Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS

Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan LátkaJan Látka

Senátor PČR, zastupitel PK, zastupitel města Domažlice

Více

Josef ŠmídJosef Šmíd

Starosta obce Bdeněves

Více

Lukáš FišerLukáš Fišer

Starosta Holoubkova

Více

Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS

Plzeň, 05.03.2018, aktualizováno 22:50 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Nejen proti jmenování „komunistické mlátičky“ Zdeňka Ondráčka do čela parlamentní komise pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) demonstrovaly v pondělí večer na plzeňském náměstí Republiky odhadem asi dvě tisícovky nespokojených občanů. Lidé také provolávali hesla proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Vedle transparentů s nápisy jako „Se sametem bolševika nevymetem,“ "Ondráček do vězení, ne do vedení" nebo „Obušek je z pytle venku“ které měli lidé v rukou se neslo náměstím také mohutné skandování hesla „Babiše do koše.“ Plzeňané se připojili k dalším 11 městům, kde se v pondělí večer uskutečnilo takové protestní shromáždění. Organizátoři akce na místě sbírali podpisy na petici za volbu nového předsedy komise (GIBS).

Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Autor: Zuzana DuzbabováPlzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Autor: Zuzana Duzbabová

Další lidé měli v rukou transparenty s nápisy Obušku z GIBsu ven!, Smrdí to od hlavy, Konec vlády jedné ANOstrany nebo Zločiny komunismu nebyly potrestány, čekáme na další! Na třímetrovém bílém obušku byl nápis Koho jsi volil?? Nechyběly ani obrazy s budovatelskými motivy s názvem Mrazivý únor 2018 a sochy pohraničníků se samopaly, které od pátku, po zvolení Ondráčka, vytvářeli studenti umělecké fakulty v Plzni.

Na úvod 45 minut trvající manifestace si dav zazpíval píseň Jednou budem dál, která se nejen v Plzni často zpívala v listopadu 1989. Potom už se začali u mikrofonu střídat jednotliví řečníci a z řad občanských aktivistů nebo demokraticky smýšlejících politiků. „Od minulých parlamentních voleb je nám salámovou metodou ukrajovaná svoboda a nechceme se na to dál dívat,“ řekl jeden z organizátorů Robert Elva Frouz, pro kterého bylo zvolení Ondráčka do čela komise jen poslední kapkou. Podle jeho slov jde teď o to, aby se takové další kapky nezměnily v tsunami a nesmetly naši demokracii. Shromáždění pak končilo zpěvem národní hymny.

 Mezi řečníky v Plzni vystoupil například poslanec a náměstek plzeňského primátora Martin Baxa (ODS), senátor Lumír Aschenbrenner (ODS), Lukáš Bartoň (Piráti) nebo zastupitel Ondřej Ženíšek (TOP 09). „Ondráčkem to nemá končit. Doufám, že se vás tady sejde vždycky dost,“ prohlásil senátor Aschenbrenner, zatímco poslanec Baxa uvedl, že to, co se odhlasovalo v parlamentu, byla ostuda. „Zástupci SPD, komunisté a ANO šlapou po tom, za co jsme 29 let bojovali,“ konstatoval Baxa.

Vedle Plzně se uskutečnila prostestní setkání ještě v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, v Písku, v Jihlavě, Českých Budějovicích, Liberci, Hradci Králové a v Rožnově pod Radhoštěm.

Bývalý policista Ondráček byl do čela komise zvolen na třetí pokus minulý pátek a volba vzbudila kontroverze, nejen kvůli jeho minulosti, kdy se netajil osobní účastí na brutálním zásahu proti demonstrantům během Palachova týdne v roce 1989, ale také kvůli tomu, že se za to nikdy neomluvil a nikdy nevyslovil, že svého jednání lituje. Ondráček naopak hrdě prohlásil, že působení u komunistické policie nelituje, stejně tak nelituje ani zásahům proti demonstrantům.

