Rokycanská nemocnice může slavit, v kraji se nebudou rušit žádná nemocniční oddělení

Rokycanská nemocnice může slavit, v kraji se nebudou rušit žádná nemocniční oddělení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Věra PavlíčkováVěra Pavlíčková

chirurg, lékařka FC Viktoria Plzeň, lékařka národního družstva LH

Více

Michal ČernýMichal Černý

Starosta Volduch

Více

Tomáš BabickýTomáš Babický

technik

Více

Rokycanská nemocnice může slavit, v kraji se nebudou rušit žádná nemocniční oddělení

Plzeňský kraj, 14.11.2012, aktualizováno 16:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Doslova za pět minut dvanáct přišla dohoda, která zajistí, že se v nemocnicích zřizovaných Plzeňským krajem nebudou rušit žádná oddělení, což by následně mohlo vést k likvidaci celých nemocnic. Ve středu se na tom dohodli zástupci Plzeňského kraje, krajského zdravotnického holdingu a zdravotních pojišťoven. Oddychnout by si tak mohli především zaměstnanci i klienti gynekologicko-porodnického oddělení a dětského oddělení nemocnice v Rokycanech, která patřila mezi nejvíce ohrožená zdravotnická zařízení a hrozilo jí, že zanikne.

Krajský radní Václav Šimánek společně se senátorkou Miladou Emmerovou oznámili novinářům, že na základě dohody se zástupci zdravotních pojišťoven se nebudou v krajských nemocnicích rušit žádná oddělení | Autor: Richard BenešKrajský radní Václav Šimánek společně se senátorkou Miladou Emmerovou oznámili novinářům, že na základě dohody se zástupci zdravotních pojišťoven se nebudou v krajských nemocnicích rušit žádná oddělení | Autor: Richard Beneš

Překvapivá dohoda mezi zmíněnými subjekty přišla jen týden poté, co nechtěly zdravotní pojišťovny uzavřít smlouvy právě s dvojicí zmíněných oddělení rokycanské nemocnice. „Do týdne by měly zdravotní pojišťovny specifikovat jednotlivé smlouvy. Předpokládáme, že do konce listopadu budou střednědobé smlouvy mezi nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami podepsané,“ uvedl po jednání krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD). Tyto smlouvy budou uzavřené nejméně na tři roky.

„Velký kus práce odvedla během roku při mnoha jednáních senátorka Milada Emmerová (ČSSD), která jednala s ministrem zdravotnictví  Leošem Hegerem (TOP 09), která mu vylíčila situaci v Plzeňském kraji, i jeho specifika, se zřetelem na nemocnici v Rokycanech,“ konstatoval radní Šimánek. „Kdyby rokycanská nemocnice přišla o dvě oddělení, byl by to začátek jejího konce. Jsem ráda, že došlo k takové dohodě,“ řekla Milada Emmerová.  

K obratu v jednání zdravotních pojišťoven došlo bezprostředně poté, co se Asociace českých a moravských nemocnic a Asociace krajských nemocnic dohodly na deklaraci, která navrhuje nepodepisovat s pojišťovnami smlouvy požadující redukci celých nemocnic a oddělení.   

I nadále ovšem pojišťovny trvají na redukci akutních lůžek v krajských nemocnicích. Už v lednu se kraj dohodl s pojišťovnami na zrušení 123 akutních lůžek, což představuje 15 procent z celkového počtu těchto lůžek v rámci všech krajských nemocnic. Na základě aktuálních jednání se restrukturalizace lůžkového fondu bude od původního návrhu z ledna lehce lišit. Výsledný počet se ale bude podle slov radního Šimánka lišit jen o jednotky lůžek. Nejvíce akutních lůžek, téměř 90, se zruší v klatovské nemocnici a to i díky tomu, že se postavila nová budova a došlo ke sdílení lůžkového fondu některých menších oddělení.

Jednání se zdravotními pojišťovnami se zúčastnili za krajský zdravotnický holding Václav Váchal, Jiří Fojtím a ředitel klatovské nemocnice František Lešundák | Autor: Richard Beneš

Obrovskou radost z výsledku jednání měla především ředitelka rokycanské nemocnice Hana Perková, která jen s obtížemi zadržovala pláč. „Nechtěla bych to zakřiknout, dokud nemáme podepsanou smlouvu, ale zdá se, že se nám podařilo nemocnici v Rokycanech a především dvě ohrožená oddělení zachránit,“ uvedla s dojetím ředitelka Perková.

"Situace v naší nemocnici byla dlouhodobě napjatá, personál byl nervózní. Dnes před jednáním se zdravotními mi řada lidí řekla, že mi drží palce, aby to všechno dobře dopadlo. V poslední době nebylo možné sehnat kvalifikované pracovníky, které bychom mohli přijmout, ale nouzi o lidi jsme neměli. Víme například o dvou lékařích, kteří by chtěli jít pracovat k nám na gynekologicko-porodnické oddělení a kteří čekali na to, jak to jednání dopadne,“ dodala ředitelka rokycanské nemocnice Hana Perková.  

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Krajský radní Václav Šimánek společně se senátorkou Miladou Emmerovou oznámili novinářům, že na základě dohody se zástupci zdravotních pojišťoven se nebudou v krajských nemocnicích rušit žádná oddělení | Autor: Richard Beneš
  • Jednání se zdravotními pojišťovnami se zúčastnili za krajský zdravotnický holding Václav Váchal, Jiří Fojtím a ředitel klatovské nemocnice František Lešundák | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Květoslava 15.11.2012 10:07, Reagovat

Je to dobrá zpráva.

Rumburak 15.11.2012 10:05, Reagovat

Vůbec neřeším politiky, hlavně Emmerovou, jsou to panáci. Důležité je, že nemocnice v Rokycanech zůstane tak jak je. Super

14.11.2012 23:03, Reagovat

Zajímavé, že podobně dojemnou starost neprojevovala před lety coby ministryně o nemocnici v Plané (která - také mimochodem - byla vytunelována lidmi z oranžové strany).

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.