Také v Plzni protestovaly stovky lidí proti vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše

Také v Plzni protestovaly stovky lidí proti vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Anna SoukupováAnna Soukupová

Obchodně technický manažer

Více

Martin BaxaMartin Baxa

1. náměstek primátora (pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a projektu Plzeň – Evrop

Více

Jan LátkaJan Látka

Senátor PČR, zastupitel PK, zastupitel města Domažlice

Více

Také v Plzni protestovaly stovky lidí proti vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše

Plzeň, 09.04.2018, aktualizováno 22:49 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Kolem 500 lidí se v podvečer sešlo na plzeňském náměstí Republiky, kde se podobně jako v řadě dalších českých měst uskutečnila v pondělí demonstrace proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě v demisi. Řada účastníků protestní akce přišla s transparenty v rukou. Na nich byla hesla jako Stop Babišismu, Babiše do koše a další transparent posílal premiéra velmi jadrně do známých míst, kde slušně řečeno končí záda.

Richard Beneš | Autor: Úderná heslaRichard Beneš | Autor: Úderná hesla

Lidé na místě podepisovali archy, kde byly dvě petice. Tou první byla petice Za slušného premiéra a slušnou vládu, druhá petice byla určena poslancům ANO zvoleným v Plzeňském kraji, kteří byli vyzýváni k odpovědnému plnění svého mandátu a poslaneckého slibu. U mikrofonu se pak střídali řečníci z demokratických politických stran i z dalších občanských nebo ekologických uskupení.

 

„Jsme tady kvůli svobodě, není nám jedno v jaké zemi žijeme, chceme žít v zemi, která je svobodná. Vzkazujeme vládě bez důvěry, aby nehledala podporu u komunistů a rasistů. Začíná nám docházet trpělivost. Vyslovujeme jasné NE snahám o ovládnutí police, justice a státních zastupitelství. Ruče pryč od policie a vyšetřovatelů vaší kauzy, ruce pryč od novinářů a svobodných médií,“ prohlásil na úvod akce směrem k premiérovi jeden z jejích organizátorů Robert Elva Frouz.

 

Před mikrofonem se objevil také politický komentátor a pedagog Bohumil Doležal, který je držitelem prestižní Ceny 1. června. Tu uděluje město Plzeň za obhajobu a prosazování principů demokracie, lidských práv a svobod. „Demokracie se nám mění v technokracii, oligarchizaci a v buranokracii. Máme vládu sprostoty a hulvátství a to je třeba zastavit. Ta proměna je ale možná jen když budou spolupracovat všechny demokratické strany. Bez nich to nepůjde,“ uvedl Doležal. Krátce promluvil i polistopadový ministr vnitra Jan Ruml, který všechny přítomné pozdravil a vyzval je k podpoře demokratických hodnot.

 

Pedagog Roman Černík chválil, že na akci se sešlo hodně studentů a mladých lidí. „Jak bude vypadat školství? Bude školství jako firma? Škola podle Komenského není firmou, ale dílnou lidskosti. Školy mají mladé lidi učit, jak se dobrat k pravdě a jak poznat pravdu, starejme se o naše školy a učitele. Kde jsou školy zanedbané, tam se daří extremismu a populismu,“ prohlásil Černík.

 

U mikrofonu nechyběl ani náměstek plzeňského primátora a bývalý disident Petr Náhlík (KDU-ČSL). „Lidská svoboda je nedělitelná, jsem rád, že je tady hodně mladých lidí. Každý z nás by měl získat alespoň deset voličů, kteří nešli k volbám a přesvědčit je aby příště šli volit,“ uvedl Náhlík.

 

Jednoznačně největší potlesk zazněl při projevu prvního náměstka primátora a poslance Martina Baxy (ODS). „Máme vládu, která vládne bez důvěry a máme prezidenta, který říká, že to je jedno. Kdybychom mlčeli, tak se určitě nic nezmění. Demokratické politické strany a demokraticky smýšlející občané se musí spojit, aby tyto demokratické hlasy bylo slyšet. Chceme, abychom byli standardní demokratickou Českou republikou. Mám velké přání, aby se takové demonstrace nemusely už příště konat,“ řekl poslanec Baxa.

 

Představitel plzeňských Pirátů Pavel Bosák zase zdůraznil, že celá nová generace mladých obyvatel naší republiky nikdy nepoznala totalitu a vyrůstala v demokracii. „y se musíme zbavit všech těch mafiánsko-estébáckých žab sedících na prameni,“ dodal Bosák. Po hodině se účastníci demonstrace poklidně rozešli z náměstí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Richard Beneš | Autor: Úderná hesla
  • Richard Beneš | Autor: Poslanec Martin Baxa měl největší potlesk ze všech řečníků
  • Richard Beneš | Autor: Na náměstí protestovaly stovky lidí proti vládě bez důvěry

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (16 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

San 10.04.2018 23:20, Reagovat

Jakou ty žvásty mají podporu ukázala „zdrcující pětistovka“ křiklounů.

MrDacz 11.04.2018 10:43, Reagovat

Každý nemůže být tak dokonalý debil a vychlastaný hovado jako náš prezident!
Jediný kdo se mu může rovnat jsou jeho příznivci.

