Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS

Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří HrozaJiří Hroza

důchodce, bývalý VŠ učitel, trenér

Více

Miroslav PelánMiroslav Pelán

učitel

Více

Pavel ŠrámekPavel Šrámek

poslanec parlamentu ČR

Více

Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS

Plzeň, 22.03.2018, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku poskytne město Plzeň byt do nájmu. Otec rodiny byl členem kurdské armády a bojoval proti Islámskému státu (ISIS). Manželé se dvěma dětmi získali mezinárodní ochranu v České republice, mají zde přiznán trvalý pobyt a jsou zařazeni ve Státním integračním programu Ministerstva vnitra České republiky. Média o tom informoval na tiskové konferenci plzeňský radní David Šlouf (ODS).

„Rodina v současné době přebývá v Integračním azylovém středisku v Havířově. Česká republika se jim líbí, a proto se velmi intenzivně snaží naučit českému jazyku a zvyknout si na nové prostředí. Rádi by našli místo, kde mohou v klidu pracovat a žít. Pro místo trvalého pobytu si vybrali Plzeň,“ přiblížil radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf. Žádost o získání nájemního bytu za rodinu poslaly spolek Hejmo Plzeň a Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra České republiky. Otec rodiny, jenž bojoval proti takzvanému Islámskému státu, by se do budoucna rád živil překladatelstvím.

Radní schválili nájem bytu o velikosti 2+1 v centru města. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu šest až 11 měsíců, vždy však do 30. září nebo 31. března kalendářního roku. Výše nájemného je 82,10 korun za metr čtvereční a měsíc. V nájemní smlouvě bude zakotveno ustanovení umožňující obnovení nájmu vždy na dobu šesti po sobě jdoucích kalendářních měsíců.

Město Plzeň už podobným způsobem poskytlo nájemní bydlení dvěma křesťanským uprchlickým příbuzenským rodinám z Iráku, bylo to vloni, kdy rodiny získaly do nájmu dva byty v Nerudově ulici. „Rodiny jsou zde spokojené, většina členů pracuje, či chodí do školy,“ doplnil David Šlouf. Stejně tak byl v roce 2017 usnesením radních poskytnut do nájmu byt na Klatovské třídě rodině uprchlíků z Ukrajiny.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.03.2018 07:30, Reagovat

A že mu taky neposkytnou jen přístřešek někde v městské kolně, jako řadě domorodých občanů, co mnohdy léta platili u nás daně a přispívali do veřejného rozpočtu. Pak přišla nemoc, tíživá situace, nedostatek příjmů, dluh na nájmu a ve finále takový občan ještě mohl mluvit o štěstí, že ho šoupli do nějaké kolny a ne rovnou na ulici. Přilezlci se hned dává byt 2+1 a dobře placená práce k tomu, kde se samozřejmě nesmí moc předřít, nejlíp v nějaké neziskovce. A cikánům jakbysmet. Ti zdevastují 2,3,10 bytů a stále dostávají šanci a další byty, dotuje se jim z našich daní nájemné a komodity..., co kdyby se náhodou nepolepšili....

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.