Opozice dala přednost řízečkům, před volbou náměstků a radních

Opozice dala přednost řízečkům, před volbou náměstků a radních | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan ŠeflJan Šefl

vedoucí provozního střediska Plzeňsko – ČEVAK a.s., zastupitel MZ Dobřany – předseda finančního výbo

Více

Milan HrdýMilan Hrdý

Učitel VŠ

Více

Irena RottováIrena Rottová

Více

Opozice dala přednost řízečkům, před volbou náměstků a radních

Plzeňský kraj, 20.11.2012, aktualizováno 10:57 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pořádně husto bylo během pondělního ustavujícího jednání zastupitelstva kolem volby členů rady a kolem výborů. Na protest proti účasti dvou komunistů v radě odešla při volbě radních kompletní opozice z jednacího sálu zastupitelstva a na chodbě vyčkávala konce volby. Dále se opozici nelíbilo, že vzrostl počet výborů ze čtyř na pět a že jsou vysoké i rozdílné počty jejích členů.

Na protest proti účasti dvou komunistů v radě odešla při volbě radních kompletní opozice z jednacího sálu zastupitelstva a na chodbě vyčkávala konce volby před monitorem | Autor: Richard BenešNa protest proti účasti dvou komunistů v radě odešla při volbě radních kompletní opozice z jednacího sálu zastupitelstva a na chodbě vyčkávala konce volby před monitorem | Autor: Richard Beneš

Těsně před volbou radních zavelel šéf opozice Jiří Pospíšil k odchodu členů ODS z jednání zastupitelstva. „Nebudeme přítomni volbě náměstků a radních. Naše nesouhlasné hlasování nemůže vyjádřit zoufalství z toho, že jsou k moci přiváděni komunisté. Proto odcházíme,“ uvedl Pospíšil. Sotva opustili občanskodemokratičtí zastupitelé jednání, otevřely se opět dveře a ven vyrazili i dva ze tří přítomných zastupitelů za TOP 09 a Starostové, kteří jsou rovněž v opozici. „Oni vás vyhodili,“ zeptal se někdo žertem z tábora ODS. „Kdepak, my u toho také nechceme být,“ dodal s úsměvem Marek Sýkora. Volbu pak sledovala opozice jen na obrazovce přenášející jednání zastupitelstva.Odchod ze sálu se členům opozice nakonec vyplatil, protože ve foyer se právě začaly servírovat čerstvé řízečky, po kterých mnozí z nich s chutí sáhli a spravili si tak náladu alespoň jídlem.     

Uvnitř sálu mezitím hladce proběhla volba všech osmi členů rady i náměstků hejtmana. Oproti minulému volebnímu období nebude mít hejtman tři náměstky, ale rovnou pět. Náměstky za ČSSD se stali Václav Šlajs, Ivo Grüner, Jaroslav Bauer a Jiří Struček, náměstkyní za komunisty je Zdeňka Lišková z KSČM. Členy rady se dále stali sociální demokraté Václav Šimánek i Zdeněk Honz a také komunista Václav Štekl. Hejtman Milan Chovanec vysvětlil, že navýšení počtu náměstků vyplynulo z koaliční smlouvy. "Náměstek hejtmana je pouhým členem rady, drobný platový rozdíl oproti radnímu tam je v řádech tisíců korun," řekl Chovanec. Podle informací serveru Regionpodlupou.cz by se tato částka měla pohybovat maximálně do osmi tisíc korun.

Nové zastupitelstvo bude mít celkem pět výborů. Vedle výboru finančního, kontrolního, výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost a výboru pro zdravotnictví a sociální věci byl nově ustaven také výbor pro zadávání veřejných zakázek. Opozice ostře kritizovala, že některý výbor má 13 členů a jiný zase 11. Podle opozice by stačilo, aby ve výborech bylo kolem sedmi členů, tento návrh však neprošel. Náměstek hejtmana Jaroslav Bauer vysvětlil, že některé odbory jsou vysoce odborné a je třeba, aby v nich zasedli odborníci z různých oblastí a také lidé z více stran.  

Kontrolní výbor povede Jan Šašek (ODS), do čela finančního výboru byl zvolen Václav Votava (ČSSD), výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost bude předsedat Jaroslav Šobr (ČSSD), výbor pro zdravotnictví a sociální věci povede Jiří Uhlík (ODS) a předsedou nového výboru pro zadávání veřejných zakázek se stal Věstislav Křenek (KSČM).

