Senátní volby: Ovládnou ČSSD s komunisty Plzeňský kraj úplně?

Senátní volby: Ovládnou ČSSD s komunisty Plzeňský kraj úplně? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Bohuslav ČervenýBohuslav Červený

Starosta Stříbra

Více

Filip SequensFilip Sequens

Středoškolský učitel

Více

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Senátní volby: Ovládnou ČSSD s komunisty Plzeňský kraj úplně?

Plzeňský kraj, 19.10.2012, aktualizováno 12:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po týdnu se opět otevřou volební místnosti. Tentokrát jen na Domažlicku, Klatovsku a Rokycansku, kde si budou voliči vybírat své zástupce do Senátu České republiky. Je jisté, že Rokycansko bude v horní komoře Parlamentu reprezentovat zástupce levice. O volební obvod Domažlice se svede boj mezi ODS a ČSSD.

Do druhého kola voleb do Senátu na Rokycansku lidé poslali pouze zástupce levicových politických stran, Miladu Emmerovou (ČSSD) a Jiřího Valentu (KSČM). Současná poslankyně v prvním kole zvítězila s nepatrným rozdílem 916 hlasů. Po dvanácti letech tak jeden z těchto kandidátů vystřídá Luďka Sefziga (ODS). Ten začal Rokycansko zastupovat v roce 2000, když ve druhém kole porazil komunistickou kandidátku Helenu Suchou. Ta tehdy zvítězila v prvním kole, ve druhém ale dali voliči jasnou převahou hlasů najevo, že v Senátu chtějí mít zástupce ODS. V roce 2006 Luděk Sefzig post obhájil, kdy opět ve druhém kole porazil kandidáta KSČM Jana Mudru, který neměl velkou podporu ani v kole prvním.

Jestli komunista na Rokycansku uspěje napotřetí, bude známo v sobotu odpoledne. Tentokrát je ale jisté, že za tento obvod levice v horní komoře Parlamentu posílí.

Naopak na Domažlicku to bude souboj mezi ODS, která do boje o Senát poslala starostu Klatov Rudolfa Salvetra a ČSSD, kterou zastupuje poslanec Jan Látka. Podle výsledků z předchozích let by se dalo usuzovat, že už je rozhodnuto, protože od roku 1996, kdy proběhly první volby do Senátu, reprezentoval tento obvod vždy kandidát ČSSD. Před 16 lety tu velmi těsně, jen o necelé dvě stovky hlasů, zvítězil Petr Smutný (ČSSD) nad Ivanem Bečvářem (ODS). Za čtyři roky, v roce 2000, Petr Smutný svůj post obhájil, když v prvním i druhém kole porazil Nezávislého kandidáta Jaroslava Komoru.

V roce 2006 poslala ČSSD do boje o senátorský post za Domažlicko Jiřinu Rippelovou (NEZ), která byla až do poloviny letošního roku členkou ČSSD. A vyplatilo se. Bývalá starostka Sušice sice byla v prvním kole až druhá za Eliškou Haškovou Coolidge, jenž zastupovala, jako nezávislá kandidátka, ODS, ale ve druhém kole ji s rozdílem více než 4000 hlasů porazila.

Co se týká volební účasti, je už pravidlem, že ta není ve druhém kole nijak vysoká. Je to logické, protože první kolo voleb do Senátů probíhá většinou společně s jinými volbami.

Například na Rokycansku přišlo v roce 2000 k prvnímu kolu 35 procent voličů. Ve druhém kole volilo o více než deset procent voličů méně. V roce 2006, kdy probíhaly také řádné volby do zastupitelstev obcí, byl rozdíl volební účasti mezi prvním a druhým kolem o dost výraznější. V prvním kole vhodilo hlas do urny skoro 46 procent voličů, za týden ve druhém kole jich volilo už jen 20 procent.

Na Domažlicku je to s volební účastí podobné. V roce 2000 přišlo v prvním kole voleb 36 procent voličů, ve druhém necelých 20 procent. O šest let později jich v prvním kole volilo 47 procent, v kole druhém 25,5 procenta.

Letos byla účast v prvním kole senátních voleb na Rokycansku 36 procent a na Domažlicku 37 procent.

Pokud na Domažlicku zvítězí Jan Látka, podaří se levici ovládnout celý Plzeňský kraj. Dva volební obvody Plzeň-město totiž teď aktuálně zastupují senátoři Jiří Bis (ČSSD) a Dagmar Terelmešová (ČSSD), které si lidé vybrali před čtyřmi, respektive dvěma lety. V roce 2008 uspěl v senátních volbách ve volebním obvodu Cheb, který obsahuje i Tachovsko, Miroslav Nenutil (ČSSD).

