Do boje o křeslo hejtmana vyslala TOP 09 a STAN starostu Spáleného Poříčí

Do boje o křeslo hejtmana vyslala TOP 09 a STAN starostu Spáleného Poříčí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,24%
Spokojený46,05%
Zklamaný19,08%
Zdrcený12,50%
Šokovaný15,13%

Celkový počet hlasů: 152

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Danuše AuermüllerováDanuše Auermüllerová

Zastupitelka Klatov

Více

Václav MothejzíkVáclav Mothejzík

Místostarosta, člen rady města Horšovský Týn

Více

Kateřina NováKateřina Nová

Radní Sušice

Více

Do boje o křeslo hejtmana vyslala TOP 09 a STAN starostu Spáleného Poříčí

Plzeň, 10.05.2012, aktualizováno 15:35 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Společně s dalšími dvanácti lídry pro podzimní krajské volby za TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí se ve čtvrtek představil v Praze i kandidát na hejtmana Plzeňského kraje, kterým je stávající starosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek. Jedenáct mužů a dvě ženy tvoří jasnou konzervativní alternativu nynějším hejtmanům z ČSSD a velkým koalicím.

Pavel Čížek | Autor: Archiv TOP 09Pavel Čížek | Autor: Archiv TOP 09

Prioritami kandidáta Pavla Čížka jsou otevřené krajské úřady, spravedlivé přerozdělování peněz a také kvalitnější školství či doprava. Starosta Čížek má nejen bohaté zkušenosti z komunální politiky, ale dlouhodobě se také věnuje rozvoji jak okolních obcí, tak celého regionu.

"Rozhodl jsem se svou kandidaturou na hejtmana přenést do krajské politiky zkušenosti desítek starostů z celého kraje tak, aby pomohly řešit problémy Plzeňského kraje. Chceme krajský úřad otevřený všem připomínkám, chceme pomoci zkvalitnit výuku na středních školách a výrazně zlepšit stav krajských silnic,“ říká Pavel Čížek.

„Zkušenosti Pavla Čížka s komunální politikou, na jejímž poli je jako starosta Spáleného Poříčí prokazatelně úspěšný, je pro občany Plzeňského kraje jistotou, že jejich zástupce v kraji bude znát jejich potřeby z bezprostřední blízkosti. Je to silný kandidát,“ komentuje výběr lídra společné kandidátky TOP 09 a STAN Marek Ženíšek, předseda TOP 09 v Plzeňském kraji.

Starostou ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku s 2600 obyvateli je Pavel Čížek od roku 1994. V letech 2000 – 2004 byl zastupitelem Plzeňského kraje. Nebyl a není členem žádné politické strany. Ve Spáleném Poříčí pod jeho vedením vznikla církevní střední škola, dostavěly se a opravily školské budovy, obec má novou infrastrukturu, plyn, kanalizaci, vodovod, čističku, chodníky, cesty, silnice, sběrný dvůr. Město se zaměřuje na ekologii, obnovu krajiny, lesů, rybníků, vytápění budov tepelnými čerpadly a na zateplování budov. V Poříčí se postavilo 100 bytů, včetně bytů pro seniory a sociálně potřebné. Za obnovu památek bylo město odměněno titulem "historické město roku", jako zatím nejmenší sídlo v republice. Pavel Čížek je ženatý, má tři děti a ve volném čase se zabývá ovocnářstvím.

TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí jdou krajských voleb letos poprvé. Obě politické síly chtějí v krajích zejména zprůhlednit neefektivní hospodaření často způsobené vládou koalic ODS a ČSSD. Lídři kandidátek jsou zkušenými politiky, více než polovina z nich má zkušenost s vedením měst z pozice starostů i zkušenosti z celostátní politiky.

„Jsme strana, která brání evropské ideály a prosazuje proevropskou politiku také na úrovni regionů. I když nám dnes fouká vítr do obličeje, zodpovědný politik nemá popularitu na prvním místě, ale má tam pouze to, co je dobré pro tuto zemi. Posíláme do voleb správné lidi,“ říká předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

 

 

 

 

Autor: Ben, redakce

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (22 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Pavel Čížek 27.09.2012 09:41, Reagovat

Dobrý den. Spolumajitelem fotovoltaické elektrárny nejsem. Bytů se v Poříčí postavilo 34 v domě s pečovatelskou službou a 63 dalších, z toho 12 tzv sociálních. Každý rok byty udržujeme, v loňkém roce se např. měnila okna v bytech v Číčově. Nedávno byl přidělen další byt žadatelům podle dlouhodobě daných kriterií. P.Čížek

