Sociální demokraté v Plzeňském kraji vstupu do vládní koalice s ANO příliš nefandí

Sociální demokraté v Plzeňském kraji vstupu do vládní koalice s ANO příliš nefandí | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Martin KožnarMartin Kožnar

Architekt

Více

Vlastimil SladkýVlastimil Sladký

technolog obrábění – Kdynium a.s.

Více

Václav KovářVáclav Kovář

Více

Sociální demokraté v Plzeňském kraji vstupu do vládní koalice s ANO příliš nefandí

Plzeň, 21.05.2018, aktualizováno 15:33 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Těsně před vypuknutím stranického referenda o vstupu ČSSD do menšinové koaliční vlády s ANO dorazili v neděli do Plzně předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola. Cílem jejich mise bylo přesvědčit zástupce místních organizací v kraji o vstupu sociální demokracie do vlády s ANO. Debata trvala asi dvě hodiny a vše nasvědčuje tomu, že sociální demokraté z Plzeňského kraje jsou spíše proti vstupu ČSSD do menšinové vlády. Straníci ve finále nepřijali žádné usnesení. Na setkání chyběl předseda krajské ČSSD a bývalý úřadující předseda strany Milan Chovanec, nepřišel ani šéf plzeňské městské organizace a primátor Martin Zrzavecký a nedorazil ani hejtman Josef Bernard. Hejtman s primátorem se už dříve vyslovili pro to, aby ČSSD zůstala v opozici.

Krajský výkonný výbor Plzeňského kraje už v dubnu odsouhlasil jednohlasně usnesení, že členové by neměli hlasovat pro vstup do vlády. „Já osobně jsem pro to nevstoupit do vlády s Andrejem Babišem. V uplynulých čtyřech letech jsem viděl jeho podrazy vůči naší straně. Uplynulá vláda byla velice úspěšná, naši ministři bohužel nedokázali komunikovat naše úspěchy a přivlastnil si je Andrej Babiš,“ uvedl například místopředseda krajské ČSSD Zdeněk Honz. V podobném duchu komentovali setkání i další dva bývalí poslanci Václav Votava a Igor Jakubčík. Ten Babiše označil za predátora, který si jde za svým, se kterým se sice lze domluvit, ale zároveň nectí jakékoliv dohody.

 

Jak Hamáček, tak ani Zimola nechtěli výsledky jejich plzeňské mise nějak hodnotit a říci, zda převažují hlasy pro vstup do koalice, nebo zda je více odpůrců. Pro vstup do vlády se zatím vyslovila středočeská ČSSD, proti naopak zástupci Ústeckého kraje.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (21 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 22.05.2018 18:56, Reagovat

Všichni by si měli uvědomit, že prázdných keců už bylo dost a je potřeba konečně mít plně fungující vládu, aby už různí Kalouskové a podobní pitomci zavřeli hubu.

Vosí Hnízdo 22.05.2018 09:50, Reagovat

Ale však oni se nějak doluví. Už se třesou na koryta. A občan zas na posledním místě, tedy rozuměj bílý, pracující, poctivý občan. Alternativa? Co takhle DSSS? Patrně v komunálkách bude v koalici s dalšími národními stranami za bezpečí a čistotu. Takže volme národně. Čechy Čechům!

Volič 22.05.2018 14:46, Reagovat

DSSS není alternativou k ničemu. Je to jen skupina prasat, která si hraje na ty, kteří mohou říkat, kteří jsou vhodní a kteří ne.

Vosí Hnízdo 22.05.2018 21:50, Reagovat

Tak to nám to tady napsal ten pravej, ale to se nedivme - viz jeho příspěvek níže a jak se odhalil. PS: DSSS si na nic nehraje, jediná říká pravdu, to se samozřejmě takovým prasatům tvé ráce nelíbí. A jinak s vůlí voličů dokázala udělat pořádek na severu Čech v rámci komunálního působení a s vůlí voličů jako jediná strana dokáže udělat pořádek i v republice. Ten čas pro národní strany ještě přijde, jako přišel ve Francii, Rakousku, Holandsku aj., i když ještě ne s 50% převahou. Chce to čas, bohužel asi ještě více mrtvých a větší řádění přilezlců a ještě horší manýry Bruselu. Lidi už toho multikulturelismu, sluníčkaření, tibetismu a kavárenství mají plné zuby. Asi tak!

Volič 22.05.2018 23:09, Reagovat

Vůbec nevíš, co píšeš :-)

Vosí Hnízdo 23.05.2018 06:39, Reagovat

To víš, že jak by se ti líbilo psát nebudu. To si musíš zajít někam do kavárny nebo k Bakalům. Tam mají rádi prašivce Havla a zlo kolem něho vzniklé v této zemi.

