Město Plzeň daruje kraji pět objektů, dalších pět budov si hejtmanství odkoupí

Město Plzeň daruje kraji pět objektů, dalších pět budov si hejtmanství odkoupí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr ŠebestaPetr Šebesta

Přípravář výroby

Více

Jiří TrhlíkJiří Trhlík

odborný ekolog

Více

Jan VyskočilJan Vyskočil

Ekonom

Více

Město Plzeň daruje kraji pět objektů, dalších pět budov si hejtmanství odkoupí

Plzeň, 30.05.2018, aktualizováno 14:38 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Pět svých objektů daruje město Plzeň do majetku Plzeňského kraje, dalších pět objektů kraji prodá. Jedná se o budovy, v nichž dlouhodobě sídlí organizace zřizované hejtmanstvím, tedy školy a také Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje. Díky převodu bude mít kraj možnost začít do svého nového majetku výrazněji investovat, instituce budou mít šanci se rozvíjet i žádat o dotace z evropských fondů. Převodní smlouvy mezi městem Plzeň a Plzeňským kraje ve středu na radnici podepsaly radní města pro oblast nakládání s majetkem Helena Matoušová (ODS) a náměstkyně hejtmana pro oblast ekonomiky, investic a majetku Marcela Krejsová (ODS).

Smlouvy podepsala za město radní Helena Matoušová a za kraj náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová | Autor: TV ZAKSmlouvy podepsala za město radní Helena Matoušová a za kraj náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová | Autor: TV ZAK

„Město se po velmi dobré spolupráci s Plzeňským krajem rozhodlo objekty buď darovat, nebo prodat. Je důležité, že se těchto budov nezbavujeme proto, aby byly využívány komerčně, ale zavázali jsme Plzeňský kraj k tomu, že je musí využívat za účelem, k němuž slouží. Pokud by to tak nebylo, tak máme velmi pregnantně ošetřeno ve smlouvách, že Plzeňský kraj je musí odprodat či darovat zpět městu,“ vysvětlila Helena Matoušová. Za odprodané budovy město získá přes 130 milionů korun, kraj sumu splatí během tří let.

Podle Marcely Krejsové mělo hejtmanství dosud budovy ve výpůjčce nebo pronajaty. „Město Plzeň do budov neinvestuje, neboť je dalo do výpůjčky a vypůjčitel se má o budovy starat tak, jako by byly jeho vlastní. Plzeňský kraj do nich ale investuje jen, co se týká naléhavé údržby, neboť překážkou investice je nevlastnění majetku,“ doplnila Marcela Krejsová. Některé výpůjční smlouvy jsou například i z roku 1993, kdy ještě kraj ani neexistoval. Co se týká objektů určených k prodeji, cena byla stanovena jako v místě a čase obvyklá. Město Plzeň také umožnilo Plzeňskému kraji z částky odečíst investice, které do objektu v minulých letech vložil.

Mezi darované objekty patří budova Masarykova gymnázia Plzeň sídlící v Petákově ulici, Obchodní akademie sídlící na Masarykově náměstí, Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu v Nerudově ulici, školský areál v Tachovské 19 využívaný ke speciálnímu vzdělávání a školský objekt v Podmostní ulici. Kupní smlouvy jsou uzavřeny na objekt, v němž se nachází Krajské centrum vzdělávání a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky v sadech 5. května, Základní umělecká škola Bedřicha Smetany v Revoluční ulici, základní škola v Heyrovského ulici, Konzervatoř Plzeň v Kopeckého sadech a objekt Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.