Náměstka hejtmana Martina Baxu nahradí ve vedení Plzeňského kraje Vladislav Vilímec

Náměstka hejtmana Martina Baxu nahradí ve vedení Plzeňského kraje Vladislav Vilímec | Regionpodlupou.cz

RegionPodLupou.cz - S námi vám nic neuteče...

Vyhledávání:

Přihlášení:

E-mail:
Heslo:

Registrace / Zapomenuté heslo

Adresa pro mobil Facebook Twitter RSS

Registrace uživatele

Anketa

Z výsledku prezidentských voleb jsem

Nadšený7,82%
Spokojený43,58%
Zklamaný22,35%
Zdrcený12,29%
Šokovaný13,97%

Celkový počet hlasů: 179

Nejaktivnější politici

Jiří ValentaJiří Valenta

poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment

Více

Václav VotavaVáclav Votava

Poslanec PČR, zastupitel PK

Více

Milan ChovanecMilan Chovanec

Ministr vnitra ČR, poslanec PČR

Více

Politici - Náhodný profil

Václav SmihrodskýVáclav Smihrodský

finanční poradce, člen Rady MZ Tachov

Více

Kamila CíslerováKamila Císlerová

místostarostka a učitelka ZŠ

Více

Dita PortováDita Portová

Více

Náměstka hejtmana Martina Baxu nahradí ve vedení Plzeňského kraje Vladislav Vilímec

Plzeň, 22.01.2018, aktualizováno 19:12 Vyisknout článek Stáhnout ve formátu PDF

Náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče Martina Baxu (ODS) nahradí v jeho funkci současný zastupitel a místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec. Rozhodlo o tom v pondělí večer společné jednání Regionální rady ODS a zastupitelského klubu ODS zastupitelstva Plzeňského kraje. Na funkci náměstka hejtmana se rozhodl rezignovat Martin Baxa poté, co byl loni zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. I nadále bude Baxa vykonávat funkci náměstka plzeňského primátora pro oblast kultury a zůstane také členem krajského zastupitelstva.

Náměstka hejtmana Martina Baxu nahradí ve vedení Plzeňského kraje Vladislav Vilímec | Autor: ODSNáměstka hejtmana Martina Baxu nahradí ve vedení Plzeňského kraje Vladislav Vilímec | Autor: ODS

Ve vedení kraje už Vilímec působil v letech 2000 – 2008, kdy stál u vzniku samosprávy Plzeňského kraje a vykonával funkci ekonomického náměstka hejtmana. „Vladislav Vilímec je nejen zkušeným krajským politikem, který velice dobře zná například krajské kulturní organizace, ale je též člověkem, který se desetiletí pohybuje v oblasti kultury a sám je aktivním umělcem,“ komentoval tento návrh Martin Baxa, předseda krajských občanských demokratů. Podle jeho slov je Vilímec připraven ujmout se pozice jako uvolněný člen krajského zastupitelstva.

Na pozici předsedy Výboru pro oblast investic a správu majetku Zastupitelstva Plzeňského kraje, již dosud zastával Vladislav Vilímec, navrhla ODS krajského zastupitele a místostarostu Rokycan Jana Šaška, který by tuto funkci vykonával jako neuvolněný člen krajského zastupitelstva.

„Nepovažoval jsem za únosné a možné, abych vykonával nadále vícero funkcí. Mimo jiné jsem také bohužel přestal po 18 létech učit na gymnáziu na Mikulášském náměstí. Na post náměstka hejtmana Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče oficiálně rezignuji k 12. únoru, kdy je první letošní zasedání krajského zastupitelstva,“ řekl pro server Regionpodlupou.cz Martin Baxa.

Rok ve funkci náměstka hejtmana považuje Baxa za úspěšný. „Podařilo se nám společně s kolegy prosadit řadu nových věcí v oblasti kultury, jedná se například o navýšení grantových programů. Myslím, že to nebyla promarněná doba, přestože jsem tuto funkci vykonával jako uvolněnou,“ řekl Baxa. V zastupitelstvu Plzeňského kraje zůstane nadále ve funkci předsedy klubu zastupitelů ODS i vzhledem k tomu, že ODS pod jeho vedením v krajských volbách v roce 2016 získala nejlepší výsledek ze všech krajů v České republice.

Autor: Richard Beneš

Hodnocení:

-5-4-3-2-1012345

Příbuzné články

Doporučujeme také


Diskuse (2 příspěvky)

Vyměnit obrázek Bezpečnostní kód

Vaše jméno:
Opište kód:
Komentář:

Vosí Hnízdo 02.02.2018 12:33, Reagovat

Jeden za 18 a druhý bez dvou za 20.....

San 22.01.2018 22:49, Reagovat

Měl by zůstat na jedné židli, takhle to stále vypadá, jako když si uklízečka najde další práci, protože jí ta jedna neuživí (není to nic proti uklízečkám).V tomto případě to ale není úplně přesné. Protože to ukazuje, že tyto funkce vlastně nic neznamenají, když je někdo může „dělat“ najednou. Nebo snad je normální, že někdo může vykonávat několik zaměstnání v rámci jedné pracovní doby? A co kvalita odvedené práce? Je až neuvěřitelné, co někdo dokáže pro prachy.

Copyright 2012 Regionpodlupou.cz

Publikování nebo další šíření obsahu serveru Regionpodlupou.cz je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.