Radní Plzně vyloučili dva zájemce ze zadávacího řízení na provozovatele útulku pro psy

Radní Plzně vyloučili dva zájemce ze zadávacího řízení na provozovatele útulku pro psy | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Nikol KrejčováNikol Krejčová

Více

Jindřich KrislJindřich Krisl

Více

Petr BalounPetr Baloun

Jednatel obchodní společnosti

Více

Radní Plzně vyloučili dva zájemce ze zadávacího řízení na provozovatele útulku pro psy

Plzeň, 31.05.2018, aktualizováno 15:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Dalším postupem v kauze související s provozováním městského útulku pro zvířata v nouzi se zabývala rada města Plzně. Nakonec radní schválili, že ze zadávacího řízení budou vyloučeny Spolek Naděje pro kočky a svazek obcí Mikroregion Radnicko. Magistrát k tomu přistoupil poté, co nechal prověřit nabídky obou zájemců o provoz útulku. Podle komise, jež nabídky hodnotila, oba účastníci nabídli mimořádně nízkou cenu. Útulek aktuálně provozuje Městská policie Plzeň.

„Komise se velmi důkladně zabývala oběma nabídkami a doporučila nám oba účastníky zadávacího řízení vyloučit a jejich nabídky vyřadit z hodnocení,“ řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

V případě Spolku Naděje pro kočky byl podle komise zcela nedostatečný počet pracovníků, kteří měli mít provoz na starost. Náklady na energie spolek vyčíslil na výrazně nižší částku, než je obvykle potřeba na základě dosavadních zkušeností. Za nedostatek označila komise i fakt, že se spolek nezabýval ani požadavkem města na zajištění odchytu toulavých psů.

Druhý neúspěšný zájemce Mikroregion Radnicko chtěl vyplácet svým zaměstnancům nižší mzdu, než je stanovena zákonem a požadavkem nařízení vlády o minimální mzdě. Podle komise by tak Mikroregion Radnicko svojí nabídkou porušil platný pracovněprávní předpis, a proto doporučila i jeho vyloučení ze zadávacího řízení.

„Kromě závěrů komise pro hodnocení nabídek doplnil magistrát podklady pro rozhodnutí rady o dva dokumenty. Ty popisují vývoj požadavků města na provozovatele a vývoj cen služeb, za které poskytovali v letech 2006 až 2017 své služby jednotliví provozovatelé útulku. Prvním dokumentem byl přehled změn v požadavcích zadavatele na provozovatele útulku proti předchozím výběrovým řízením v letech 2006 a 2011 a druhým přehled nákladů na péči o nalezené psi a kočky do roku 2017,“ uvedl Petr Náhlík (KDU-ČSL), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Na prověření celého procesu výběrového řízení jsme si najali externí právní kancelář. Ta nakonec potvrdila to, co jsem říkal od začátku. Tedy, že ten proces výběrového řízení je špatný a že dva zájemci by pravděpodobně nebyli schopni zajistit provoz útulku požadovaným a zákonným způsobem,“ dodal primátor.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.