 

Jak bude probíhat druhé kolo voleb

Voliči budou volit ve stejných volebních místnostech a stejným způsobem, jako v prvním kole voleb. Jen hlasovací lístky se jmény kandidátů dostanou až ve volební místnosti.

Každý volič, kterému je více než 18 let se bude muset volební komisy prokázat občanským průkazem nebo platným cestovním pasem a aby byl jeho hlas platný, musí do žluté obálky vložit pouze jeden hlasovací lístek, který nebude přetržený.

Volební místnosti budou otevřené v pátek 19.10. od 14 do 22 hodin, v sobotu 20.10. od 8 do 14 hodin.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Milada Emmerová
  • Jan Látka
  • Jiří Valenta
  • Rudolf Salvetr

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (26 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 23.10.2012 12:18, Reagovat

A ještě je mi divné, jak je možné, že má pan Ferschmann maturitu, když přeci za komunistů mohli studovat jen členové KSČ. Nic ve zlém, ale jen se chytám tvrzení některých zde píšících antikomunistických fanatiků.

Vosí Hnízdo 23.10.2012 12:15, Reagovat

Pan Ferschmann nám tady dal velice stručný strohý obecný životopis. Nejlépe by asi o něm mohli hovořit občané z obce Němčovice a okolí, kteří ho nevolili. Jakápak asi byla volební účast v obci Němčovice při volení starosty. Nevolili ho nakonec jen jeho známí, které do obce přihlásil a zajistil jim nějaké výhody? Však víme jak se to dělá. Nejsem sice pedagog a znalec v oboru školství, ale nějak mi nesedí ten učební obor automechanik s maturitou v r. 1975. Učební obory s maturitou sice existovaly, ale mám dojem, že podstatně déle než v r. 1975. A jestli se to vztahovalo na obor automechanik, nevím, nevím. Známý automechanik, který je asi o 10 let mladší než pan Ferschmann a stará se mi o auto, maturitu rozhodně nemá. To je nějaké divné. Kdoví, za jakých okolností pan Ferschmann maturitu získal. Jinak se tedy nějak rozhodně nemůžu ztotožnit s tím, že automechanik, později montážní dělník v metru, později řidič autobusu podiká v restauratérství a ještě se plete do regionální politiky, plus další aktivity. To to asi musí vypadat. Však vídáme v pořadu šéfkuchaře Pohlreicha, jak takoví hochštapleři dovedou vést hospody. Jen rejžovat, odírat zaměstnance i hosty a vařit blafy. Copak asi za "pochoutku" mi tam uvařejí pod takovým šéfem? A že na to všechno, co vyjmenoval má čas? Divné, divné, divné. A koukám, že diskutér "honza" také o panu starostivi nehovoří v superlativech. Jak říkám, pan Ferschmann asi bude pěkný ptáček. Však jeho rodná strana je takových ptáčků přeci plná a má ho i ve znaku. Jak přiléhavé !!!!

honza 22.10.2012 15:24, Reagovat

Tomu "poctivému" životopisu chybí základní informace. Pan Ferschmann byl pravomocně odsouzen za několik trestných činů. Tuším dokonce za loupežné přepadení. Mohl by to čtenářům Regionu pod lupou upřesnit možná osobně?

Hloupému Honzovi-co si vymyslíš dál 22.10.2012 15:48, Reagovat

http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpuwQDmY.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpWjD9hI.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpgACIjz.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpnR9MOt.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpDNEHGO.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpFhhhC6.jpg
http://obec.nemcovice.cz/var/storage/original/image/phpXozgFi.jpg

honza 22.10.2012 18:44, Reagovat

Zas tak hloupý honza nejsem. To , že má člověk čistý rejstřík neznamená, že v minulosti nebyl trestán.Byl , jen už došlo k výmazu. A jak to bylo s tou babičkou co jste si od ní půjčil na tu dobu hodně velké peníze? Taky jste je asi nevrátil? Nebyl to podvod?

