V Klatovech se chystá protest proti nepřizpůsobivým. Je to předvolební boj?

V Klatovech se chystá protest proti nepřizpůsobivým. Je to předvolební boj? | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Světlana BudkováSvětlana Budková

Asistentka radního PK

Více

Bohuslav ČervenýBohuslav Červený

Starosta Stříbra

Více

Miloslav KuntMiloslav Kunt

Starosta Přimdy

Více

V Klatovech se chystá protest proti nepřizpůsobivým. Je to předvolební boj?

Klatovy, 16.10.2012, aktualizováno 16:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Lidé na Facebooku se svolávají k poklidnému shromáždění na pátek 26. října před Klatovskou radnici. Chtějí vyjádřit znepokojení nad údajně zvyšujícím se počtem nepřizpůsobivých občanů ve městě, zhoršující se bezpečnost i nad vznikem nových ubytoven. V průvodním dopise vyčítají starostovi města Rudolfu Salvetrovi (ODS), že tento trend podporuje, především proto, aby získal nové voliče. Ten to ale odmítá a tvrdí, že se tomu naopak snaží bránit.

Jedna z ubytoven v Klatovech zvaná Větrovna, která je ve vlastnictví města | Autor: Jan DvořákJedna z ubytoven v Klatovech zvaná Větrovna, která je ve vlastnictví města | Autor: Jan Dvořák

„Vysoký počet ubytoven, kde bydlí nepřizpůsobiví Žádné transparenty, výtržnosti a rasistická hesla – žádné emotivní projevy!!! Pouze si přijďme na půl hodiny stoupnout před radnici – pozdravit své známé, popovídat si s nimi a zároveň tak svojí přítomností dát kulturním a civilizovaným způsobem najevo, že nám není lhostejný osud Klatov.“  Tak zní pozvánka na půlhodinové shromáždění, která je šířena na facebooku. K této pozvánce je navíc připojený dopis Jana Váchala, jenž se podepsal jako slušný člověk, Klatovák a daňový poplatník KLATOVY – ČISTÉ MĚSTO!

„Tímto zoufalým činem se snažím „probudit“ všechny slušné lidi našeho města, kterým není lhostejné to, co se kolem nich v poslední době děje. Určitě jste si všichni všimli obrovského množství Romů a nepřizpůsobivých občanů všeho druhu v našem městě. Je to následek politiky pana starosty, který, ve snaze zajistit si dostatek volebních hlasů (a nepochybně i finančních prostředků), vytváří dokonalé podmínky pro příliv těchto lidí do Klatov. Vydatně mu v tom pomáhají mnozí členové městské rady, kteří schvalují masivní budování velkokapacitních sociálních ubytoven, rychle se zaplňujících dalšími novými přivandrovalci z nejnižších vrstev obyvatelstva, za které náš stát štědře platí nájemné panu Novému a dalším místním „velkopodnikatelům“, začíná průvodní dopis.

Starosta Klatov ale takové nařčení odmítá. „Já jsem se několikrát vyjádřil, že takový typ obyvatel a jejich příchod do města nechceme a nepodporujeme. Děláme všechny kroky, které nám legislativa umožňuje, abychom tomu zabránili,“ říká starosta Klatov Rudolf Salvetr.

Ten také dopis označil za lživý. Město, podle něj, za poslední roky nerozšířilo kapacitu ubytoven (dlouhodobě spravuje pouze ubytovnu v Zahradní ulici a azylový dům v Koldinově ulici). Ani do budoucna stávající kapacitu v městských ubytovnách rozhodně rozšiřovat nebudeme. Stejný, naprosto jednoznačný názor drží prý i Zastupitelstvo města.

„V Klatovech stále narůstá kriminalita a na každém kroku je možno vidět skupinky pochybných individuí, která se „poflakují“ po městě a koukají, kde co ukrást… Stačí se rozhlédnout kolem sebe – v parcích, mezi paneláky, kolem obchodních domů, v zapadlých uličkách, ale čím dál častěji také přímo na náměstí a ve Vídeňské ulici kolem heren- tam všude už se slušní lidé téměř neodvažují chodit ve dne, natož potom v nočních hodinách,“ píše se dále v dopise Jana Váchala.

„My už od loňského roku postupujeme podle dohody státní policie, městská policie o zvýšení dohledu, zvýšení kontrol. Tuto spolupráci jsme ale neměli potřebu příliš vykřikovat do světa, protože nechceme hlásit všechny kontroly a opatření, které děláme, abychom dopředu nedávali návod, kam se schovat,“ tvrdí Rudolf Salvetr.

Objekt bývalého Stavebního podniku Klatovy | Autor: Jan Dvořák

Autor dopisu se také odvolává na údajně ověřenou informaci, že do nově budované velko-ubytovny pana Nového v bývalém areálu Stavebního podniku, se na pozvání pana starosty, chystá několik dalších početných romských rodin ze Severních Čech. „Čím více ubytovaných, tím více hlasů ve volbách a tím větší provize !!!…“

„Stavební podnik je jeden velký nesmysl. V areálu bývalého Stavebního podniku Klatovy vzniknou kanceláře, dílny a teď mám podepsanou smlouvu na vybudování velkého fitcentra na ploše přes 500 metrů čtverečních. Ve Stavebním podniku v žádném případě nebude ubytována ani noha. To ani nelze, ten areál je vedený jako kancelářské a nebytové prostory a to zůstane,“ řekl serveru Regionpodlupou.cz majitel několika ubytoven v Klatovech, Plánici a v Janovicích nad Úhlavou Jiří Nový.

To, že v areálu bývalého Stavebního podniku nemůže vzniknout ubytovna, potvrdil i šéf stavebního odboru v Klatovech Pavel Boublík.

Protestní akce se, podle údajů na facebooku, hodlá účastnit už necelá stovka lidí. Někteří ale naopak vyjádřili nesouhlas se shromážděním. „Nikam s Vámi nepůjdu, protože tohle je řešení důsledku a nikoliv příčiny. Člověk je člověkem a vůbec nezáleží na jeho barvě. Článek je napsaný tak neprofesionálně že bych se styděl ho sdílet ba co více rozvíjet díky němu nějaké pokojné sezení :))) Uniká vám kontakt s realitou a vyhledáváte třecí plochy v mezilidském soužití...,“ píše pod pozvánkou uživatel Daniel Ďuriš.

„To je mi ale náhodička, že páně Váchalův pamflet se objevil zrovna v předvečer druhého kola senátních voleb, kde kandiduje zrovna Salvetr,“ vyjádřil se k protestu Josef Václavovic.

„Já si osobně myslím, že je to také cílená akce do tohoto volebního období,“ říká Salvetr.

Jestli se podnikatel Nový na protestu objeví, v tuto chvíli neví. Starosta Klatov je ochotný se protestu účastnit. „Pokud o to účastníci budou stát a budou chtít slyšet, které kroky se udělali, tak s tím nemám nejmenší problém,“ řekl Rudolf Salvetr. 

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Pelcová 17.10.2012 20:03, Reagovat

Kdyby ti lidé u toho bydleli, tak se na to koukají jinak!!!

KAB 18.10.2012 07:16, Reagovat

Tak tak, lidé jsou úžasnými demokraty a ochránci práv menšin jen do té doby, kdy se jich to netýká.

Jakmile se jich to týkat začne, tak se z nich okamžitě stanou stejně nadšení bojovníci "za stejná práva a stejné povinnosti pro všechny" :)

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.