V případě finančního výboru byli na ustavujícím zasedání zastupitelstva zvoleni i jeho členové, aby výbor mohl neprodleně začít pracovat na rozpočtu Plzeňského kraje. Vedle neuvolněného předsedy finančního výboru Václava Votavy se členy finančního výboru stali František Hrubeš, Josef Bartoníček, Jan Rejfek (KSČM), Věra Rubáková, Vladislav Vilímec, Jiří Šneberger (ODS), Tomáš Jílek (TOP 09 a Starostové), Martin Zrzavecký, Vladimír Šmolík a Milan Hrdý (ČSSD).

Termín konání příštího zastupitelstva byl stanoven na 17. prosince, kdy se bude schvalovat nový krajský rozpočet pro rok 2013. Na přípravě rozpočtu začal okamžitě pracovat nový ekonomický náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD). 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Na protest proti účasti dvou komunistů v radě odešla při volbě radních kompletní opozice z jednacího sálu zastupitelstva a na chodbě vyčkávala konce volby před monitorem | Autor: Richard Beneš
  • Novou tváří v radě kraje je ekonomický náměstek hejtmana Václav Šlajs (ČSSD) | Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • Také Zdeňka Lišková (KSČM) je novou náměstkyní hetmana | Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • Nováčkem v radě je i Václav Štekl (KSČM) | Autor: Jindra Radová - KÚPK
  • V radě kraje od pondělí zasedá i Zdeněk Honz | Autor: Jindra Radová - KÚPK

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (8 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

O.V. 20.11.2012 13:57, Reagovat

Červený u moci, co dodat hrůůůůůůůůza......

K. 20.11.2012 12:30, Reagovat

Za mnohem horší než jsou komunisté považuji ODS a TOP09 - to je skutečné nebezpečí pro tuto zemi, kterou už doslova ohlodali až na kost a teď jsou ještě uražení, že jim lidé nenechali spolknout i ty kosti.

Zvlášť Pospíšil, který nás okradl snad o dost, by měl zalézt do kanálu a ne se cpát řízkama z našich peněz.

pepe 20.11.2012 15:35, Reagovat

Vůbec Vám, ale nevádí, že jsou komančové zpátky.Tak poďte do politiky a ukažte co umíte vy, hrdino. Žvanit přes web umí každý.

K. 20.11.2012 19:45, Reagovat

Já jsem volič, ne politik - když chci auto, nemusím se stát konstruktérem, takový argument je tedy absurdní.

Volím tak, jak si myslím, že to je správně. Letos jsem volil komunisty poprvé v životě a uvidíme, jelikož nás takových bylo dost a naštěstí tak budou moci dokázat, jak se v opozici na tuto roli připravili.

Ostatní strany už ukázaly co umí či neumí a proto mám osobně strach z toho, že by mohly získat větší moc strany jako ODS nebo TOP09 - to co se tu stalo v roce 2006 a trvá pod vedením těchto stran dodnes, je z mého pohledu nejhorší v historii země od roku 1918.

pepe 28.11.2012 14:00, Reagovat

Nevím, jak jste starý a na kolik se cítíte,ale komanče nikdy nevolit.Vím, o čem mluvím a sám jsem to okusil na sobě. I kdybych měl důvod ODS nevolit co se týče celostátní politiky, tak rudý nikdy. Raději jsem dal hlas ODS, protože je to pravicová strana a v Plzeňském kraji jde o něco jiného né, o celostátní politiku a tady komanče a socany nechci, ale bohužel si je oni vzali.

Rambo Chosé 20.11.2012 11:25, Reagovat

To se zase předvedli Odeésaci. Je mi špatně z toho, kdo tem kraj povede. Komouši u moci a modří ptáci u řízků. Hanba.

pepe 20.11.2012 15:38, Reagovat

Tak běžte do politiky a taky bude jíst řízečky, ale studené a budete tam sedět celý den o vodě, kávě a studeným pokrmům.

Milá Míla 20.11.2012 11:23, Reagovat

Nevím, co je na řízcích tam mimořádného, ale také bych jim dala přednost před těmi trapnosti v sále.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.