Minulý týden v pátek Ondráčka zvolilo do komise 79 poslanců, přičemž potřeboval 78 hlasů. Pro Ondráčka hlasovali i poslanci z hnutí ANO. Poslanecký klub ODS v úterý ve sněmovně navrhne odvolání komunistického poslance Ondráčka z čela komise pro kontrolu činnosti (GIBS). O návrhu na odvolání Ondráčka bude jednat i vládnoucí ANO.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Fotografie k článku

  • Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Autor: Zuzana Duzbabová
  • Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Autor: Zuzana Duzbabová
  • Plzeňané demonstrovali proti jmenování komunistické mlátičky do čela sněmovní komise pro GIBS | Autor: Zuzana Duzbabová

Doporučujeme také


Diskuse (23 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 07.03.2018 11:50, Reagovat

Všichni ti křiklouni byli voliči člena Muslimského bratrstva Jiřího Drahoše, vítači, sluníčkáři, kavárníci a jim podobná havěť.

Volič 07.03.2018 16:46, Reagovat

Na 12 uprchlíků máme 22 poslanců SPD (tedy Strany Pro Debily) a jednoho prezidenta. Asi se musíme hodně bát.

Vosí Hnízdo 08.03.2018 10:19, Reagovat

Až tě tady přilezlec bude násilnit ženu, děti a domácí zvířata, srandu si z toho dělat nebudeš. Až tady horda přilezlců, stejně jako v Itálii, Francii a jinde bude drancovat obydlí starousedlíků a vraždit, také tě do smíchu nebude. Nedávno pouhých 10km od hraničního přechodu Lísková, v bavorském Waldmünchenu v Aqua Fit Centru, přilezlec ohrabával 2 Češky a dokonce některé malé děti Zatím si můžeš hrát a bít do prsou, že jsi "inteligent", protože máš názor shodný s mainstreemem. Nebo si to můžeš na nečisto vyzkoušet procházkou večerní či noční Plzní, kde řádí hordy gastarbeiterů a cigošů. Kdo má opačný názor je mainstreemem označován "za osobu s nižším vzděláním, seniorem, či osobu s nižších sociálních vrstev, paráda, co? Takže ti největší tupci si díky tomu mají možnost hrát na yntelygenty a možná je to i trochu hřeje u srdíčka. Jak málo stačí tupci ke štěstí. Asi tak!

Volič 10.03.2018 19:21, Reagovat

Včera jsem šel v noci Plzní, byl klid a žádní lidi o kterých píšeš v centru nebyli. Je to jen cílená panika, a Pitomio a ti debilové, který má kolem sebe, to moc dobře ví. Jediné o co jim jde, jsou miliony ze státního rozpočtu na činnosti SPD. Respektive na činnosti Pitomia Okamura.

Vosí Hnízdo 11.03.2018 09:43, Reagovat

Tak to zkoušej dál, však ona padne kosa na kámen. Doporučuji procházky Husovou ulicí, Nerudovkou a dále promenády celým centrem. Zavítej i na Zátiší do cigočtvrti a dokonce už i doposavad klidné Skvňany hlásí nepokoje, zejména v okolí cikánského baru, co je tam provozován. A problémy jsou i na opět doposud bezproblémové Doubravce, ubytovny pro gastarbeitery tam rostou jak houby po děšti a následný bordel kolem nich je samozřejmostí - viz vyhlášení boje ubytovnám doubraveckým starostou, situace je tam už neúnosná. Tak přeji příjemný noční špacír Plzní, však si tě nějaký cikán, feťák či gastarbeiter najde. Sluníčkář, kavárník Tibetista, Havlista i Kocábista a jim podobný povl problém nevidí nikdy a ve své pseudohumanitě a rasismu naruby jsou schopni o genocidu vlastního národa. Přikladem je Frau Merkel v Německu a vítání přilezlců. Dnes je situace taková, že tam je přes 4 000 000 muslimáků a jim prodobné fanatické tmářské verbeže, která se nekontrolovaně množí.....kolik jich bude za 10,20, 30 let nechci ani domyslet...., odmítá se přizpůsobit místním poměrům a ba naopak si vynucuje přizpůsobování se jim samým. Takže je tiše tolerováno třeba mnohoženství, domorodé děti ve školách se musí přizpůsobovat muslimanskému jídelníčku a v mnohých městech už je situace taková, že se do určitých míst bojí jezdit i policie a platí tam vyloženě zákon šaríja. Ale pro tebe je to cílená panika. Až to tady taky budeme mít, bude ovšem na paniku už pozdě. Nám bohatě stačí ta chátra, kterou už tady máme.

