Klatovskou demonstraci proti nepřizpůsobivým nikdo předem neohlásil

Klatovskou demonstraci proti nepřizpůsobivým nikdo předem neohlásil | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin BaxaMartin Baxa

1. náměstek primátora (pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evrop

Více

Pavel ČapekPavel Čapek

internista a revmatolog

Více

Jiří KomárJiří Komár

Výkonný ředitel

Více

Klatovskou demonstraci proti nepřizpůsobivým nikdo předem neohlásil

Klatovy, 26.10.2012, aktualizováno 10:44 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Údajně „poklidné shromáždění,“ by se mělo odehrát v pátek od 18.00 hodin před radnicí v Klatovech. Jeho cílem je upozornit na problematiku ubytoven a nepřizpůsobivých občanů ve městě. Na akci se lidé začali svolávat před dvěma týdny na sociálních sítích. Doteď ale nikdo na městském úřadu shromáždění neoznámil, což je ze zákona nutné učinit. Podle starosty Klatov Rudolfa Salvetra (ODS) je to jen potvrzení toho, že tato akce byla účelová a měla ho diskreditovat před druhým kolem voleb do Senátu.

Shromáždění by se mělo uskutečnit na klatovském náměstí, přímo před radnicí | Autor: Richard BenešShromáždění by se mělo uskutečnit na klatovském náměstí, přímo před radnicí | Autor: Richard Beneš

„Vysoký počet ubytoven, kde bydlí nepřizpůsobiví Žádné transparenty, výtržnosti a rasistická hesla – žádné emotivní projevy!!! Pouze si přijďme na půl hodiny stoupnout před radnici – pozdravit své známé, popovídat si s nimi a zároveň tak svojí přítomností dát kulturním a civilizovaným způsobem najevo, že nám není lhostejný osud Klatov.“ Tak zněla pozvánka na půlhodinové shromáždění, která je šířena na facebooku. K této pozvánce je navíc připojený dopis Jana Váchala, jenž se podepsal jako slušný člověk, Klatovák a daňový poplatník KLATOVY – ČISTÉ MĚSTO!

Tuto zprávu začala na facebooku šířit uživatelka Lenka Veverka Úlovcová a během několik dnů účast na této akci předběžně ohlásilo více než sto lidí. Minulý týden ale tuto pozvánku ze svého profilu stáhla s tímto vysvětlením.

Vážení a milí spolunespokojení, 
touto cestou bych chtěla vyzvat pana Váchala, aby uskutečnil jisté kroky k legalizaci poklidného shromáždění. Včera jsem byla na návštěvě služebny klatovských policistů. Bylo mi řečeno, že je nutné oznámit toto shromáždění městskému úřadu a zajistit ještě některé další organizační záležitosti (zákon č. 84/1990 Sb.). 
Jelikož nejsem tou, která výzvu napsala a vymyslela, nechci mít zodpovědnost za bezpečnost tohoto shromáždění jen z toho důvodu, že jsem vytvořila událost na FB. Vím, že většina z vás jste slušnými občany, ale také v Klatovech existují i ti neslušní a mohou dělat problémy. Mám strach z toho, aby se toto shromáždění nezvrhlo v něco milionkrát horšího.
Událost na Facebooku k dnešní půlnoci zruším.
Proto prosím šiřte a sdílejte, ať se má zpráva k panu Váchalovi dostane.

Jenže do dnešního dne nikdo shromáždění na městský úřad nahlásit nepřišel. „Mohu potvrdit, že žádný náš odbor městského úřadu žádné ohlášení ani žádost o povolení shromáždění nepřijal,“ řekl serveru Regionpodlupou.cz tajemník městského úřadu v Klatovech Miroslav Šafařík.

Podle starosty města Rudolfa Salvetra, který byl v dopise obviňován, že údajný příliv Romů a nepřizpůsobivých občanů do města podporuje proto, aby si zajistil dostatek volebních hlasů, je jisté, že tento dopis a celá akce byla vytvořena účelně, tak aby ho poškodila před druhým kolem voleb do Senátu, ve kterém nakonec prohrál s Janem Látkou (ČSSD). „Podle mě to byla cílená akce a žádný pan Jan Váchal, který byl podepsaný pod tím dopisem, neexistuje,“ říká Rudolf Salvetr.

Přesto, že akce není oficiálně oznámena ani schválena, je velmi pravděpodobné, že se v pátek vpodvečer před klatovskou radnicí lidé shromáždí a protestovat budou.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.