Aktuálně

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politici pod lupou

Ministerstvo obrany doporučilo, aby se část území Brd vrátilo do katastrů Plzeňského a Středočeského kraje, kam historicky patřilo. Jenže hejtman Václav Řihák se nechce s hejtmanem Milanem Chovancem dělit. Chovanec: „Chceme, co nám patři.“ Řihák: „Nic vám nedáme, chceme Brdy celé.“ | Autor: Roman Kliský

Nejpopulárnější politik

Karel FerschmannKarel Ferschmann

Starosta Němčovic

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Zdeňka ŘezníčkováZdeňka Řezníčková

Ředitelka muzea

Více

Registrace uživatele

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Duben 2017
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Petr OsvaldPetr Osvald

Zastupitel města Plzně

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Události - Archiv článků

Lídrem Hnutí ANO v Plzeňském kraji pro podzimní parlamentní volby se stala přespolní ministryně Karla Šlechtová

Lídrem kandidátky Hnutí ANO v Plzeňském kraji pro podzimní parlamentní volby se stala na pátečním krajském sněmu v Plzni ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. A to i přesto, že s naším regionem nemá zhola nic společného. Za Šlechtovou se na kandidátce dále seřadili již místně příslušní politici, poslanci Jan Volný, Pavel Šrámek a Miloslava Rutová. Z pátého místa by měl kandidovat náměstek ministra zdravotnictví Kamal Farhan, který je místopředsedou oblastní organizace Plzeň - město.

Více

Plzeň | 29.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Vrcholem oslav osvobození v Plzni bude Convoy of Liberty, motoristy čakají dopravní omezení

Přes 200 kusů vojenských historických vozidel a techniky vyrobené do roku 1945 v USA, Kanadě a Velké Británii, ale i některá vozidla reprezentující Československou samostatnou obrněnou brigádu nebo současnou americkou armádu projedou v Plzni v koloně populárního Convoy of Liberty. Konvoj svobody vyjede 7. května v 11 hodin ze Sukovy ulice po trase Klatovská třída, sady Pětatřicátníků, Tyršova ulice, veteráni s prvními 60 vozidly konvoje budou pokračovat na náměstí Republiky přes sady 5. května, kde setrvají do 14 hodin.

Více

Plzeň | 28.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

První sklizeň na městské plantáži topolů se uskutečnila už v roce 2015Plzeň čeká na další sklizeň z městské plantáže topolů, chce získat podporu na její údržbu

Příspěvek na pěstování rychle rostoucích dřevin se pokusí získat z evropských a národních zdrojů Správa veřejného statku města Plzně. Peníze chce městská organizace použít na údržbu plantáže japonských topolů, které rostou na pozemku ve Štěnovicích. Už v roce 2015 se tam uskutečnila první sklizeň a následně vyrobenou štěpku pak město prodalo společnosti Plzeňská teplárenská. První sklizní pěstování topolů rozhodně nekončí. Pokud se ukáže, že jde o komerčně úspěšný projekt, chce město Plzeň spolu s Plzeňskou teplárenskou nabídnout tento model spolupráce i privátním vlastníkům vhodné zemědělské půdy.

Více

Plzeň | 28.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Spalovna ZEVO v Chotíkově u PlzněO titul Stavba roku Plzeňského kraje 2016 se utká 16 nominovaných staveb

Šestnáct staveb z našeho regionu se utká o prestižní titul Stavba roku Plzeňského kraje 2016. Do sedmi soutěžních kategorií se letos přihlásilo celkem 27 staveb, ze kterých pak odborná porota vybrala finalisty. Je mezi nimi například nová posluchárna Lékařské fakulty, rekonstrukce Jízdárny v Tachově - Světcích či nová spalovna komunálního odpadu v Chotíkově. Výsledky soutěže se slavnostně vyhlásí na galavečeru 25. května 2017 v Měšťanské besedě v Plzni.