Volič 12.03.2018 10:23, Reagovat

Ano, nám bohatě stačí ta chátra, kterou tady máme. Máme problém sami se sebou. A nám stačí, že máme tebe. :D

Vosí Hnízdo 07.03.2018 11:47, Reagovat

Plejáda té nejpáchnivější žumpy se sešla na náměstí a podlým vyhrožováním se domohla rezignace pana Ondráčka. A jestli takové kdysi přetáhl pendrekem, tak si to jen zasloužili!!

Vosí Hnízdo 07.03.2018 11:45, Reagovat

Mooc dobrá deeemokracie. Vyhrožovat rodině pana Ondráčka likvidací, tak aby ochránil své blízké, raději rezignoval. A ta suita protestujících....číratec Procházka, Baxa, Ženíšek, no to jsou mi kreatury. Kolik lidí kvůli programu jejich stran už spáchalo sebevraždu, kolik lidí přivedli do neštěstí, ZA TO NEDEMONSTROVALI ????????!!!!!!!!!!!!

fakta soudruzi. fakta 06.03.2018 14:14, Reagovat

- zvolení Ondráčka (o jeden hlas) umožnili ti, kteří se hlasování - bez omluvy - nezúčastnili - z ODS např. Fiala, Blažek, Benda, Skopeček, poslankyně Mauritzová se zdržela, z Top nehlasoval ani jeden z jejich maskotů Feri či kníže dřevíčské. Chyběla osm pirátů

Tak co se rozčilují.

Karel 06.03.2018 07:07, Reagovat

Naprostý souhlas s výběrem z hroznu.
Ego si na tom masiruji členové ODS a ČSSD.Tedy těch stran,které v Plzni spojuje 25 let pletich a vykrádání městských i krajských rozpočtu. O tom vi určitě své třeba prave pan Baxa či Chovanec.
Určitě si jako turbostudent-Zelinar mohl z platu hejtmana pořídit několik bytových domu. ODS je na tom stejně( Strunc,Apod)

To jsou ti praví,co mohou ‘hajit’ demokracii.

To je výběr z hroznů! 05.03.2018 23:08, Reagovat

Plnil pouze své pracovní povinnosti podle tehdejších zákonů! Každý na jeho místě dělat to samé! Baxa je ten pravej ke komentáři! "Demokrat" za ODS, která v naší zemi všechno rozkradla a on sám v Plzni bojoval akorát za vyplenění dotací, podporoval podvody a politikařil! Dnes politikaří v parlamentu! Když se hájí pendrekem demokracie v Americe nebo EU, tak je to v pořádku, ale nedej Bože, aby to bylo v Rusku nebo u nás! Už se sahá po prázdném významu slova - demokracie! To je tedy výběr z hroznů - prázdné nádoby v parlamentu a vygumované mozky na demonstracích v ulicích! No fuj! Jděte s tou vaší zprofanovanou demokracií do prdele!

Volič 06.03.2018 11:47, Reagovat

Každý ne, ale Ondráčka jeho jednání ani nemrzí. Prostě si myslí, že mlácení žen a dětí bylo správné. A to je špatně. I hlídači v koncentrácích také mohli říci ne, mohli říci, že tohle dělat nebudou.