A Bureš?
To je kapitola sama o sobě.
Vypráskat bičem nazpět na Slovač!!!

San 12.04.2018 12:02, Reagovat

Debil se snadno pozná podle vyjadřování.

MrDacz 17.04.2018 22:55, Reagovat

Kopni se do koulí, ať se trochu probereš;-)

MrDacz 17.04.2018 23:04, Reagovat

Sem zvrácenej, já to vím.

MrDacz 10.04.2018 05:43, Reagovat

Vosáku, umíš jen blbě kecat na netu! Zjevně si v životě dost nešťastný a sám se sebou nespokojený... Tvé výlevy zde jsou pouze jakousi masturbací ega, které ale neexistuje! Těžko s takovým materiálem pracovat.

Vosí Hnízdo 10.04.2018 11:29, Reagovat

Reakce, která mne vcelku před obědem potěšila. Co čekat od tohoto diskutéra v momentě, když dojdou argumenty? Hádáte správně. Urážky, dehonestace, znevažování, zesměšňování. A právě tento fakt mne utvrzuje v názoru, že jsem těch svých pár vět zde napsal správně a pravdivě a vůbec mne nevadí, že se to takovým MrDaczům a třeba zcela jistě i těm 500 jemu podobným řvounům z náměstí nelíbí. Oni by si nejraději vykládali dekomkracii po svém, tzn., že jen ta jejich pravda je ta správná. A ať se to někomu líbí nebo ne (ani mne se to nelíbí), tak ANO s převahou vyhrálo volby a má rozhodné právo koho si dosadí jako lídra. Komu se to nelíbí, ať v příštích volbách volí jinak, nejlépe VLASTENECKY A NÁRODNĚ.

Vosí Hnízdo 10.04.2018 03:42, Reagovat

Představitel plzeňských Pirátů Pavel Bosák zase zdůraznil, že celá nová generace mladých obyvatel naší republiky nikdy nepoznala totalitu a vyrůstala v demokracii.... Představitel Pirátů tím chtěl zřejmě říci, že celá mladá generace nepoznala existenční a sociálně spravedlivé jistoty socialistického režimu. Zná jen ostré lokty a nejistou budoucnost havlistického ranně rozvojového kapitalismu, který zcela určitě adekvátně nezaměstná všechny ty absolventy humanitních vysokých škol. Ostatně, jak může pan Pirát kafrat o něčem, co sám zná jen z vyprávění rádoby "pedagogů" Černíků a jemu podobných. Ve zkratce řečeno, za té tzv. totality lidé měli své jistoty dané zákonem, lidi měli dost času se radovat ze života, z přátelství, když onemocněli, zestárli, stát se také postaral... a jestli se pár vyčůránkům či pohrobkům vykořisťovatelské buržoazie zrovna nedařilo, bylo to jedině dobře. Chyby jsou v každém režimu, ale za socialismu tady rozhodně lidi nežili pod úrovní zvířat po kanálech a děrách. A nedělo se ani to, ač mnozí mnohdy tvrdě pracující, mnohdy s bídou přežívali od výplaty k výplatě. Pravda, nedělo se ani to, že vypočítavý jednotlivec přepichově žil z práce druhých. Ten režim, ať byl jakýkoli se o lidi dokázal postarat i když třeba bylo o něco více složitější ze dne na den odcestovat na Kanáry, či si koupit poslední model mercedesu. Asi tak!

Banjo 10.04.2018 14:19, Reagovat

Jsem rád, že moje děti mohly jít studovat podle svých schopností, a že neměly zakázané jisté typy vzdělání jako já, nebo že nemusely v 15 letech do práce jako moje máma, která si maturitu dodělávala večerně, protože kvůli třídnímu původu nesměla na školu s maturitou (samé jedničky na základce a vzdělané rodiče měla).
Jo a taky že nemají tu sociální jistotu jako jsme v jejich věku měli my. Že pokud nevstoupíme do KSČ (což nepřicházelo v úvahu, to bych se ze sebe musel pozvracet, kdybych se viděl v zrcadle), nemůžeme pomyslet na žádnou kariéru.
A taky jistotu, že nikam nezabloudíme v Jugoslávii nebo na západě, protože tam jsem 20 let vyjet nesměl (naposledy v roce 1969).

Vosí Hnízdo 11.04.2018 11:33, Reagovat

Tak už nám jenom prozraď, kde jsi ty své úsměvné výplody okopíroval a bude to v cajku.

Vosí Hnízdo 11.04.2018 11:30, Reagovat

Sakra, tvoje máma šla v 15 létech do práce? To chodili ti největší propadlíci a hlupáci, co se nešli ani učit. Pokud se máma nedostala hned na SŠ, měla možnost jít po základní škole (ZDŠ) v 15 létech na učební obor, v čemž by ji jistě nikdo nebránil, tím získat praxi a potom studovat. Nerozumím tomu tedy, že šla v 15 létech rovnou do nekvalifikované práce. Bez učňovské kvalifikace by ji ani na střední školu nevzali a v 15 létech večerně studovat nešlo. Máš v tom vážně nějaký madlajs, který vyprávěj zblblým studentíkům a ne pamětníkovi té doby.

