Znepokojivé preference neonacistů

Znepokojivé preference neonacistů | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Politický propadák

Miroslav BrabecMiroslav Brabec

Starosta a zastupitel MO Plzeň 1, předseda ČSSD Plzeň, předseda ČSSD Plzeň 1

Více

Zdeněk NovákZdeněk Novák

Radní města Domažlice

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

Znepokojivé preference neonacistů

13.09.2012, aktualizováno 14.09.2012 13:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Aktuální výzkum volebních preferencí v Plzeňském kraji, realizovaný v souvislosti s televizním pořadem Otázky Václava Moravce, přinesl mimo jiné i informaci o nárůstu preferencí Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), jejíž členové mají, jak známo, převelice blízko k neonacistickým skupinám. Preference DSSS se s hodnotou 4% přiblížily hranici nutné pro vstup do krajského zastupitelstva. Výsledek je to vcelku nečekaný, protože Plzeňský kraj nebyl zrovna baštou nacionalistické strany, a ani v krajích, kde již OVM proběhly, DSSS nijak výjimečně nezabodovala. Pravda, ve studentských "volbách na nečisto", organizovaných minulý týden, skončila DSSS druhá se 13%. Což je možná ještě děsivější.

I když jde jen o průzkumy, měli bychom to vnímat jako varovný signál. Politice je třeba vrátit obsah a prvotní náplň, kterou je služba ve prospěch společnosti. Dokud se tak nestane, budou bez práce sklízet ovoce nebezpeční nacionalisté a populisté.

Nárůst xenofobních názorů a volání po „rázných“ řešeních jsou zapříčeněny pocitem strachu a ohrožení, jsou reakcí na zhoršující se ekonomické i sociální podmínky, které mají souvislost s globální ekonomickou situací i neuváženými reformami české vlády. Nezaměstnanost, sociální vyloučení a ztráta životní perspektivy vedou k sociálně patologickým jevům, k nárůstu kriminality i k radikalizaci politických postojů.

Neonacisté a jejich sympatizanti ovšem nenabízejí žádná reálná řešení slučitelná s základními axiomy evropské civilizace, s demokracií a právním státem, což ví snad každý absolvent hodin dějepisu pro devátou třídu. Postoje, které skrytě i veřejně zastává DSSS, směřují k negaci otevřené a tolerantní společnosti. O tom, jaká řešení tito lidé skutečně nabízejí, svědčí incident, který se odehrál na počátku týdne v plzeňském autobuse, kdy dva mladíci za vykřikování nacistických hesel brutálně fyzicky napadli přistěhovalce z Vietnamu.

 

Jediným skutečně smysluplným řešením problémů, které způsobují nárůst xenofobních nálad, je plnohodnotná integrace menšin do většinové společnosti. Cestou k tomu by měly být funkční a účinné sociální a vzdělávací programy a také respekt a tolerance k odlišnosti a rozmanitosti.

Autor: Pavel Kroupa

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

Doporučujeme také


Diskuse (23 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Kazisvět 08.04.2015 16:22, Reagovat

Co takhle fašistický režim V Rusku? To asi zelené mozky
nechává v klidu. Nebo preference komunistů 14%. Nacisté
mají něco kolem 1% v Česku na rozdíl od komunistů nemají
šanci.Komunisté pokud vím vládnou v krajích a jsou pátou
kolonou Putina. Takže zelenáči střílejí vedle.

jd 01.02.2015 18:54, Reagovat

Nejspíš je to celé už pasé, ale přesto:
1/ Je bída, že se Zelení od té doby nezmohli na nic dalšího. Kde, kruci, vy neviditelní Zelení vlastně jste a co děláte?
2/ Proč se nestaráte o ekologické pohromy, které ohrožují budoucnost krajiny a lidí na ní závislých. Proč se cpete do pochybné kritiky marginálií. Tím příznivce rozhodně nezískáte => nikam se nedostanete => nic pro ekologii neprosadíte.
No to nic, asi to stejně bylo jen trochu hrachu na stěnu, tentokrát lehce zelenou...

