Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci

Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený8,19%
Spokojený44,44%
Zklamaný19,88%
Zdrcený12,87%
Šokovaný14,62%

Celkový počet hlasů: 171

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

František KopeckýFrantišek Kopecký

starosta obce Luženičky

Více

Petr JunekPetr Junek

produkční

Více

Milan VyskočilMilan Vyskočil

Více

Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci

Plzeň, 31.01.2018, aktualizováno 13:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zájemci o kotlíkovou dotaci v Plzeňském kraji pro pořízení ekologického vytápění mají stále ještě šanci. Žádat o ni mohou až do 29. června nebo do vyčerpání sumy, kterou má k dispozici Plzeňský kraj. Termín podávání žádostí původně končil na konci ledna, krajští radní ho nyní prodloužili. V druhé vlně takzvaných kotlíkových dotací, kterou hejtmanství vyhlásilo loni 30. října, totiž zbývá stále ještě dočerpat 54 milionů korun. Informovala o tom krajská radní pro životní prostředí Radka Trylčová (ODS). Žádosti kraj přijímá pouze elektronicky v krajském systému eDotace.

„Stále ještě máme k dispozici k vyčerpání 54 milionů korun z celkové částky 231 milionů korun. V této druhé vlně kraj počítá s tím, že by se dotace měly dostat celkem na 2400 žadatelů, podobně jako v první vlně. V roce 2016 měli žadatelé možnost vyčerpat 251 milionů,“ uvedla radní Radka Trylčová. Cílem dotačního programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností. Lidé na nový zdroj dostanou až 85 procent nákladů, maximálně pak částku 150 tisíc korun.

V první vlně dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologické bylo schváleno ve dvou výzvách vyhlášených v roce 2016 asi 251 milionů korun. V zatím neukončené druhé vlně je podle Trylčové k dispozici 231 milionů korun, z nich zbývá vyčerpat 54 milionů. I v této druhé vlně kraj počítá s tím, že by se dotace měly dostat celkem na 2400 žadatelů, podobně jako v první vlně, řekla Trylčová.

Zájemci mohou žádat o peníze na tepelné čerpadlo, kotel pouze na biomasu, plynový kondenzační kotel, automatický kombinovaný kotel na uhlí a biomasu. V Plzeňském kraji bylo před zahájením kotlíkových dotací kolem 40 tisíc kotlů na uhlí, které by se měly vyměnit. V první vlně měli lidé největší zájem o tepelná čerpadla, která představovala 38 procent žádostí, kombinované kotle na uhlí a biomasu 26 procent, kotle na uhlí 14 procent, kondenzační plynové kotle 12 procent a kotlů na biomasu byla desetina.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.