Plzeň zjednodušila podání žádosti o vydání povolení pro restaurační předzahrádky

Plzeň zjednodušila podání žádosti o vydání povolení pro restaurační předzahrádky | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Jan HohlJan Hohl

informatik

Více

Karel BaumrukKarel Baumruk

starosta obce Žihobce, ekonom podnikatel

Více

Jiří KohoutJiří Kohout

Vedoucí dopravních projektů

Více

Plzeň zjednodušila podání žádosti o vydání povolení pro restaurační předzahrádky

Plzeň, 06.02.2018, aktualizováno 11:16 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Město Plzeň připravilo další technickou vychytávku, díky které chce firmám a podnikatelům zjednodušit úřední jednání. Tentokrát se jedná o možnost elektronického podání žádosti pro vydání povolení pro restaurační předzahrádky. Elektronické vyřízení žádosti o restaurační předzahrádku je další z projektů konceptu Smart City Plzeň, jehož podstatou je ulehčovat a zpříjemňovat život obyvatelům západočeské metropole.

Vyřídit povolení pro restaurační předzahrádku je obecně legislativně složitý proces, který může trvat i několik měsíců. Žijeme v době plné vyspělých technologií, proto bychom si přáli co nejvíce využít moderní techniku k tomu, abychom zjednodušili lidem život. Elektronické podávání žádostí o předzahrádky tuto myšlenku jednoznačně naplňuje. Díky městskému portálu občana https://epo.plzen.eu se nám podařilo usnadnit celý proces, ušetřit čas žadatelům a vyhnout se zbytečnému papírování,“ řekl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

Až doposud se vyřízení žádosti neodešlo bez několika návštěv úřadu ze strany podnikatele. „Žadatel musel nejprve vyplnit žádost na Dopravním inspektorátu Policie České republiky. Se stanoviskem od policistů bylo poté potřeba jít na Správu veřejného statku města Plzně a vyplnit další formulář. Do třetice absolvoval klient vyplnění formuláře na příslušném úřadu městského obvodu, k němuž doložil stanoviska, jež mu byla doposud vydána. Jednotlivé úkony se nemohly řešit současně, každý z úřadů musel čekat na stanovisko toho předchozího,“ vysvětlil Tomáš Benedikt, vedoucí úseku rozvoje Správy informačních technologií města Plzně.

Nové řešení, jež podnikatelům plzeňská radnice nabízí, je podání online žádosti přes Elektronický portál občana https://epo.plzen.eu. Podle Luďka Šantory, ředitele Správy informačních technologií města Plzně, nyní stačí jediný formulář, jenž lze podat z pohodlí domova. „Pomocí datové schránky odešle žadatel vyplněný formulář, který začnou najednou řešit všechny dotčené instituce. Dojde ke zkrácení doby pro vydání povolení a žadatel úřad navštíví jen jednou, a to při podpisu Dohody o technických podmínkách na Správě veřejného statku města Plzně,“ uvedl Luděk Šantora.

Vyrozumění o povolení restaurační předzahrádky obdrží žadatel do své datové schránky. Správní poplatek, který dříve klienti hradili na úřadě, zaplatí nyní bankovním převodem. V západočeské metropoli ročně vyroste okolo 100 předzahrádek, většina z nich se nachází v centru, tedy na území třetího městského obvodu. „Už minulý rok bylo v centru města patrné, že počet předzahrádek se zvýšil. Jednoznačně se na tom podílí úspěšný projekt „Vlídné WC,“ který umožňuje Plzeňanům a turistům zdarma využít sociální zařízení v podniku. Centrální obvod děkuje všem restauratérům, kteří se se svými předzahrádkami zapojili do tohoto projektu. Je proto správné a nesmírně důležité vyjít vstříc podnikatelům a ulehčit jim proces podávání žádostí o předzahrádku,“ dodal starosta třetího plzeňského obvodu Radislav Neubauer (ČSSD).

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (6 příspěvků)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosi Hnízdo 06.02.2018 18:57, Reagovat

....alespoň lidi lépe uvidí na ten svrab a neštovice, co je denně videt v ulicích Plzně. Násilničtí cigoši, násilničtí gastarbeiteři, násilniční přilezlci. Ostatně jeden přilezlec pouchých 5km od českých hranic v Aquaparku ve Waldmünchnu sexuálně obtěžoval 2 Češky a 12 leté dítě. Hlavně, že prý panikujeme, jak říkají sluníčkáři a kavárna, ostatně nejčastější návštěvníci v článku zmíněných "zahrádek".

Holub 07.02.2018 13:15, Reagovat

Až někdy, Vosáku, vylezeš ze zemljanky, přijeď se k nám do centra Plzně podívat, jak je to tu se zahrádkami před kavárnami od jara do podzimu pěkné a příjemné. A dokonce si na nich můžeš zakouřit machorku.

100+1 08.02.2018 15:57, Reagovat

Jak je to v Plzni příjemné a hezké lze vidět nejlépe na webu Krimi Plzeň, https://www.krimi-plzen.cz/. Tak ze zemljanky vylez ty nebo ještě lépe vyndej si konečně už tu svou hlavu z pr...e

Vosí Hnízdo 08.02.2018 04:27, Reagovat

aaaaaaaaa, kavárna se ozvala. Děkuji pěkně, zloděje z putykářských klanů (Jurečko, Janák, Štrunc ad) rozhodně podporovat nebudu. Nejdřív tě okradou v putyce a co ti zbyde tě ukradne na ulici cigošský či gastarbeiterský zloděj. Každá náves je hezčí, než dnešní centrum Plzně. Asi tak!

Volič 12.02.2018 12:49, Reagovat

Dost by mě zajímalo, kde Vosák žije, protože když se člověk podívá v Plzni kolem sebe, nic takového nevidí. Rozhodně mě nikdo na každý rohu neokrádá.

Holub 12.02.2018 20:06, Reagovat

Říkal posledně, že v Tatarstánu, severně od Samary, východně od matičky Volhy.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.