Rokycansko chce v Senátu levici

Rokycansko chce v Senátu levici | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,88%
Spokojený45,45%
Zklamaný19,39%
Zdrcený12,12%
Šokovaný15,15%

Celkový počet hlasů: 165

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin PotůčekMartin Potůček

Programátor

Více

Jan MudraJan Mudra

soukromý zemědělec, chovatel koní

Více

Jiří BisJiří Bis

Senátor PČR

Více

Rokycansko chce v Senátu levici

Rokycansko, 14.10.2012, aktualizováno 16:24 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Předvolební kampaň na Rokycansku nekončí. Na obyvatele tohoto regionu budou z plakátů a billboardů shlížet dva kandidáti usilující o křeslo v Senátu. Oslovovat voliče budou celý příští týden Jiří Valenta z KSČM a Milada Emmerová z ČSSD, kteří prošli do druhého kola.

Jiří Valenta v sobotu večer slavil svůj postup do druhého kola senátních voleb | Autor: Jan DvořákJiří Valenta v sobotu večer slavil svůj postup do druhého kola senátních voleb | Autor: Jan Dvořák

Komunistický kandidát Jiří Valenta usiluje o senátorský post podruhé, ve své dosavadní politické kariéře. Poprvé, v roce 2008, chtěl zastupovat Plzeň-město, ale nedostal se ani do druhého kola senátních voleb. Letos zkoušel poprvé štěstí na Rokycansku a s velkým přehledem prošel na druhém místě, v těsném závěsu za Miladou Emmerovou, do druhého kola.

„Čekal jsem, že do druhého kola projde někdo z pravice a myslel jsem, že to bude doktor Sefzig z ODS. Odhadoval jsem, že druhým kandidátem, postupujícím do druhého kola bude buď docentka Emmerová z ČSSD nebo já,“ řekl serveru Regionpodlupou.cz Jiří Valenta (KSČM).

Že se ve druhém kole utkají představitelé dvou levicových stran, je podle něj jen odrazem současného stavu společnosti. „Ta sociální situace většiny lidí je neúnosná a lidi prostě chtějí radikální změnu,“ vysvětlil Jiří Valenta.

V prvním kole senátních voleb na Rokycansku zvítězila současná poslankyně Milada Emmerová, která získala o 2,5 procenta hlasů více než Jiří Valenta. „Jsem ráda, že vítězí levice. Jsou mi blízké nejen levicové názory, ale i některé názory komunistů, takže pokud by zvítězil pan kolega Valenta, tak, z nadhledu řečeno, bych se ani nezlobila,“ tvrdí Milada Emmerová (ČSSD). „Na druhou stranu by lidé měli volit podle toho, kdo co už udělal, co dokázal, aby také mysleli na sebe,“ dodala sociálnědemokratická poslankyně, která také očekávala, že ve druhém kole se utká levice s pravicí.

„Já mám blízko ke zdravotnictví, seniorům a sociální oblasti. Tam příští týden bude mířit moje předvolební snažení. Podle mě nemá smysl svolávat ty lidi k sobě, ale je třeba navštěvovat ty kolektivy v sociálních zařízeních, nemocnicích a podobně,“ prozrazuje Milada Emmerová svoje předvolební kampaň pro příští týden.

„Já už rok dělám předvolební kampaň, snažím se oslovovat voliče ať formálně nebo neformálně a teď ještě napneme síly na příští týden. Poděkujeme voličům za důvěru, kterou mi dali v tom první kole a v tom druhém kole to budeme chtít ještě vynásobit. Mezi voliče se ale asi už moc nedostanu, čekají mě totiž časté návštěvy v médiích. Můj volební štáb mě ale určitě perfektně zastoupí,“ říká Jiří Valenta.

Druhé kolo senátních voleb na Rokycansku proběhne 19. a 20. října.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

levičák Karel 16.10.2012 17:03, Reagovat

Vážený pane Dostál,
nevím kde jste žil.Zde žádný komunismus nebyl a ani nikde na světě.Jste demegog.

Pavel Dostál 15.10.2012 13:40, Reagovat

Rudí zločinci zblbi lidi, je to smutné... Nechápu, jak může někdo z občanů zapomínat na jejich zločiny a zrůdnosti, které tu 40 let prováděli... Jak může někdo zapomenout, co za šílený totalitní systém tady budovali a mocí drželi... Jak může někdo zapomínat na justiční vraždy, politické procesy, mučení, zavíraní do kriminálu, nucené práce v uranových dolech, vyhazovy ze zaměstnání, zákazy vzdělávání, ničení rodin... Jakto, že si lidé nepamatují, že komunismus byl a je demagogií, založenou na lži, násilí, krádeži... I přes malou volební účast dostali zástupci nedemokratické a totalitářské strany relativně dost hlasů... Jsme zklamán a zarmoucen, že spousta lidí nepoužívá zdravý rozum...

Taky volič 15.10.2012 17:56, Reagovat

Rozhodně je to jednodušší než zapomenout na zločiny a zrůdnosti, které tu 23 let provádějí aktuální "elity" - za prvé ty zrůdnosti dnes jsou větší a za druhé aktuálně probíhají a je třeba je řešit. Ne to co bylo kdysi, navíc když viníci toho před rokem 1989 jsou dnes v ODS či ČSSD anebo již zemřeli.

Všechno co jste popsal se děje i dnes, na to nemá vliv to, zda lidé volí levici nebo pravici, to je problém toho, kdo se dostane k moci bez ohledu na režim či politickou barvu.

Já osobně volil KSČM jakožto stranu (teď v sobotu poprvé v životě) - protože snad ví co je sociální spravedlnost a sociální soudržnost (tedy dle programu a slov, prokázat to ještě nemohli). Tedy nenechat bez pomoci pomřít lidi, kteří mají tu smůlu, že jsou chudí, bez práce nebo tělesně postižení či staří.

Nečekám zázrak a doufám že nikdo - ale kultivaci politického prostředí a větší společenskou soudržnost a pomoc těm, kdo to potřebuje a nemůže si pomoci sám.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.