Karel Ferschmann 22.10.2012 10:59, Reagovat

Předkládám krmení pro fízly, špicly, slídily a lustrátory, kteří začali svou pondělní pracovní směnu surfováním na internetu za státní peníze, především však pro Vosí Hnízdo, který si - jak vidno - tady stačí diskutovat sám:

Karel Ferschmann, narodil jsem se v roce 1955 v Praze, jako prvorozený syn, později se narodila sestra (Regina *1963) a bratr (Pavel *1971). Otec, ing. Karel Ferschmann pracoval jako posunovač u ČSD, matka Irma Ferschmannová jako prodavačka v textilu.
Po absolvování ZDŠ v Praze 7, jsem studoval učební obor automechanik s maturitou. Po ukončení studia jsem v roce 1975 nastoupil k Vojenským stavbám jako důlní montér na stavbě pražského metra, zde jsem vykonal vojenskou službu (5 měsíců) a v roce 1977 jsem se oženil s Jitkou Hauserovou z Prahy, se kterou žiji dodnes, máme tři děti (Jirka *1977, Petr *1980, Jakub *1981). V roce 1980 jsme se z bytových důvodů odstěhovali z Prahy do malé vesnice Němčovice na Rokycansku, kde žijeme dodnes. Zde jsem až do roku 1988 pracoval v JZD Kladruby jako traktorista a krmič dobytka. V lednu 1989 jsem nastoupil jako řidič ČSAD Rokycany. V roce 1990 jsem vykonával funkci místopředsedy ONV za OF v Rokycanech, v roce 1991 funkci tajemníka MěNV Radnice. V roce 1992 jsem se osamostatnil a začal pracovat jako OSVČ v oboru obchod a služby. V roce 2002 jsem byl zvolen starostou, tuto funkci vykonávám třetí volební období jako neuvolněný dodnes.
Celý život se zajímám především o ochranu přírody, jsem členem ČSOP téměř 30 let, vykonávám čtvrté volební období funkci předsedy ÚKRK ČSOP. Jedno volební období (2000-2003) jsem byl členem ÚVR ČSOP. Dlouhodobě se zabývám studiem dendrologie a arboristiky. V obci jsem mj. aktivním členem hasičů a SK Němčovice, za který hraji stolní tenis. Dvacet let jsem vykonával funkci Stráže ochrany přírody a krajiny.
V letech 1987-1989 jsem byl členem Československé strany socialistické, po listopadu 1989 jsem byl mluvčím Koordinačního centra OF v Rokycanech, jsem zakládajícím členem ODS.
Tento životopis jsem sepsal svobodně a pravdivě.

Vosí Hnízdo 22.10.2012 09:01, Reagovat

Pan odeSSák Fershmann nám tady bude vykládat o tom, že by nebyl zvolen. Však víme, jak takové volby probíhají. Však známe praktiky takových. Kdo dělá bugr, je mu doporučeno nevolit, kór na takové malé obci. Jinak se mu pohrozí, že bude mít potíže, že třeba přijde o práci. V každé obci je cca 10% MOdrému Moru poplatných lidí. Ty jdou volit, většinou potom i dostanou dějaké "všimné" ve formě naturálií a starostu tu potom můžeme mít na věky. Jen ať se pan Fershmann pochlubí s životopisem jako veřejně činná osoba, ale pravdivým. Abychom se potom nedivili, co tady máme za ptáčka, který nás tady poučuje.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:42, Reagovat

Komentář byl odstraněn, velmi demokratické. Tak se chová Modrý Mor a ten by měl tu drzost si ještě dělat zálusk na vládě. Ctihodný nemodrý čtenář, který sem náhodou zavítá si úsudek udělá sám.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:36, Reagovat

Nikde nelze dohledat životopis Karla Fershmanna, což by u veřejně činné osoby mělo být normální. Jakápak je asi jeho minulost a co dělal za minulého režimu. Jeho povolání pingla a putykáře lecos napoví. Jaké má asi majetky versus jeho příjmy. Odpovídá to? To, co se o něm dohledalo na protikorupční lince také lecos napovídá o jeho charakteru. A takový tady bude kázat zákazy a nějaké registrace. To je asi pěkný karaktér.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:26, Reagovat

Pěkný ptáček, ten Karel Fershmann, podívejme se: Karel Ferschmann / detail záznamu z protikorupční linky

Informace o detailu záznamu...

Hlavní podezřelý: Karel Ferschmann
Vloženo: 25.08.2008
Detail: Dlouhodobě z moci starosty naléhá a vymýšlí různé věci, vyhlášky na hraně zákona, kterých může rozhodnout pouze soud. Nechá vás napokoji pouze za úplatek. Sám za křivé svědectví úplatky třeba v naturáliích rozdává. Provádí různé machinace z obecními prostředky a fondy evropské unie. Místní lidé se ho bojí, byl mu i policí odebrán zbrojní průkaz, který si ale vysoudil zpět. Ten člověk vede nepřiměřeně mnoho soudních sporů - většina jsou opravdu nesmysly a to vše za obecní peníze. Má všechen majetek převeden na ženu, je na něj totiž exekuce.
Upozornění: Údaje obsažené v oznámení byly v plném znění před více jak jedním rokem předány orgánům státní správy k prověření. CERD SYSTEM zaručuje anonymitu oznamovatele, a proto upozorňuje, že informace zveřejněné nejsou upravovány. Údaje obsažené v oznámení se nemusejí zakládat na skutečném stavu událostí a je nutné je tak posuzovat!