Michal Pos 03.04.2014 10:15, Reagovat

Vážený autore
z čeho usuzujete, že dva hajlující idioti v autobuse patří k DSSS.

Goryl 25.10.2013 20:00, Reagovat

Na integraci měli času dost. Zrušit socky narok jen po dvou odpracovanych letech.Jinak stan a starej se.Take volím DSSS

Templář 17.10.2013 16:21, Reagovat

Pročetl jsem si celou diskuzi a mám ze všech příspěvků dobrý pocit. O politiku se podrobně zajímám asi 50 let. Po zvážení všech svých dosavadních životních zkušeností budu volit DSSS.

miroslav rajtr 18.09.2013 10:52, Reagovat

není to znepokojivé ale potěšující že lidé konečně otevřeli oči a nechtějí dále ty všechny zkorumpované darmožrouty

Štěpánka 13.08.2013 22:21, Reagovat

Článek je obvyklá mainstreamová multikulti propaganda a blábol roku.

Marný 27.07.2013 15:13, Reagovat

Pane Kroupo, co to melete? Vy jste asi včera přiletěl z Marsu. Mějte oči k vidění a uši k slyšení.

cerny pero 03.05.2013 12:41, Reagovat

Pavle Kroupo, zajimalo by me jestli si normalni?!! Doufam, ze mas deti, nejlepe nejakou peknou cerku. Co kdyby ti ji nejakej cernousek, nebo cikanek pekne znasilnil a kluka by ti treba podrizli. Takhle si predstavujes itegraci negramotnych lidi, kterym se musi neutale ve vsem nadrzovat?!! Podivej se nekdy za hranice v jakych tam jsou srackach, kvuli takovejm lidem co podporujou tolerantni pristup k mensinam, ktere se jednou stanou vedsinou. Proti tomuhle ja budu bojovat!!!

brnak 15.11.2012 20:33, Reagovat

každý má jiný názor.
Je pravda,že pokud chceme být
stát v kterém nebude bordel,tak musíme
řídit imigraci a tvrdě ji kontrolovat.
Pokud jsou lidi přizbůsobiví,poctiví a pracují
tak by neměl být problém.Jsou li to hovada,
tak je vyhostit ze země !!!

Daniel Gajdoš 11.11.2012 20:42, Reagovat

Já už jsem se k problémům rostoucí podpory extremistů vyjadřoval... Dodám, že tento článek a kroky politických stran jsou perfektní volební kampaň pro DSSS. Co raději zrušit romské poradce, programy na podporu menšin, které fungují jako reklama na extremisty... Pořád nemlet pantem o nebezpečí komunismu a nacismu. Cíl, jak zatnout tipec extremistům, je dělat rozumnou politiku.

tuk a muk 12.10.2012 08:54, Reagovat

AhojPavle.

Dovol mi, abych te citoval:
"Preference DSSS se s hodnotou 4% přiblížily hranici nutné pro vstup do krajského zastupitelstva. Výsledek je to vcelku nečekaný" a "ve studentských "volbách na nečisto", organizovaných minulý týden, skončila DSSS druhá se 13%. Což je možná ještě děsivější."

Reknu k tomu jedinou vec. Za situace, kdy nejsou penize na zdravotnictvi a seskrtava se lazenska pece nicmene jsou miliardy na cirkevni restituce, kdy nejsou penize na skolstvi, ale vlada si dovoli vyhodit miliony z dotaci na skolstvi diky nekompetenci? (anebo tunelarstvi) exministra Dobese, kdy vlade nestoji napsat ani jeden jediny dopis do Svycarska kvuli vytunelovane privatizaci Mostecke uhelne zatimco cesky prumysl zalozeny z velke casti na produkci automobilu obchazi strasak zvany recese a kdy ceska media prekrouti co mohou, tak v teto situaci kazda strana ktera se nestihla namocit a prichazi se slibem, ze zacne konecne fungovat na principech elementarni politicke odpovednosti nemuze byt oznacena nalepkou "extremisticka".
Naopak za "extremisticke" mohou byt smele oznaceny soucasne vladnouci strany.

