Hejtman Chovanec: Na zastupitelstvu to bude pořádně jiskřit

Hejtman Chovanec: Na zastupitelstvu to bude pořádně jiskřit | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří NovotnýJiří Novotný

Více

Pavel RybaPavel Ryba

místostarosta obce Částkov

Více

Kateřina HoletováKateřina Holetová

Účetní

Více

Hejtman Chovanec: Na zastupitelstvu to bude pořádně jiskřit

Plzeň, 19.11.2012, aktualizováno 20.11.2012 09:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Bezprostředně po opětovném zvolení hejtmanem uvedl Milan Chovanec, že nečeká nějaké zásadní změny ve směřování Plzeňského kraje. Naopak připustil, že na půdě zastupitelstva beze sporu očekává ostřejší střety s opozicí, než tomu bývalo dříve. Opozici podle Chovance v současné době reprezentuje na kraji spousta vynikajících osobností se zkušenostmi z komunální politiky. Diskuse prý bude na zastupitelstvu živější a hejtman pevně věří, že bude k tématu. Hned ustavující zasedání zastupitelstva prokázalo, že střety opozice s vládnoucími stranami budou hodně ostré.

Hejtman Milan Chovanec krátce po svém zvolení do funkce | Autor: Jindra Radová - KÚPKHejtman Milan Chovanec krátce po svém zvolení do funkce | Autor: Jindra Radová - KÚPK

„Budeme pokračovat v tom trendu, který jsme na kraji nastavili v předchozím volebním období, budeme se snažit udržet veřejné služby a udržet se tak, abychom si nemuseli půjčovat peníze. To znamená, aby rozpočet kraje byl vyrovnaný, abychom nevytvářeli nějaké dluhy, pouze s výjimkou, půjčky na předfinancování projektů z evropských peněz. To ale není vytváření dluhů a projídání peněz,“ konstatoval hejtman Chovanec.

Dále pak Chovanec přiblížil obsah koaliční smlouvy, kterou podepsala ČSSD s KSČM bezprostředně před zahájením ustavujícího zasedání krajského zastupitelstva. „Koaliční smlouva rozděluje pozice, rozděluje první kritéria přípravy vládního prohlášení nebo prohlášení krajské rady. Do konce měsíce ledna vydáme programové prohlášení, které bude velmi konkrétní a bude minimálně na dva roky s určitými časy, co chceme plnit. V těch prvních náznacích je zvýšení transparentnosti veřejné správy, je tam popsáno, že nechceme zadlužovat Plzeňský kraj a je tam příprava toho programového prohlášení. Součástí prohlášení bude také morální kodex zastupitele,“ pokračoval Chovanec.

Hejtman se natajil tím, že je kritizován za to, že přivedl komunisty do vedení kraje. „Je to realita dnešních dnů, o tom rozhodl volič, my jsme preferovali to levicové uspořádání na kraji. Není to koalice, která je jen v Plzeňském kraji, jsou to koalice, které vznikají v osmi nebo devíti krajích v ČR. ODS jsme nabídli dvě kontrolní pozice, jednou je to kontrolní výbor, ve druhém případě jde o výbor pro zdravotnictví. ODS diskutovala i kritizovala některé věci, které se ve zdravotnictví děly, chceme, aby do toho opozice měla větší náhled a aby její uvolněný předseda výboru měl větší pole působnosti v tom, aby mohl nejen kontrolovat, ale i přinášet nějaké racionální návrhy. A my se o nich nebojíme diskutovat,“ dodal Milan Chovanec.

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 20.11.2012 10:58, Reagovat

Právě jsem si přečetl velice zajímavý a hlavně pravdivý článek od Davida Peče, "Komunistické nebezpečí v Třeboni" na www.komsomol.cz. Komunisté se Sociálními demokraty jednou volby vyhráli, tak ať je to gentlemensky respektováno.

YXZ 20.11.2012 10:45, Reagovat

Pryč s Juřečkem a modrou mafií

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.