Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS

Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Josef SommerJosef Sommer

starosta obce Bolešiny

Více

Pavel KašíkPavel Kašík

Logistik

Více

Jiří KuthanJiří Kuthan

uvolněný předseda Výboru pro zadávání veřejných zakázek ZMP

Více

Plzeň poskytne nájemní byt čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku, otec bojoval proti ISIS

Plzeň, 22.03.2018, aktualizováno 15:25 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Čtyřčlenné rodině uprchlíků z Iráku poskytne město Plzeň byt do nájmu. Otec rodiny byl členem kurdské armády a bojoval proti Islámskému státu (ISIS). Manželé se dvěma dětmi získali mezinárodní ochranu v České republice, mají zde přiznán trvalý pobyt a jsou zařazeni ve Státním integračním programu Ministerstva vnitra České republiky. Média o tom informoval na tiskové konferenci plzeňský radní David Šlouf (ODS).

„Rodina v současné době přebývá v Integračním azylovém středisku v Havířově. Česká republika se jim líbí, a proto se velmi intenzivně snaží naučit českému jazyku a zvyknout si na nové prostředí. Rádi by našli místo, kde mohou v klidu pracovat a žít. Pro místo trvalého pobytu si vybrali Plzeň,“ přiblížil radní pro správu městských nemovitostí David Šlouf. Žádost o získání nájemního bytu za rodinu poslaly spolek Hejmo Plzeň a Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra České republiky. Otec rodiny, jenž bojoval proti takzvanému Islámskému státu, by se do budoucna rád živil překladatelstvím.

Radní schválili nájem bytu o velikosti 2+1 v centru města. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu šest až 11 měsíců, vždy však do 30. září nebo 31. března kalendářního roku. Výše nájemného je 82,10 korun za metr čtvereční a měsíc. V nájemní smlouvě bude zakotveno ustanovení umožňující obnovení nájmu vždy na dobu šesti po sobě jdoucích kalendářních měsíců.

Město Plzeň už podobným způsobem poskytlo nájemní bydlení dvěma křesťanským uprchlickým příbuzenským rodinám z Iráku, bylo to vloni, kdy rodiny získaly do nájmu dva byty v Nerudově ulici. „Rodiny jsou zde spokojené, většina členů pracuje, či chodí do školy,“ doplnil David Šlouf. Stejně tak byl v roce 2017 usnesením radních poskytnut do nájmu byt na Klatovské třídě rodině uprchlíků z Ukrajiny.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 25.03.2018 07:30, Reagovat

A že mu taky neposkytnou jen přístřešek někde v městské kolně, jako řadě domorodých občanů, co mnohdy léta platili u nás daně a přispívali do veřejného rozpočtu. Pak přišla nemoc, tíživá situace, nedostatek příjmů, dluh na nájmu a ve finále takový občan ještě mohl mluvit o štěstí, že ho šoupli do nějaké kolny a ne rovnou na ulici. Přilezlci se hned dává byt 2+1 a dobře placená práce k tomu, kde se samozřejmě nesmí moc předřít, nejlíp v nějaké neziskovce. A cikánům jakbysmet. Ti zdevastují 2,3,10 bytů a stále dostávají šanci a další byty, dotuje se jim z našich daní nájemné a komodity..., co kdyby se náhodou nepolepšili....

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.