Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb

Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,93%
Spokojený45,73%
Zklamaný19,51%
Zdrcený12,20%
Šokovaný14,63%

Celkový počet hlasů: 164

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Richard BayerRichard Bayer

reprezentant v rychlostní kanoistice

Více

Pavel RybaPavel Ryba

místostarosta obce Částkov

Více

Roman JurečkoRoman Jurečko

Místopředseda Regionálního sdružení ODS Plzeňského kraje, člen výkonné rady ODS

Více

Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb

Plzeň, 10.04.2018, aktualizováno 21:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obchody opět ožije budova bývalého Prioru a později malého Tesca v dolní části Americké třídy. Opuštěný obchodní dům získala do svého majetku loni v září společnost AMESIDE, která se dohodla s obchodními řetězci Lidl a Hervis, na provozování prodejen potravin a sportovních potřeb. Obě prodejny se po několikaměsíčních úpravách původních prostor otevřenou v pondělí 16.dubna. Tesco v objektu ukončilo prodej asi v půlce října loňského roku.

„Návrat obchodů určitě pomůže k oživení spodní části Americké ulice v Plzni a zlepší komfort nákupních služeb na tomto místě, byť dočasně. Vyšli jsme vstříc i obyvatelům této plzeňské čtvrti, kteří si na lednové veřejné diskusi postěžovali na absenci obchodu s potravinami. Sortiment nově otvíraných obchodů určitě ale využijí i lidé, kteří tudy procházejí nebo přijíždějí městskou dopravou na blízké hlavní vlakové nádraží v Plzni,“ uvedl Tomáš Jícha, zástupce společnosti AMESIDE. Ta také na území po bývalém DK Inwest, kde se nachází i budova původního Prioru, připravuje projekt nové multifunkční městské čtvrti.

„Každý z obchodních řetězců obsadí jedno patro budovy, Lidl bude přízemí a Hervisu patří první patro, z celkových čtyř podlaží. Celková plocha budovy v součtu prodejních, skladovacích, veřejných či technických prostor má cca 10 800 čtverečních metrů. Ostatní prostory se využívat nebudou. Důvodem je stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů,“ řekl mediální zástupce Ameside Karel Samec. Celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci z 90. let minulého století letech v současnosti již omezené využití. Je jasné, že časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí a bývalý Prior nemine demolice.

Obchody Lidlu a Hervisu budou otevřeny jen dočasně. Zatím není jasné, na jak dlouho. Společnost AMESIDE pracuje na přípravách projektu nové městské čtvrti v souladu s územní studií města Plzeň, schválenou na podzim 2017. Do doby zahájení výstavby bude toto místo ale určitě fungovat v nastávajícím novém modelu s čerstvě otvíranými obchody. „ Alespoň dočasně se sem vrátí normální život. Věřím, že lidé z Plzně i její návštěvníci to ocení,“ dodal Tomáš Jícha.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Naivita 19.04.2018 10:55, Reagovat

Pan Jícha podceňuje Plzeňany, pokud si myslí, že budou zvyšovat životní úroveň společnosti Amadeus, která je vlastníkem firmy Ameside. Amadeus dost negativně zasáhl do života Plzně a prozíravý člověk bude volit peněženkou, když komunálními volbami se nic nemění (max.k horšímu) a bude utrácet peníze jinde. Většina občanů již pochopila, že pouze tímto postojem může dát svůj nesouhlas s jednáním zaprodaných politiků. Tím myslím i ignorace restaurací, které patří politikům ODS - zejména Potrefená husa, JEZ PIJ, Ve vilách nebo Bross cafe. V těchto podnicích může utrácet jen nevědomá mládež a hlupáci, kterým je všechno jedno.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.