního odborného učiliště elektrotechnického (SOUE).

Více

Plzeň | 26.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Primátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s dronyZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

Součástí výuky na Západočeské univerzitě v Plzni je nově také výukový program zaměřený na drony. Spolu s letním semestrem odstartoval v únoru odborný blok, který zajišťují zaměstnanci Správy informačních technologií města Plzně. Projekt, na kterém spolupracuje město s univerzitou, je svým zaměřením jediný svého druhu v České republice. Studenti se seznámí s technologiemi používanými při návrhu, konstrukci, stavbě, provozu, řízení a využívání bezpilotních letadel, nezbytnou legislativou a v neposlední řadě i letovou praxí.

Více

Plzeň | 26.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Popelnice a kontejnery zmizí v širším centru Plzně z ulic do domů nebo na dvorky

Širší centrum Plzně bude od léta opět o něco čistější. Alespoň si to slibuje vedení města, radní totiž schválili novelizovanou odpadovou vyhlášku. Od 1. června zmizí popelnice a kontejnery ze 75 ulic, majitelé objektů je musí přesunout buď na chodby domů nebo na dvorky. Nádoby na odpad už nebudou ve veřejném prostoru, jako je to v centru města. Důvodem k tomuto opatření byla podle slov technického náměstka Pavla Šindeláře skutečnost, že u kontejnerů a popelnic se na zemi neustále hromadilo obrovské množství dalšího odpadu. Novelu zatím schválili radní, na program městského zastupitelstva půjde v březnu.

Více

Plzeň | 23.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Tato limuzína vozila prezidenta Klementa Gottwalda, teď ji uvidí i plzeňská veřejnostKonferenci o únorovém komunistickém puči vyšperkuje obrněná limuzína prezidenta Gottwalda

Kuriózní překvapení si připravil pro plzeňskou veřejnost regionální klub Mladých konzervativců, který ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje pořádá ve středu 22. února konferenci „Únor 1948 aneb jak se Gottwald vrátil z Hradu.“ Ta se koná u příležitosti 70. výročí převzetí moci KSČ v tehdejším Československu. Půjde skutečně o stylovou záležitost. Organizátoři konference totiž zajistili prezidentskou limuzínu, automobil Škoda VOS, kterou skutečně jezdil dělnický prezident Klement Gottwald. Tento jeho obrněný speciál bude vystaven před budovou vědecké knihovny po celou dobu konání konference, která začíná v 9.00 hodin.

Více

Plzeň | 21.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Antonín Schubert: Je péče o českou a zejména o šumavskou přírodu ve správných rukou?

Svaz šumavských obcí se obrátil na odborné instituce s jednoduchou, ale pro šumavské obce s důležitou otázkou. Rozdílnost odpovědí, kterou od každé z institucí obdržel vyvolává zásadní otázku, zda je péče o českou a zejména o šumavskou přírodu ve správných rukou.

Více

Šumava | 20.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Marcela Krejsová byla hostem Richarda Beneše v pořadu Politici našeho kraje, který vysílá naše Televize ZAKMarcela Krejsová: Na svých účtech má aktuálně Plzeňský kraj 1,4 miliardy korun

Marcele Krejsové je 59 let, je rozvedená a bydlí v Plzni. Vystudovaná právnička má dvě dospělé dcery, dvojčata. V současné době je náměstkyní hejtmana Plzeňského kraje pro oblast ekonomiky, investic a majetku. Je členkou ODS. Mezi její záliby patří kultura, především pak divadlo, hudba a literatura, aktivně se zabývá folklórním tancem, velmi ráda lyžuje, plave a jezdí na kole. Z titulu své dřívější funkce první náměstkyně primátora Plzně se výrazně zasloužila o zisk titulu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Právě Marcela Krejsová byla hostem Richarda Beneše v pořadu Politici našeho kraje, který vysílá naše Televize ZAK.

Více

Plzeň | 15.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Vedení Plzeňského kraje zažilo akci Kulový blesk, měnily se uvolněné i neuvolněné funkce

Velké přesuny ve vedení kraje připomínající akci Kulový blesk se děly v pondělí na jednání krajského zastupitelstva. Novým a uvolněným náměstkem hejtmana pro oblast kultury a památkové péče se stal Vladislav Vilímec (ODS). Ten ve funkci vystřídal poslance Martina Baxu (ODS), který už loni po zvolení do Sněmovny avizoval odchod z kraje kvůli tomu, že zastává i další funkce, včetně náměstka plzeňského primátora. Na členství v zastupitelstvu rezignoval na vlastní žádost europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), kterého nahradil další ostřílený politik, bývalý dlouholetý poslanec Jaroslav Lobkowicz (TOP 09). Ten už byl v minulosti také jak krajským, tak i plzeňským zastupitelem.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Plzeňský kraj vyhrál boj s ČSAD, díky hloubkové kontrole smluv tak uspoří 270 milionů

Tak to tady ještě nebylo! Rozsáhlá a velmi hluboká kontrola smluv, které má Plzeňský kraj uzavřené s ČSAD autobusy Plzeň, odhalila nedostatky vyčíslené na 122 milionů korun. Dohodu o uznání dluhu a jeho úhradě v pondělí schválilo zastupitelstvo. S dopravcem kraj zároveň uzavřel i dohodu o horní hranici plateb pro roky 2017 až 2019, která přinese úsporu 150 milionů korun. Ve finále pak kraj uspoří díky zaplacenému penále celkem 270 milionů korun. A to už stojí za milion korun, který zaplatil kraj za takovou kontrolu.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Krajský úřad tibetskou vlajku 10. března oficiálně nevyvěsí, rozhodli o tom zastupitelé

Hodně bouřlivou diskusi vyvolal na pondělním jednání Zastupitelstva Plzeňského kraje návrh zastupitele Martina Baxy (ODS), který se týkal oficiálního vyvěšování tibetské vlajky na budově Krajského úřadu Plzeňského kraje. Na kraji je to velmi citlivá záležitost už delší domu a každý rok vyvolává velké vášně. Vlajka se vyvěšuje 10. března na výročí Tibetského národního povstání, cílem této akce je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu. Návrh nakonec neprošel, pro vyvěšení tibetské vlajky hlasovalo 18 zastupitelů, sedm bylo proti a 15 se zdrželo.

Více

Plzeň | 12.02.2018 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.