Zatím je ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká svého aquacentra

Zatím je ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká svého aquacentra | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kamila CíslerováKamila Císlerová

místostarostka a učitelka ZŠ

Více

Josef LangmajerJosef Langmajer

provozovatel plaveckého a lyžařského areálu

Více

Jiří HrozaJiří Hroza

důchodce, bývalý VŠ učitel, trenér

Více

Zatím je ve hvězdách, zda se někdy Plzeň dočká svého aquacentra

Plzeň, 08.03.2018, aktualizováno 16:02 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Za zbytečné plýtvání městskými penězi označila opoziční TOP 09 vynaložení téměř 1,5 milionu korun za vypracování nové studie, která má prověřit lokality a možnosti pro výstavbu aquaparku v Plzni. Taková studie totiž existuje už od roku 2012, kdy ji pro město vypracoval útvar koncepce a rozvoje. Zastupitelé z TOP 09 navrhli, aby stávající studii pouze aktualizovalo a doplnilo, což by mělo přijít jen na 100 tisíc korun. Tento návrh po dlouhé a vášnivé debatě zastupitelstvo neodsouhlasilo. Pro hlasovalo 19 zastupitelů, proti byli tři a 13 se jich zdrželo. Samotné město Plzeň by mělo za vypracování nové studie zaplatit jen 700 tisíc korun, zbytek by měl hradit kraj, který chce na projektu s Plzní spolupracovat.

„Město má hotovou studii z roku 2012, která pro akvapark vytipovala čtyři místa, na Borských polích, Na Lopatárně, u Globusu a v Chotíkově. Pozemek na Borských polích ale už město prodalo. Tuto studii jsme již dvakrát během tohoto volebního navrhovali aktualizovat s nákladem kolem 100 tisíc korun. Pan primátor náš návrh nikdy nepodpořil, s tím, že Plzeňanům stačí plavecký bazén na Slovanech. Považujeme proto za nehorázné, že je teď město s krajem ochotné investovat bezmála 1,5 milionu korun za studii novou, která má prověřit stejné lokace jako již existující městská studie,“ uvedl předseda klubu zastupitelů TOP 09 Michal Vozobule.

Primátor Martin Zrzavecný (ČSSD) zdůraznil, že stará studie směřovala na soukromé investory a nepočítala s tím, že by do projektu měl vstoupit veřejný subjekt jako je město nebo kraj. „Veřejnost si takové zařízení přeje, naším cílem je ten projekt zpřesnit a zjistit, jak by to mělo být velké, co všechno by tam mělo být,“ řekl primátor. Dodal, že původní studie vznikala pro soukromého investora, který chtěl projekt realizovat. „Odstoupil, protože očekával od města výhodný nákup pozemků, což mu město nemohlo umožnit,“ řekl primátor.

Starosta městské části Doubravka Michal Chalupný (ČSSD) by si aqupark v Plzni přál. „Máme studii, která ležela roky na stole. Nemyslím si, že na ten projekt budou stát ve frontě investoři. Je třeba zjistit, zda se ten aquapark dá ve městě udělat či nikoliv. Jde o věc soukromého investora, ale musí se počítat se vstupem města do projektu. Aktualizovat věc, která nám nebyla k ničemu mi ale připadá zbytečné.“

Pro aktualizaci původní studie se vyslovila místostarostka Lochotína Ivana Mádlová (ANO). „Také nechápu, proč by se nemohl aktualizovat ten dokument. Řada těch věcí tam bude stejná. Plzni aquapark opravdu chybí. Je po něm velká poptávka a je s podivem, že ho tady stále nemáme,“ uvedla Mádlová. „O aquaparku se tady bavíme už 20 let. Problémem není výstavba, ale následný provoz toho zařízení,“ konstatoval Petr Osvald (ČSSD). Radní David Šlouf (ODS) pak tlumočil aktuální stanovisko občanských demokratů, kteří preferují projekt přírodního koupání a chtěli by vyčistit Borskou přehradu.

