Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci

Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Kateřina DonateKateřina Donate

učitelka na základní škole

Více

Karel MalýKarel Malý

Starosta obce Dnešice

Více

Miroslav JarošMiroslav Jaroš

Člen komise pro obnovu venkova PK

Více

Plzeňský kraj má stále k dispozici 54 milionů na kotlíkovou dotaci

Plzeň, 31.01.2018, aktualizováno 13:21 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Zájemci o kotlíkovou dotaci v Plzeňském kraji pro pořízení ekologického vytápění mají stále ještě šanci. Žádat o ni mohou až do 29. června nebo do vyčerpání sumy, kterou má k dispozici Plzeňský kraj. Termín podávání žádostí původně končil na konci ledna, krajští radní ho nyní prodloužili. V druhé vlně takzvaných kotlíkových dotací, kterou hejtmanství vyhlásilo loni 30. října, totiž zbývá stále ještě dočerpat 54 milionů korun. Informovala o tom krajská radní pro životní prostředí Radka Trylčová (ODS). Žádosti kraj přijímá pouze elektronicky v krajském systému eDotace.

„Stále ještě máme k dispozici k vyčerpání 54 milionů korun z celkové částky 231 milionů korun. V této druhé vlně kraj počítá s tím, že by se dotace měly dostat celkem na 2400 žadatelů, podobně jako v první vlně. V roce 2016 měli žadatelé možnost vyčerpat 251 milionů,“ uvedla radní Radka Trylčová. Cílem dotačního programu je snížit emise z lokálního vytápění domácností. Lidé na nový zdroj dostanou až 85 procent nákladů, maximálně pak částku 150 tisíc korun.

V první vlně dotací na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologické bylo schváleno ve dvou výzvách vyhlášených v roce 2016 asi 251 milionů korun. V zatím neukončené druhé vlně je podle Trylčové k dispozici 231 milionů korun, z nich zbývá vyčerpat 54 milionů. I v této druhé vlně kraj počítá s tím, že by se dotace měly dostat celkem na 2400 žadatelů, podobně jako v první vlně, řekla Trylčová.

Zájemci mohou žádat o peníze na tepelné čerpadlo, kotel pouze na biomasu, plynový kondenzační kotel, automatický kombinovaný kotel na uhlí a biomasu. V Plzeňském kraji bylo před zahájením kotlíkových dotací kolem 40 tisíc kotlů na uhlí, které by se měly vyměnit. V první vlně měli lidé největší zájem o tepelná čerpadla, která představovala 38 procent žádostí, kombinované kotle na uhlí a biomasu 26 procent, kotle na uhlí 14 procent, kondenzační plynové kotle 12 procent a kotlů na biomasu byla desetina.

Autor: Richard Beneš

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.