Rozpočet kraje je „propapalášský“, tvrdí ODS, která ho nepodpoří

Rozpočet kraje je „propapalášský“, tvrdí ODS, která ho nepodpoří | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav NenutilMiroslav Nenutil

Senátor PČR

Více

Ivo GrünerIvo Grüner

Náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, fondy EU a informatiku, zastupitel, místostarosta

Více

Ilona JehličkováIlona Jehličková

zástupkyně ředitele základní školy

Více

Rozpočet kraje je „propapalášský“, tvrdí ODS, která ho nepodpoří

Plzeňský kraj, 13.12.2012, aktualizováno 14.12.2012 08:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Občanští demokraté tvrdě kritizují rozpočet Plzeňského kraje, ve kterém se počítá se schodkem 208 milionů korun. Takové hospodaření podle ODS vede k zadlužování kraje a navíc nepodporuje investice v rámci Plzeňského kraje, ale zvyšuje náklady na vlastní spotřebu. ČSSD to ale odmítá a naopak tvrdí, že návrh rozpočtu v plné míře reflektuje potřeby Plzeňského kraje.

Vladislav Vilímec, Jiří Pospíšil a Jan Šašek říkají, že budou tvrdou opozicí na Plzeňském kraji. Začali s kritikou rozpočtu kraje pro příští rok. | Autor: Jan DvořákVladislav Vilímec, Jiří Pospíšil a Jan Šašek říkají, že budou tvrdou opozicí na Plzeňském kraji. Začali s kritikou rozpočtu kraje pro příští rok. | Autor: Jan Dvořák

„Je to v podstatě propapalášský rozpočet, kdy se zvyšují výdaje krajského úřadu, kdy se zvyšují peníze pro jednotlivé zastupitele z hlediska nákupu zboží a služeb pro tyto krajské funkcionáře,“ tvrdí šéf krajské ODS Jiří Pospíšil.

„Tento rozpočet snižuje peníze do opravy a údržby silnic, snižuje peníze pro podporu kultury v Plzeňském kraji, pro podporu venkovských škol a dále také občanské iniciativy, takzvané místní akční skupiny, které byly dříve z krajského rozpočtu podporovány a nyní tam dává kraj nulovou položku,“ dodává Jiří Pospíšil.

„Pan Pospíšil tomu opravdu nerozumí, to jsou jeho ideologické klišé. Ten rozpočet naopak v maximální míře reflektuje potřeby rozvoje Plzeňského kraje,“ hájí navržený rozpočet ekonomický náměstek hejtmana Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD).

„My jsme omezili provozní výdaje o deset procent a s maximem peněz, které máme k dispozici, budeme předfinancovávat projekty, které budou ve finále financované z Evropskou unií. To je naopak vysoce prorůstové a ekonomicky velmi výhodné,“ vysvětluje Václav Šlajs.

„Připravili jsme sérii pozměňovacích návrhů, protože se nemíníme smířit s tímto stavem. Podotýkám ale, že i kdyby všechny pozměňovací návrhy prošly, nelze úplně ten rozpočet předělat nově. Takže i tak to nebude rozpočet, který by byl podle našich představ,“ říká krajský zastupitel Vladislav Vilímec.

„My ale kraj nezadlužujeme. Ten pomyslný schodek 208 milionů korun je spíš právní terminologie. Ten je vykryt z peněz, které máme na účtě a my je chceme racionálně investovat. Například jen do dopravy, na stavby a opravy silnic, se počítá s jednou miliardou korun,“ říká Václav Šlajs.

Rozpočet Plzeňského kraje se bude projednávat na zasedání zastupitelstva v pondělí 17. prosince. 

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.