Protikorupční systém je založen na legislativě USA, která nebrání přístupu k informacím a šíření svobodného názoru. Z protikorupční linky jsou zveřejněna oznámení starší jednoho roku, neboť se správce systému domnívá, že jeden rok je dostatečná doba k prověření oznámení. Na druhou stranu - protikorupční linka je transparentním systémem a jejím sekundárním cílem je boj s případnou neaktivitou státních orgánů v rámci prověrek těchto oznámení.
Zveřejněné údaje nespadají do jurisdikce České publiky, neboť jsou data primárně uložena mimo území ČR a nejsou z důvodu ochrany vkladatele spojeny s českým rezidentem či provozovatelem.

V případě, že máte podezření na nezákonné jednání politika, úředníka, podnikatele nebo zaměstnance v soukromém sektoru (včetně podezření ze spáchání trestného činu, jako je distribuce drog, kuplířství apod.) můžete oznámení anonymně podat na stránce http://www.protikorupcni-linka.cz.
Zobrazit další záznamy...

Odkaz na stránky zde:http://www.centralniregistrdluzniku.cz/protikorupcni-linka-zverejnene-zaznamy/454.htm

Karel Ferschmann 19.10.2012 14:38, Reagovat

Tak tohle je přesně ukázka demagogie nicka Vosí Hnízdo. Když dochází na podstatu věci, začne se kydat. Fízlování je ostatně bolševikům vlastní. Apropo: odkaz na portál centralniregistrdluzniku je právě ten systém, kde může kdokoliv dehonestovat kohokoliv. Jen mohu případným čtenářům připomenout, že zápis je z roku 2008. Kdyby to byla pravda, co se tam píše, nebyl bych v roce 2010 zvolen starostou potřetí. Tak hloupí u nás, na malé obci, občané určitě nejsou. To je právě výhoda demokracie, kterou bolševici nepotřebovali. Ovládat společnost strachem z vyhození z práce, ze školy, či zavření do kriminálu, to byla ta bolševická diktatura. A po té právě začínají znovu volat soudruzi typu Vosí Hnízdo.

K.S. 19.10.2012 17:03, Reagovat

Citace: Ovládat společnost strachem z vyhození z práce, ze školy, či zavření do kriminálu, to byla ta bolševická diktatura.

Tak s tímhle nesouhlasím - byť jsem si za minulého režimu taky něco užil (je mi 54, skoro 55) a třeba mě nepustili na školu, protože jsem nebyl v SSM byť jsem udělal přijímačky za jedna. Ale pracovat a zajistit si tak živobytí jsem mohl - no dokonce musel :) Tohle popisujete dnešek kdo je nepohodlnej je vyhozen z práce a jde pod most a následně může maximálně tak skočit pod vlak. I když jsem tehdy komunisty nenáviděl tak dnes se jim za to omlouvám, protože dnešní režim je výrazně horší.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:54, Reagovat

Mne by jen zajímalo, kolik bývalých komunistů máte v řadách Modrého Moru, když je tak nenávidíte. A právě tito co vlastně nebyli ani Komunisté, spíš jen pro kariéru byli tzv. u Komunistů nejvíce škodili pověsti strany a díky nim lecos skřípalo. Vím, že v 89 roce právě takoví houfně zahazovali stranické knížky a dávali se do řad OF, později ODS. Rozhlédněte se kolem sebe. A současná KOmuistická strana si bude muset dát setsakra pozor na tyto politické turisty, kteří by náhodou mohli dostat choutky do strany opět vstoupit a škodit, jako škodili před 22 léty.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:45, Reagovat

Píše se tam, že tam držíte lidi pod strachem. A korupce je v tomto státě díky vazbám Modrého Moru tak silná, že bych se divil, kdyby bylo cokoli za stávající situace potrestáno. Viz Janoušci, Řebíčci a jim podobní. Hovoří-li se o totalitě, mělo by se hovořit o Modrém Moru

Vosí Hnízdo 19.10.2012 12:47, Reagovat

Alespoň, že tak. Už jsem měl trochu strach. Teď je třeba zbořit tu Vysokou Modrou Zeď v celé ČR a vyhrát parlamentní volby. Je třeba zabránit kapitalismu, aby ničil dále naše životy!!! Ať žije socialismus, ať žije Komunistická strana. Socialismus bylo nejlepší období pro existenci většiny občanů v celé historii našeho národa.