Lukas 22.05.2018 09:35, Reagovat

Volte piráty!!!
Jediné Pirátský přístup změní 20let trvající chobotnici na magistrátu a krajském úřadě.

Vosí Hnízdo 22.05.2018 09:43, Reagovat

Piráti = Antifa= Anarchisté= Sorosovi poskoci z jeho peněz notně tyjící, feťáci a hlavně VÍTAČI, cigomilové, pravdoláskaři, havlisti, sluníčkáři a kavárníci. Tak to bysme si dali volbou tohoto hnoje!!!!!!

Volič 22.05.2018 14:47, Reagovat

Vžďyt vůbec nevíš, kdo je George Soroš, tak to moc nepoužívej. Ukaž mi jednoho fetujícího piráta. Jsem pravdoláskař, havlista, kávu miluju a sluníčko mám radši než mraky. :D

Vosí Hnízdo 23.05.2018 06:54, Reagovat

Ty, a nevysedáváš s tím Sorosem u té havlistické kávy pod sluníčkem. I on prý miluje teplo, někdy až přespříliš. To budete na stejné vlně, když ho tak dobře znáš, že?

Vosí Hnízdo 22.05.2018 21:41, Reagovat

Potrefená husa právě hlasitě zaskřehotala, až zamrazilo v kostech. U tebe se nedivím. Feťáci, anarchisti volí Piráty-Antifu a i u samotných pirátů se feťáků najde dost. Hledat je ale kvůli tobě nepůjdu, stačí se zahledět do těch jejich kukučů a hlavně jejich nohsledů. A Soros? Stačí co podporuje a co prohlásil, mj., že rodnou vlast Maďarsko chce totálně zničit a myslí tím i Evropu. Chce ji zničit invazí muslatců a černých Afričanů a bohužel se mu to začíná dařit, samozřejme za vehementné podpory USA, NATO a NWO. Tak se ho moc nezastávej. Do jednoho pytle s ním a podobnou lůzou jsem tě už dávno hodil, to se neboj.

Volič 22.05.2018 23:10, Reagovat

Tímto ukazuješ, že vůbec nevíš, o čem mluvíš :-). Evidentně sis to přečetl na Sputniku nebo PL. A ještě se divíš, že jinde to není :D

Vosí Hnízdo 23.05.2018 06:51, Reagovat

To bych se spíš divil, kdyby to, co je na Sputniku bylo i v meinstreemu. Proto člověk čte nezávislé zprávy, např. ze Sputniku, aby byl v realitě. Na Nově nebo v ČT či v MfD se dozví jen poskocké zpravodajství a komentáře, případně jakou měla ranní stolici britská princeznička cikánského původu.

Vosí Hnízdo 23.05.2018 06:45, Reagovat

Apropo, předveď nám, jak se správně má psát, demokrate, ať se zase zasmějeme, alespoň tak jak jsem se zasmál u močové pocty americkým destruktérům. A nějaké to kázáníčko demokrate o Sputniku také přidej, ať se "poučíme". NOjo, no... za socialismu politruci říkali, co je USA a kapitalismus za svinstvo, mnozí to pouštěli jedním uchem sem a druhým tam... a těď po létech se ukázala realita, jakou ti politruci měli nadčasovou pravdu.

Volič 24.05.2018 22:35, Reagovat

Máš tam i něco jiného než urážky? :D To tě naučili v Rusku nebo mezi dělníky ve Škodovce?

to je fičák 21.05.2018 22:38, Reagovat

... předseda strany přijel do regionu - a setkat se s ním nechtěli krajský šéf, hejtman a primátor.
To je banda kreténů - vzhůru dolů pod 5%.

Milan 21.05.2018 22:51, Reagovat

A nebo je předseda orezavatko a je půjde do mesice do pr....

ale ale 23.05.2018 19:02, Reagovat

... Vy snad víte o nějaké volebním sjezdu soc.dem?? Nebo jen tak plácáte na podporu appianské skupinky u socanů.

Uz 21.05.2018 20:43, Reagovat

Zelinar dokončuje svůj funus na vlastní partaji.

Vasek 21.05.2018 21:23, Reagovat

Většina celostátní ČSSD bude pro.
Takže co si mysli Chovanec a Zrzavecky s Bernardem je úplně fuk.

Sam 21.05.2018 18:12, Reagovat

7%, možná méně.
Ať žije strana nevzdelanych primitivu, zrádců a turbostudentu !!!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.