V kraji je bez práce 6,5 procenta obyvatel, nezaměstnanost v říjnu stoupla o 0,2 procenta

V kraji je bez práce 6,5 procenta obyvatel, nezaměstnanost v říjnu stoupla o 0,2 procenta | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,02%
Spokojený45,68%
Zklamaný19,75%
Zdrcený11,73%
Šokovaný14,81%

Celkový počet hlasů: 162

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Barbara OttováBarbara Ottová

Mateřská dovolená

Více

Jan LangJan Lang

Grafik

Více

Karel HajšmanKarel Hajšman

podnikatel v oboru lesnictví, předseda mysliveckého sdružení

Více

V kraji je bez práce 6,5 procenta obyvatel, nezaměstnanost v říjnu stoupla o 0,2 procenta

Plzeňský kraj, 08.11.2012, aktualizováno 11:20 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nezaměstnanost v Plzeňském kraji mírně vzrostla v říjnu v porovnání s předchozím měsícem o 0,2 procentního bodu a bez práce bylo ve sledovaném období v regionu 6,5 procenta obyvatel. K 31. říjnu 2012 bylo v Plzeňském kraji v evidenci celkem 21 204 uchazečů o zaměstnání, což je o 657 více než v září. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 20 723 dosažitelných uchazečů o práci, informoval ve čtvrtek Regionpodlupou.cz Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce.

„Během října 2012 evidujeme v Plzeňském kraji nově 2975 uchazečů o zaměstnání, což je o 269 více než v září.  Z evidence jsme vyřadili 2318 uchazečů, tedy o 748 méně než minulý měsíc. Do nového zaměstnání během října nastoupilo 1223 osob, což je o 374 méně než v říjnu. Bez umístění jsme vyřadili 1095 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec. K poslednímu říjnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 11 421 žen, což představuje 53,9 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 3019 osob se zdravotním postižením, tedy 14,2 procenta ze všech nezaměstnaných.

Prostřednictvím pracovního úřadu hledá v kraji práci 1645 absolventů škol a mladistvých, což je o 216 více než minulý měsíc. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v říjnu celkem 4421 uchazečů o zaměstnání, tedy 20,8 procenta všech nezaměstnaných. „Nejnižší míru nezaměstnanosti vykazuje tentokrát okres Plzeň jih, kde je bez práce 5,2 procenta obyvatel, naopak nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 9,5 procenta registrujeme tradičně v okrese Tachov. V Domažlicích stoupla míra nezaměstnanosti o desetinu procentního bodu na 7,3 procenta, stejně jako v Klatovech, kde je bez práce 7,4 procenta obyvatel. V Plzni je míra nezaměstnanosti 5,8 procenta, na severním Plzeňsku se drží na hodnotě 6,5 a v Rokycanech činí 5,3 procenta,“ informoval Moravec. Plzeňský kraj i tentokrát zůstává po Praze druhým krajem s nejnižší nezaměstnaností v rámci celé republiky. V ČR je míra nezaměstnanosti 8,5 procenta. 

K poslednímu říjnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 2523 volných pracovních míst, což je o 508 méně než v minulém měsíci a o 81 více než v říjnu předchozího roku. Na jedno volné pracovní místo připadá 8,4 uchazečů. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 103 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 148. Záměr hromadného propouštění nenahlásila v říjnu žádná společnost. Největší zájem ze strany zaměstnavatelů je o obchodní zástupce a technické profese, hlavně o strojaře, obráběče kovů, číšníky, kuchaře, prodavače, řidiče nákladních vozů i sociální pracovníky.

 

 

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 11.11.2012 14:13, Reagovat

17.listopadu se koná na Václavském náměstí od 13 h demonstrace za konec současné zločinecké vlády. Všichni, kdož chtějí změnu v této zemi, nejlépe k socialismu, kdy lidem v naší zemi bylo nejlépe, nechť se účastní a aktivně se zapojí do protestů. Oficiální média o této demonstraci samozřejmě striktně mlčí. Zbořme už konečně tu Vysokou modrou zeď!!

Vosí Hnízdo 11.11.2012 14:04, Reagovat

Poprvé od dob, kdy císař Josef II zrušil robotu se robota opět praktikuje v naší zemi u nezaměstnaných. Musí ZADARMO!!!! lopotit pod dohledem drábů na NUCENÝCH PRACÍCH jako za roboty. Ani trestanci u nás nemají povinnost pracovat, pokud pracují, dostávají normálně mzdu, ale člověk s cejchem nezaměstnaného musí robotovat zadarmo bez nároku na mzdu. Vemme si příklad z Řecka. Tam se jinak umějí postavit zločinům a genocidám, které na ně plete kapitalismus. Nechají si to tady lidi věčně líbit, takové bezpráví?

Vosí Hnízdo 11.11.2012 13:59, Reagovat

Nezaměstnanost! Věrná to sestřička kapitalismu a jeho zrůdnosti. Ano, vážení přátelé, znali jsme tento jev v dobách, kdy možná každý den nebyly na pultech pomeranče a banány? Tehdy bylo práce, že člověka na kolenou prosili, když odněkud chtěl odejít jinam, aby zůstal. A nebyla to práce otrocká a vykořisťovatelská jako dnes za bídnou gáži, ale byla to práce důstojná. Tehdy i dělník či prodavačka byli hrdí na svoji profesi. Zamysleme se, co nám Sametový puč dal. Bídu, nezaměstnanost, zoufalství, krize, války a nesčetné tragédie. Pravda hrstka všehoschopných si možná pomohla k majetkům o kterých se většině z nás ani nesní, ale to není rozhodující pro celospolečenský blahobyt. Konečně si to lidé tváří v tvář tragické situaci uvědomují, kdy bylo v této zemi nejlépe pro většinu. Ano, nejlépe bylo za socialismu pod vedením Komunistů.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.