Budeme kroužkovat, slibují čtenáři Regionupodlupou.cz

Budeme kroužkovat, slibují čtenáři Regionupodlupou.cz | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Gabriela LevorováGabriela Levorová

Mateřská dovolená

Více

Ivana KrýslováIvana Krýslová

školní inspektorka

Více

Lukáš TýnovskýLukáš Týnovský

Předseda plzeňského krajského sdružení Strany svobodných občanů

Více

Budeme kroužkovat, slibují čtenáři Regionupodlupou.cz

Plzeňský kraj, 12.10.2012, aktualizováno 09:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Po dobu čtyř týdnů jsme na serveru Regionpodlupou.cz prováděli malý předvolební průzkum. Netýkal se politiků, ale vás, voličů. Zajímalo nás totiž, co můžou politici a politické strany v rámci krajských voleb očekávat. V každé ze čtyř jednotlivých anket hlasovaly desítky našich čtenářů a zde jsou jejich výsledky.

Přesně před měsícem nás zajímalo jediné, zda vůbec půjdete k volbám. Ze čtyř nabízených odpovědí se nejvíce čtenářů, konkrétně 20, vyjádřilo pro možnost: „Ano, účastním se každých voleb.“ Tři odpovědi se objevily u možnosti: „Ne, k volbám nechodím,“ a dva lidé hlasovali pro možnost: „Účastním se jen voleb do obecních zastupitelstev.“ Odpověď: „Účastním se pouze voleb do Parlamentu ČR,“ nezvolil nikdo.

Po týdnu jsme anketní otázku změnili. Chtěli jsme vědět, jestli vůbec čtete volební programy jednotlivých politických stran, koalic a sdružení. Většinu hlasujících, tedy 14 volební programy zajímají a čte je. Pět hlasujících se nenechá volebními programy a hesly při volbě ovlivňovat. Čtyři hlasující volební programy nezajímají a nečtou je a dva se ve volbách rozhodují spíše podle krátkých volebních hesel než podle volebních programů.

Podle odpovědí na další otázku, se politici musejí snažit plnit své předvolební sliby. Našim čtenářům totiž není jedno, jak ti, co řídí kraj a co jsou v senátu, pracují a rozhodují. Čtrnáct hlasujících kontroluje politiky po volbách, jestli před svým zvolením jen neslibovali. Dva lidi, kteří hlasovali v naší anketě, práce politiků nezajímá a alespoň částečně sledují plnění slibů čtyři naši čtenáři.

V poslední anketní otázce, na kterou stále ještě můžete odpovídat, jsme se věnovali fenoménu zvanému „kroužkování“. V rámci voleb do krajských zastupitelstev totiž má každý volič právo dát na jedné kandidátce čtyři preferenční hlasy. Nás tedy zajímalo, zda „kroužkovat“ budete a jestli využijete všechny čtyři preferenční hlasy. 64 procent hlasujících, té možnosti využije úplně. Šestnáct procent dá preferenční hlasy, ale ne všechny čtyři. O něco méně hlasujících „kroužkovat“ nebude vůbec a osm procent lidí, kteří dali hlas v naší anketě, k volbám vůbec nepůjde.

Nás jednoznačně těší, že většině z vás není politické dění lhostejné. Půjdete k volbám, vyberete si i jednotlivé kandidáty, rozhodovat se budete hlavně podle toho, jak mají politické strany postavený program a co slibují a pak si také pohlídáte, jak vámi zvolení zástupci své sliby a svůj program naplňují.

O budoucnosti Plzeňského kraje na další čtyři roky se začne rozhodovat dnes ve 14 hodin. Volební místnosti zůstanou otevřené až do soboty 14 hodin.

Autor: Jan Dvořák

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (4 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 13.10.2012 18:51, Reagovat

Voliči komunistů, VYDRŽAŤ !!! Ani já nečekal takové skóre. Teď už ti zloději pravičáčtí nemůžou říkat, že Komunisty volí jen pár poblouzněných nebo starci nad hrobem vzpomínající na staré časy. Je vidět, že lidé dostali rozum a vzpomněli si, kdy jim bylo líp. Na tom plzeňsku jim to pravda pálí trochu pomaleji, ale ve městě, kde je větší hustota členstava Modrého Moru na počet obyvatel než v Praze je to také dobré. Komunisté třetí v Plzeňském kraji je dobré. Doufám, že se ČSSD zachová jako správná levice a půjde do koalice s levicí. Vydržať do parlamentních voleb a pozor na podrazy. Teď se teprv spustí propaganda, že by Goebels záviděl. Já vím, že už teď režiséři dostali pokyn natočit pořádně srdceryvný film o Horákové aten se bude pouštět každý ob den a 3x za sebou. To bude teď antikomunistická masáž, ale nenechme se zvyklat, je to na správné cestě. A na tom nic nezmění ani páni Jurečkové, ani páni Štruncové, ani páni Janáci, kteří do voleb houfně hnali všechny své zaměstnance, které zároveň nahnali do Modrého Moru (podmínka přijetí do pracovního poměru)

Mirek Dušín 12.10.2012 17:06, Reagovat

Myslím si, že Prokůpka bude kroužkovat nejen vosí hnízdo

Jiří Kulíšek 12.10.2012 17:05, Reagovat

Vosí Hnízdo bude kroužkovat Prokůpka!!!

K. Zemánek 12.10.2012 13:19, Reagovat

Snad tu nebude Vosí Hnízdo

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.