ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Petr ViletaPetr Vileta

vedoucí finančního odboru

Více

Richard BastlRichard Bastl

Radní města Přeštice

Více

Antonín SchubertAntonín Schubert

Starosta Modravy

Více

ZČU zavedla ve spolupráci s Plzní unikátní výukový program zaměřený na drony

Plzeň, 26.02.2018, aktualizováno 11:23 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Součástí výuky na Západočeské univerzitě v Plzni je nově také výukový program zaměřený na drony. Spolu s letním semestrem odstartoval v únoru odborný blok, který zajišťují zaměstnanci Správy informačních technologií města Plzně. Projekt, na kterém spolupracuje město s univerzitou, je svým zaměřením jediný svého druhu v České republice. Studenti se seznámí s technologiemi používanými při návrhu, konstrukci, stavbě, provozu, řízení a využívání bezpilotních letadel, nezbytnou legislativou a v neposlední řadě i letovou praxí.

Primátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s drony | Autor: Richard BenešPrimátor Plzně Martin Zrzavecký sleduje ukázku létání s drony | Autor: Richard Beneš

„Vznik projektu se jednoznačně pojí s vizí západočeské metropole být městem inovací, vývoje, výzkumu a zároveň lídrem v oblasti bezpilotního létání. Jsem velice rád, že můžeme studentům nabídnout ucelené informace a dát další rozměr jejich vzdělání,“ řekl primátor města Plzně Martin Zrzavecký (ČSSD).

„Aktuálně vyučovaný blok, na kterém se podílí město Plzeň, seznámí studenty s důležitými informacemi z oblasti bezpilotního létání, legislativou, konstrukcí dronu a úkony spojenými s plánováním letu a leteckými pracemi. Samozřejmě nechybí ani letová praxe, studenti absolvují výcvik v prostorách naší testovací letecké plochy v areálu bývalé Reodepony,“ vysvětlil projektový manažer Správy informačních technologií města Plzně Tomáš Cholinský. Doplnil, že tyto vědomosti jsou potřebné i při zkouškách Úřadu pro civilní letectví. Ty musí absolvovat každý, kdo se chce stát profesionálním pilotem.

Certifikátový program je primárně určen studentům technických fakult ZČU, tedy fakulty aplikovaných věd, strojní a elektrotechnické. „Program technologie pro bezpilotní létání je jedinečný jednak tím, že jej lze studovat pouze u nás, ale i svou komplexností. Spektrum vyučovaných předmětů totiž prostupuje jednotlivé fakulty a jeho absolventi tak získají ucelený přehled znalostí. Jsem rád, že věnujeme pozornost bezpilotnímu létání a propojujeme své aktivity s městem, které má v tomto sektoru vybudované výborné podmínky. Stejně jako plzeňská radnice vnímáme, že oblast bezpilotního létání je na vzestupu, tímto programem reagujeme na aktuální trendy, prohlubujeme spolupráci a podporujeme zájem o technické vzdělávání,“ uvedl Miloš Železný, proděkan Fakulty aplikovaných věd ZČU.

Na absolventy výukového programu čeká certifikát, který se vydává jako příloha k diplomu. Studentům přinese jednak lepší uplatnitelnost na trhu práce. „Pokud chceme v Plzni specializované společnosti s vyšší přidanou hodnotou, které vytváří svým pracovníkům kvalitní podmínky, musíme zde mít technicky zdatné odborníky, jejich budoucí zaměstnance. Zároveň chceme pomoci vzniku nových společností, máme Dronet – technologické centrum pro drony. Zde jsou připraveny kancelářské prostory a potřebné technologické vybavení pro prototypovou a malosériovou výrobu, a to jak pro společnosti, které již v oblasti bezpilotního létání působí, tak právě pro začínající firmy,“ uzavřel technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

D2EadZ 26.02.2018 13:29, Reagovat

Podle názvu to vypadá zajímavě - ALE:
1 - když se chcete podívat na obsah výuky - je obrovský problém to na stráknách univerzity najít
2 - když to konečně objevíte zastrčený pdf soubor, s hrůzou zjistíte, že "kočička s pejskem" vařili dort - zájemci musí absolvovat předměty naházené na hromadu, které jako celek vůbec nedávají smysl

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.