Vosí Hnízdo 11.04.2018 11:20, Reagovat

Je pravda, že dneska vystuduje kolikrát i mentálně retardovaný jedinec. Vysoké školy, zejména ty humanitní chrlí mraky absolventů, z nichž jen zlomek najde skutečné uplatnění. Ostatní končí v McDonaldech či u kas hypermarketů a tak podobně. Bohužel na úkor toho, že za chvíli nám nebude mít kdo upéci slušný chleba či opravit vodovod nebo auto a nechtít za to majlant, pro nedostatkovost těchto řemesel. Prestižní vysoké školy jako práva nebo lékařství jsou pro běžné jedince stejně obtížně dostupné, jak dříve, tzn. je třeba mít známé, peníze a tlačenku a třeba to i trpělivě zkoušet a zkoušet dál. A na technické obory je nutno technické vlohy, což každý nemá, ale na ty se i za minulého režimu dostal každý, kdo na to měl buňky. Zářný příklad je Ivan Havel, vlastizrádcův bráška, a že ten měl setsakra!!!! špatný třídní původ a vystudoval jadernou fyziku. Tvojí mámě jistě neuškodilo, když získala praxi v oboru před studiem. Takových bylo více a není umění jen chrlit studenty, co na trhu nebudou mít uplatnění. O tom, že nevstoupíš li do KSČ, neuděláš kariéru lžeš, jak když tiskne. Znal jsem lidi v mnoha vedoucích funkcích, dokonce v armádě (ČSLA), a to jsem se divil, nebyli členy KSČ. Nicméně je pravda, že bylo vhodné v KSČ být, chtěl li se člověk podílet na politice a veřejném dění. Hlavu tam nikomu netrhali a byla to politická práce, stejně jako dnes třeba v ODS nebo ČSSD. V době studené války pravda bylo obtížnější cestovat na Západ, kvůli pochopitelným skutečnostem studené války. Nicméně možností cestování bylo tolik, že pokud někdo skutečně cestovat chtěl a ne jen blbě kafrat, svůj cíl cest a rekreace si vždy našel. Z ubohosti tvého příspěvku je zřejmé, že jen teoreticky kafráš a jsem přesvědčen, že ani děti nemáš. Lžeš jak když tiskne a zamysli se nad tím, co blábolíš. Asi tak!!

Vosí Hnízdo 10.04.2018 03:21, Reagovat

Pedagog Roman Černík ve svém zoufalém projevu burácel za to, aby se ve školách ještě více vymývaly mozky mladým lidem, aby ti, jak stádo šli vyřvávat všude tam, kam je kavárna, tibetisté a sluníčkáři pošlou za oklešťování vlastenectví či národních zájmů a volili jejich vítačské, probruselské a drahošovské poskoky a přicmrndávače. Dle tohoto "pedagoga" jsou to ti jediní správní lidé. Školy, kde se tak neděje, kde mají slušné pedagogy, kteří jak se sluší a patří např. vyvěsí obraz prezidenta a třeba nevyvěsí vlajku autoritářského a tmářského Tibetu, jsou slovy takovéhoto "pedagoga" zanedbané a nezdravé. Jsem rád, že jsem neměl nikdy v životě tu "čest", aby mne "takovýto pedagog" měl dovoleno prznit můj názor a lituji ty, co "takovémuto pedagogovi" věří.

Vosí Hnízdo 10.04.2018 03:09, Reagovat

Jednoznačně největší potlesk zazněl při projevu prvního náměstka primátora a poslance Martina Baxy (ODS)..... No, tak to si umím velice dobře představit, co za lidský odpad tomuto vyvěšovači tibetských vlajek tleskalo. Nic slušného a vlasteneckého to určitě nebylo. To vím jistě!

Vosí Hnízdo 10.04.2018 03:05, Reagovat

Krátce promluvil i polistopadový ministr vnitra Jan Ruml... Jestlipak si s sebou chlapec vzal i spacák a deku. Však známe ty jeho kousky....

Vosí Hnízdo 10.04.2018 03:01, Reagovat

Vzkazujeme vládě bez důvěry, aby nehledala podporu ....mj u rasistů. To jsem nevěděl, že vlastenectví a národní zájmy jsou ve slovníku těchto poblouzněnců a bezmozků označovány rasismem, ač na extremismus a xenofobii už jsem si zvykl. V opačném výkladu "tím básník chtěl zřejmě říci", že je třeba hledat podporu u vítačů, sluníčkářů, cigomilů a vlastizrádců!! Tak v tomto případě jsem hrdý na to, že jsem také rasista. Ano, vadí mne drzí a nepřizpůsobiví cikáni, kterých je minimálně 99% z jejich populace, vadí mne gastarbeteři, co tady páchají zlo a kriminální činnost, vadí mne přilezlci, co parazitují, terorizují vraždí, násilní, vynucují si vlastní zájmy po celé západní Evropě a když si je sem pustíme, budou totéž dělat u nás. A jinak Babiš není zrovna dvakrát moje krevní skupina.... Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.