Více

Plzeň | 27.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Ladislav HejdánekLetošním laureátem prestižní Ceny 1. června bude profesor a filozof Ladislav Hejdánek, bývalý mluvčí Charty 77

Laureátem prestižní Ceny 1. června pro rok 2017 se stane profesor a filozof Ladislav Hejdánek, který byl jedním z prvních mluvčích Charty 77. Významné ocenění města Plzně získá za trvalou obhajobu a prosazování principů demokracie a lidských práv a svobod. O udělení ceny rozhodla Rada města Plzně. V minulých létech přicházely nominace od vedení města, tentokrát se ale jedná o návrh zvenčí. Podnět přišel od básníka Ivo Hucla, vedení města pak návrh předložil první náměstek primátora Martin Baxa (ODS). Zatím není jasné, zda devadesátiletý profesor žijící v Písku převezme cenu osobně.

Více

Plzeň | 27.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (1)

Plzeň chce získat dotaci na nástavbu Gymnázia Františka Křižíka za 12 milionů korun

Město Plzeň se pokusí získat dotaci na vybudování nástavby nad jedním z pavilonů školního areálu Sokolovská 1165/54. Z prostředků dotace mají vzniknout i nové odborné učebny jazyků. Areál má spolu se základní školou ve výpůjčce Gymnázium Františka Křižíka, které projekt za téměř 12 milionů korun připravilo. Zastupitelé Plzně už schválili podání žádosti do Integrovaného regionálního operačního programu. Výše podpory by mohla činit až 90 procent.

Více

Plzeň | 26.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

V Prokopově ulici se teď tvoří dlouhé kolony vozidel po celý denRekonstrukce železničního mostu v Mikulášské ulici neovlivnila dopravu v centru Plzně tak dramaticky, jak se očekávalo

Analýza dopravní situace po uzavření Mikulášské ulice kvůli stavbě železničního uzlu Plzeň včetně rekonstrukce železničních mostů zatím ukazuje, že se doprava v Plzni nijak výrazně nezhoršila a mírný nárůst intenzity odpovídá obvyklé úrovni dopravy v jarních měsících. Intenzitu dopravy město zkoumalo na deseti křižovatkách a podle získaných dat provádí operativně úpravy dopravního řešení.

Více

Plzeň | 25.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (13)

Kraj bude monitorovat kvalitu vody přitékající do přehrady Hracholusky, chce odhalit viníka znečištění

Na rozšířený monitoring kvality vody v přehradní nádrži Hracholusky poskytne Plzeňský kraj ze svého rozpočtu 477 tisíc korun. Rozhodli o tom radní kraje. Cílem sledování ve spolupráci s Povodím Vltavy je odhalit zdroje znečištění vody ve významné rekreační oblasti, které každoročně znemožní koupání v přehradě. Kraj chce dosáhnout výrazně čistější vody v přehradě. Novináře o tom informoval hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD).

Více

Plzeň, Hracholusky | 24.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

Zastupitelstvo schválilo první etapu prodeje bytů na Sylvánu, s odkupy začne město Plzeň už v příštím roce

Postupný prodej celkem 483 bytů v lokalitě Sylván zahájí město Plzeň. Jedná se o byty postavené v rámci programu na podporu výstavby bytů s využitím dotace poskytované ministerstvem pro místní rozvoj v letech 2002 až 2005. Město připravilo tři etapy prodeje, zahájení té první se předpokládá už v příštím roce, půjde o 174 bytů v domech na adresách Slupská 5, Brněnská 48, Slupská 3, Sedlecká 13/ Slupská 1, Brněnská 44/ Sedlecká 11, Brněnská 46, Sedlecká 5 a 6, jde o celkem 174 bytů.

Více

Plzeň | 24.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (0)

TOP 09 v Plzně má nové vedení, do čela organizace zvolili účastníci sněmu Michala VozobuleTOP 09 v Plzně má nové vedení, do čela organizace zvolili účastníci sněmu městského zastupitele Michala Vozobule

Novým předsedou regionální organizace TOP 09 Plzeň se stal na sněmu Michal Vozobule. Místopředsedy regionální organizace byli zvoleni místostarosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa a zastupitel městského obvodu Plzeň 4 Václav Lacyk. V regionálním výboru ještě usedne dalších osm členů: Ondřej Ženíšek, Ilona Jehličková, Radoslav Škarda, Petr Farník, Bohuslav Sobota, Jan Toman, Tomáš Trnka a Miloš Nový. Delegáti regionálního sněmu dále zvolili regionální revizní komisi a delegáty na krajský sněm, který se uskuteční 20. května v Plzni.

