Příspěvek ODS do magazínu Plzeňský kraj 12/2012

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Příspěvek ODS do magazínu Plzeňský kraj 12/2012

14.12.2012, aktualizováno 13:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kolegové z ČSSD, krajské volby vyhrála ODS a její kandidát na hejtmana Jiří Pospíšil 42% preferenčních hlasů. Pro osobní prospěch jste voliče nerespektovali. Udělali jste raději koalici s komunisty, navíc v části vlasti, kterou osvobodila americká armáda. Připomínám, že v roce 1948 vaše strana způsobila, že prezident Beneš byl nucen přijmout demisi vlády, čímž otevřel cestu ke komunistické totalitě, nesvobodě a všeobecné bídě, duchovní i materiální.

 

Rozhodnutím vládnout s komunisty jste pošlapali památku Milady Horákové a dalších 248 oběšených politických vězňů. A co památka Heliodora Píky? Hrdiny 1. světové války, který byl oběšen na Borech. Koncentrační tábor pro politické vězně v Jáchymově, kde denním chlebem bylo utrpení a smrt. Aby mi komunisté nevyčítali, že opakuji stejné, za co se prý omluvili, nebo co zpochybňují, aby to bylo ověřitelné, uvedu zkušenosti své rodiny.

 

K dědovi manželky přišli komunisté v roce 1949, vyhnali jej z domova a zabavili uhelné sklady. V roce 1953 se coby zámečník ve Škodovce zúčastnil stávky a demonstrace. Byl propuštěn a vystěhován do Šluknovského výběžku, kde pracoval v uranových dolech. Děda, v Blovicích uznávaný ředitel školy, byl v květnu 1948 poslán do předčasné penze, odmítl kolaborovat. Táta, ředitel školy od roku 1967, byl v roce 1970 po komunistických čistkách propuštěn ze školství.

 

Pamatuji hodně, někdy bohužel. Například, když maminka v roce 1957 přišla ze schůze, kde bylo řečeno, buď vstoupíte se svým hospodářstvím do JZD, nebo se budete stěhovat do pohraničí. Nedobrovolně vstoupila, neuměla opustit rodné město. Tátu manželky několik dnů před naší svatbou zatkla STB. V Plané, kde pracoval jako automechanik, odmítl opravit šedou Volhu OV KSČ Tachov slovy: „Pro rudé nedělám!“ Trest za urážku republiky a jejího představitele zněl: 1 rok odnětí svobody ve věznici na Borech. Odseděl 12 měsíců, nebyla mu povolena jediná návštěva. Ještě jednou táta, coby v roce 1990 nekomunistický tajemník MÚ Blovice. Bohužel, onemocněl těžkou nemocí. Soudruzi ho navštívili v nemocnici, aby se utvrdili  v plánu jej odvolat. V době nemoci tátu z funkce odvolali a chopili se otěží. Naštěstí jen do prvních svobodných voleb. To byl hyenismus, co?

 

Kolegové z ČSSD, všem popraveným a vězněným, statisícům lidských příběhů, kterým ublížila komunistická strana, jste spojením s komunisty naplivali do tváří! Nehlaste se k 17. listopadu, k 23. výročí jste mu nadělili pěkný dárek! Pro politický a osobní prospěch jste zradili! Neobstojí argument, že současní komunisté nejsou ti, kteří zvěrstva totality prováděli. Ta ideologie je stejná, nebezpečná pro svobodu a demokracii. Neměl by být únor 1948 poučením? Kdo nečerpá z historie, kdo si neváží hrdinů, nezaslouží si budoucnost.

