Mladý muž skandálně pomočil památník Díky, Ameriko! jen 90 minut po slavnostním odhalení

Mladý muž skandálně pomočil památník Díky, Ameriko! jen 90 minut po slavnostním odhalení | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Pavel VaněkPavel Vaněk

lékař – primář Léčebné lázně Konstantinovy Lázně

Více

Libor SteinerLibor Steiner

projektový manažer

Více

Zdeňka LiškováZdeňka Lišková

Náměstkyně hejtmana pro správu majetku a investice, zastupitelka PK, zastupitelka Rokycan

Více

Mladý muž skandálně pomočil památník Díky, Ameriko! jen 90 minut po slavnostním odhalení

Plzeň, 10.05.2018, aktualizováno 11.05.2018 13:17 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Jen hodinu a půl po slavnostním odhalení památníku Díky, Ameriko! pomočil toto místo před týdnem mladý muž s baťůžkem na zádech. Své počínání na místě po dopadení vysvětlil tím, že se jedná o jeho politický postoj. S vypůjčeným kýblem a hadrem pak musel pomník vyčistit a nemine ho tučná pokuta. Vedení města proto ve snaze zabránit podobnému zneuctění a degradaci pietního místa plánuje zavést u pomníku a jeho nejbližšího okolí zvýšený dohled ze strany strážníků městské policie. Rozhodla o tom aktuálně Rada města Plzně. U památníku, který se nachází na rušném místě u křižovatky Americké a Klatovské třídy, často posedávají podnapilí lidé, místo znečišťují, dělají hluk a nepořádek. Už loni vyfasoval za pomočení pomníku pětitisícovou pokutu slovenský občan.

Mladý muž ze severního Plzeňska pomník skandálně pomočil jen hodinu a půl po jeho slavnostním odhalení | Autor: FBMladý muž ze severního Plzeňska pomník skandálně pomočil jen hodinu a půl po jeho slavnostním odhalení | Autor: FB

„Památník Díky, Ameriko! je evidován jako válečný hrob. Chceme proto zajistit vhodné chování občanů na tomto místě i určitou úctu, kterou by památník jako pietní místo připomínající osvobození města Plzně americkou armádou měl užívat,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Zvýšený dohled v lokalitě nad dodržováním vyšší čistoty zajistí Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Městskou policií Plzeň.

Městská policie může v této lokalitě zasahovat, může vykazovat lidi, kteří se k tomu místu nechovají jako k pietnímu místu. Já si myslím, že městská policie by měla být viditelnější v ulicích. A není to jen o památníku Díky, Ameriko! Je to hodně o celé Americké třídě, hodně o centru. Toto je nějaký první krok, jak bych chtěl městskou policii dostat více do centra a mezi lidi,“ uvedl náměstek Šindelář. Ten je přesvědčen o tom, že pomník musí být čistě pod fyzickým dohledem. „Kamera to neřeší, ta jen zaznamenává co se děje, ale nechytí toho pachatele přímo při páchání toho přestupku. Tady je potřeba ty lidi, kteří se tam válí, nebo páchají jiný druh přestupků, vykázat z toho místa. Je to také o exemplárních trestech. Takto se lidí v Plzni chovat nemají,“ dodal technický náměstek primátora.

Památník dostal po instalaci také speciální postřik s využitím nanotechnologií. Ten má zajistit lepší ochranu a údržbu v případě znečištění. Nano vrstva odpuzuje vodu, špínu a je odolná vůči chemikáliím.

