Magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů, zmizí zapáchající poníci, kteří narušovali Havlovo pietní místo

Magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů, zmizí zapáchající poníci, kteří narušovali Havlovo pietní místo | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

Zdeňka ŘezníčkováZdeňka Řezníčková

Ředitelka muzea

Více

Pavel LiškaPavel Liška

Výtvarník

Více

Magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů, zmizí zapáchající poníci, kteří narušovali Havlovo pietní místo

Plzeň, 28.12.2012, aktualizováno 30.01.2013 11:13 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bez smutných poníků vozících na svých hřbetech dokola v malém stánku malé děti a bez dalších pouťových atrakcí se budou konat v budoucnu trhy na plzeňském náměstí Republiky. Útvar koncepce a rozvoje plzeňského magistrátu nově zpracoval pravidla pro umístění a vzhled trhových stánků na centrálním náměstí v historickém jádru města. Celkově se zpřísňuje důraz na vzhled a průběh trhů.

Dětské atrakci v podobě poníků během trhů na náměstí Republiky už odzvonilo, magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů | Autor: Richard BenešDětské atrakci v podobě poníků během trhů na náměstí Republiky už odzvonilo, magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů | Autor: Richard Beneš

„Pravidla jsou stanovena tak, aby vzhledem k exponované poloze v historickém jádru města, stánky nepůsobily rušivě a kultura prodeje odpovídala významu daného místa. Pravidla řeší vzhled, vhodné typy stánků, jejich rozměry, barevnost, mobiliář a zároveň umístění, tedy zachování odstupu od katedrály, sestavení do řad a podobně. Pravidla rovněž vylučují v době konání trhů umístění nafukovacích prvků a pouťových atrakcí,“ uvedl technický náměstek primátora Petr Rund.

Nová pravidla pro trhy na náměstí již útvar koncepce a rozvoje projednal se zástupci Správy veřejného statku, odboru památkové péče, odboru prezentace a marketingu a se zástupcem Ateliéru Soukup, který je autorem současného vzhledu náměstí. V radě MO Plzeň 3 i v radě města byla projednána formou informativní zprávy.

Smlouva se stávajícím provozovatelem trhů by měla být ukončena v příštím roce. „Rozhodnutí, uzavření smlouvy i organizace výběrového řízení na provozovatele trhů spadá do působnosti orgánů Městského obvodu Plzeň 3,“ dodal náměstek Rund.

 | Autor: Richard Beneš

Na náměstí už by se v době trhů neměli objevit v minulosti už mnohokrát kritizovaní poníci. Na nevhodnost umístění silně zapáchající dětské atrakce upozorňovali Plzeňané především koncem minulého roku v souvislosti s pietním místem, které vzniklo na počest zesnulého exprezidenta Václava Havla hned vedle proslulého „Andělíčka“ na boční části chrámu sv. Bartoloměje. Stan se zapáchajícími poníky stál tehdy jen tři metry od pietního místa a mnoha lidem tato skutečnost velmi vadila. Vedle poníků zmizí v budoucnu z náměstí i různé dráhy s mašinkami a další podobné pouťové atrakce.    

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Dětské atrakci v podobě poníků během trhů na náměstí Republiky už odzvonilo, magistrát zpřísnil pravidla pro konání trhů | Autor: Richard Beneš
  • Poníci a další pouťové atrakce už by se neměli v době konání trhů objevovat na náměstí Republiky | Autor: Richard Beneš

Více ke kauze Trhy na náměstí Republiky

Více o této kauze


Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Volič 03.01.2013 15:15, Reagovat

Každý normální člověk se většinou stará o svoje město a ne o město ve kterém nežije. Není to tvůj případ, Vosí hnízdo? :o))

Vosí Hnízdo 29.12.2012 09:38, Reagovat

Co se Vánočních trhů týče, kdyby je město zrušilo, nic by se nedělo. Každý normální Plzeňan si raději zajede na Vánoční trhy do sousedního Bavorska, kde si vychutná pravou vánoční atmosféru bez šibalských pohledů zlodějů, kteří jsou stejně jen na místních trzích ho připravenoi okrást a ošidit. Škoda peněz tady!

Vosí Hnízdo 29.12.2012 07:53, Reagovat

Co vlastně byl vlastizrádce a sedmilhář Václav Havel? Vzpomeňte si, co sliboval z Melantrichu. Že nebude nezaměstnanost, že se zachovají výdobytky socialismu, že nebude kapitalismus. Kdyby takto nelhal lidu, nikdy by se nemohlo stát, to co se stalo. Totální vydrancování a zaprodání země. Byl u zrodu dnešních těžkých chvil a smrtelné křeče naší země. Měl na rukou krev, protože otevřeně schvaloval bombardování bývalé Jugoslávie americkým agresorem a jeho přisluhovači. Havel otevřeně podporoval všechny agresorské války a vměšování se do národních svrchovaností útočným paktem NATO. Havel připustil, že tady začali umírat lidé na ulicích bez domova, připustil a sympatizoval s placeným zdravotnictvím a školstvím, ač sliboval úplně něco jiného. Umožnil, aby v naší zemi rejdili pochopové a vyžírkové z USA, Izraele a jiných mocností, kteří naši zemi de facto vykoupili a vydrancovali spolu s domácími disidentsko veksláckými zloději. Havel dostal naši zemi do takových konců, jako snad nikdo v historii. Takového člověka by jinde proklínali (stejně jako v Rusku Gorbatschowa), ale hrstka zločinců, kterým pomohl ho tady velebí. Může mi někdo podotknout, že je uctívaný i jinde ve světě. Samozřejmě, když jim bez boje a zadarmo vydal naši zemi na pospas. Takže tam ať si ho velebí, mají proč. Ale u nás ho slušný člověk může akorát proklínat a na nějakém pietním místě za něj si odplivnout. Tfuj, tajxl !!

Vosí Hnízdo 29.12.2012 07:29, Reagovat

No, tak že bych byl zrovna příznivcem okrádání dětí jízdou na ponících za krev peníze, to tedy ne. Ale co se týče nějakého pietního místa za největšího vlastizrádce v dějinách země, patřily by na takové místo přinejmenším veřejné hajzlíky. S chutí bych si tam udělal úlevu!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.