 

Jan Poduška, zastupitel Plzeňského kraje (ODS)

Autor: Jan Poduška

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

K. 19.12.2012 09:14, Reagovat

Ještě doplnění k perzekucím - ono se to totiž režim od režimu nemění. Dnes je ODS tou totalitní stranou, která zavírá lidi do kriminálu za jejich politické názory a tam je mučí:

ROMAN SMETANA píše z vězení:

Zbytek trestu si odsedím na „samovazbě“, byl mi totiž udělen kázeňský trest. Ve čtvrtek 13. 12. zde probíhala celoústavní technická kontrola cel, měli jsme tedy vyházet všechny své věci na chodbu a podrobit se důkladné osobní prohlídce. Měl jsem toho plný zuby, den předtím jsme stavěli „Potěmkinovu vesnici“, uklízeli vše možné, měla se totiž dostavit jakási inspekce z Prahy, teď jsme zase byli nuceni vše vyházet ven.

Odmítl jsem se podřídit tomuhle nesmyslu, především jsem pak odmítal se svléci a špulit holý zadek s odůvodněním, že mezi půlkami prostě nic nemám. Dlouho, leč marně, jsem byl přesvědčován, abych ustoupil a zadek ukázal.

Pak na mě naběhlo pár ostrejch chlapíků, předvedli cosi jako akci zásahové jednotky, srazili mě na zem, zaklekli na záda, snažili se mi snad vykloubit rameno a řvali u toho jak tlupa paviánů.

Já jsem vydával také všelijaké přidušené zvuky, zásah byl totiž značně bolestivý a vlivem použité síly jsem nemohl v jeho průběhu volně dýchat. Když jsem sípal bolestí, řvali na mě, abych přestal, že mi to rameno ještě pořádně kloubit nezačali.

Poté, co mi bylo rozstříháno tričko a stržen zbytek oblečení, jsem byl spoután za zády, byly mi znovu nasazeny jen trenýrky a pantofle, a byl jsem veden do jiné budovy, na „díru“. Spoutané ruce mi přitom byly neustále zvedány nahoru, což bylo opět dosti bolestivé. Navíc se mi pouta zařezávala do rukou, musel jsem tedy jít v předklonu. Dozorci se přitom pochechtávali, asi si hoši trochu zablbli.

Zásah byl pro mne naprostým šokem, zasahující dozorci se chovali jako divá zvěř. Z mé strany nebyl patrný ať už před zásahem či v jeho průběhu ani náznak fyzického či verbálního útoku. Prostě jsem jen stál a nereagoval na příkazy. Použitou sílu proto považuji za zcela neadekvátní a brutální.

S čímkoliv, co jsem v životě zažil, bylo toto zcela nesouměřitelné. To jsem posléze sdělil i veliteli zásahu panu Doleželovi (který vykonává i funkci tiskového mluvčího věznice), podle kterého však zásah brutální nebyl, a pokud si budu stěžovat nebo se soudit, tak si prý vždy užití takovéhoto násilí vždy obhájí.

Tolik snad k popisu stěžejního zážitku minulého týdne, každý si o tom samozřejmě může myslet své. I na základě tohoto zážitku, pokud bych byl znovu odsouzen k odnětí svobody, nejenže nenastoupím v termínu, příště už se policii dobrovolně rozhodně nevydám.

Už mě přestalo bavit tohle zoo, pochybné autority vynucující si poslušnost, podrobování se nesmyslům, které se skutečnou snahou o nápravu nemají nic společného, když navíc tuto nápravu nechci, nepotřebuji a odmítám. A nehodlám už na bachaře špulit zadek. Nikdy.

K. 15.12.2012 19:45, Reagovat

Nepamatuje si někdo, jak dopadly parmalentní volby v roce 2010? Podle mě vyhrála volby ČSSD a vlády se ujala ODS, která vytvořila nacistickou koalici, ne?

Pane Poduško - jde buď hlupák, který si nepamatuje co jste udělali přede dvěma roky anebo jste zmetek, co měří jiným metrem sobě a jiným metrem ostatním.

Tak jako jste hoden pouze opovržení.

Alfa 15.12.2012 17:15, Reagovat

Bože... to je prázdný a tupý žvást... Když komunisti svými hlasy zvolili Klause prezidentem, tak nikdo z ODS neprskal :-)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.