V Plzeňském kraji byla v období května rekordně nízká míra nezaměstnanosti

V Plzeňském kraji byla v období května rekordně nízká míra nezaměstnanosti | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Miroslav HejzekMiroslav Hejzek

Sezónní promotér, barman, MC a DJ

Více

Josef Gilbert MatuškaJosef Gilbert Matuška

Starosta Města Manětín

Více

Tomáš HrůzaTomáš Hrůza

Fotograf

Více

V Plzeňském kraji byla v období května rekordně nízká míra nezaměstnanosti

Plzeň, 08.06.2018, aktualizováno 09.06.2018 17:30 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Podíl nezaměstnaných osob v Plzeňském kraji na konci května klesl oproti údajům z předchozího měsíce o 0,2 procentního bodu na rekordně nízkou hodnotu 1,9 procenta. Zvýšil se počet volných pracovních míst o 11,7 procenta na 28 536. V porovnání s ostatními kraji se tentokrát plzeňský region dělí shodně s Pardubickým krajem o první příčku žebříčku krajů s nejnižší nezaměstnaností. K 31. květnu 2018 bylo v Plzeňském kraji v evidenci pracovních úřadů celkem 8 158 uchazečů o zaměstnání, což je o 597 méně, než na konci dubna. Z tohoto počtu může okamžitě do zaměstnání nastoupit 7175 dosažitelných uchazečů o práci. Server Regionpodlupou.cz o tom informoval Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce v tradiční statistice.

„V květnu 2018 jsme evidovali v Plzeňském kraji nově 1628 uchazečů o zaměstnání, což je o 28 osob méně, než minulý měsíc. Z evidence úřadů práce odešlo nebo jsme vyřadili 2225 uchazečů, tedy o 359 méně než než v dubnu. Do nového zaměstnání v květnu nastoupilo 1375 osob, to je o 437 méně než v předchozím měsíci. Bez umístění jsme vyřadili 850 uchazečů o práci,“ uvedl Tomáš Moravec.

 

K poslednímu květnu bylo v evidenci kontaktních pracovišť Úřadu práce ČR v Plzeňském kraji celkem 4384 žen, což představuje přesně 53,7 procenta všech nezaměstnaných. Zároveň bylo v evidenci 1946 osob se zdravotním postižením, tedy téměř 24 procent ze všech nezaměstnaných. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v květnu celkem 3052 uchazečů o zaměstnání, tedy 37,4 procenta všech osob vedených v evidenci.

 

„Nejnižší míru nezaměstnanosti vykázaly v květnu okresy Plzeň jih (1,5) a shodně Klatovy i Plzeň město (1,7). Naopak nejvyšší míru nezaměstnanosti ve výši 2,6 procenta má tradičně okres Tachov, kde se údaje oproti minulému měsíci snížily o 0,2 procenta,“ řekl Moravec. Okres Tachov tak má i nadále nižší hodnoty než je celorepublikový průměr, který je rovná tři procenta. V Domažlicích je nezaměstnanost na hodnotě 1,8 procenta a na Rokycansku je 2,4 procenta populace bez práce. Na severním Plzeňsku se údaje oproti minulému měsíci snížily o 0,2 procenta a v regionu je míra nezaměstnanosti je 2,1 procenta.

 

Jak už jsme uvedli, Plzeňský kraj se umístil společně s Pardubickým krajem na prvním místě v celorepublikovému žebříčku regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti. Na třetím místě je Praha (2,0). Naopak nejvyšší nezaměstnanost ve výši 4,8 procenta vykázal opět Moravskoslezský kraj. Průměrná míra nezaměstnanosti v rámci ČR jsou rovná tři procenta.

 

K poslednímu květnu nabízely pracoviště úřadu práce v Plzeňském kraji 28 536 volných pracovních míst, což je o 2987 více, než v minulém měsíci. Na jedno volné pracovní místo tak připadalo v průměru 0,3 uchazeče. Kontaktní pracoviště rovněž evidovala 796 volných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, volných míst pro absolventy a mladistvé bylo v evidenci 8067 a na jedno místo tak připadalo 0,04 uchazeče.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Tom 08.06.2018 18:45, Reagovat

U článku před není povolena diskuse. Asi se tam nesmí psát, ze je hejtman napojeny na mafii kolem Martina Romana a Skodu Transportation :-)

Vosí Hnízdo 10.06.2018 22:12, Reagovat

To ví každý, co je to za darebáky. A právě jejich chování daleko předčí mocné v tzv. minulém režimu. Oni nesnesou pravdu, tak si dali podmínku, že u daných článků nebude diskuse. Však si ty články platí (redakce a samozřejmě nejenom tato dostává od pomazaných hlav či vlivných podnikatelů, že o nich bude psát to či ono, co se nehodí, to se vyškrtá, zakáže - tak to v dnešních ""svobodných"" médiích chodí). Za odměnu redakce pak dostane tu z hejtmanství, tu z magistrátu či bohaté firmy nějaký ten sponzorský paušálek. Takhle se to totiž v dnešní demokratůře dělá. To jen informace pro toho, kdo neví, jak to chodí.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.