Představitelé TOP 09 po neúspěšném hlasování dodali, že Plzeňané si aquapark opravdu zaslouží. „Vítáme, že nyní o něm, byť půl roku před komunálními volbami, začíná mluvit i vedení města. Tím, že vedení města náš dnešní návrh odmítlo, se ukazuje, že svůj návrh nejspíš nemyslí vážně,“ prohlásil na závěr Michal Vozobule.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (18 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 10.03.2018 06:16, Reagovat

To si sem nejdříve voličové Jiřího Drahoše musí natahat muslimanské přilezlce, aby mohli kde úchylničit. Stejně jako nedávno v bavorském Waldmünchenu v Aqua Fit Centru, kde muslimanský přilezlec ohrabával 2 české ženské a dokonce několik malých dětí. Místní zákony, stejně jako naše totiž nemohou zakázat přístup takové chátry na veřejné místo, dokud se něco nestane, tzn. buď někoho rovnou nezabijí nebo alespoň neznásilní. A té zvěři je jedno, na kom si vybijí své nízké pudy. Jestli je to evropská ženská, dítě nebo i třeba domácí zvíře. U nich je to tam normální. A takové tady Drahošovi voliči chtějí vítat. Asi tak!

Volič 12.03.2018 10:22, Reagovat

Co bereš?
Takové zákazy už tady jednou byly. A jak to dopadlo? Stovky mrtvých po celým světě. Protože ta akce, kde se ty zákazy děly se jmenovala 2. světová válka. A zabíjení Židů bylo na denním pořádku? A proč? Protože jen věřili v něco jiného.

Doporučuju skvělý pořad Jiřího Padevěta na Stream.cz > Krvavá léta aneb Když Němci vraždili Čechy, když Češi vraždili Němce a když Češi vraždili Čechy.

Drahoš nikdy nebyl vítač, takovou ikonu z něj udělali jen ty prasaty kolem Miloše Zemana. Protože se bál, že by nakonec mohl prohrát. Jsou stejní marní jako ti idioti, kteří jsou ve Sněmovně za SPD. A víš, co to znamená? Strana Pro Debily. Takže myslím, že tam máš místo.

Holub 19.03.2018 22:41, Reagovat

Víte, Voliči, že podle informací z policie ČR páchají v našem kraji 80% trestné činnosti cizinci? A že letos už tu bylo spácháno stejně vražd (včetně "ve stádiu pokusu") jako za celý loňský rok?
Pak se nedivte určité ostražitosti obyvatelstva. Zkuste se někdy snížit ze svých výšin mezi normální lidi a poslechněte si co říkají. Na Václavák, kde jste tak často, kvůli tomu jezdit nemusíte.

Vosí Hnízdo 14.03.2018 05:47, Reagovat

Ne každý zákon je špatný jen díky určitému zprofanovanému režimu. Stream.cz? Ne děkuji, to se raději pozvracím po laciném truňku a vyspím se z toho. Jak vidno, ty už následky ubohostí z podobných médií nerozchodíš.

gc5U4L 12.03.2018 10:44, Reagovat

http://desitka.org/nkbeu.pdf

Volič 13.03.2018 20:39, Reagovat

Jasně, čtenář Aeronetu, Sputniku a dalších konspiračních a dezinformačních webů tomu jistě uvěří. Velká část není vůbec pravda.

Vosí Hnízdo 14.03.2018 05:40, Reagovat

Ovečka Volič je opět pobouřena. No jistě, Aeronet a Sputnik nekopíruje Sorosovské či Bakalovské lži z mainstreemu, tak je konspirační a dezinformační. Jak hezký výklad "demokratůry". Jen ta naše pravda je správná, že Voliči. Neměl on ten náš prezident opět pravdu, když se ve svém inauguračním projevu o mainstreemová média a chudáky typu Voliče opřel? Jistě, že pravdu měl, protože negativní ohlas havlistických křiklounů, co uznávají "jen tu svoji demokracii" na sebe nenechal dlouho čekat. A jak už říkávala moje babička, "pro pravdu se každý syčák nejvíce čertí".

Volič 15.03.2018 10:58, Reagovat

Jestli věříš pravdu, pro kterou se čertíš, nejvíc na tebou uváděných webech, tak se nedivím, že máš tak blbej život. A ano na těch webech jsou dezinformační a konspirační zprávy. Ale ty to evidentně víš líp, protože v Plzni je deset tisíc migrantů, každej den se vraždí a jedině Pitomio Okamura, Kokoten a Vybrušovač Rozner mohou pomoci :D

Soros je evidentně úplně všude, a přitom 99 procent lidí vůbec neví, kdo to je. A ty evidentně taky ne.

Holuib 19.03.2018 22:37, Reagovat

Máte pravdu, 99 procent lidí u nás neví, kdo je to Soros. Až se to dozvědí, bude pozdě.