Emilio 07.03.2018 08:39, Reagovat

Dobře beru, ale proč se někdo neohradí proti tomu, jak Kalousek veřejně na ulici zmlátil a nafackoval mladému klukovi, který jej jen oslovil. To je správné?!!

Odpověď 06.03.2018 16:04, Reagovat

Proč by ho mělo mrzet, že si plnil svoje povinnosti? O jakém koncentráku to mluvíte? Vy jste zřejmě příznivcem anarchie, jak je tomu dnes! Ukažte nám svoji statečnost v praxi a pak tady teoretizujte!

Volič 06.03.2018 16:17, Reagovat

Mluvím o koncentrácích v době 2. světové války. I Němci, kteří tam pracovali mohli říci ne, a odejít.
17/11/1989 Ondráček a jemu podobní mlátili nevinné studenty, ženy, děti - kteří nic neudělali. To vám přijde normální? Kdyby měl Ondráček soudnost, o žádnou funkci nestojí. Ale on ještě lže a tváří se, že nic neudělal.
Nejsem příznivcem anarchie, ale vyznávám prvky svobody a demokracie. Ty rozhodně před rokem 1989 nebyly. To, že můžeme jít svobodně říkat svůj názor na náměstí a nikdo nás tam neseřeže obuškem, je skvělé. A včera to na Václaváku v Praze bylo skvělý. Byl jsem tam, a cinkání klíčema mělo svůj efekt. Nechceme, aby ve vrcholných funkcích našeho státu stáli bývalí estébáci, mlátičky nebo fašisti jako je Okamura a dementi jako jsou členové SPD.

Pro zmagořené žumpou demokracie 07.03.2018 09:35, Reagovat

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zumpo-Ondracek-mel-pravdu-Vy-budete-kazat-Ta-vase-svinstva-Zemanuv-general-uderil-527056

SpHegG 06.03.2018 19:31, Reagovat

Zasněte si datumy - ondráček mlátil lidi jindy.
Pokud jste příznivcem demokracie, tak budete respektovat výsledky voleb a nebudete nadávat Okamurovi do fašistů, pokud voliče nazýváte dementy = jste dementem sám.

Odpověď II. 06.03.2018 17:33, Reagovat

Díky za odpověď, to nám stačí.

Volič 07.03.2018 16:45, Reagovat

Jasně. ParlamentníListy jako zdroj. Ještě přidejte Sputnik a Aeronet, ať to máme kompletní.

Vosí Hnízdo 16.03.2018 06:56, Reagovat

Ale, ale... to je jako bys nám tady chtěl říci, že jedinou pravdu mají Bakalova média. Nemám pravdu....?

Volič 16.03.2018 18:32, Reagovat

Jestli sis toho nevšiml, existují i jiná média než ta Bakalova. A ano, například Hospodářské noviny jsou skvělé. Nicméně skvělý je Reportér Roberta Čásenského, Echo24, Seznam Zprávy a další.

Vosí Hnízdo 17.03.2018 06:26, Reagovat

.... a úplně "nejlepší" je Karel Steigerwald případně místní Markéta Čekanová. Ta si na havlismu a rusofobii vysloužila ostruhy. Musím se smát, jak jsi ubohý. Tyto odkazy si dávej přifetlým a přibuzlým studentíkům. Ti ti možná za nějaký šňupací dýchánek nebo ožíračku v rytmu techna a duc dudc duc půjdou na ruku. Asi tak mistře!

Volič 19.03.2018 12:19, Reagovat

Když už nemáš odpověď, tak přijdou urážky. Tomio Okamura by z tebe měl radost. Pozor na mikrovolnky, ty jsou prý nebezpečí. Předseda bezpečnostního výboru Radek Kokoten o tom něco ví!
PS: A už nešňupej, píšeš nesmysly.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.