Dlouhý byl v Plzni zbytečně, prezidentská kampaň se přesto rozjíždí

Dlouhý byl v Plzni zbytečně, prezidentská kampaň se přesto rozjíždí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Antonín LadmanAntonín Ladman

Student a OSVČ, výpočetní technologie a sítě

Více

František WeinfurterFrantišek Weinfurter

majitel racionalizační agentury

Více

Michal KandlerMichal Kandler

Sociální pracovník

Více

Dlouhý byl v Plzni zbytečně, prezidentská kampaň se přesto rozjíždí

Plzeňský kraj, 23.11.2012, aktualizováno 15:24 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Tři kandidáti na prezidenta, Jana Bobošíková, Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura, neposbírali potřebných 50 tisíc podpisů. Bobošíková a Dlouhý se přitom účastnili středeční debaty prezidentských kandidátů na půdě Západočeské univerzity. Teď už je jisté, že přijeli zbytečně. Naopak Miloš Zeman, který se středeční debaty nakonec nezúčastnil, do boje o hrad jde a v opravdu velkém stylu. Jeho billboardy jsou na Plzeňsku doslova na každém kroku.

Schwrzenberg a Dlouhý - ještě ve středu 21.11. dva prezidentští kandidáti. O dva dny později už jenom jeden. | Autor: Jan DvořákSchwrzenberg a Dlouhý - ještě ve středu 21.11. dva prezidentští kandidáti. O dva dny později už jenom jeden. | Autor: Jan Dvořák

Jana Bobošíková a Vladimír Dlouhý nasbírali na petiční archy 45 428 respektive 38 687 platných podpisů. Je tedy jisté, že se společně s Tomio Okamurou, který nasbíral 35 370 platných podpisů, volby prezidenta nezúčastní. Bobošíková a Dlouhý tak ve středu v podvečer prezentovali své názory před studenty Západočeské univerzity, v přeplněné posluchárně, zbytečně. Více v reportáži ZDE.

Na středeční setkání měl přijeti Miloš Zeman, který přislíbil účast, ale nakonec se ani po více než dvou hodinách, co diskuze trvala, neobjevil. Kandidát na prezidenta, který na petiční archy posbíral 82 856 platných podpisů, je ale vidět na západě Čech doslova na každém kroku. Především v Plzni není snad ulice, kde by nebyl billboard Miloše Zemana, kterak hlásá „Zde domov můj“.

Miloš Zeman se na řidiče usmívá v Červeném Poříčí | Autor: Jan Dvořák

Billboardy s prezidentskými kandidáty zaplavily nejen Plzeň, ale celý Plzeňský kraj. Například řidiči jedoucí po hlavní silnici z Klatov do Plzně minou na 42 kilometrové trase šest billboardů, ze kterých je oslovují Miloš Zeman, Přemysl Sobotka a dvakrát Karel Schwarzenberg a dvakrát Jiří Dienstbier.

Ani jiná místa kraje ale nezůstala ušetřena. Kandidáti na prezidenta oslovují pomocí billboardů občany jak Klatov, tak i menších měst, jako například Holýšova.

Přitom do termínu voleb zbývají ještě dva měsíce a je více než jisté, že mediální masáž bude s blížícími se volbami zesilovat.

Pokud vy, naši čtenáři, narazíte na billboard některého z prezidentských kandidátů, který vás zaujme, buď svým netradičním umístěním, nebo „zkrášlením“ nějakým vandalem, pošlete nám jeho fotografii s adresou místa, kde takový billboard je. Své fotografie posílejte na e-mail: redakce@regionpodlupou.cz

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Schwrzenberg a Dlouhý - ještě ve středu 21.11. dva prezidentští kandidáti. O dva dny později už jenom jeden. | Autor: Jan Dvořák
  • Jiří Dienstbier na billboardu v Holýšově | Autor: Jan Dvořák
  • Karel Schwrzenberg vyfocen mezi vlaky na billboardu, který je umístěn stylově u nádraží ve Švihově | Autor: Jan Dvořák
  • Billboard Přemysla Sobotky v obci Lužany u Přeštic není umístěn úplně šťastně | Autor: Jan Dvořák
  • Miloš Zeman se na řidiče usmívá v Červeném Poříčí | Autor: Jan Dvořák
  • Karel Schwarzenberg na trase Klatovy-Plzeň, ještě jednou | Autor: Jan Dvořák

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (7 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 24.11.2012 23:47, Reagovat

Slušní kandidáti na prezidenta jako je např. kosmonaut Vladimír Remek kandidaturu odmítli (částečně se mu nedivím), tak zůstal jen politický odpad.

Vosí Hnízdo 24.11.2012 19:07, Reagovat

Docela mi tady chybí fanatiské příspěvky antikomunistických úchyláků typu Pavel Dosál nebo Karel Ferschmann. To bylo počteníčko, když tito začli psát. Nojo, no, asi je to omrzelo psát lži vůči pravdě. A to je jedině dobře, že takové elementy vystrnadíme do ústraní.

Karel Bříza 23.11.2012 18:23, Reagovat

Tak i když nejsem jeho voličem, tak Dlouhý má stále docela reálnou šanci:

1) ministerstvo vnitra použilo velmi kreativní matematický výpočet, kdy procenta sečetli a kdyby měli více času, tak by někteří kandidáti měli záporný počet podpisů, už je plný internet vtipů na toto téma :)

2) pokud dojde k přepočtu dle matematické logiky a zdravého rozumu, tak mu bude chybět několik set hlasů a jelikož MV nedokázalo korektně ztotožnit ani Zemana jako kandidáta, tak by mohl mít u správního soudu šanci na nápravu.

Netipuji a nevěštím - ale těším se na další vývoj :) Po celém světě je celá řada zemí, kde mají přímou volbu a funguje to normálně - ale my ne, my se nepoučíme tam kde to je OK a jdeme si svojí typickou švejkovskou cestou :)

Vosí Hnízdo 24.11.2012 19:13, Reagovat

Tak tohleto, že vrah české ekonomiky má nějakou šanci může napsat jedině blázen. Dlouhý je právě ten člověk, který potopil český průmysl a zaprodal jej do rukoi cizáků. Oni ho vyšachovali, že hlasy získal dle mého názoru podvodně a nějaký Bříza tady bude psát, že má tento zkrachovalec reálnou šanci. To je opravdu úchylárna. Chlape, nechodíte v létě po parku v dlouhém kabátě a pod ním nic? Vypadá to tak!!

Karel Bříza 25.11.2012 09:28, Reagovat

Uvítal bych, kdyby na moje příspěvky nereagoval nějaký blázen. Děkuji.

Volič 24.11.2012 21:54, Reagovat

Jestli jsou Dostál a Ferschamnn antikomunističtí úchyláci ... tak Vosí hnízdo je brutální komunistický uchylák ... :)

Lukáš 25.11.2012 16:29, Reagovat

Vosí hnízdo - pan Vinický? No, někdo běhá nahatej po parki a on píše pindy na internet.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.