Vosí Hnízdo 16.03.2018 07:14, Reagovat

Vlez do libovolného baráku na Václaváku nebo jeho přilehlých ulicích a podívej se, co tam sídlí za firmy. Když to nejsou firmy israelské (židovské), tak tam jsou firmy arabské. A právě ty připravují podhoubí pro exodus Arabů, řízený Sorosem a jeho poskoky na likvidaci starých evropských hodnot. "Až nám vtrhne do Evropy vlna Arabů, to nám navždy zkazí náladu, hráli si s námi na slepou bábu....", jak byla pravdivá před mnoha léty tato slova vlastenecké kapely ORLÍK.

Vosí Hnízdo 16.03.2018 07:07, Reagovat

Blbej život rozhodně nemám, možná také díky tomu, že žiji zatím v klidné části příhraničí. A nelituji, že jsem odešel z Prahy i Plzně, kde už situace graduje do vážného nebezpečí - cigoši, gastarbeiteřia i přilezlci tam jsou. Nevím jestli je jich 10000 či míň, či více, ale jestli jich tu není například jako v Mnichově před Hauptbahnhofem, tak jen díky určitému národnímu cítění mnoha voličů, kteří nepřipustili ty různé vitače Kalousky či členy muslimského bratrstva Drahoše k lizu. Asi tak!

Volič 16.03.2018 18:34, Reagovat

Po Václavském náměstí chodím často a rozhodně zde nesdílí ani židovské ani muslimské firmy. A i kdyby, tak je mi to jedno. Jestli jsou to firmy, které zaměstnávají naše lidi za dobrých podmínek, nezajímá mě, kdo je majitel. Užívej si svůj nešťastný život a věř tomu, co píšou na PL a Sputniku. Nic takového se totiž ve skutečnosti neděje. :-)

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:17, Reagovat

A znovu připomenu událost, co se stala před necelým měsícem v Aqua Fit Centru v bavorském Waldmünchenu, pouchých 10km od českých hranic. Přilezlec ze Sýrie tam opakovaně obtěžoval ženské, naposledy, kdy byl konečně chycen ohrabával 2 Češky a několik nezletilých dětí. To už asi pohár přetekl, ale řádil tam opakovaně a obsluha se bála na něj zavolat policii, ač byl nápadně podezřelý už od vizáže. Hranice je volná, takže ta chátra sem může migrovat a ukájet se nejen na volně pasoucích se ovcích a kozách, ale i na našich ženách a dětech. Ale ty problém nevidíš. Až ten problém bude, bude už POZDĚ.

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:10, Reagovat

A také občas stačí si přečíst web Krimi Plzeň. Nejen za noci, ale už i za dne občan Plzně není bezpečný.

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:04, Reagovat

A jinak např. Aeronet je americký server. To se divím, že se ti nelíbí....

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:01, Reagovat

V Rusku i díky mne vědí, že nálada v ČR není taková, jak hlásá bakalovsko-kalouskovský mainstreem. Mnoho lidí fandí Putinovi včetně mne a proti Rusku nic nemá. Včera mne potěšila fotka s Putinem s pohárem vína připíjející mne na pátek, co mi poslal kamarád z Ruska.

Vosí Hnízdo 17.03.2018 05:56, Reagovat

Nic zlého nikomu nepřeji, aler lidem tvé ráce přeji, aby se tváří v tvář sešli s násilím, které tady šíří zejména cikáni, gastarbeiteři a připoustíme li si je sem i muslimové a jiní tmavodržkatci. Pak otočíš, zatím máš ohromné štěstí. Jeden můj známý se také chlácholil sám sobě lží, že nejsou všichni cikáni stejní, než se mu jedna taková tlupa nastěhovala nad něj do domu. Naštěstí dlouho nepobyli, ale stačilo to k tomu, aby znýmý prohlédl. A Sputniku i Aeronetu (sám tam přispívám) i PL rozhodně věřím více, než bakalovským lživým panfletům. Tím si oblbuj vygumované a přifetlé studentíky. Když jim zaplatíš šňupací dýchánek či ožíračku, možná s nimi budeš moci manipulovat. Se mnou ale rozhodně ne. A za to, že jsi slepý také nemohu. Asi tak mistře!

Volič 19.03.2018 12:20, Reagovat

Aspoň víme, kdo ty lži na dané weby píše. Je z tebe skvělý novinář. Ferdinand Peroutka (to je ten, jehož pozůstalým se prezident nikdy neomluvil) by měl radost.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.