Komise vybírala nové regionální potraviny, budou reprezentovat celý kraj

Komise vybírala nové regionální potraviny, budou reprezentovat celý kraj | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jana CísařováJana Císařová

ředitelka ZŠ a MŠ

Více

Václav PalíšekVáclav Palíšek

technik

Více

František KončelFrantišek Končel

starosta města Mýto

Více

Komise vybírala nové regionální potraviny, budou reprezentovat celý kraj

Plzeň, 11.05.2012, aktualizováno 13:05 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Svoji novou regionální potravinu, která bude také reprezentovat při různých slavnostních příležitostech, má opět po roce Plzeňský kraj. Ze 63 výrobků přihlášených do soutěže 25 výrobci nakonec hodnotitelské komisi nejvíce zachutnal bílý jogurt z minimlékárny JOMA – Martínek na Klatovsku, grahamový šáteček z plzeňské pekárny PEKO, sušené hrušky z firmy Lukrena na jižním Plzeňsku a uzený kapr z klatovské rybárny.

Takto vypadá koš plný nejlepších regionálních poitravin | Autor: Plzeňský krajTakto vypadá koš plný nejlepších regionálních poitravin | Autor: Plzeňský kraj

Komise tradičně složená z odborníků ministerstva zemědělství, státní veterinární správy, státní zemědělské a potravinářské inspekce, agrární a potravinářské komory a Státního zemědělského a intervenčního fondu posuzovala přihlášené produkty už na konci dubna v areálu Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech.

„Rozhodování bylo pro členy komise jako vždy velmi obtížné, protože stejně jako v minulých letech měly předložené výrobky vysokou kvalitu a o vítězi rozhodovaly detaily,“ říká Ivo Šašek manažer MAS Pošumaví. Stejně jako v minulých letech komise ocenila ještě další výrobky, které ovšem nemohou používat označení Regionální potravina, jako vítězové v jednotlivých kategoriích. Poháry vítězům i dalším oceněným výrobcům předá 29. května ve 14.00 na dvoře krajského úřadu hejtman Milan Chovanec a radní pro životní prostředí a zemědělství Petr Smutný.  

Regionální potraviny Plzeňského kraje se budou prezentovat na celé řadě akcí. Poprvé to bude už tuto sobotu v Klatovech na Zahájení turistické sezóny. Ve stejný termín pak na výstavě Má vlast v Praze na Vyšehradě a na již zmíněném Festivalu Regionální potraviny Plzeňského kraje 2012, který startuje na nádvoří Krajského úřadu Plzeňského kraje ve Škroupově ulici v Plzni už v 10.00 hodin. Některé oceněné regionální potraviny bude opět využívat Plzeňský kraj v dárkových balíčcích pro své hosty a objeví se také na různých veletrzích cestovního rouchu. 

Autor: Ben, redakce

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.