Poříčák 22.09.2012 18:42, Reagovat

Pane starosto,
co je na tom pravdy, že jste spolumajitelem fotovoltaické elektrárny u Spáleného Poříčí, která má falešné stavební povolení?
O byty se ve městě ale nestaráte!!

občan Spáleného Poříčí 13.09.2012 18:15, Reagovat

Pane Čížek je vidět, že se na tuto stránku ani nepodíváte, natož aby jste reagoval na názory občanů. Je proto jasné že jste prachobyčejný kariérista jednou za Modrou mafii, poduhé za zloděje Kalouse a Zdegenerovaného politického turistu, hlavně aby pro vás bylo nějaké lukrativní KORYTO. Když vám nevyšel ten RADAR HODIL JSTE VÝHYBKU Z MODRÉ NA ČERNOU.jste odpornej chlap, či spíše odpad.Možná by vám prospělo zaměstnání v Německé robotárně za 13000 měsíčně, aby jste poznal jak žije 90% občanů, cco živí takové parazity, jako jste vy.

Ondra 27.09.2012 01:43, Reagovat

Ve Vašem anonymním příspěvku jsem si přečetl pouze samé nadávky a urážky, ale konkrétního nic. Po ověření na www.volby.cz jsem navíc dospěl k názoru, že o kandidaturách p. Čížka lžete. Můžete prosím konkrétně doplnit, proč je pan Čížek "odpornej chlap", či spíše "odpad"?

sam 12.05.2012 15:07, Reagovat

Tahle modrobolševická kreatura co by se zaprodal pro americký radar se zas překabátil k ještě horším gaunerům z tzv.top09 odporný člověk- ať se raději stará o byty v obci slušně řečeno kálí na ně a na jejich nájemníky

Martin 11.05.2012 14:06, Reagovat

Jsem rád, že kandidátku povede slušný člověk, za kterým už je dobrá práce v komunální politice. Takové lidi na kraji potřebujeme.

Josef Palivec 11.05.2012 14:21, Reagovat

Dobrý den, máte moji podporu, je to slušný a pracovitý člověk. Jen málokdo udělal pro město tolik, co on. A Ti kteří se tady v diskusi ohánějí fašisty, jsou hlupáci a nevzdělanci.

KAB 11.05.2012 18:17, Reagovat

Tak mě osobně zajímá spíš zítřejší fotbal než kdo je či bude hejtmanem; hejtmana jsem viděl jen v televizi :) Ale jak to tu tak sleduji, tak se řeší 2 různé věci. Za prvé pan starosta, který zdá se je dobrým starostou (takoví jsou a je jich spousta - stejně jako těch špatných, abychom byli spravedliví). Za druhé jeho strana, která je velmi kontroverzní (sám musím uznat, že je až absurdně asociální, politicky je někde před francouzskou revolucí, ale to ještě něco jako fašismus neexistovalo, takže to bych nekomentoval).

K. 11.05.2012 09:22, Reagovat

Jde o představitelek strany, která provádí likvidaci těch, kteří nejsou součástí nadřazené kasty, tedy skupiny zdravých a bohatých nadlidí. V případě omezení zdravotní péče jen pro bohaté jde dokonce o likvidaci fyzickou, v ostatních bodech rovněž navazují na své ideové předchůdce (např. nucené nasazení) a stejně tak zneužívají moc a přístup k veřejným zdrojům k osobnímu prospěchu (v tom ale nejsou sami, to je fakt).

fčela 11.05.2012 14:23, Reagovat

To už mně přijde víc fašizující ODS než topka. Praktiky jejích kmotrů...Naposledy přinucení Vietnamky sražené Janouškem ke změně výpovědi,aby to pan kmotr nešel za katr...

KAB 11.05.2012 17:53, Reagovat

fčela: Hm, to je taky zajímavý případ :) Ale uvidíme, pokud se toho ujme statečný a nezkorumpovaný státní zástapce a následně soudce, tak šachy a tlaky policistů i samotného Janouška by měly být irelevantní.

Eva 11.05.2012 10:29, Reagovat

Jsem moc ráda, že Topka a Starostové vybrali jako svého kandidáta právě starostu Spáleného Poříčí. Znám ho osobně několik let a jeho hlavními přednostmi jsou slušnost, pevné morální zásady a skromnost. Tedy vlastnostni, které naše veřejná správa potřebuje jako sůl. Spálené Poříčí může být hrdé, že má takového starostu (ne náhodou ho místní volí starostou už od roku 1994)a Plzeňský kraj takovéhoto politika rozhodně potřebuje.

