Popelnice a kontejnery zmizí v širším centru Plzně z ulic do domů nebo na dvorky

Popelnice a kontejnery zmizí v širším centru Plzně z ulic do domů nebo na dvorky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Barbara OttováBarbara Ottová

Mateřská dovolená

Více

Stanislav KvasničkaStanislav Kvasnička

středoškolský učitel, zastupitel MěZ Planá

Více

Radek LukáčRadek Lukáč

starosta obce Heřmanova Huť

Více

Popelnice a kontejnery zmizí v širším centru Plzně z ulic do domů nebo na dvorky

Plzeň, 23.02.2018, aktualizováno 14:48 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Širší centrum Plzně bude od léta opět o něco čistější. Alespoň si to slibuje vedení města, radní totiž schválili novelizovanou odpadovou vyhlášku. Od 1. června zmizí popelnice a kontejnery ze 75 ulic, majitelé objektů je musí přesunout buď na chodby domů nebo na dvorky. Nádoby na odpad už nebudou ve veřejném prostoru, jako je to v centru města. Důvodem k tomuto opatření byla podle slov technického náměstka Pavla Šindeláře skutečnost, že u kontejnerů a popelnic se na zemi neustále hromadilo obrovské množství dalšího odpadu. Novelu zatím schválili radní, na program městského zastupitelstva půjde v březnu.

„Majitelům domů vyhláška nařizuje, že místo pro odpadovou nádobu je uvnitř jejich nemovitosti. Pokud někomu neprojdou velké kontejnery dveřmi do domu, jsme připraveni jim přistavit menší, poloviční kontejnery o objemu 660 litrů. Pokud by ani ty nevyhovovaly, mohou si samozřejmě objednat menší nádoby ve větším množství. Finančně je to vyjde nastejno,“ uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář.

Společnost Čistá Plzeň nabízí majitelům nemovitosti při odvozu odpadu přistavení a uklizení jejich odpadové nádoby. Jedná se o korunové položky. „Tuto službu nabízíme proto, že v řadě nemovitostí v uvedené lokalitě sídlí různé firmy, nejedná se jen o klasické bytové domy, kde si přistavení nádob na odpad zajišťují jejich obyvatelé. Pracovníci Čisté Plzně mají v těchto případech univerzální klíč od vchodu do domu, odemknou si, popelnici vyvezou, vysypou a vrátí zpět na místo, kde byla a zamknou. Je to vyzkoušená věc, běžně se to děje v centru města,“ řekl technický náměstek.

Lokalita, které se novelizovaná vyhláška týká je vymezena ulicí U Trati, Škodovkou, Jíkalkou, Tyršovou ulicí. Zhruba se jedná o prostor mezi vlakovým a autobusovým nádražím a mezi Štruncovými sady a Jižním nádražím, nezasahuje to na Slovany, jedná se o území MO Plzeň 3.

„Máme mnoho stížností na nepořádek u popelnic, například u Jižního Předměstí je situace naprosto neudržitelná. Není možné, aby Čistá Plzeň několikrát za den vyrážela nepořádek ze stejného místa,“ konstatoval Šindelář.

Další připravovanou novinkou je, že sběrné dvory na území Plzně přestanou přijímat zdarma stavební suť od lidí. Dodnes stačilo při odvozu suti do sběrného dvora ukázat občanský průkaz a lidé mohli na místě nechat suť zdarma. Toho ovšem zneužívaly různé firmy, které zdarma vozily do sběrných dvorů obrovské množství stavební suti, za jejíž uložení mají normálně platit. „Někdo v autě se vždy prokázal občankou, že bydlí v Plzni a bylo to. Tato služby byla ale určena pro lidi, kteří si něco upravovali doma a jednou za čas něco přivezli. Likvidace suti pak přišla město ročně na dva miliony korun,“ poznamenal Šindelář. Nově proto budou všichni bez rozdílu platit od června za uložení jednoho kilogramu suti korunu padesát. Proti tomuto opatření se však staví městské obvody, které se zpoplatněním suti nesouhlasí.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (3 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Václav 09.03.2018 17:40, Reagovat

Tento způsob - řešení odvozu stavební suti za poplatek se zdá poněkud nešťastný. Kam s tím - v noci sousedovi na pozemek. Klasifikace za tento návrh, bohužel za pět. Příště přijďte s něčím lepším. Jinak propadáte!!!!!

Petr 09.03.2018 12:07, Reagovat

OPĚT KROK ZPÁTKY!!! Přeci konečně zmizelY ČERNÉ SKLÁDKY, tímto rozhodnutím jim opět dáváte ZELENOU. Opět se trestají slušní lidé, kteří svůj odpad třídí či odváží do sběrných dvorů. KDE TENTOKRÁT SKONČIL ROZUM? Asi měl dovolenou. Chudák příroda i vlastníci.

San 26.02.2018 23:29, Reagovat

Konečně bude v ulicích pořádek, často nejde po chodníku projít, nebo kontejnery překáží parkování. Kolem se někdy hromadí nepořádek.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.