Více

Plzeň | 22.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (25)

Hejtman Josef Bernard byl hostem bussiness snídaně Regionální hospodářské komory Plzeňského krajeHejtman Josef Bernard byl hostem bussiness snídaně Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje

Hostem další z tradičních business snídaní Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje byl tentokrát hejtman Josef Bernard. Přítomné podnikatele seznámil hejtman Plzeňského kraje se svými prioritami a plány počínaje dopravou přes zdravotnictví, až po podporu podnikání. Zástupci komory se s Josefem Bernardem plně shodli na tom, že je nutné podporovat především malé a střední podniky a seznámili ho s několika konkrétními návrhy, které by bylo možné v nejbližší době realizovat.

Více

Plzeň | 21.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Vladislav Vilímec: Obcím zřizujícím školy svitla naděje na více financí

Obce, zřizující školy, by mohly od příštího roku dostávat více financí na žáka. Zatímco dnes je to podle údajů ministerstva financí cca 9,7 tisíce korun, od roku 2018 by se tato částka mohla zvýšit o zhruba 35 procent a přesáhnout 13 tisíc korun. Umožnila by to změna v rozpočtovém určení daní (RUD), podle kterého jsou rozdělovány sdílené daňové výnosy obcím. S návrhem, aby se při rozdělování peněz obcím posílilo kritérium počtu žáků, přišel poslanec ODS Vladislav Vilímec. Včera ho díky podpoře dalších poslanců napříč politickým spektrem podpořil rozpočtový výbor při projednávání novely zákona o rozpočtovém určení daní předložené Libereckým krajem.

Více

Plzeň | 21.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (6)

Zastupitelé schválili smlouvu na stavbu třetího pruhu na Karlovarské, budovat se začne už v červnu

Stavba třetího pruhu v Karlovarské ulici by měla začít už v červnu. Zastupitelé města Plzně schválili ve čtvrtek uzavření smlouvy o dílo na stavbu nového pruhu ve směru do centra města. Jedná se o zakázku za 11,3 milionu korun. K vybudování třetího jízdního pruhu a jeho uvedení do předčasného užívání, bude mít zhotovitel k dispozici 18 týdnů od zahájení stavby.

Více

Plzeň | 21.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

V Plzni se bude vzpomínat na odbojáře, kteří pomáhali parašutistům při operaci Anthropoid

Město Plzeň si letos připomene 75. výročí dvou speciálních operací v Protektorátu Čechy a Morava za 2. světové války, Canonbury a Anthropoid. V úterý 25. dubna odhalí spolek Rota Nazdar, Iniciativa „Anthropoid 1942 – 2017“ a město Plzeň tři pamětní desky na počest odbojářů z Plzně, manželům Bejblovým a rodinám Králových, Hrdličkových a Kučerových, kteří pomáhali parašutistům právě v operaci Anthropoid.

Více

20.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

Michala Dvořáka nahradil ve funkci radního pro sport a podporu podnikání Petr ChvojkaRadní pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT) rezignoval na svůj post ve vedení města Plzně, nahradil ho Petr Chvojka

Hned v úvodu jednání plzeňského zastupitelstva rezignoval na svoji funkci radního pro sport a podporu podnikání Michal Dvořák (OPAT). Nyní bude pouze členem městského zastupitelstva. Svým odchodem reagoval Dvořák na aktuální obvinění z dotačního podvodu, které se má týkat více než čtyřmilionové dotace z roku 2014 na kompletní rekonstrukci tělocvičny v relaxačně-sportovním areálu v Plzni-Božkově. Ve funkci radního Dvořáka nahradil jeho stranický kolega Petr Chvojka, který bude neuvolněným radním. Pro jeho jmenování hlasovalo 31 zastupitelů.

