Druhé kolo senátních voleb – poslanec Látka chce být všude vidět, starosta Salvetr se do toho pořádně opře

Druhé kolo senátních voleb – poslanec Látka chce být všude vidět, starosta Salvetr se do toho pořádně opře | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,24%
Spokojený44,12%
Zklamaný20,00%
Zdrcený12,94%
Šokovaný14,71%

Celkový počet hlasů: 170

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef RousekJosef Rousek

Starosta Strážova

Více

Gabriela RýdlováGabriela Rýdlová

úřednice v krematoriu, členka komise nebytových prostor při MěZ Klatovy

Více

Jan KučeraJan Kučera

Více

Druhé kolo senátních voleb – poslanec Látka chce být všude vidět, starosta Salvetr se do toho pořádně opře

Domažlicko, Klatovsko, 15.10.2012, aktualizováno 21:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Mezi poslancem Janem Látkou (ČSSD) a starostou Klatov Rudolfem Salvetrem (ODS), budou ve druhém kole senátních voleb vybírat voliči na Domažlicku. Podle výsledků prvního kola to vypadá, že Jan Látka by mohl být poměrně v klidu, nad Rudolfem Salvetrem totiž zvítězil s převahou více než 1100 hlasů při 37 procentní volební účasti. Oba kandidáti ale budou bojovat a celý týden chtějí přesvědčovat voliče o tom, aby volili právě je.

V první polovině sčítání hlasů měl vítěz prvního kola voleb Jan Látka velký náskok, měl jednou tolik hlasů než jeho soupeři. Nakonec ten rozdíl mezi ním a Rudolfem Salvetrem byl 1119 hlasů. „Přiznám se, že mě ten náskok vyděsil a nakonec jsem rád, že to takto dopadlo. Ten velký rozdíl by totiž mohl mé voliče pro druhé kolo odradit,“ řekl serveru Regionpodlupou Jan Látka (ČSSD).

Také Rudolf Salvetr nebyl při průběžném sledování výsledků příliš klidný, dlouho se doslova o pár desítek hlasů přetahoval s komunistickým kandidátem Janem Rejfkem. „Výsledky na tom druhém až čtvrtém místě byly dlouho napínavé a mě nezbývá než poděkovat všem voličům, kteří mi dali hlas,“ stroze zhodnotil sčítání hlasů do Senátu Rudolf Salvetr (ODS).

Rudolf Salvetr přitom přiznal, že se kvůli svým starostovským povinnostem, předvolební kampani mnoho nevěnoval. Teď to ale bude jiné. „Já jsem nemohl uzavřít úřad a tři neděle jen a jen jezdit, věnoval jsem se proto kampani hlavně po večerech. Tento týden jsem ale připraven se kampani věnovat opravdu naplno, budu tomu věnovat odpoledne a večery,“ říká Rudolf Salvetr.

Protikandidát Jan Látka doufá, že jeho voliči ho přijdou podpořit i v pátek a v sobotu a další chce oslovit masivnější plakátovací a billboardovou kampaní. „Situace je teď jednodušší o to, že jsou dva kandidáti, bude víc místa pro plakátování, navíc se uvolní místo pro plakátování po plakátech do krajských voleb a pochopitelně se budu snažit dál oslovovat osobně voliče, tak jak jsem to dělal v posledních třech týdnech,“ prozradil náplň kampaně před druhým kolem voleb do Senátu Jan Látka.

Druhé kolo senátních voleb na Rokycansku proběhne 19. a 20. října.

Autor: Jan Dvořák

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.