Česká spořitelna zařízla PMDP možnost dobíjet Plzeňskou kartu přes své bankomaty

Česká spořitelna zařízla PMDP možnost dobíjet Plzeňskou kartu přes své bankomaty | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Marek SýkoraMarek Sýkora

Zastupitel PK, radní města Dobřany

Více

Pavel KotasPavel Kotas

Náměstek primátora (pro oblast ekonomickou)

Více

František KončelFrantišek Končel

starosta města Mýto

Více

Česká spořitelna zařízla PMDP možnost dobíjet Plzeňskou kartu přes své bankomaty

Plzeň, 12.04.2018, aktualizováno 15:39 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

I přes dlouhá a složitá jednání se Plzeňským městským dopravním podnikům (PMDP) nepodařilo zachovat službu, která umožňovala dobíjet Plzeňskou kartu na bankomatech České spořitelny. Spolupráci trvající od ledna 2013, díky které mají cestující k dispozici celkem 109 bankomatů České spořitelny v celém Plzeňském i Karlovarském kraji, ukončí Česká spořitelna k 1. květnu 2019. A to i přesto, že k dnešnímu dni bylo na bankomatech provedeno celkem 1,2 milionu transakcí v celkové hodnotě 440 milionů korun.

„I přes veškerou snahu o zachování služby vznesla Česká spořitelna takové požadavky, které pro nás nebyly akceptovatelné. Dodavatel chtěl násobně navýšit platby za provoz, aniž by zlepšil kvalitu či rozsah služby,“ říká předseda představenstva PMDP, Michal Kraus. Jen za minulý rok si v Plzeňském a Karlovarském kraji na bankomatech ČS nabilo svoji kartu více než 43 tisíc cestujících. Transakcí bylo dokonce provedeno téměř 192 tisíc, což je 34 procent z celkového počtu transakcí.

„Mrzí nás, že končí služba, která byla u cestujících velice oblíbená a která získala první místo v soutěži Česká inovace,“ říká ředitel úseku Plzeňská karta, Radomír Kozler. Česká spořitelna podle jeho slov na začátku projektu deklarovala, že má o segment veřejné dopravy velký zájem a že díky její široké síti bankomatů se vybuduje možnost odbavení koncových klientů v celém Plzeňském kraji.

„Je velká škoda pro cestující, že tento pohled přehodnotila a vynikající službu ukončuje. Nový náhled ze strany České spořitelny již nebere vůbec v potaz potřeby koncového klienta, akcentován je čistě zisk. Doufáme, že si cestující oblíbí jiné možnosti dobíjení. Připravujeme nový e-shop Plzeňské karty, který bude maximálně uživatelsky přívětivý a nahradíme tak službu klientům České spořitelny,“ vysvětlil Kozler.

PMDP nyní doporučují využívat k nabití nových dopravních karet, které mají čárový kód orientovaný na výšku, e-shop Plzeňské karty. Transakce se následně potvrdí přímo ve vozech MHD. „E-shop Plzeňské karty je zájemcům k dispozici již nyní a v brzké době bude spuštěna upravená verze, která bude uživatelsky přívětivější a bude doplněna o nové funkce, například o možnost zaslání upozornění před vypršením kupónu,“ dodal Radomír Kozler.

Návod na dobití dopravní karty v e-shopu Plzeňské karty a následná validace ve vozech MHD je cestujícím k dispozici na YouTube PMDP (https://www.youtube.com/watch?v=ulBKUh5WlrA) .

Česká spořitelna se ve svém prohlášení ohradila proti tvrzení představitelů PMDP, že by požadovala navýšení plateb za provoz dobíjecího systému Plzeňské karty na svých bankomatech, aniž by nabízela zlepšení kvality poskytovaných služeb. „Pravdou je přesný opak. Musíme inovovat celou síť našich bankomatů v Plzeňském kraji, abychom udrželi odpovídající kvalitu našich bankovních služeb. Vedení PMDP přislíbilo, že se bude spolupodílet na úhradě provozních nákladů dobíjecího systému, které se díky instalaci dobíjecího systému do inovovaných bankomatů zvýší zhruba o polovinu. Z nám nepochopitelných důvodů však z této dohody vedení PMDP na poslední chvíli odstoupilo a z celé situace iracionálně viní Českou spořitelnu. Ta  je i nadále ochotná jednat o pokračování provozu dobíjecího systému Plzeňské karty ve svých bankomatech,“ prohlásil mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 13.04.2018 04:45, Reagovat

Hrabat, hrabat, hrabat a nic než hrabat. Už aby se těm šmejdům, co chtějí jen víc a víc zatnul tipec. On ten Únor 1948 byl k hodně věcem dobrý.

Volič 13.04.2018 14:06, Reagovat

Jasně. Nuly jako jsi ty se dostali k moci.

taky volič 16.04.2018 21:43, Reagovat

... myslíte tím Rumla staršího, Šabatu, Dienstbiera, Pitharta, Rychetského, Jičínského, ... a podobné?

Volič 17.04.2018 14:48, Reagovat

Ne myslím ty komouše, kteří čtyřicet let ničili tuhle zemi. Československo bylo před válkou jednou z nejsilnějších ekonomik na světě? A kam jsme se dostali mezi léty 1948 a 1989? Na mizinu.

Vosí Hnízdo 21.04.2018 15:10, Reagovat

ČSR -nejsilnější ekonomikou pro 10000 buržoustů a kulaků. S tím by se dalo i souhlasit. Ostatních 15 milionů chodilo o žebrácké holi, bez jakýchkoli jistot. To mi byla opravdu "silná" ekonomika. Stojí za to se podívat na film BOTOSTROJ a člověk si udělá obrázek hned. Asi tak!

taky volič 17.04.2018 20:59, Reagovat

... nevím kolik Vám je - ale jména, která jsem napsal jsou právě ti komouši, kteří tuto zemi v letech 48-68 ničili, pak byli jinými komouši odstaveni od korýtka

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.