Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb

Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Radislav NeubauerRadislav Neubauer

Starosta MO Plzeň 3

Více

Jiří BrunerJiří Bruner

jednatel společnosti

Více

Opuštěný Prior opět oživí obchody, dočasně tam vznikne prodejna potravin a sportovních potřeb

Plzeň, 10.04.2018, aktualizováno 21:31 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Obchody opět ožije budova bývalého Prioru a později malého Tesca v dolní části Americké třídy. Opuštěný obchodní dům získala do svého majetku loni v září společnost AMESIDE, která se dohodla s obchodními řetězci Lidl a Hervis, na provozování prodejen potravin a sportovních potřeb. Obě prodejny se po několikaměsíčních úpravách původních prostor otevřenou v pondělí 16.dubna. Tesco v objektu ukončilo prodej asi v půlce října loňského roku.

„Návrat obchodů určitě pomůže k oživení spodní části Americké ulice v Plzni a zlepší komfort nákupních služeb na tomto místě, byť dočasně. Vyšli jsme vstříc i obyvatelům této plzeňské čtvrti, kteří si na lednové veřejné diskusi postěžovali na absenci obchodu s potravinami. Sortiment nově otvíraných obchodů určitě ale využijí i lidé, kteří tudy procházejí nebo přijíždějí městskou dopravou na blízké hlavní vlakové nádraží v Plzni,“ uvedl Tomáš Jícha, zástupce společnosti AMESIDE. Ta také na území po bývalém DK Inwest, kde se nachází i budova původního Prioru, připravuje projekt nové multifunkční městské čtvrti.

„Každý z obchodních řetězců obsadí jedno patro budovy, Lidl bude přízemí a Hervisu patří první patro, z celkových čtyř podlaží. Celková plocha budovy v součtu prodejních, skladovacích, veřejných či technických prostor má cca 10 800 čtverečních metrů. Ostatní prostory se využívat nebudou. Důvodem je stáří stavby a nutnost dodržování bezpečnostních parametrů,“ řekl mediální zástupce Ameside Karel Samec. Celý suterén nyní slouží jako základna pro podpěru přízemí. Původní budova z roku 1968 má i přes částečnou modernizaci z 90. let minulého století letech v současnosti již omezené využití. Je jasné, že časem ustoupí nové výstavbě plánované na tomto území a v jeho okolí a bývalý Prior nemine demolice.

Obchody Lidlu a Hervisu budou otevřeny jen dočasně. Zatím není jasné, na jak dlouho. Společnost AMESIDE pracuje na přípravách projektu nové městské čtvrti v souladu s územní studií města Plzeň, schválenou na podzim 2017. Do doby zahájení výstavby bude toto místo ale určitě fungovat v nastávajícím novém modelu s čerstvě otvíranými obchody. „ Alespoň dočasně se sem vrátí normální život. Věřím, že lidé z Plzně i její návštěvníci to ocení,“ dodal Tomáš Jícha.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Naivita 19.04.2018 10:55, Reagovat

Pan Jícha podceňuje Plzeňany, pokud si myslí, že budou zvyšovat životní úroveň společnosti Amadeus, která je vlastníkem firmy Ameside. Amadeus dost negativně zasáhl do života Plzně a prozíravý člověk bude volit peněženkou, když komunálními volbami se nic nemění (max.k horšímu) a bude utrácet peníze jinde. Většina občanů již pochopila, že pouze tímto postojem může dát svůj nesouhlas s jednáním zaprodaných politiků. Tím myslím i ignorace restaurací, které patří politikům ODS - zejména Potrefená husa, JEZ PIJ, Ve vilách nebo Bross cafe. V těchto podnicích může utrácet jen nevědomá mládež a hlupáci, kterým je všechno jedno.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.