Více

Plzeň | 20.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Trojice úřednic plzeňského centrálního městského obvodu usedla u krajského soudu na lavici obžalovaných, kde se zpovídají v kauze týkající se koupacího jezírka v areálu ŠkodalandSoud začal rozplétat složitou kauzu kolem stavby jezírka ve Škodalanu, na lavici obžaovaných usedly tři úřednice MO Plzeň 3

Trojice úřednic plzeňského centrálního městského obvodu usedla u krajského soudu na lavici obžalovaných, kde se zpovídají v kauze týkající se koupacího jezírka v areálu Škodaland. Podle obžaloby se měly dopustit zneužití pravomoci úřední osoby a z porušení povinnosti při správě cizího majetku, když pochybily při přípravě zakázky téměř za 17,5 milionu korun, uzavření smlouvy i při vyplácení faktur stavební firmě. V případě prokázání viny jim hrozí různé tresty v rozmezí od tří do 12 let. Nehrozí jim naopak žádný finanční postih, protože obvod nepožaduje náhradu škody vzhledem k tomu, že radnice nedokáže případnou škodu vyčíslit. Všechny tři úřednice od začátku řízení odmítají jakoukoliv pochybení a jsou přesvědčeny o tom, že se nic nespáchaly.

Více

Plzeň | 19.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Plzeň získá od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

Na svých šest projektů prevence kriminality obdrží město Plzeň od ministerstva vnitra dotaci 1,1 milionu korun. Podpora míří na asistenty prevence kriminality i na domovníky – preventisty, na prevenci protiprávního jednání dětí a mládeže z rizikových skupin, nebo na rozšíření kamerového systému v Malesicích. Dotaci získala i Plzeňská senior akademie, která učí seniory bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích a také projekt značení jízdních kol syntetickou DNA.

Více

Plzeň | 18.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Šéf ODS Petr Fiala sbíral v Plzni podněty od občanů pro nový volební program

Sérii veřejných debat uzavřel v Plzeňském kraji předseda ODS Petr Fiala. Cílem setkání je shromáždit co nejvíce podnětů od občanů a odborníků, které pak občanští demokraté využijí pro tvorbu programu ODS pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny. Kampaň ODS s názvem „Tvoříme program“ tím vstoupila do svého finále.

Více

Plzeň | 18.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (4)

Tajná elektronická volba je novinkou v jednacím řádu krajského zastupitelstva, někteří zastupitelé se obávají možného zneužití

Změnu jednacího řádu plzeňského krajského zastupitelstva probírali na svém zasedání zastupitelé a rozhodně nebyla nouze o dramatické okamžiky. Opozičním zastupitelům z řad KSČM se totiž nelíbila novinka umožňující tajnou volbu prostřednictvím elektronického hlasovacího zařízení. Vyslovili obavu z toho, zda by nebylo možné prostřednictvím elektronické stopy zjistit, jak který ze zastupitelů v tajné volbě hlasoval. Z toho důvodu žádali komunisté Karel Šidlo a Václav Štekl stažení tohoto bodu z jednání zastupitelstva. Nakonec zastupitelé o změnách jednacího řádu hlasovali a pro se vyslovilo 26 z 41 hlasujících.

Více

Plzeň | 13.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (3)

Plzeň dosáhla 301 milionů korun přebytku v hospodaření za loňský rok, chystá se oblíbené porcování medvěda

Přebytku v hospodaření ve výši 301 milionu korun dosáhlo město Plzeň za rok 2016. Stalo se tak díky lepšímu výběru daní, pronájmu městského majetku, díky úsporám magistrátního úřadu a ušetřit pomohla i úspěšná výběrová řízení. Radní města se už zabývali rozdělením peněz z přebytku na řadu akcí. Pokud návrh schválí zastupitelé, půjde například 20 milionů korun na první etapu rekonstrukce kulturního domu Peklo, osm milionů korun na tréninkové hřiště u zimního stadionu, kolem osmi milionů korun na investiční akce a odstranění havarijních stavů na základních školách. Zastupitelé města Plzně se návrhem budou zabývat na svém zasedání 20. dubna.

Více

Plzeň | 12.04.2017 | Trvalý odkaz | Diskuse (2)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Starší

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.