Milan F. 02.10.2012 21:01, Reagovat

Ahoj Pavle,
dík za dobrý článek. Kdo chce, pochopí. Kdo nechce, pochopí za pár let :-( Ale to už bude pozdě. Současný vývoj se blíží tomu z první republiky. Málokdo bral nacistickou hrozbu, která o sobě dávala od třiatřicátého roku vědět za hranicemi a o dva roky později už nepokrytě u nás, za skutečné nebezpečí nejen pro demokracii, ale pro fungování zdravé společnosti vůbec. Lidé jsou sobci, a přísloví bližší košile než kabát je v Čechách sakra doma. Všichni koukají jen na sebe, jeden druhému nepomůže - leda do hrobu :-( Zase už se na víkendy zavíráme na své upachtěné chatičky, grilujíce a popíjejíce Klasik nevidíme a neslyšíme. Jako před třiceti lety. Bojíme se vlastního názoru říkaného nahlas, který by vyjadřoval nedej bože hrdost. Jdeme a bučíme se stádem. Smutek... Důsledkem naší opatrnosti a "předposranosti" jsou nejen narůstající preference extrémistů všeho druhu, ale i narůstající preference ČSSD a KSČ.

Honzejk 28.09.2012 23:54, Reagovat

Pozor nato, že neonacisté nejsou jen v DSSS, ale skrývají se i pod "Sdružení nestraníků" - jejich vůdce je Václav Prokůpek
http://plzen.idnes.cz/nevolte-nasi-jednicku-vaclava-prokupka-vyzyva-sdruzeni-nestraniku-11r-/plzen-zpravy.aspx?c=A120926_104200_plzen-zpravy_pp

Holub 23.09.2012 10:30, Reagovat

Integrace menšin do majoritní společnosti?
Jak kterých, pane Kroupo, jak kterých.
Ono to dělení kdo je a kdo není schopen se integrovat vychází pro vás poněkud nepříjemně, totiž rasově.
Vietnamci žijí uzavřeni ve své komunitě.
O Cikánech lépe nemluvit, to jsou paraziti a okrást či napadnout bílého je pro ně něco mezi normou a hrdinským činem.
Kdo se integruje bez problémů jsou kupodivu Ukrajinci.
Slováci se nemusejí integrovat, ti jsou tu prakticky doma.
Jestli chcete integrovat vlnu muslimských bubáků, které nám se za chvíli začne lifrovat EU (jen co si ještě stáhnou nějaké další rozhodovací pravomoci do Bruselu), tak to prrrr!
Vy s tím vaším multi - kulti přístupem přispíváte k nárůstu preferencí DSSS nejvíc.
Studentské volby jsou spíš taková recese, ale bacha! Důležitý nebývá ani tak aktuální stav, ale trendy. A trend dali mladí jasně najevo.
Tak s tím multi-kulti uberte a bude to v pohodě.

Jožko 18.09.2012 09:45, Reagovat

Pán Kroupa,
vy si myslíte, že multi-kulti a tolerancia je správna cesta? Obhajujete kadejakých Vietnamcov, Cigánov a neviem ešte koho a neváhate to spájať s pojmami, ako "európska civilizácia (mimochodom, viete, čo to vôbec znamená? No Vietnamcov a Cigánov to rozhodne nezahŕňa...)". Vďaka Vám a ďalším pseudohumanistickým primitívom to tu potom vyzerá tak, ako to tu vyzerá. Patríte do detenčného zariadenia, človek ako vy by nemal len tak voľne behať po ulici.

