ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,01%
Spokojený45,86%
Zklamaný20,38%
Zdrcený12,10%
Šokovaný14,65%

Celkový počet hlasů: 157

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dominik ZecoliDominik Zecoli

student FF ZČU, učitel italštiny

Více

Zdeněk HonzZdeněk Honz

Radní PK pro oblast sociální věci

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

Plzeň, 26.02.2018, aktualizováno 11:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Součástí výuky na Západočeské univerzitě v Plzni je nově také výukový program zaměřený na drony. Spolu s letním semestrem odstartoval v únoru odborný blok, který zajišťují zaměstnanci Správy informačních technologií města Plzně. Projekt, na kterém spolupracuje město s univerzitou, je svým zaměřením jediný svého druhu v České republice. Studenti se seznámí s technologiemi používanými při návrhu, konstrukci, stavbě, provozu, řízení a využívání bezpilotních letadel, nezbytnou legislativou a v neposlední řadě i letovou praxí.

Primátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s drony | Autor: Richard BenešPrimátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s drony | Autor: Richard Beneš

„Vznik projektu se jednoznačně pojí s vizí západočeské metropole být městem inovací, vývoje, výzkumu a zároveň lídrem v oblasti bezpilotního létání. Jsem velice rád, že můžeme studentům nabídnout ucelené informace a dát další rozměr jejich vzdělání,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Aktuálně vyučovaný blok, na kterém se podílí město Plzeň, seznámí studenty s důležitými informacemi z oblasti bezpilotního létání, legislativou, konstrukcí dronu a úkony spojenými s plánováním letu a leteckými pracemi. Samozřejmě nechybí ani letová praxe, studenti absolvují výcvik v prostorách naší testovací letecké plochy v areálu bývalé Reodepony,“ vysvětlil projektový manažer Správy informačních technologií města Plzně Tomáš Cholinský. Doplnil, že tyto vědomosti jsou potřebné i při zkouškách Úřadu pro civilní letectví. Ty musí absolvovat každý, kdo se chce stát profesionálním pilotem.

Certifikátový program je primárně určen studentům technických fakult ZČU, tedy fakulty aplikovaných věd, strojní a elektrotechnické. „Program technologie pro bezpilotní létání je jedinečný jednak tím, že jej lze studovat pouze u nás, ale i svou komplexností. Spektrum vyučovaných předmětů totiž prostupuje jednotlivé fakulty a jeho absolventi tak získají ucelený přehled znalostí. Jsem rád, že věnujeme pozornost bezpilotnímu létání a propojujeme své aktivity s městem, které má v tomto sektoru vybudované výborné podmínky. Stejně jako plzeňská radnice vnímáme, že oblast bezpilotního létání je na vzestupu, tímto programem reagujeme na aktuální trendy, prohlubujeme spolupráci a podporujeme zájem o technické vzdělávání,“ uvedl Miloš Železný, proděkan Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Na absolventy výukového programu čeká certifikát, který se vydává jako příloha k diplomu. Studentům přinese jednak lepší uplatnitelnost na trhu práce. „Pokud chceme v Plzni specializované společnosti s vyšší přidanou hodnotou, které vytváří svým pracovníkům kvalitní podmínky, musíme zde mít technicky zdatné odborníky, jejich budoucí zaměstnance. Zároveň chceme pomoci vzniku nových společností, máme Dronet – technologické centrum pro drony. Zde jsou připraveny kancelářské prostory a potřebné technologické vybavení pro prototypovou a malosériovou výrobu, a to jak pro společnosti, které již v oblasti bezpilotního létání působí, tak právě pro začínající firmy,“ uzavřel technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

D2EadZ 26.02.2018 13:29, Reagovat

Podle názvu to vypadá zajímavě - ALE:
1 - když se chcete podívat na obsah výuky - je obrovský problém to na stráknách univerzity najít
2 - když to konečně objevíte zastrčený pdf soubor, s hrůzou zjistíte, že "kočička s pejskem" vařili dort - zájemci musí absolvovat předměty naházené na hromadu, které jako celek vůbec nedávají smysl

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.