Tibetskou vlajku už v pátek vyvěsily dvě plzeňské radnice, k akci se připojí v regionu 50 dalších

Tibetskou vlajku už v pátek vyvěsily dvě plzeňské radnice, k akci se připojí v regionu 50 dalších | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jiří PospíšilJiří Pospíšil

Poslanec Evropského parlamentu, zastupitel PK

Více

Michal LinhartMichal Linhart

starosta města Janovice nad Úhlavou

Více

Jana VadlejchováJana Vadlejchová

studentka, obchodní zástupkyně

Více

Tibetskou vlajku už v pátek vyvěsily dvě plzeňské radnice, k akci se připojí v regionu 50 dalších

Plzeň, 09.03.2018, aktualizováno 19:41 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Už v pátek odpoledne zavlála tibetská vlajka na budově radnice centrálního plzeňského městského obvodu a samozřejmě i na radnici na Slovanech. Vyvěšování tibetské vlajky 10. března je symbolická akce na podporu ochrany lidských práv a děje se tak v den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Obvykle ji vyvěšují úřady, instituce, školy, ale i jednotlivci. V Plzeňském kraji se letos k akci připojí asi 50 radnic.

Tibetskou vlajku už v pátek odpoledne vyvěsil na budově centrálního plzeňského městského obvodu místostarosta Radoslav Škarda. Asistoval mu zastupitel Ondřej Ženíšek. | Autor: Richard BenešTibetskou vlajku už v pátek odpoledne vyvěsil na budově centrálního plzeňského městského obvodu místostarosta Radoslav Škarda. Asistoval mu zastupitel Ondřej Ženíšek. | Autor: Richard Beneš

V samotné Plzni je ovšem tato akce předmětem mnoha politických šarvátek a bouřlivých diskusí. Tibetskou vlajku ani letos nevyvěsí krajský úřad a oficiálně zřejmě ani plzeňský magistrát, kde o tom naposledy diskutovali zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek. Tradici vyvěšování tibetské vlajky zahájil v Plzni starosta Slovan a současně i senátor Lumír Aschenbrenner (ODS) v roce 1999. A stejně to udělal i v pátek.

Tibetskou vlajku na budovu radnice MÚ Plzeň 3 vyvěsil v pátek odpoledne také místostarosta centrálního obvodu Radoslav Škarda (TOP 09) za asistence zastupitele a stranického kolegy Ondřeje Ženíška. „Vyvěšování tibetské vlajky na budově Městského úřadu Plzeň 3 iniciovala v roce 2016 právě TOP 09. K mé radosti rada městského obvodu náš návrh akceptovala a těší mě, že letos vyvěsíme vlajku už po třetí,“ říká místostarosta centrálního obvodu za TOP 09 Radoslav Škarda.

Plzeňská radnice má platné usnesení rady z roku 2005 o vyvěšování vlajky, oficiálně nad hlavním vchodem do budovy, což se ovšem neděje. Toto usnesení názorově štěpí i radniční koalici. Primátor Martin Zrzavecký (ČSSD) na jednání zastupitelstva uvedl, že datum 10. března respektuje, nicméně světem podle jeho názoru hýbou i jiná témata, než je krvavé potlačení tibetského povstání komunistickou Čínou. „Nechme to na sobotu, třeba vás překvapíme,“ dodal primátor. Vlajku na magistrátu obvykle vyvěšuje už několik let náměstek primátora Martin Baxa (ODS) s podporou kolegy náměstka Petra Náhlíka (KDU-ČSL).

A právě Martin Baxa ještě v pozici náměstka hejtmana Plzeňského kraje letos přišel s návrhem, aby vlajku vyvěsil krajský úřad. Podporu získal i u hejtmana Josefa Bernarda (ČSDD). Návrh nakonec letos v únoru neprošel hlasováním v zastupitelstvu, pro vyvěšení tibetské vlajky hlasovalo 18 zastupitelů, sedm bylo proti a 15 se zdrželo. Naposledy oficiálně vyvěsil tibetskou vlajku na krajském úřadu bývalý hejtman Petr Zimmermann (ODS). Po nástupu Milady Emmerové (ČSSD) i dalších sociálně demokratických hejtmanů se od této akce upustilo.

A na kterých radnicích ještě bude vlát tibetská vlajka? Například v Blovicích, Křimících, Přešticích, Klatovech, ve Spáleném Poříčí v Nepomuku, ve Starém Plzenci, v Třemošné, ale i v dalších městech a obcích regionu.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Tibetskou vlajku už v pátek odpoledne vyvěsil na budově centrálního plzeňského městského obvodu místostarosta Radoslav Škarda. Asistoval mu zastupitel Ondřej Ženíšek. | Autor: Richard Beneš
  • Tibetskou vlajku vyvěsil na svém úřadu i starosta Slovan Lumír Aschenbrenner | Autor: Richard Beneš

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 19.03.2018 10:01, Reagovat

Dobrá zpráva dne: Vladimir Vladimirovič Putin opět ruským prezidentem. Zvítězil s bezkonkurenční převahou. Na počest by stálo za to vyvěsit ruskou vlajku.

a co Katalánsko 18.03.2018 12:26, Reagovat

.. v loňském roce tam centrální vláda zmlátila demonstranty - proč nevyvěšují i Katalánskou vlajku?

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:20, Reagovat

Hnus, hnus a ještě jednou hnus. Hnus fialovej!!!!!!

Karel 14.03.2018 09:59, Reagovat

Alespoň v tomhle je radnice rozumná

Vosí Hnízdo 10.03.2018 06:09, Reagovat

...a zapamatujme si dobře tváře těch zaprodanců, co ten hadr vyvěšují. A při nejmenším si na to vzpomeňme u voleb. Asi tak!

Vosí Hnízdo 10.03.2018 06:06, Reagovat

Kdo vyvěsí vlajku tmářské, páchnoucí, zvrácené a úchylné fanatické enklávy se staví na její roveň. Stejně jako vlastizrádce Havel, který byl znám tím, že mimo jiná svinstva, co napáchal ve svém bídném životě, se stýkal pro ostudu celého našeho národa s dajlajlámou, který je mnoha slušnými režimy spíš odsuzován, než veleben. Ale co čekat od někoho, koho R. Heydrich houpal jako malého na kolenou, bratříce se s jeho stejně úchylným fotříkem. Halt jablko nepadá daleko od stromu. Asi tak!

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.