Památník Díky, Ameriko! na křižovatce ulic Klatovská třída – Americká byl vybudován v letech 1994–1995 a slavnostně byl odhalen při květnových oslavách 50. výročí osvobození města Plzně americkou armádou. Tvoří jej zpevněná plocha z kamenných žulových desek doplněná uprostřed bílou pěticípou hvězdou s reliéfem. Hlavní dominantou památníku jsou dva žulové pylony, na které navazuje vyrovnávací kamenné schodiště. Oba šestimetrové pylony muselo město nechat odstranit předloni v dubnu, a to z důvodu špatného stavebně-technického stavu, v pylonech se objevily praskliny a podle statika hrozilo nebezpečí, že by se 22 tun vážící kvádry mohly zřítit.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Mladý muž ze severního Plzeňska pomník skandálně pomočil jen hodinu a půl po jeho slavnostním odhalení | Autor: FB
  • Památník Díky, Ameriko! bezprostředně po odhalení pomočil muž ze severního Plzeňska. Fotografie ho zachytila v okamžiku, kdy vlastnoručně odstraňoval s vypůjčeným kýblem a hadrem následky svého řádění | Autor: Městská policie
  • Takto loni zachytila bezpečnostní kamera dvaačtyřicetiletého Slováka, který si ulevil přímo u památníku, který byl v té době ještě před rekonstrukcí | Autor: Městská policie

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (9 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

cFRCHg 11.05.2018 15:16, Reagovat

Maskace?
To bude Zrzavecky

Vosí Hnízdo 11.05.2018 02:41, Reagovat

A jinak trochu pro pobavení tóny slušné muziky: https://www.youtube.com/watch?v=OMTzwwXMrhs

MrDacz 11.05.2018 07:43, Reagovat

To teda posloucháš pěkný mrdky...

Volič 11.05.2018 11:57, Reagovat

Tohle je slušná muzika? :D To opravdu neeee.

Vosí Hnízdo 10.05.2018 23:02, Reagovat

Jak policie kašle na bezpečnost občanstva a hlídá jakýsi pomník destruktérům by měli vědět na Sputniku

Vosí Hnízdo 10.05.2018 22:58, Reagovat

Z místa, kde by se feťáci a bezdomovci vyjímali je vyženou, aby šli dělat bordel k obydlím pokojných občanů, či je obtěžovat třeba u nákupních center a podobně. Tam to bude v pořádku, zavoláš li si policii, řeknou tě, "neotravuj".

Vosí Hnízdo 10.05.2018 22:52, Reagovat

Široko daleko žádné veřejné WC, co má chudák občan dělat, když to na něj přijde.... Policie nebude hlídat problematickou Americkou třídu s násilníky, lumpy a ožraly, ale bude hlídat tuto ostudu. Pietní místo? Kdože tam je pohřbený z těch destruktérů. Vždyť tu ani nikdo z nich nezahynul. Maximálně jsou tam někde ostatky civilistů, které zavraždily americké nálety na sklonku války. Ale pro ně tento pomník nestavěli. Chce se mi z toho zvracet a škoda, že jsem daleko, jinak bych to pustil tam a pokuta by mne neminula.

Vosí Hnízdo 10.05.2018 22:42, Reagovat

JO a jen ještě malá otázečka mimo téma. Jak vůbec dopadla ta lavička prašivce Havla v Šafaříkových sadech? Už ji bezdomovci rozebrali celou na dříví. Trochu drahý otop z našich daní za pomalu milión....

Vosí Hnízdo 10.05.2018 22:33, Reagovat

No, halt ti američtí destruktéři mají u občanstva setsakra váhu, když tam močí, flušou, zvrací a co já vím, co se tam ještě děje, že to musí hlídat policie. Osobně jsem tam ještě nebyl, ale až kolem půjdu, určitě si také odplivnu, už jen z principu. Jen aby policie takto hlídala, pomáhala a chránila i řadového občana. Nedávno v Kollárově ulici nafetovaní cigoši s gastarbeitery a feťáky posedávali na schodech místních podnikatelů a nájemníků, vyřvávali, dělali bordel a když se tito obrátili na policii, bylo jim řečeno, že kdyby je vyvedli, že by narušovali svobodu těchto parazitů. Dokud někoho nepodříznou, nic s nimi nejde dělat. Nojo, no, USA pomník za 10mega má halt přednost před pokojným občanem. Pokojný občan si musí pomoci sám, ale POZOR! Když nafetovaný cigoš bude najíždět do lidí a vy mu v tom budete chtít zabránit, třeba, že ho odprásknete, máte smůlu a 15 let na tvrdo vás nemine. Tak kde je spravedlnost, kterou utopil v žumpě "pravdy a lásky" prašivec Havel?

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.