Z Vášho článku je jednoznačne cítiť, že strany, ako DSSS považujete za nebezpečné apod. V tom prípade pevné verím, že hneď zajtra Vám nejaký černoch natrhne Váš ctený análny otvor so svojou 30 cm "kládou".

Baf 18.09.2012 09:01, Reagovat

Na tu Vaši nesmyslně tolerantní společnost jednou všichni dojedeme. A nezabrání tomu ani to, že budete koholiv, kdo se Vám znelíbí, označovat nálepkou neonacisty. Vzestup popularity jiných než vládních stran, mě neznepokuje. Naopak mi dává pocit, že to ještě není ztracené.

harry z gory 16.09.2012 15:35, Reagovat

pane kroupa, kdo neni u koryta vladnoucich zlodeju
nemusi byt nutne tzv. nacista. vypada to tak, ze kazdy kdo je proti zlodejinam, proti prizivovani se na pracujicich obcanech a taky to nahlas rekne, je podle vas nacista. nechapu proc vy multikulti dobraci nezalozite nejakou nadaci (ale za sve), ktera by zivila a podporovala nase cikany. mozna ze by se vam podarilo je premluvit, aby pracovali.

milan 15.09.2012 16:00, Reagovat

Pavel Kroupa ty si velky debil..ked sa to tak pacia cigani ktori nic nerobia a este beru za to prachy tak si ich nastahuj domov potom uvidis ako sa tieto prazity vedia integrovat.... na slovensku je podobny problem a ja sa modlim za to aby bolo co najviac stran ako je DSSS a na Slovensku LSNS-Ludova strana nase slovensko a SL-Slovenska pospolitost... cim viac ich bude tym lepsie !!!!!!!!!!!

Michal 15.09.2012 15:29, Reagovat

Dělnická strana - Jediná poctivá politika!

D 15.09.2012 14:20, Reagovat

Jediným skutečně smysluplným řešením problémů, které způsobují nárůst xenofobních nálad, je plnohodnotná integrace menšin do většinové společnosti- proboha s tou vetou to snad nemyslite vazne?!!... z toho clanku mi je blbe

Šárka Soukupová 14.09.2012 08:46, Reagovat

Jen stěží jsem se ubránila smíchu při čtení těchhle blábolů pana Kroupy, který by se jako demagog zcela lehce uživil i v některé z parlamentních stran. Už vidím jeho i všechny podobné čechofoby (výstižnější slovo mě opravdu nenapadá), jak se jim při slovech jako "národní", nebo "nacionalista" ježí chlupy na těle a snaží se šířit paniku mezi prostým lidem přesně stejným způsobem, jak se to dělo před listopadem 1989, čili bezcharakterním a účelovým lhaním, které mají v lidech vzbudit dojem, že současný stav je to nejlepší, co nás mohlo potkat. Skutečně si to myslíte, pane Kroupa, nebo Vám ty růžové brýle natrvalo poškodili zrak i mozek?

Vladimír T. 13.09.2012 17:54, Reagovat

DSSS považuju za levicovou stranu, která má v programu hlavně sociální otázky doplněné o posílení národního aspektu a to je podle mě v pořádku zvlášť v době posilování zhoubné role EU. Nevím zda jsou 4% hodně nebo málo, ale programu DSSS se nebojím navíc když je jasné, že volby nevyhrají a budou moci pouze korigovat politický směr, doufejme že dostatečně.

To za mnohem varovnější považuji fakt, že TOP09 s viditelně nacistickou politkou má v našem kraji podporu celých 14% (!) a to je skutečné nebezpečí. Už dnes sociálně hůře postavení lidé nesmějí navštěvovat lékaře a příspěvky na živobytí nedostávají ani invalidní důchodci či tělesně postižení a podobně - tohle sociální inženýrství je už dneska na hranici fyzické likvidace lidí z nižších než střední třídy (která mizí) a vidíme, že se to má ještě více zhoršovat.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.