Plzeň letos plánuje investovat desítky miliónů korun do oprav sportovišť

Plzeň letos plánuje investovat desítky miliónů korun do oprav sportovišť | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr HlávkaPetr Hlávka

Středoškolský učitel a vydavatel rlisty.eu

Více

Jan DudaJan Duda

ekonom, aktivní sportovec

Více

Oldřich KodedaOldřich Kodeda

Architekt

Více

Plzeň letos plánuje investovat desítky miliónů korun do oprav sportovišť

Plzeň, 28.02.2018, aktualizováno 14:36 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Až desítky milionů korun hodlá letos investovat město Plzeň do rekonstrukce různých sportovišť. Bude mezi nimi například přestavba areálu Prokopávka nebo brány borců. Mezi velké investiční akce bude patřit i rekonstrukce bazénu na Slovanech. Ta začne na jaře, určeno je na ni 52 milionů korun. Peníze poslouží na přesun kotelny a výměníkové stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi se vybudují šatny a přebuduje vchod. Město počítá i s rekonstrukcí ochlazovacího bazénu a šaten v sauně v bazénu na Slovanech. Na to jsou k dispozici zhruba tři miliony korun.

„Naší snahou je zlepšit zázemí sportovcům a všem, kteří daná sportoviště a volnočasová centra navštěvují a využívají. Oproti loňskému roku dáme letos do sportovišť o zhruba 60 milionů korun více,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD). Radnici se podle jeho slov podařilo u sportovišť snížit provozní náklady o zhruba osm milionů korun.

Město by mělo letos dokončit také projekt na komplexní rekonstrukci a přestavbu sportovního areálu Prokopávka. A tak by se už v září mohlo začít stavět, celá stavba si vyžádá zhruba 174 milionů korun a hotová by měla být do roku 2020. „Počítá se s rekonstrukcí stávající tělocvičny, fotbalového hřiště, vybudováním malé tělocvičny na box, s beach kurty, in-line dráhou, víceúčelovými venkovními hřišti, ubytovnou, restaurací, prostě s kompletním zázemím včetně parkoviště,“ přiblížil Petr Chvojka (OPAT), radní pro oblast podpory podnikání a sportu.

Investice ve výši 120 milionů korun poslouží na dostavbu třetí sportovní haly TJ Lokomotivy Plzeň. Hotová by měla být v září. U Home Monitoring Arény se letos dokončí mezi první a druhou ledovou plochou hřiště s umělým povrchem za přibližně 11,5 milionu korun. Naplánováno je také zahájení stavby ubytovny pro hokejovou akademii a vybudování důstojného hlavního vstupu na zimní stadion. Druhá ledová plocha dostane novou časomíru a výsledkovou tabuli.

„Poslední, co zbývá dokončit v Doosan Areně ve Štruncových sadech, je brána borců. Je na ni připraveno 18 milionů korun a práce nyní startují,“ uvedla Veronika Krupičková, vedoucí oddělení sportovišť Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

 Lepšího zázemí a sportoviště se pravděpodobně dočkají plzeňští lukostřelci, protože oddělení sportovišť má vyčleněné finance na zpracování územní dokumentace pro územní rozhodnutí k modernizaci lukostřelnice ve Štruncových sadech včetně výstavby haly.  Dokončovat se také bude dokumentace  na dostavbu zázemí pro hokejbalisty. 

Zlepší se i zázemí pro sportovce a návštěvníky atletického stadionu ve Skvrňanech. Chystá se výstavba občerstvovacího a odpočinkového zařízení za skoro 6,6 milionu korun, které zatím na stadionu chybí. Stát bude na travnatém pásu napravo od hlavní tribuny. Na travnatém pasu mezi stadionem a cyklostezkou vznikne takzvané rozběhové zázemí za 3,5 milionu korun.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.