Tříkrálová sbírka v Plzeňské diecézi přinesla rekordní výtěžek 5,034 milionu korun

Tříkrálová sbírka v Plzeňské diecézi přinesla rekordní výtěžek 5,034 milionu korun | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Dana HajšmanováDana Hajšmanová

ekonomka, učitelka, členka sboru pro občanské záležitosti

Více

Zdeněk HumlZdeněk Huml

zámečník

Více

Vlastimil HálekVlastimil Hálek

Soukromý podnikatel

Více

Tříkrálová sbírka v Plzeňské diecézi přinesla rekordní výtěžek 5,034 milionu korun

Plzeň, 24.01.2018, aktualizováno 14:09 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Rekordní částku ve výši 5,034 milionu korun vynesla letos Tříkrálová sbírka, o kterou se zasloužili koledníci a štědří dárci v Plzeňské diecézi, která zahrnuje převážnou část Plzeňského kraje a celý Karlovarský kraj. Výtěžek je o 620 tisíc korun více, než v předchozím roce, který byl rovněž rekordní. Celkový výtěžek by se měl podle slov mluvčího Diecézní charity Plzeň Miroslava Antona ještě mírně zvýšit. Všechny kasičky se už podařilo rozpečetit, ale příspěvky v eurech se počítají zvlášť a rovněž nejsou vytříděny dárcovské sms.

Mezi koledníky byli i letos plzeňský primátor Martin Zrzavecký, hejtman Josef Bernard a biskup Tomáš Holub | Autor: TV ZAKMezi koledníky byli i letos plzeňský primátor Martin Zrzavecký, hejtman Josef Bernard a biskup Tomáš Holub | Autor: TV ZAK

Koledníci měli k dispozici celkem 1166 pokladniček a do sbírky se zapojilo přes 3500 koledníků. Nechyběli mezi nimi ani plzeňský primátor Martin Zrzavecký, hejtman Josef Bernard a biskup Tomáš Holub, kteří stejně jako v loňském roce vytvořili velmi úspěšnou trojici koledníků. V Plzni úřadovali koledníci, kteří měli 150 kasiček a lidé jim do nich přispěli částkou 718 tisíc korun. Se stejným počtem kasiček vyšli do ulic koledníci v nepoměrně menších Klatovech a v přilehlém okolí. Obyvatelé města se ukázali jako velmi štědří, protože koledníci získali 653 tisíc korun. V Karlových Varech přinesla sbírka zisk 228 tisíc korun, zatímco v mnohem menší Kdyni na Domažlicku dokázali koledníci vybrat téměř 300 tisíc korun a jedná se tak o třetí nejvyšší částku v celé diecézi.

Výtěžek sbírky půjde většinou na sociální projekty a služby charity, na domovy pro seniory, domov pro lidi bez domova a projekty na pomoc bezdomovcům a lidem z ulice. Další peníze půjdou na pomoc sociálně slabým dětem i do domovů pro matky dětmi, do sociálně terapeutických dílen, na azylové domy, hospice, volnočasové a nízkoprahové kluby či na adopci na dálku. Celostátní Tříkrálová sbírka se letos konala poosmnácté. Od roku 2000 lidé za předchozích 17 let v Tříkrálových sbírkách přispěli víc než 1,13 miliardy korun.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (1 příspěvek)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 01.02.2018 10:33, Reagovat

Peníze mj. půjdou na tzv. "adopci na dálku". A půjdou i na jiné projekty na převážně africký kontinent, odkud do Evropy denně bezbřeze proudí tisíce přilezlíků pochybného původu. To je projekt podpory černoušků někde v Banánových Teroristických Džamahýriích, kde se rozhodli plodit bezbřeze malé teroristíky bez úvahy o tom, jestli je uživí. A bodejď by je živili, když jim je bude živit a vzdělávat Evropa za podpory Sörosů a jiných úchylných destruktérů rodné vlasti. Až se vyučí a vystudují, pozveme si jem se do našich vlastí vraždit a násilnit. Jo, možná bych i přispěl na osvětu a antikoncepci či sterilizaci dospělých, aby se tolik nerozmnožovali, když na to nemají uživit a vzdělat své děti, ale to by mne neziskovky, sluníčkáři, kavárníci a jim podobní poskoci nazvali rasistou, xenofobem či náckem a co já vím kým ještě. Tudíž na neprůhlednou tříkrálovou sbírku, kde nemohu ovlivnit, kam peníze chci dát a kam ne ani geller.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.