O titul Stavby roku Plzeňského kraje 2011 usiluje i neoblíbený parkovací dům Rychtářka

O titul Stavby roku Plzeňského kraje 2011 usiluje i neoblíbený parkovací dům Rychtářka | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Milada EmmerováMilada Emmerová

Senátorka PČR

Více

Radim LisenkoRadim Lisenko

Právník

Více

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

O titul Stavby roku Plzeňského kraje 2011 usiluje i neoblíbený parkovací dům Rychtářka

Plzeň, 14.05.2012, aktualizováno 15.05.2012 13:56 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Sedmičlenná porota už objela všechny stavby, které letos jejich tvůrci přihlásili do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2011. Do akce, kterou zaštiťuje hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) a primátor Plzně Martin Baxa (ODS) se původně přihlásilo 37 objektů. Porota už vybrala 19 z nich do užší nominace. O vítězi se rozhodne už 24. května, informoval Regionpodlupou.cz předseda poroty Miloslav Michalec. O titul usiluje i veřejností proklínaný parkovací dům Rychtářka.

Parkovací dům Rychtářka | Autor: Archiv Televize ZAKParkovací dům Rychtářka | Autor: Archiv Televize ZAK

„Do užší nominace se probojovalo v kategorii novostaveb devět objektů, po třech stavbách je v kategoriích Rekonstrukce budov, Dopravní a inženýrské stavby a Sportovní a volnočasové stavby. Kategorie Veřejná prostranství má jedinou nominaci,“ uvedl šéf poroty Michalec. Porotci podle jeho slov některé přihlášené stavby už dobře znali a osobní prohlídky proto probíhaly velmi snadno, při výběru nominací pak panovala vzácná shoda.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2011 se uskuteční ve čtvrtek 24. května 2012 za účasti představitelů města Plzně a Plzeňského kraje v Měšťanské besedě v Plzni.

V kategorii novostaveb soutěží nová administrativní budova společnosti Plzeňská teplárenská, bytový dům CIRCLE, Plzeň, bytový dům „Nad náměstím“, Kralovice, dále pak novostavba výrobní, vývojové a administrativní haly v Sušici, vzorový dům OKAL, Plzeň, rodinný dům, Plzeň - Bílá Hora, parkovací dům s komerčními prostory „Rychtářka“, Plzeň, bytový dům Modřínka, Plzeň a administrativní budova firmy STAFIN.

Novostavba domu v Plzni na Bílé Hoře | Autor: Archiv Televize ZAK 

V oblasti rekonstrukcí budov zaujala porotce nejvíce záchrana objektu bývalého středověkého pivovaru na hradě Velhartice, rekonstrukce klatovských katakomb a rekonstrukce interiéru restaurace „Sedmý nebe Morávka.“ V kategorii dopravních a inženýrských staveb bude o cenu usilovat bioplynová stanice Střížov s komplexním využitím tepla v centrálním systému vytápění města Přeštice, přeložka silnice I/26 Plzeň – Nová Hospoda a SO 201 lávka pro pěší a cyklisty na mezinárodní cyklostezce Regensburg – Plzeň.

Nová administrativní budova společnosti Plzeňská teplárenská | Autor: Archiv Televize ZAK 

Mezi sportovní a volnočasové stavby vybrali porotci úpravu vodárenské věže na vyhlídkovou věž v Heřmanově Huti, fotbalový stadion Štruncovy sady, Plzeň a přírodní koupací biotop Dobřany. Veřejná prostranství v soutěži zastupuje jen projekt úpravy veřejného prostranství v Čínově na Klatovsku.

Rozsáhlou rekonstrukci prodělaly klatovské katakomby | Autor: Archiv Televize ZAK

Rozhodně ne všechny soutěžící stavby vnímá pozitivně na rozdíl od porotců široká veřejnost. Jednoznačně nejvíce kritizovanou stavbou je parkovací dům Rychtářka v Plzni, který si nechal vybudovat plzeňský magistrát a ročně za něj má platit po dobu 20 let 18 milionů korun firmě, která jej postavila. Motoristům vadí, že k parkovací dům není dostatečně označen jako místo k parkování, nevede k němu patřičně srozumitelné dopravní značení a motoristé o něm téměř neví.  Řidiči si dále stěžují na to, že je velmi obtížné se v parkovacím domu vytočit s běžným automobilem, téměř nemožné to je potom s většími a s SUV vozy. Řada motoristů si tam už své automobily poničila.

S těmito názory veřejnosti souhlasí i náměstek primátora pro dopravu Miloslav Šimák (ČSSD), který se netají tím, že je parkovací dům špatně vyprojektován i postaven. O neoblíbenosti stavby svědčí nejlépe fakt, že dům většinou zeje prázdnotou, i když se v něm platí parkované jen deset korun na hodinu.  Parkovací dům tak nestáhl auta z centra města a nezlepšil tak dopravní situaci ve středu Plzně, jak se původně předpokládalo. S parkovacím domem je tak naprosto spokojen zřejmě jen technický náměstek primátora Petr Rund (ODS), který stál za projektem od samého začátku. „Jsem přesvědčen o tom, že parkovací dům v soutěži uspěje,“ dodal Petr Rund.  

Autor: Ben, redakce

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

MILPA 16.10.2012 16:23, Reagovat

PARKPOVACÍ DŮM, TO SI DĚLAJÍ SRANDU, VĚTŠÍ HNUS JE SNAD UŽ JEN CHOBOTNICE A TEN HOTEL NAPROTI (VZP) A KDYBY MĚL JINÉ BARVY, DOCELA BY UŠEL.

KAB 14.05.2012 16:57, Reagovat

Tak parkovací dům je kostka, nic tak objevného bych na něm neviděl :) Snad ta skla jsou nestandardní, ale to taky není žádná bomba na cenu, jen zajímavost.

Jak a proč vznikl a komu za to tečou peníze bych tu radši neřešil - soutěže se to netýká, světská spravedlnost tady už dávno nefunguje, tak snad zafunguje peklo pro zkorumpované lumpy z radnice (především ODS), doufám proto že existuje :)

A pozitivněji: klatovské katakomby po rekonstrukci jsou super, nevím zda na cenu, ale na výlet určitě dobrý tip...

Klára 14.05.2012 15:52, Reagovat

Město si postavilo parkovací dům a teď neví co s tím. Nechala bych zavřít ty, kteří to dovolili. A teď ještě bude soutěžit. To je hanba, do p..e.(vulgarismus, upraveno redakcí)

Petr 14.05.2012 22:56, Reagovat

Souhlasím!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.