Robert 11.05.2012 10:09, Reagovat

Myslím si, že srovnávat Čížka s Vandasem je dost ubohé. Co udělal Vandas pro lidi? Vybudoval snad někde něco? Kromě tlachání nic nedokázal, není za ním jediná věc. Kecat umí každej. Přijeďte se podívat do Spáleného Poříčí, co se tam všechno udělalo za úřadování pana Čížka.

K. 11.05.2012 10:37, Reagovat

Toho člověka neznám a ani jsem ve Spáleném Poříčí asi ani nikdy nebyl, ale když vstoupil do této strany nebo za ní kandiduje tak musí akceptovat její fašizující postupy a názory. Vandas pro lidi neudělal samozřejmě nic ale fašisté (schovávající se za název top09) udělali a dělají proti lidem dost.

K. 11.05.2012 07:10, Reagovat

PR článek kandidáta fašistů na hejtmana - hezké, to můžeme rovnou volit Vandase.

Lenka 11.05.2012 13:09, Reagovat

Fašistů? Já teda nevím, ale TOPka mi přijde jako jediná snesitelná v současné vládě. Jsem normální "konzerva" a oni konají v rámci toho, co slíbili před volbami. Je super, že mají na kandidátce lídra, který je tzv. "zespoda", že to není odložený neúspěšný vrcholový politik. Je to starosta, ten bude alespoň vědět, jaké mají lidé opravdu starosti. Takže hurá do toho! A doufám, že to vyhrajou a zamezí tak vládě socanů a zadlužování kraje,abychom nedopadli jako ve středních Čechách, kde Rath takovým způsobem zadlužil kraj, že musí rušit dopravní linky spojující STC s Prahou....

JK 08.06.2012 09:53, Reagovat

ODS zadlužila plzeňský kraj a až socan Chovanec ho dokázal oddlužit. Asociální TOPkař leda tak rozdá zakázky kamarádům a hlavně Kalouskovo kamarádům...

Ondra 27.09.2012 01:36, Reagovat

Lžete. ODS Plzeňský kraj nezadlužila a navíc vytvořila rezervu (i když hodně nestandardním způsobem) . To, že Chovanec zatím kraj nezadlužil, je jen díky použití této mnohamilionové rezervy. Můžete být prosím konkrétní? Jaké zakázky TOPka od doby svého vzniku (2009)rozdala kamarádům v Plzeňském kraji? To by mě opravdu moc zajímalo. A jaké má Kalousek v tomto kraji kamarády. Sám musíte uznat, že Váš příspěvěk je naprosto trapný :)

KAB 01.10.2012 07:32, Reagovat

Nevím sice jak přesně to JK myslel(a), ale:

1) ODS vytvořila rezervu pro sebe, přece :) - vyvedli z rozpočtu 1.5 miliardy a čekali, zda si toho někdo všimne - naštěstí všimnul a tak to nestačili ukrást (kraj ODS skutečně nezadlužila, ale to ČSSD taky ne a tak žijeme v jediném kraji bez dluhů - a doufám že to tak vydrží, je to pro budoucnost moc dobře)

2) u TOP09 JK použil(a) budoucí čas (logicky, v zastupitelstvu dnes nejsou) - a z celostátní úrovně víme, že to tak bohužel dopadne, pokud se dostanou k moci (viz Drábek co dává miliardy své vlastní firmě za systémy, které už 10. měsíc nefungují a lidi jsou díky tomu bez peněz, na které mají nezpochybnitelný nárok)

Miron 30.06.2012 09:18, Reagovat

ODS nechala ČSSD v roce 20008 na účtě 1,5 miliardy Kč, které jsou dnes utraceny. Po ČSSD zbydou dluhy a bude se muset i na kraji škrtat. Pokud vyhraje krajské volby ČSSD, tak si na rozpočet 2013 bude muset vzít půjčku, to ví pouze zasvěcení, ale politici budou do voleb zatloukat. Na 4 roky obsadí dobře placená místa a co bude za 4 roky je v podstatě nezajímá.

KAB 11.05.2012 17:48, Reagovat

Sice nejsem "socan", ale pokud vím, tak právě Plzeňský kraj je jediný bez dluhu a alespoň co tak sleduji, tak je spravovaný velmi dobře. Jestli se sem zavedou věci typické pro TOP09 jako když Drábek dá státní mnohamiliardovou zakázku sám sobě a to dokonce nelegálně bez výběrového řízení, tak nás před nimi ochraňuj pámbůh, rozpočet kraje půjde do kopru jako ten státní.

Ondřej 11.05.2012 09:04, Reagovat

Proč kandidáta fašistů?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.