Zastupitelstvo čeká hlasování o fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Zastupitelstvo čeká hlasování o fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Rudolf SalvetrRudolf Salvetr

Zastupitel PK, starosta Klatov

Více

Jindřich KrislJindřich Krisl

Více

Lucie MoravcováLucie Moravcová

Sociální pracovnice a ochránkyně zvířat

Více

Zastupitelstvo čeká hlasování o fúzi Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Plzeň, 23.05.2018, aktualizováno 19:22 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Klíčové hlasování čeká ve čtvrtek plzeňské zastupitele. Budou rozhodovat o tom, zda se spojí městská společnost Plzeňská teplárenská s firmou Plzeňská energetika. Loni v prosinci zastupitelé města rozhodli o přípravě fúze obou společností. Teď budou zástupci města hlasovat o přijetí akcionářské dohody, kterou vlastník Plzeňské energetiky - Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského s městem připravuje. Očekává se bouřlivá diskuse napříč celým zastupitelstvem. A není vůbec jasné, zda se tentokrát definitivně o fúzi obou společností rozhodne. Nelze vyloučit, že bude celá věc odsunuta na další termín, aby se stačily vypořádat některé nové připomínky, které na jednání zastupitelstva zcela jistě zazní.

Hned tři zásadní připomínky mají k připravované fúzi opoziční zastupitelé z TOP 09, kteří ovšem loni v prosinci spojení obou firem vyjádřili podporu. „Prvním okruhem je strategická smlouva mezi městem a dvojicí společností, které dodávají uhlí. Podle smlouvy mají zástupci společností nárok na dvě místa v dozorčí radě. Město se jich dále musí zeptat na souhlas v případě majetkové změny ve společnosti. Město teď zřejmě nemá souhlas Sokolovské uhelné a Carbounion na změny ve společnosti,“ uvedl zastupitel Michal Vozobule. Město podle jeho slov musí vypořádat strategickou smlouvu tak, aby zajistilo souhlas obou firem s fúzí a aby došlo ke zrušení strategické smlouvy.

Zastupitelé TOP 09 vidí další problém v avizovaném tříletém slibu fixace cen tepla, který se ovšem vztahuje už na rok 2018. „Proces fúze byl skutečně zahájen 1. ledna 2018, nicméně o ceně za rok 2018 rozhodovalo představenstvo společnosti plně ovládané městem a řeklo, že cenu zvyšovat nebude. Nenapadlo by nás, že v návrhu fúze bude tříletá fixace ceny tepla zařazena už do tohoto roku. To by platilo, že fixace platí jen do roku 2020. Požadujeme tedy, aby se fixace vztahovala i na rok 2021. Společnost to určitě bez problému zvládne, za poslední dva roky se také ceny tepla nezvyšovaly,“ konstatoval Vozobule.

Uvnitř společnosti Plzeňská teplárenská jsou dnes podle TOP 09 nevypořádané záležitosti týkající se společnosti ČKD DIZ, která stavěla spalovnu, byla jí vypovězena smlouva na základě jejího neplnění a toho, že se ČKD DIZ dostala do insolvence. „Plzeňská teplárenská čerpala bankovní záruku a ta je dnes předmětem sporu mezi insolvenčním správcem, který požaduje po PT nějaké finanční prostředky. Pokud bude nucena PT část té bankovní záruky vrátit, tak bychom to měli kompenzovat společnosti pana Křetínského, protože to vzniklo ještě před fúzí. Chceme aby tam byl mechanismus, který zajistí, že tyto peníze na kompenzaci nepůjdou z rozpočtu města. Je třeba to vyřešit v rámci dividendové politiky PT,“ shrnul nejdůležitější sporné body podle TOP 09 Michal Vozobule. Dodal, že v momentě, kdy se toto podaří splnit je TOP 09 připravena fúzi podpořit.

Technický náměstek primátora Plzně Pavel Šindelář (ODS) uvedl, že zmíněné připomínky TOP 09 zná, vnímá je a rozumí jim. „Všechny jsou řešitelné, podrobně se k tomu vyjádřím na jednání zastupitelstva,“ uvedl ve středu pro server TV ZAK.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

MrDacz 04.06.2018 12:48, Reagovat

To zrušení diskuse je fakt dost demokratické ;-)
Takový sráče aby pohledal!

Vosí Hnízdo 30.05.2018 12:45, Reagovat

U článků s politiky, kde je místo "diskuse" "trvalý odkaz" a diskuse není povolena. TYTO POLITIKY NEVOLIT!!

plátek 30.05.2018 17:21, Reagovat

... ono je lepší tento plátek, který tvrdí, že chovanec je ministr vnitra a votava poslanec VŮBEC NEČÍST.

MrDacz 04.06.2018 18:21, Reagovat

Dost dobrá poznámka...
Klobouk dolů!

Vosí Hnízdo 30.05.2018 12:34, Reagovat

Je velice "demokratické", jak politici, co kandidují nechají mazat svoji oprávněnou kritiku, či rovnou zakážou diskusi. To platí zejména u pana Baxy kdy jsem zřejmě přesně odhalil jeho úmysly a paušální volební sliby a varoval voliče, cože to je za "osobnosti", zejména vyvěšovač tibetských vlajek, sluníčkář a vítač. To se mu zřejmě nelíbilo, případně se to nelíbilo redakci jemu poplatné. A proto dikskuse u těchto darebáků raději není, ač před tím byla. K něčemu to ale přeci jen dobré je. Aby si člověk udělal opravdový obrázek, koho opravdu, ale opravdu NEVOLIT. A "osobnost" pana Křetínského? Ta snad ani nestojí za komentář, obrázek si každý soudný člověk udělá sám. Asi tak!

Hlasování ovcí jen pro formu 24.05.2018 16:19, Reagovat

Je rozhodnuto - https://byznys.ihned.cz/c1-66148550-teplo-za-soucasne-ceny-bude-v-plzni-jeste-tri-roky-slibila-kretinskeho-firma-ktera-vstoupi-do-tamni-teplarny?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsfeedbox&utm_term=position-20&utm_campaign=mediafed

MrDacz 24.05.2018 12:17, Reagovat

Jsem zásadně proti fúzi, PT by měla zůstat ve vlastnictví města, stejně jako vodárna.
Politici jsou nepoučitelní, úplatní nekompetentní nebo vše dohromady.

volič 24.05.2018 13:54, Reagovat

Primátor právě nevyloučil, že bude v budoucnosti zaměstnancem Křetínského!!!

MrDacz 25.05.2018 07:32, Reagovat

Na to, že má jen základku,tak je docela mazanej, nebo spíš namazanej.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.