Karel Ferschmann 19.10.2012 12:51, Reagovat

Číst tady rádoby chytré politické komentáře od někoho (např. od Vosí Hnízdo), tedy o toho, kdo není schopen se pod svůj příspěvek podepsat a schovává se pod nick, je zbytečná ztráta času. Anonymně dovede kecat, urážet a nadávat každý. Doporučoval bych administrátorům tohoto webu, aby zavedli povinnou registraci přispěvovatelů, ubude tady hloupostí...

Vosí Hnízdo 19.10.2012 13:36, Reagovat

Ale, ale, pane "demokrat". Doporučil byste cenzúru? Ó, jak demokratické, ale co se divím. Z Modrého Moru niž kloudnějšího nepřijde. A nejraději byste zakázali v současné době nejsilnější stranu v zemi, co? To by se vám také líbilo, jestli se nemýlím. Tady alespoň vidíme, do čeho nás MOdrý MOr kormidluje. NIkdo vás nenutí mé komentáře číst. Čtěte si jen komentáře od lidí ze stejné líhně. Asi tak mistře!

Anonym 19.10.2012 13:08, Reagovat

Sice mi texty Vosího hnízda připadají často komické až tragikomické a považuji je spíše za provokaci než skutečný vlastní názor (dnes už je přeskakuji bez čtení), tak povinná registrace na politickém webu je cesta ke zrušení diskuze.

Svobodu slova máme sice v ústavě, ale tím to také končí - přijít dnes o práci kvůli politickému názoru natož pak projevu je dnes mnohem jednodušší než za režimu před rokem 1989. Tehdy si člověk zašel na odbor pracovních sil a druhý den měl práci novou a nemusel se bát, že zůstane bez prostředků. Dnes přijít o práci znamená přijít do dvou měsíců i o bydlení a pod mostem pak bojovat o život. A zvlášť člověk s levicovými názory je dnes nesmí veřejně prezentovat, pokud nemá v zádech nějakou silnou oporu.

Karel Ferschmann 19.10.2012 13:44, Reagovat

Tento problém lze vyřešit jednodušše - nick bude registrovaný, nicméně se jméno přispěvovatele nebude objevovat. A nakonec - kdo nechce jít s kůží na trh, ať mlčí. Skrývají se jen zabělci a zločinci. Diskuze těch, kdo se podepíší s anonymy není férová. Inteligenci VH nehodlám moc komentovat. IQ tykve.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:13, Reagovat

Až pocítíte názor lidu na vlastní kůži, žádnou registraci k tomu potřebovat nebudete. Lidem už opravdu dochází trpělivost.

Volič 19.10.2012 19:07, Reagovat

Pavle, co by asi řekli tvoji nadřízení v Národní parku Šumava, kdyby viděli jak v pracovní době neděláš nic jinýho, že pod nickem Vosí hnízdo spamuješ na Regionpodlupou, pod nickem e_M diskutuješ na Plzenskydenik.cz, pod nickem Milan Vinický debatuješ na facebooku. Ale že by Pavel Vinický? Ale předpokládám, že to zapřeš. Bydliště Prášily, NP - Oddělení informační a strážní služby ...

Vosí Hnízdo 22.10.2012 08:53, Reagovat

Asi budeš paranoik. Rozhodně nejsem ten, koho tady uvádíš. Nech se vyšetřit.

Volič 22.10.2012 09:30, Reagovat

existuje něco, čemu se říká internetová adresa a ta tě usvědčuje, Pavle :).

Vosí Hnízdo 23.10.2012 12:32, Reagovat

To ano, ale rozhodně není její identifikace umožněna cvokům tvé ráce. Znovu říkám, nech se vyšetřit. Ale dělá-li ti to dobře, mysli si co chceš. Já si na této diskusi dal nick Vosí Hnízdo a kvůli tobě ho měnit nebudu. Paranoia je závažná psychiatrická diagnóza, která se musí léčit. Jinak hrozí nebezpečné stavy a ohrožení sebe i okolí. Jinak mne však těší, že mé názory sdílí nejen pan jakýsi Vinický ze Šumavy (jistě slušný člověk), ale i mnoho a mnoho dalších lidí. Jsem li svými názory podoben jiným lidem, nediv se. Takových ještě bude přibývat a ty se s tím buď ztotožni nebo se z toho opravdu zblázníš.

Anonym 19.10.2012 14:11, Reagovat

Hm, tak hopt si tu diskutujte :) Rozhodně neohrozím svoji rodinu kvůli tomu, abych mohl někde říct svůj názor.

Vosí Hnízdo 19.10.2012 14:10

Komentář byl odstraněn

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.